Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pár lidí co znám, hraje nebo hrálo Dotu. Když se jich člověk zeptá tak mají automaticky spojenou Dotu z Warcraftem a Blizzem. Každej nemusí být informovanej jako frajeři na games.tiscali. Takže v tomhle směru to určitě Blizz poškozuje. Ať si Valve nechá hru i tvůrce ale měl by změnit jméno.
    • Blizz nema na nazev DOTA zadne pravo,tak nevidim duvod,proc by to meli menit.Ze si to spoustu lidi spojuje s W3 je vedlejsi.
      • Taky si na něj právo nedělají, jinak by ho už měli dávno zaregistrovaný, oni jen nechtějí, aby ho někdo jiný použil ke komerčním účelům.
        • To jsou keci Blizzard najednou zjistil ,že jim utekli prachy a tak se snažej udělat Blizzard dotu. jelikož ta je odpovět na Dotu 2.
          • A jak pak asi vydělají ty peníze na mapě do SC2, která pravděpodobně půjde hrát i v trialu zadarmo?
            • Ales.Smutný: Tak to pak uznávám svojí chybu :) přečetl jsem si to frk frk a nejspíš jsem ot blbě pochopil :) Omlouvám se.
            • ales.smutny
              addone: Ne, v článku se jen píše, že Blizzard se obrací na patentovací úřad, aby Valve nemohlo získat (výhradní) práva na značku DotA, žádné domýšlení.
            • Jo je to trochu jinak ted jsem si to přečetl na zahraničních stránkách. Tudle zprávu si asi trochu tiscali domyslelo nebo nevím.

              Blizzard chce dosáhnout toho ,aby značka Dota byla komerčně veřejná a tudíž ,aby blizzard neměl problémi s Blizzard dota do budoucna :)
  • Ja celkem i Blizzard chapu. Nikdo Valve nebrani vytvorit jejich vlastní Dota, jde tu spíš o to číslo(2), což vypadá jakoby šlo o přímého nástupce.
    Icefrog neni puvodni tvurce, nema copyright na jmeno a mod delal za pomocí nástorjů a na enginu Blizzardu.
    Když automobilka vyrobí model nějakeho auta, zustava ji, ikdyby mu všichni zaměsnanci a designeři přešli pod konkurenci. Bylo by zajimave kdyby Ferrati vyrukovalo s Murcielago_2.
    At si tam prdnou misto dvojky nejake slovo a bude klid.
    • Srovnavas nesrovnatelne.Model automobilu nejake automobilky je vlastnictvi te znacky.Dota ale neni vlastnictvi blizzardu a tvurci modu nejsou vazani smlouvou k blizzardu,krom toho,co je ve smluvnich podminkach pouzivani jejich mod tools.
      • Dota nepatři Blizzardu ale ani Icefrogovi. Navic nazev se použival vždy ve spojitosti s modem Warcraftu 3. To bylo umožněno jen diky podpoře Blizzardu a jejich mod tools. Když si člověk vybaví značku dota, vybaví si i Warcraft a Blizzard. Nikdy to nemělo nic společneho s Valve. Takže je celkem bizardni, že si narokuje již použivanou značku na zakladě toho, že zaměstnava jednoho z pozdějších designerů teto hry. Proto moje přirovnani, ktere bych řekl je celkem srovnatelne.
        • Ty si ,ale uvědom jednu důležitou věc. Valve se to rozhodlo dělat hlavně pro komunitu a chytli se šance ,nikdo nebyl schopnej dotu přeformovat do moderní podoby a opět jí navrátit starou slávu. Ani blizzard se k tomu nepostavil. To valve dělá přesně todle z modů se stávaj plnohodnotný hry ,ale hlavně to komunita má ráda a to je to nejdůležitější. Představ si ,že v podstatě dota už pomalu hnije ve W3 je oblíbená a jeto staré kouzlo krásy ,ale už to není ono a nikdo se toho neujal a tak se toho ujalo Valve za to jsem jim vděčnej :)

          btw: Nepočítám tu žádné HoNko , to k tomu moc nepatší to sice mělo bejt něco jako vylepšená dota ,ale některý věci zprasili.
  • Když čtu zdejší komentáře jen se směju. "Hrdinové mají moc pasivů" "Hrdinové jsou nevyvážení" a samý jiný žblebty. 1.) hraju to co se mi líbí chci hodně spelů? Hraju invokera. 2.) Hrdinové jsou stejní jak v DOTE 1, tak jak můžou bejt nevyvážení když je to naprosto stejná mechanika hry. Zdejší čtenáři nepolíbení DOTOU si asi myslí, že to je plnohodnotný díl, ale to není pravda. Je to spíš předělávka.

    Já jsem rád, že se Valve ujalo DOTY a jede si to svoje. IceFrog je člověk který z ní udělal to co teď je. Blizzard by do toho dal svojí super peněženku, a mohli by jste si nakupovat hrdiny mezi sebou, za real peníze... Ok to byl vtip. Blizzard je neuvěřitelnej moloch, který si podle mě sedí na tepně do mozku. Mohl z ní udělat milionovej byznys, ale neudělal nic. Až teď se probudil a podpořil toho kluka co dělá ten mod MMO hry pro Starcraft...

    Hádky DOtA, LoL a HoN.... HoN skončí po vydáný DOtY do několika hodin, tam je ta podobnost neuvěřitelná. LoL je hra natolik rozdílná, že může koexistovat s DOtOu a bude, a je to velice dobře, jelikož se casual hráči budou zaměřovat na LoL. A ti lepší budou hrát DOtU.

    Jen mě zajímá jak to VALVE udělá, vydá jí zdarma? Něco na způsob Team Fortress? Bo si jí nějak zaplatíme? To je spíš ta hlavní otázka.

    Jediné co nechci jsou stupidní oblečky. Který když někdo měl v LoL byl jasnej lolek:D
    • Btw. Přístup do bety mám dva dny, hrál jsem už moc her, až se stydím to sem napsat:) A u mě neuvěřitelná spokojenost. Tak nějak si představuju HD DOTU. Nejvíc se nasměju nad tím jak hrdinové komentují, dění na obrazovce. Když někdo udělá deny (v LoL tak napůl zakázané slovo). Nebo když si něco koupíte. Či když někoho zabijete. Uvedu příklad Lina zabije Crystal Maiden. a Lina prohodí "Crystal maiden? It looks like Crystal Molten".

      A to jsem byl snad první, kdo vyplnil dota survey, a tak dlouho jsem hypnotizoval steam, až jsem se konečně dočkal. Po xx hodinách shlédnutí castu od Purge (youtube -> purge gamers či Dotacinema od sunsfana:) )
      • JohnyTheZik
        No, ja to vyplnil hned, pak jsem byl vylosovanej na playdote a pak mi 2 tejdny po vyplneni prisel jeste ten key ze survey :D.. Takze hrajem s kamosema a jak rikas - kazdej hrdina ma neco kolem 9 minut hlasek, coz je hrozne moc.
        Lina s CM jsou dobry, neco podobnyho ma Skeleton po zabiti Sanda ("I'm the only king".. nebo neco takovyho) a treba (myslim) Lina Liche ("your permafrost wasn't so permanent after all")...
        Kdo hraje D2 a liboval si v jednicce :D (muj pripad), tak ho bavi i dota 2..
        • kostejnesmrtelny
          Já jsem málem spadl ze židle když jsem s CMkou zrušil Linu a Lina zaječela "You...were...ADOPTED!" *1*
        • Mne sa napr paci hlaska Bounty Huntera ked niekoho zabije "It's not personal. It's just biznis" a potom ked Bountiho niekto zabije a znovu sa narodi pri studni povie hlasku "Now it's personal"
    • JohnyTheZik
      Ja pevne verim v puvodni plan a to vydat Dotu 2 jako p2p, nikoliv f2p.. To bychom dopadli -.-
      • Bohužel to na 99% bude F2P.
        http://www.valvenews.net/2011/dota-2-will-feature-cosmetic-items-an-in-game-store/
      • Btw. Storm Spirit má taky hustou hlášku:) "Who is this handsome devil" (aspoň doufám, že to tak říká:)) ) Ale při představě, že je tak hnusnej, tlustej a kouká mu bradavka:D Je to pravdu vtipné.
        • JohnyTheZik
          Touche! :D
          Joo, ma dobry hlasky :D
  • Kdo dřív přijde.... Blizz teď může tak maximálně šoupat nohama.
  • No nebudu psát komu fandim a komu ne, ale myslím si, že větší právo má rozhodně Blizzard to je prvotní stvůrce Doty..
    • vedle
    • Ten kdo by měl dostat patent jsou hráči, protože pouze oni vytvarovali Dotu jak ji známe teď... kdyby se o ní staral blizzard kdo ví jestli by jsme jí vůbec znali na druhou stranu uz jenom s tim názvem Dota 2 si Valve snad dělá srandu ne ?..
      • JohnyTheZik
        Aaale :D .. Pan lidovy vypravec :D..
        Odkdy dotu vytvarovali hraci? :D Jasne, davaj napady a reportujou bugy, ale IceFrog ma svy testery a od verze 6 je to on, kdo meni dotu.. Ne hraci.
    • JohnyTheZik
      Blizzard neni ZADNYM stvurcem Doty..
      Proboha lidi, nebudte tak slepi a kdyz uz chcete neco komentovat, tak si o tom aspon neco zjistete, nez placnete prvni blbost, co vas napadne -.- ..
      • ježiši ty matláku já hraju Dotu od jejich prvních verzích a je vidět, že si zaslepeným fandou Valve, ale tady jde o to, že soudně to Valve prohraje na plný čáře.. protože Dota k Warcraftu patří stejně jako jablko ke stromu..
        • kostejnesmrtelny
          Uklidni se chlapečku. Nevíš, co plácáš.
          http://en.wikipedia.org/wiki/DotA#Development
          • Nevim komu řikáš chlapečku, protože jsem rozhodně starší jak ty. a připadá mě, že o marketingu a patentování víte opravdu prd. co taky čekat od 14 letých dětí, dobře takže znova chápete, že Dota byla stvořena lidmi pod křídly warcraftu tedy Blizzardu pokud by nějaký zaměstnanec např.. Becherovky vymyslel novou příchuť kdo si myslíš, že by na ni měl nárok samozřejmě, že ta firma a tady je to naprosto totéž...
            • kostejnesmrtelny
              Tobě říkám chlapečku, protože nemůžu uvěřit, že takový kraviny může plácat dospělej člověk.
            • JohnyTheZik
              I sense a great troll between our lines!

              :D OK, kdyz pominu fakt, ze studuju management a ekonomku, a ty o mne urcite vis vsechno, tak me bohuzel hodne mrzi, ze si napsal jeden velkej nesmysl :)..
              A srovnavas dotu s becherovkama, tedy hrusky s jablkama, mistre marketingu.
              DotA nikdy nebyla vytvorem Blizzardu, proste nikdy, get used to it.
              Ohanet se tu tim, ze si hral dotu od ranych verzi a ze jsem zaslepenej fanboy Valve O.o (to bych asi hatoval Origin, coz nedelam) + ze mi je 14, je moc fajn, ale je mi lito, jses v cely tyhle veci hodne vedle..
            • Ale ti lidé nebyli zaměstnanci Blizzardu. Od Blizzardu nikdy neviděli ani korunu.
              Naopak ti lidé co dotu v podstatě vytvořili (Icefrog) teď pracují pro Valve.
  • Fandim Blizzardu, Valve jsou hamouni, kteri se chteji prizivit na slave cizi znacky a mit ji sobecky jen pro sebe. Pokud registreci ziskaji, bude muset blizzard sve produkty prejmenovat a to neni spravne.
    • smejki
      hurr durrr, muney arr evül!!!
    • Na konzoli by se to urcite nestalo *15*
    • Naozaj hlúpy pokus o trolling... Nepoznám hernú spoločnosť, ktorá by dávala toľko herného obsahu zdarma, ako Valve.
      • Valve ma nepochybne skvele pr, lidi je maji radi. ale hamouni to i presto jsou. Je videt, ze lidem staci dat par cetek a uz jsou vuci tomu slepi.
        • Nekrmte troly, nekrmte buzny, nekrmte jejdaska! *7*
        • Ale jejdásku, ty společnosti přece musí vydělávat, to je jejich prvotní účel. Kdosi to tu někde psal a já mu věřím.
          • unreal: slevy na steamu jsou slevy valve nebo vydavatele? Ja jen ze slevy u jinych distributoru, treba gamersgate, greenmangaming a dalsich jsou taky a mnohdy soucasne u stejnych titulu a ve stejne vysi. V tom steam neni nijak vyjimecny.
            Ze dota neni zna ka blizzardu jsem rekl, psal jsem, ze jsou si vedomi, ze to neni jejich ip a nesnazi si ji prisvojit, za toto obvineni mi dluzis omluvu. Take jsi nerekl, ze slevy maji i jini digitalni distributori, znamena to, ze si hrajes s fakty, rikad co sr ti hodi a mel bys jit do politiky? Nebo uz chapes, ze to je ponekud ujete?

            mr.sugar: ale jo, v pofstate souhlas, rozhodne nedelaji nic spatneho, jen se mi nelibi ze jsou glorifikovani jako nejaci dobraci, kdyz jsou stejni jsko ostatni.

            kar-chee: neumim to dokazat, ale prave z ruznych spravach se na tohle objevuji stiznosti a jsem si jist, ze nejaky vydavstel tvrdil, ze steam si za distribuci bere stejnou prívázi jako krabicovi distributori. Mozna ze pro indie projekty ms jine podminky, bylo by zajimsve ziskat jejich cenik s podminky distribuce. Jestli neco takoveho mas, sem s tim.

            Dvoji ceny umoznuje valve, ktere z vyssich e ropskych cen ma vyssi prívizi s participuje na tom. Nemusel by to delat, jsou distributori jsko greenmangaming a asi i gog, ktere maji jednotne ceny a dvoji ceny neumoznuji. Takze odpovednost g tomto pada na valve, dtejne jako ze umoznuje na steamu region lock a podobne prasstny, kdysi na otevrene pc platforme nevidane. Mozna si to neuvedomujes, ale valve pomalu zacina pc platformu ovladat a uzavirat.

            Nevyvratil jsi nic.
            • Icefrog je jenom jeden z lidi co se na tom podili, ta znacka mu nepatri. Navic si ji na sebe neregistruje on, ale valve. Klidne se muze s valve za par mesicu rozkmotrit a znacka zustane valve.
            • Valve jsou oproti ostatním v některých ohledech právě trochu jiní. Tu glorifikaci si něčím zasloužit museli. Neřikám že jsou dokonalý.

              Jinak, DOTA je prostě jméno módu a název módu podle toho, co vím, nikomu nepatří. Jméno patří tomu, kdo si ho zaregistruje. V tomhle případě to udělalo Valve, takže ostatní maj smůlu. Konec příběhu. To by Epic moh jít na Valve kvůlu Alien Swarm nebo ID software za Team Fortress 1/2.
            • Ŕekl jsi že Valve přebírá cizí značky, jenže Dota je pod rukama Icefroga který teď pro Valve dělá a inicioval právě ve Valve vývoj druhého dílu, takže už to moc cize nevypadá co(zvlášť když ji chce Blizzard)? S tím Steamem, hraješ si zase se slovíčky, i když uplně nejlepší argument to ode mě nebyl, každopádně já jako uživatel jsem s ním spokojený.V těch cenách nemám pořád jasno, ale označovat Valve za žraloka v obraně jiného žraloka(to zní ale komicky) je taky trochu ujeté, zvlášť kvůli hořejšku.
          • To je pravda, ale je potreba se na to divat realisticky a ne valve glorifikovat. Zdroj prijmu pro valve je steam a podivej se zde na cenu novinek, podivej se na dvoji ceny v eurech a dolarech, nebo vem v uvahu, ze si za digitalni distribuci berou 30 % stejne jsko krabicovi distributori. To jsou ty nejocividnejsi priklady. Maji na to samoztejme narok, je to jejich byznys, alenejak je oslavovat? Jsou to zraloci.
            • Valve si za distribuci berou mnohem méně, než klasičtí distributoři. Bylo o tom dost článků od indie vývojářů, kteří se nebojí zveřejňovat čísla.
              Dvojí ceny. Koukni na ceny her od Valve. Jsou totožné. Cenu cizích her, totiž neurčuje Valve. Cena novinek je tak vysoká, protože si klasičtí distributoři nechtějí zlikvidovat krabicový trh.

              Takže všechny tvé očividné argumenty jsou vyvráceny.
            • Když už takhle srovnáváš Steam ceny, porovnej rozdíl ostatníh her od Valve her, kdy Portal 2 jako novinka vyšel na nějakých 800? Pokud vím, jejich ceny jsou přepočítány správně, ale tohle jsem upřímně neporovnával. Každopádně euro ku dolaru je záležitost individuálního distributora. Je zajímave, že COD přepočítané neni, ale Dead Island a jeho DLC jsou přepočítány správně, že(jen jeden příklad)?
              A jen ať si berou 30%, proč by ne? Potřebují zisk a financovat další vývoj platformy + údržba a servery...
              Blizzard si taky za WoW účtuje přemrštěnou částku, kdyby nebyli žraloci, tak by měsíční poplatky mohli taky bejt nižší...
            • Ale že každý víkend se tam dá koupit něco za pár ničeho už neřekneš, a to že dota není značka Blizzu ale modu pro jejich hru taky nic a to nemluvím o tom že "žralokem" je snad každý distributor, jen k tomu využívají jiné prostředky, taky necekneš. Hraješ si s fakty jak se ti hodí(=vždy odhalíš jen jednu stranu mince), bys měl do politiky.
            • Zkus radsi napsat neco k veci, jestli to dokazes.
            • Dalsi kvalitni prispevovatel? Chtelo by to na games pridat tlacitko "Skryt odpad", ktery by schovalo prispevky od Jindry, Diskuzniho Trolla a podobnych jejdasku
    • Proc by musel svy produkty prejmenovavat O.o?
      Pochybuju, ze by po soudni vyhre Valve, IF a jeho spolupracovnici pozadovali zmenu nazvu puvodni doty :D.. To by byla teprve blbost! :D
      • To musi v us maji blbe zakony. Musi si ji chranit, kdyby to nedelali, tak o tu znacku prijdou a kdyby jim to nevadilo, tak ji nemusi ani registrovat, takze vuci jeji ztrate bojovat budou. Z toho sameho duvodu napriklad nadace Mozilla musela pozadovat prejmenovani Firefoxu v Debianu, ktery se tam proto jmenuje Iceweasel.

        Imho je ta znacka kolektivni a nikdo by si ji nemel narokovat jen pro sebe.
    • lol.... VALVE hamouni, a Blizz je svatej... Bejvávalo
      • V tomto pripade ano, blizzard ji pouzival, ale respektoval, ze to neni jeho ip a nechtel si ji privlastnit. Valve s tou znackou nic nema spolecneho a privlastnit si ji chce.
  • Nechápu proč kolem toho Blizzard dělá takovy móresy.
    Koneckoncu DotA byla tvořena fanoušky.
    Takže nevím proč se do toho motá Blizzard *4*
    • Ani jedna strana nemá moc pádný argument. Blizzard se ohání fun modem a Valve člověkem co ve skutečnosti převzal dotu až ve verzi 5 něco a se základní myšlenkou nemá nic společného :D
      • Převzal ji se souhlasem původního tvůrce a uvedl ji do stavu, díky kterému se proslavila...
      • Az na to, ze byl prvni kdo ji dostal do stavu, ze se dala hrat kompetetivne. Do te doby to byla Fun mapa jako AngelArena, Footmani a dalsi.
  • Veskoslav
    Ale co. V důsledku stejně budeme hrát všichni všechno:-D Už teď je tolik kopií původního konceptu DOTA, že člověku přechází zrak. Ať už známější bratříčky jako LoL (dost dobré) či HoN. Ale osobně mi něco na Dotě 2 nesedí, nevím, co ale nesedí. Prozatím hraji LoL, testuji Dota 2, zabloudím a HoN či v Sc 2 hraji Dotu. Všechno tak zápas/týden. Ale je mi to v podstatě jedno, co hraji, když se u toho bavím.

    A o to smutnější je to, že se do sebe pustili dvě firmy, u kterých nevím, komu fandit....:(

    Problém spíše prozatím u bety Doty 2 vidím v nevyváženosti jednotlivých hrdinů a u některých hrdninů přiliš mnoho pasivních schopností.

    P.S: Myslím si ale, že bez Blizzardu by koncept doty těžko vznikl. V té době hrdinové v RTS neměli ani inventáře a pokud měli nějaké schopnosti, tak pasivní či jednu aktivní (namátkou mně napadá AoM). Podle mně nevidím do té kauzy tak, abych mohl rozhodnout, kdo je ten špatný a kdo je ten dobrý. Osobně si myslím, že název Dota je spojen z Blizzardem spíše než s Valve. To ale nemění nic na faktu, že opravdu nevím, ke které straně se přiklonit.
    • Kr.Pa
      kingdom under fire - strategie, kde byly RPG prvky a inv , pred vydanim AoM a W3
    • Souhlas. Dota 2 je takova neslana nemastna a tech pasivu je tam prilis moc. Hraju nejcasteji LoL a to me vyhohuje asi nejvic.
      • JohnyTheZik
        :D co to je za hlasku.. Je tam moc pasivu :D..
        A neni tam taky moc denyu? A moc malo krovi?
    • Hrdinove maj prevzaty vsechny staty z jednicky, takze rozhodne ne, ze by nebyli nevyvazeni, ale chybi trebas antipick apod. Hrdinu je tam jeste pomerne malo, ale jestli neco jsou, tak vyvazeny. Kdo to hraje trochu dyl, tak mi da za pravdu, ze "sebelepsiho noob oneclick apod." hrdinu je dost jednoduchy countrovat.
      Jedinej, kdo je i na public hodne OP (coz se projevuje zabanovanim z lig), je strom s predelanym uckem. Na Dota-league.com byl zabanovanej do konce stranky :D..

      A prilis mnoho pasivnich schopnosti u nekterych hrdinu O.o? Napriklad leoric? To kazdopadne rozhodne neni chyba hry, spis tvoje, ze te to za ne nebavi :D.. Coz ti nevycitam, ale pak je jednoduchy danyho hrdinu proste nehrat (taky mam svy oblibence)..
      • Veskoslav
        Tak antipick, no pravda, že občas chybí, ale zatím co pozoruji, tak si moc lidí nestěžuje.

        Jj myslel jsem Leorica:-D tenhle mně napadl jako první, ne že by mně to nebavilo, ale koukat se na ostaní, jak tam valí a já tam stojím jak tvrdy Y:
        • :) me zas bavi sledovat, kdyz uz je leoric vazne dobre najetej (armlet, bkb, deso, assault, pt a treba bf) a sazi crity za 1k atp.. to je parada :D.. A ze se dostane z hustejch srancu takovym critem :D.. Navic aegis + ucko z nej taky dela hodne neprijemnyho protivnika..

          Ale tak to je o osobnich preferencich..
          • Veskoslav
            Mně připadá, že si ho berou ty největší lamy, takže stěží dají kolem 450 a to ještě kritikou. Když si o vezmu a daří se, tak průměrně 800, což není špatné, ale jak říkám, moc mně osobně neberou pasivní hrdinové:) Já raději trhám kopce, metám blesky:-D
            • Tak ono to dost záleží na situacích ve hře. *15*
    • Kr.Pa
      jednoznacne fandim Valve
  • Aj keby tú hru premetovali na TRT vs PRD, je to vlak, ktorý Blizz už nedoženie *2*
  • To s BKB jsem nevěděl sice nevim kdo by kupoval BKB za naixe ale i tak dík dám si na to pozor *1*
    • Rage je na 4 sekundy, pokud se nemylim, a nestava se to moc casto (obzvlast ted s novym uckem), ale muze se ti prihodit, ze potrebujes magic imunitu mnohem dyl (vetsinou hodne dlouhy hry +/- 70 min) a tam ti 4 sekundy proste nestacej :)..
    • Kurňa to mělo bejt na příspěvek dole.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit