Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nechápu proč to musí být i na nejnižší obtížnost tak těžké. A to není jen tahle hra ale vlastně většina her vyšlých v poslední době. Netuším jestli autoři nabyli přesvědčení, že bude mít hráč potěšení z věčného umírání nebo naprosto nepřehledného menu, nebo naprostého minima peněz na cokoli... nevím ale raději si zahraju starý dobrý Dungeon Siege než tento překombinovaný bepřehledný blázinec *10*
  • Vyborna hra, vyhoda i nevyhoda je v tom, ze vsechny mapy jsou udelany rucne. Takze pokud to nekdo rozehraje znova, tak souboje probihaji na stejnych mapach jako minule. RP system je super, souboje jsou obtizne a clovek musi mit vyvazenou partu povolani, jinak splace nad vydelkem.
  • a tech unikatnich map je tam vic jak 100 proboha, to opravdu sandbox mapy nepotrebujes
  • ja na XCOMu nahral 109 hodin a byl jsem s tim velice spokojenej, podle me krome Shogunu ty hry co jste vyjmenovali nesahaj XCOMu ani po paty, ale tak holt kazdej ma jiny preference.
  • Nemluvě o Fallen Enchantress, Battle Worlds: Kronos, King Arthur... *3*
  • Zayl
    Všechno. Ale mě osobně nejvíc sere magie, protože rád hraju mágy.

    Pět a půl kouzla, naprosto nudné efekty, nesmyslné linkování všech statů ke kouzlům, velká šance na fizzle i přes optimální situaci, miss na kouzlech, žádný partial resist... atakdále.

    A to nemluvím o mapách, samotném tahovém systému a vůbec pravidlech, například to jak se počítají šance na kouzlech je překomplikované a naprosto zbytečné... bylo by to nadlouho. Moje chyba že jsem nezkusil demo.
  • co konkretne?
  • Zayl
    Příšerná hra která mě jako veterána akorát tak nasrala. Ten systém použitých pravidel je delikátně retardovaný a nechápu jak mohlo vývojáře napadnout ho použít. Vyhozené peníze.
  • Souhlasim, ze i C5 je prikladem degradace hernich mechanismu, ale porad je to lepsi strategie nez novy primitivni xcom.
  • ta hra ma strašne nizkou produkční hodnotu
  • a zrovna tech map ma XCOM tolik ze sandbox nepotrebujes, a destrukcni prostredi mas v novym XCOM do jisty miry taky. Jestli chces kopii staryho XCOMu tak zkus treba Xenonauts, to ze v novym XCOMu je spoustu mechanik zmenenejch neznamena ze je spatnej, je to proste jina hra.
  • Tak tedka uz se vazne smeju :D
    Nadavas na XCOM, ale libila se ti naprosto orezana, zjednodusena Civka 5 s milionem DLC. Civ 5 je dukaz upadku zanru a ne XCOM.
    Ty zbyly tri hry nebudu posuzovat, moc na tenhle anime styl nejsem.
  • Jako jednohubka na jedno zahrani neni novej xcom spatnej, ale to co delalo xcom xcomem - znovuhratelnost, z ni se stal pro soucasna studia nepritel. Oni chteji prodat dalsi cast hry za dalsich par mesicu, oni nechteji aby hrac hral dokola to samy za jedny penize. Ja bych tam vyzdvihl hlavne intenzivni atmosferu, az na ty infantilni alieny, ale takticka/strategicka cast byla uboha, aby to konzolisti mohli hrat pohodlne u tv. Panacek sem, panacek tam, to prece staci.
  • A jsem zvedavy treba na Ultimate Space Comando, ktere jsem jeste nehral.

    Ale to neni az tak podsgatny, jen jsem chtel naznacit, ze novy xcom nadherne ukazuje, jak se dnes ty hry kripli. U stareho xcomu byl tahovy system zalozen na kralovskem systemu casovych bodu, mel jsi tam destrukcni prostredi, moznost budovat vic ruznych zakladen, coz melo svuj strategicky rozmer, takticke mapy byly sandbox a podobne a to vsechno behalo na pc s i486 a par MB ram. A dnes, kdyz by strategie na nasich super vykonnych strojich mohly byt daleko komplexnejsi tak misto toho dostaneme omezeny a pokriveny remake, ktery svemu predchudci nesaha ani po kolena a jeste se to vydava za nejlepsi hru.
  • Mne nevadi pohyb na tahy, i kdyz ani realtime pohyb jako u jagged aliance neni spatny, ale nepouzivani casovych bodu, kdy mohu pohyb a akci libovolne a flexibilne kombinovat.
  • Fire Emblem, Tactics Ogre, King's Bounty, Shogun 2, Vakyria Chronicles 2, Civilizace 5.
  • no tak mi vyjmenuj aspon pet novejch strategii co bylo lepsi nez novej XCOM, napada me snad jen shogun 2, a mozna starcraft 2 i kdyz ten me osobne nezaujal vubec
  • kickasl
    Jak pro koho. Pro me je to dobra hra, ale ne jedna z nej strategii. A ten system (vsechno na tahy vcetne pohybu) mi taky dost vadi. Je to hlavni duvod proc jsem x-com nedohral.
  • Neni, ale hezky dokumentuje upadek tohoto zanru.
  • XCOM remake je jedna z nejlepsich strategii za poslednich zhruba 5 let

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit