Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • LessPh

  Tak jsem to nainstaloval a tady je screen mého následovnictví, jde s tím tedy ještě něco dělat?

  Imgur: The magic of the Internet

  Můj král umře 10. června tého roku, takže je stále ještě trochu času to všechno zvrátit.

 • LessPh

  Sice už jsem hru nadobro odstranil ze svého steam účtu, ale to jde ještě revertovat;-)

  Zkusím co si psal a uvidím jestli s tím půjde ještě něco dělat.. poslední manuální save mám asi 1 minutu před smrtí mé první postavy... takže za minutu budu muset stihnout hodně (ještě, že je tam pauza), ale nevím jestli všechno stihnu správně předat.. jestli tam není nějaký downtime.

  Tak tedy to naposled zkusím, stejně teď není moc co hrát jinýho.

  Uvidíme jestli mě to nakonec chytne, pořád v CK III cítím, že toho nemůžu moc ovlivnit a ty eventy jsou tam moc random, a pak když něco opravdu chci udělat, tak to vlastně nejde.. teď myslím, především interakce mezi charaktery, přijde mi to takový uměle narafičený, než aby záleželo tak úplně na mě..

 • Nástupnictví je pod F2 a v horní liště si přepneš succesion. A pak tam může být taková nenápadná šipka s popisem: titles lost of succesion a rozepsané o co a proč přijdeš podle toho kolik máš platných následníků. Pokud jsi vévoda máš problém, ale pokud jsi král a máš třeba čtyři potencionální následníky. Tak stačí získat tři vévodství a darovat to dalším v pořadí - stačí 1 provincie a titul vévody. A pokud při tom nevznikne možnost vzniku dalšího království, máš to vyřešené a přímý následník zdědí to co jsi měl ty. Ale ne vždy dokážeš s novou postavou spravovat tolik provincií a mít takové zisky, to záleží na statech tebe i tvých kancléřů.

  Pokud je nová postava na trůnu, nemá cenu se pouštět do interních záležitostí. Aspoň dokud se nedostaneš s penalizací za short reign poblíž 0 - ale to záleží i na situaci. Každopádně hned po nástupu začít zvedat náklonost (sway) u potencionálně problémových poddaných. A nebo (pokud máš zajatce cizí víry) si zvednout dread poblíž 100  popravením několika zajatců- pak se tě budou bát a nepřidají se ke vzpouře - a nebo v daleko menší počtu.

  Ono těch opravdu důležitých mechanik není zase tolik, podle mě je škoda utíkat předtím, než tu hru trochu pochopíš ;-)

 • LessPh

  Před 3mi dny jsem CK III definitivně zahodil, je to na mě moc komplikovaný a prostě nevím co se tam děje, nerozumím tomu.

  Bavilo mě to do chvíle, kdy můj první charakter umřel. Hrál jsem za nějakého Ira, a s ním dobil kompletní Irsko a stal se králem. 

  Když už jsem přemýšlel, jak začnu dobývat Skotsko, tak mi můj charakter zemřel a převzal to můj syn, který sice byl králem, ale vůbec nic neměl.. před smrtí své původní postavy jsem měl +13 zlatých daně a přes 4000 vojáků. S následovníkem jsem klesnul na 4 zlaté daně, a něco okolo 1500 vojáků a držel jsem jen jednu državu / vévodství nebo já vlastně nevím co (předtím 6 nebo 7 - ikona vpravo nahoře)!

  To mě rozpálilo do běla, ještě jsem pak chvíli setrval... a pak jeden z mých vazalů začal "asi" dobývat ostatní vévodství v Irsku. Ale někde žádná informace o tom co se děje, prostě nic. Poslední co si pamatuji bylo, že jedno vévodství mělo červené hranice nebo tak něco.

  Dominantnímu vazalovi, který měl -100% názor na mě, jsem vyhlásil válku (vyfabrikoval jsem nárok), k dominantnímu vazalovi se přidali další moji vazalové...

  ...a v tu chvíli ALT+F4 a uninstall, tohle jsem si po 16ti hodinách fakt nezasloužil:D :D Hra vysvětluje kdejakou kravinu, ale aby člověku vysvětlila nejdůležitější mechaniku a to je následovnictví.. to ne.

  Takže ve finále já také říkám už, ne;-) Přesunu se zpátky k Civce;-)

 • V CK III je důležité vědět jak fungují určité základní mechaniky jako volba následníka, schopnost vyhlašovat války atd. Nereformované náboženství (jakýkoliv pohané) může vyhlašovat válku docela bez omezení, zatímco reformované (všechny formy křesťanství, muslimové atd) může vyhlašovat zase svaté války a války na území na které má nárok - takhle napsaně to vypadá podobně, ale herně je to dost velký rozdíl.. 

  U následnictví v začátcích hry (pokud nemáte nejstaršího z rodu - seniority) vám to ukazuje o jaké provincie přijdete kvůli dalším dětem. Ale stačí aby každý z dětí co může dědit získalo vévodství a už si nenárokuje nic dalšího pokud nemůže vzniknout i království - chce vyzkoušet ve hře, po pochopení je to easy mechanika a hlídat si kam se útočí podle de iure map. Klávesa U - vévodství, I - království, O - říše.

  Osobně bych pro začátek doporučil zkusit začít nějaké nereformované pohany v roce 867. Nereformované náboženství navíc může raidovat pro goldy  a prestiž.

  A k tomu RPG část, kde to osobně docela střídám (pokud mi postava žije dost dlouho :D). A takové tipy z perků co se mi líbí: Martial - 2 perky na rychlejší armádu. 2 perky na silnější rytíře, případně další 2 na +4 rytíře. Stewardship - 3 perky na růst development v hlavním městě (a odsud se to pak šíří do okolí). Learning - 1 perk na možnost vylepšení statů u následníka v účení. 3 perky na lepší learning a tím pádem víc piety a lepší výzkum pro vaši kulturu (pokud jste v ní hlavní síla). 4 perky na proroka a tím pádem 1/2 potřeba piety na reformování náboženství.

  A pak už je to jen o tom naučit se hru víc a užívat si spoustu možností co hra nabízí 😀

  PS: Jako skvělá ukázka toho co dokáže strom intrik je achievement: Kings to the Seventh Generation. Doporučuji určitě zkusit.

 • S 1. místem souhlasím. Kdopak z redakce měl asi zrovna v tomhle hlavní slovo? 😇

 • Houdini

  Dobrá hlavná linka, ale vedľajšie povinné! úlohy, ktoré boli navyše repetitívne boli na facku. obzvlášť v poslednom akte som sa musel nútiť.

 • Houdini

  Ja som to mal podobne, ale neskôr som sa vrátil k Vratislavovi a keď už vieš čo a ako zrazu to ide. A áleží aj od šťastia. Každá hra môže byť iná.

 • ja_nic_nevim

  Mius front, operation star, tank warfare a k tomu hromada dlc, uz to mam popletený. Do toho combat mission... je toho moc, ale alespoň je co hrát. 

 • Derp_1337

  Pokud jsem to dobře pochopil, tak když ke hraní musíš vlastnit původní hru (GT:Mius-Front) , tak to přece nemůže být standalone , ne??

 • ja_nic_nevim

  DLC má ta hra dost, ale tohle je standalone (jako Tunisa warfare). Je to jedno, je to pořád stejný engine a celkově okrajová záležitost. 

 • Derp_1337

  Ono totiž Graviteam Tactics: Under the Cruel Star není plná hra, ale jenom DLC do hry Graviteam Tactics: Mius-Front z roku 2016.

 • ja_nic_nevim

  Za mě tedy Graviteam Under the cruel star. Sice je to loňské, ale recenzi to tu stejně nemá. A já si to zahrál letos. 

 • Hidden

  Tahle lokalita je na tenhle styl hrani skvela, ale i jinde se da vyradit s dobyvacnymi choutkami, i treba sikovnou snatkovou politikou a par... ehm... nenadalymi skony, ktere by nikdo necekal. Nebo si vyhlasit vlastni nabozenstvi, "cirou nahodou" takove, ktere vsechny sousedy povazuje za heretiky a tak dale. V tom je prave krasa CK3 - zpusobu jak neceho dosahnout je mnoho a zalezi jak koho co bavi a na nejakou historickou vernost se nemusi prilis ohlizet, pokud nechce. :)

 • LessPh

  Dobra odpoved! Dnes jsem jeste jednou prosel tutorial a pak dal pokracoval v irske kampani, vytuhnul jsem u toho na 3 hodiny ani nevim jak. Irska kampan je super v tom, ze mas neustale C.B., tak jsem obarvoval a ted uz bych mohl byt kral Irska, ale nemam prestiz, tak treba zitra no..

  Irsko je fajn, je tam citit progres. Za Vratislava jsem jen odklikaval eventy a proste hra se neposouvala, az mi pak vsichni poumitali na nejaky mor ci co..

  Stahnul jsem si cestinu a je to s ni mnohem lepsi, uprime i v te cestine tomu nazvoslovi moc nerozumim, ale je to urcite lepsi nez v EN.

 • Hidden

  Historicke reference a znalosti k hrani CK3 nepotrebujes. Muzes to klidne pojmout jako fantasy prostredi na podezrele povedome mape a znamymi jmeny a na nejakou historickou vernost zvysoka kaslat. Samozrejme, nejake ramcove informace, treba jak jak fungovaly lena a podobne jsou drobnou vyhodou, ale pokud je neznas, hra ti vse vysvetli a je to proste jen mechanika. Ja osobne nejake povedomi o historii mam, ale jen nektere lokality a nejaka obdobi co me zajimaji a davaji mi do hry jen takovou dalsi vrstvu. Hra mi prijde stejne zabavna i za hrani treba africkych kmenu, o kterych nevim zhola nic. CK3 ma od taktickych her jako Desperados a podobne tu zasadni odchylku v tom, ze je to hra strategicka a rada veci se proste nemusi projevit hned a je zadouci planovat dlouhodobe dopredu. Ale pokud chces nejaky okamzity efekt a ucinky, proste chod do valek kdykoliv to jde a dava to smysl - vliv okamzity a CK3 se da klidne hrat i takto jako "map painter". ;)

 • tuco

  Neda, ale jak bylo psano, hra nekdy prekvapi

  Adolf

  zeprej .. House Dachau

 • Tak mě pouč, co jsem nepochopil. 🙂

 • Marines

  No vidíte, Já nedám dopustit na EU, kterou už hraji od prvního dílu, ale nenašel jsem si cestu k TW:Wh, TW:ROME II a TW: čína. Kvalita těch her je velká, ale prostě každého baví něco jiného.....

 • LessPh

  Dám tomu ještě šanci, vyšla už čeština, možná to byl ten roadblock, protože názvosloví z CK III opravdu nemám ve slovníku a všechno se mi pletlo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit