Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přepálené to je, protože je to typický přístup Larianu. Nevím, jestli to tak mají kvůli tomu, že se to tak dobře prezentuje veřejnosti nebo je to prostě baví (tipuju, že obojí). Ostatně je to adaptace D&D předlohy a k té je vždy možné přistoupit různými přístupy. Od relativně usedlého po totální odvaz. Ve Forgotten Realms se obvykle hraje trochu usedleji a pro pořádný odvaz se používá spíš Planescape. Ale nevidím nic špatného na tom to trochu osolit ve FR nebo si zahrát poklidnější jednoduše strukturovaný příběh v Planescapu.

    Pacing je obecně problém většiny her s otevřeným nebo polootevřeným světem. BG3 na to jde víc agresivně, než je zvykem. O side questy se často nemusíš prosit, ale naopak ti spadnou na hlavu. To může být zahlcující, ale přijde mi to zajímavější než se o questy aktivně doprošovat "na pracáku" (u vývěsky, v hospodě, u obchodníků, u chudých vdov...) Podle toho, že se to líbí takové spoustě lidí, je to asi dobře. Že to nesedne všem, je celkem logické. A že to nesedne konkrétně tobě, to je prostě smůla, máš jiný vkus.

  • 0011

    No za mě ok, ale když Bioware vydalo ME3 tak se z toho spoustu hráčů i kritiků hroutilo...

  • Mám to stejně s BG3, ale ještě tomu dám jednou šanci. Všechno je na první pohled OK, ale pro mě to nefunguje z úplně stejných důvodů. 

  • La_Furia-Roja

    a ty jako mluvíš za většinu? Ty jsi hlásná trouba stáda. Já ti řeknu, proč to zvolili příběh roku, protože je to největší hype roku, nikdo  o ničem jíném nemluvili, protože je to nejvíce populární. Jinak příběh je příběh, to neokecáš a tam BG3 selhává.

    "A pleteš se ještě v jedné věci. Když absolutní většina lidí si myslí, že něco je dobré a ty máš jiný názor, tak to neznamená, že všichni ostatní se pletou. To znamenám že to pravě ty jsi totálně mimo se svým vkusem."

    Já bych to otočil. Když si většina myslí, že je něco dobré, tak to automaticky neznamená, že je to dobré. 

  • flash789

    Kažuální jako všude jinde.

    Za mně:

    1. Labyrinth of Galleria

    2. Star Ocean Second Story R

    3. Rogue Trader


    A moje hry plus minus dekády:

    1. Dragons Dogma Dark Arisen

    2. Pathfinder Wotr

    3. Fallout 4

    4. Final Fantasy XII Zodiac Age

    5. Elminage Gothic 


  • Derp_1337

    A to je jako nějaký diskvalifikační problém, že to má "jen" 3 konce?

    Nemluvě o hromadě menších proměných, které změní osudy různých postav.

  • Derp_1337

    Mě nezajímá, co jsi ty vydedukoval z jednoho slovíčka. Většina lidí to hodnotí celkově. Takže součástí příběhu je i to, jak dobře jsou napsány postavy a podobné věci.


    A pleteš se ještě v jedné věci. Když absolutní většina lidí si myslí, že něco je dobré a ty máš jiný názor, tak to neznamená, že všichni ostatní se pletou. To znamenám že to pravě ty jsi totálně mimo se svým vkusem.

  • La_Furia-Roja

    umíš číst? Tam je jasně psané příběh a ne narace. 


    Na druhou stranu. když může vyhrát Ragnarok jako zprznění severské mytologie na úrovni Marvelu, proč by nemohl vyhrát fantasy brak?

  • LessPh

    Problem BG3 je ze naprosto neprimerene prepaleny ve vsem, coz je na skodu... nekdy totiz min znamena vic. 

  • Inquisitor

    Já bych teda nechtěl jenom lítat z jednoho boje do druhého. Vyčítat RPG, že tam jsou dialogy s npc a vedlejší questy? To není chyba hry, ale očividně tento žánr není pro tebe. Mass Effect je akční RPG a Jagged Alliance je úplně jiný případ.

  • 0011

    Spíš myslí, že nehlasoval, takže nám z rovnice x=n udělal x=n-1. Vzhledem k tomu, že diskutujících je zanedbatelné množství oproti neregistrovaným čtenářům a games jsou pořád nejnavštěvovanější herní web v ČR tak si myslím že to nutně nemusí být malé číslo, ale taky by mě zajímala konkrétní data.

  • radim.zaty

    Tolik textu a přitom stačilo napsat první větu po první čárku.

  • LessPh

    Asi už jsem příliš starý a zhýčkaný, ale BG 3 jako hra roku tady i jinde ve světě nechápu. Celkově jsem to nadšení nepochopil.

    BG3 jsem dal přes 20 hodin a je to prostě strašně roztříštěná hra, která nemá tempo, flow a ani pořádné dávkování obsahu. Neustále něco vyrušuje z hratelnosti.. buď nějaký side quest nebo nějaký random charakter a když jste v nějaké instanci a už už to vypadá, že ztratíte pojem o čase, tak musíte jít zpět do tábora vyresetovat ty body a to ve dvou fázích den a noc - naprostý zabiják hratelnosti. 

    Příklad flow.. teď hraju Anno 1800, člověk to zapne a chce udělat jednu věc, která však vede strašně rychle ke druhé a naturálně ke třetí.. najednou se proberu a 3 hodiny v háji, 3 hodiny po který vůbec nevnímám okolí a nic mě nevyrušuje z hratelnosti - žádný tábor, žádný NPC, prostě nic, člověk jede jen čistou hratelnost a zábavu.

    Tempo - hodně podobný jako flow, všechno se vleče a jde to dělat instantněji a bez vyrušování.

    No a dávkování - krásné příklady dávkování, Jagged Alliance 3, udělám sektor nebo 3 a cítím zadostiučinění, to samé Wasteland 3, který byl rozdělen do oblastí, které šly dohrát za jednu session a člověk byl naprosto spokojený. Benchmark je pak ME2, který měl dávkování naprosto perfektní.. jedna mise trvala přibližně 45 minut, odlišné prostředí, odlišný minipříběh a propojovací intermezza na Normandii byly skvělá a posouvala charaktery dál.. BG3 chce přesně tohle kopírovat a místo Normandie je tam tábor, ale prostě to nefunguje.. je to překomplikovaný a jak tady někdo už kdysi říkal... ty charaktery jsou jeden vedle druhého všechny pro psychiatra.. prostě přepal a ne v dobrém.

    Ostatní herní prvky jsou v oblasti nadprůměru a ničeho co už jsem někde jinde neviděl. Jediné co je tam nové jsou možnosti úplně všeho co člověk může dělat, ale to spíš přibírá na negativní komplexitě a pocitu.. sakra co jsem zase minul a budu to muset celý hrát znovu?

    Jediný co mě fakt bavilo byly kostky.. ta vteřinka napětí byla super, jen bych je rád viděl zakomponovaný i do boje u nějakých ultimátních skillů...

    Potřeboval jsem se jen vyzvracet... volbu hry roku nikomu neberu, jen to nechápu...

  • Jakože ty to vědět nechceš?

  • Zajímalo by mě, jak by dopadl souboj BG3 vs Cyberpunk, kdyby ten vyšel až tento rok v tom stavu ve kterém je nyní a včetně PL. Osobně bych to hodil spíš Cyberpunku, ikdyž jsem si v BG3 těch 240 hodin dost užil.

  • Jez3vec

    Spousta variací ano, ale hlavní příběh to neovlivní. Můžeš dělat co chceš a máš vždy jen 3 konce (pokud počítáš konec v ACT 2).

  • Derp_1337

    Tam jde o tu variabilitu a styl vyprávění. To, co uděláš, ovlivní další děj. Ve hře je ohromná spousta variací i pro velmi nepravděpodobné činy hráčů. Což je fakt úplně někde jinde než konkurence.

  • La_Furia-Roja

    Tak ten příběh pobavil a úplně zabil. Ať žije konzum!😂

  • Jez3vec

    Zrovna příběh nemělo BG3 nijak extra dobrý. Postavy, gameplay a questy jsou super. Příběh však ničím extra nevyniká.

  • já ne

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit