Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ok ok. Tak co to tady máme? Blizzardí manažeři si lámaly hlavy:

    Jak to sakra to Valve dělá? Mají pár zaměstanců a vydělávají peněz jak želez, sakra v čem je to jejich kouzlo? Dyť maj sakra asi jen 3 hry! Dotu nám IceFrog nabízel, tam jsme to, chlapi, solidně pos***i. Tak si můžeme aspoň říct, že nám ji v podstatě ukradli! Co uděláme my? Ukradneme jim tak něco!! A co to bude? Half-Life nemůžeme, u tohle bude moc těžký zopakovat úspěch, sami vidíte jak s tím Valve bojuje. Co třeba rodinné stříbro? Team Fortress? Jasně, to jim šlohnem jako oni nám Dotu. Safra a co s tím Titanem? Vůbec se nám ho nedaří dokončit, určitě vytočíme moc lidí když jim řekneme, že na to kašlem. Hele nevadí, nemluvíme jim, že "naše", haha Valve nápady, co sme měli u Titanu budou mít tady. Ono to pár kecálkům zalepí hubu a nikdo už si na to ani nevzpomene. Budou si myslet, že maj takovej částečnej Titan....

    Takhle nějak si představuju to co se dělo v Blizzu. Jako nemám problém s tím, že někdo použije stejnej koncept, dokonce to i vypadá fajn. Bude to rychlovka, mám 30 minut, tak si dám jeden fight. Myslím, že na tohle to bude vážně super. Mám jen pár problémů: 1.) Valve trvalo hrozně dlouho než postavy vybalancovali a to jich tam je relativně málo. Tady jich je hrozně moc, takže to bude táhnout opravdu jen ke casual gamingu. 2.) Když o hře říkám, že je F2P, tak má bejt proboha F2P se vším, nikdo mě nesmí nutit (ať už nepřímo) k placení. Ano mluvím o nakupování hrdinů, to je prostě podle mě špatný koncept (ok ještě se neví jestli to tak bude, ale já myslím, že jo.)

    Problémy do budoucna: 1.) Budou se přidávat další hrdinové, opět špatný balanc. A narušuje to hru. Stejně jako nové zbraně v TF2. 2.) Ať si říká kdo chce co chce, ale tím, že jsou hry F2P nebo "F2P", tak je tam špatná komunita. Přechod TF2 na F2P tu hru pro mě v podstatě zabil, ok Valve na tom vydělává hra je jedna z nejhranějších, ale co se týče komunity tak je to špatný. A měl jsem v ní nahráno mnoho hodin, ale hrál jsem ji pouze jednou od toho co přešla na F2P, až tak špatně na tom je. komunita v Dote a LOL o tom je snad škoda mluvit.

    Nicméně těším se na to, vypadá to hezky a hlavně rychle, oddechově. Bude fajn poznávat ty postavy co každá umí, učit s jednolivejma schopnostma, to je vždy fajn. Abych pravdu řekl, nevím co mě láká víc, jestli tohle nebo Heros of the Storm.
    • na balanc blizz kašle, to vidíš už i u wowka. musíme se pripravit na nerfy/boosty hrdinu a abilit jak na horske draze. ale ma to i sve vyhody, když je hra takhle rozbita a porad se meni tak nehrozí stereotyp
    • Kedaro
      Přijde mi, že Blizzard se snaží přebrat úspěšné hry a přidat do toho něco vlastního. Kartičky, Dota, Team fortress 2. Je mi úplně jedno jestli je to nějaké kopírování nebo ne. Ty hry vypadají dobře. LoL nepřipadá v úvahu, Dota 2 je na mě zdlouhavá, takže se těším na Heroes. V Team Fortress 2 mám taky nahrané dost a klidně si zkusím něco nového. Jaká jiná online karetní hra tady je kromě Heartstone, která bude dlouhodobě udržovaná? A nenasolíte do ní hromadu peněz.
      • Scrolls. Bude to taky F2P určitě to zkus, akorát ten level co ta hro od tebe vyžaduje je několika násobně větší. Od stavění decku, po strategii "na ruce", po strategii na boardu.
    • Komunita (nejenom) ve F2P hrách bývá většinou opravdu špatná, ale na Games.cz diskuzi má opravdu málokterá herní komunita.
      • Nesmysly. Platební model nemá výraznější vliv na kvalitu herní komunity. Jenom intelektuální impotenti, co z vlastního sadomasochismu prosazují P2P modely, tyhle blbosti pořád dokola opakují. Přitom kvalita P2P her velmi upadá a nikdy vlastně nebyla výrazně lepší než F2P hry. Stačí se podívat na nekvalitní ESO vs jakékoli dnes fungující AAA MMO. Taktéž WoW není výrazně lepší než řada jiných F2P MMO.
        • Veskoslav
          Ale mají, zase nemel blbosti....F2P hry mají vždycky horší komunitu i kdyby ses na hlavu stavěl.
          • Nesmysl. Jo, když někdo trpí slabomyslností a porovnává dvě naprosto odlišné hry, jednu B2P/P2P a druhou F2P, tak pak vychází dojmy přesně tak, jak je potřeba pro slabomyslné příznivce placených modelů. Ale když srovnáš komunitu dvou podobných her - např. WoW vs LOTRO, tak pak jsou výsledky poněkud jiné. Já tvrdím, že u AAA her nemá platební model výrazný vliv na kvalitu komunity. Že se třeba kolem LoL sdružuje špatná komunita je tím, že je to hra pro takové lidi - myslí velmi chudé.
            • To je nesmysl. Lidé na F2P sice chodí trollit, ale tohle jim dlouho nevydrží. Lidé si možná neváží té hry, ale váží si svého času a to je důvod, proč trollení nevydrží dlouho. Hry, které si tu jmenoval, mají špatnou komunitu kvůli své jednoduchosti, která logicky přitahuje velmi jednoduché slaboduché lidi a od nich nelze očekávat normální chování.

              Já mám zkušenosti z placeného WoW, Age of Conan, LOTRO, SWTOR, Guild Wars 1/2 a pak z F2P verzí Age of Conan, LOTRO, SWTOR, Aion a nevšiml jsem si zhoršení kvality komunity, ačkoli na forech těchto her se strašilo, jak bude komunita hrozná atd. Prostě hloupé řeči hlupáků.

              Častým argumentem je, že 15 USD měsíčně mají na to platit jen dospělí, ale tihle koumáci berou v potaz jen kupní sílu u nás, kde 15 USD není málo, zatímco na západě je to cena jednoho většího oběda, 3 větších čokolád apod. Jinak řečeno, cena není v žádném případě zábranou pro děti - tedy ty, kteří jsou často považovaní za příčinu špatné komunity. Z mé zkušenosti jsou ale nejhorší v komunitě dospělí.

              Fámy o zhoršení komunity vypustili sami vydavatelé her a fanboyové, aby strašili herní komunitu a donutili je platit zbytečné měsíční poplatky. Pak ještě vypustili do světa fámy o tom, že o F2P hry se nikdo nestará, že nejsou řádně updatovány, zatímco P2P hry ano, že P2P hry jsou kvalitnější a podobné lži. Přitom jsou to nesmysly a lži.
            • Veskoslav
              Zásadní a hlavní problém je ten, že u F2P modelu si toho spousta lidí prostě neváží, je to zadarmo. LoL, DoTa, TF 2...Tyhle hry mají nejhorší komunity, co se na nety vyskytují.
    • species
      Krasne napsano.

      S odmintnutim Icefroga to blizz opravdu podelal *1*
    • Veskoslav
      Ale oni ještě neřekli, jestli to bude nebo nebude F2P model. Na oficiálních stránkách Blizzardu o tom není nic napsané. Mimochodem Valve má/mělo o něco méně zaměstanců než Blizzard. Stálých zaměstnanců má Valve skutečně skoro 20 krát méně, ale v nejvyšším zápřahu dosahuje počet zaměstnanců Valve a vývojářských center 2500 lidí. Blizzard měl 3700 lidí, nevím jak teď. Oni také mají dost her na údržbu+Steam.
      • Bude to F2P. Taková hra by neměla šanci s jiným modelem. Je to naprosto jisté.
        • Veskoslav
          Jo to se říkalo o Unrel Tournament 2004 taky, že měla být F2P. Jisté není nic. Ani to, že zítra vstaneš. A neměla šanci? Pokud bude správně nastavený gameplay a správě vyvážené herní mechaniky, tak neměj obavy, že by si to hráče nenašlo i kdyby to nemělo F2P model...
          • Vsadíme se? Bude to na 100 % F2P.

            Mně to nevadí, jiný model by nedával smysl.

            Hráče si najde každá hra. Blizzard chce ale miliony a pro ně je jediný možný model F2P, pokud jde o takovou hru.
            • Sak ono wow na f2p postupne prechazi. Jen se snazej zdimat co to da ty pitomce, co za to jeste porad mesicne platej, a pritom se lognou 2x doroka.
            • Veskoslav
              Jo? Stejní lidé jako ty říkali, že WoW má přejít na F2P, že to Blizzardu přinese větší prachy. A všichni víme, jak to dopadlo. Nikdy není nic jisté, je nesmysl to tvrdit, dokud to sám tvůrce nepotvrdí.
  • Blizzard ocenil neutuchající fanouškovství Adama Homoly, že po něm pojmenovali svoji hru..neuvěřitelný :D
    • Overwatch je Poláček, ne?
      • solomon.short
        Petr je Pantograf prece... *7*
      • Adam :)
        • a proč má tedy za jménem napsáno (šéfredaktor Games.cz) není to vůči Petrovi trochu drzé? *4*
          • Overwatch tiscali.cz (Redaktor Games.cz) super kluk.. vzdycky ho rad vidim ve fc
  • Krescz
    wtf Blizzard...cilova skupina hry je predskolni vek?...nereknu jeste wowko, ale tohle vypada fakt jak pro 3 lety deti *11*
    • Nechapu, ze vsichni vidi nejakou grafickou stylizaci a musi hned rict, ze je to pro deti. Me osobne se hry s vlastni zajimavou stylizaci libi. Proc se vsechno musi blizit realite? Je to hra a ve hre se veci zjednodusuji, a vytvari se pravidla, aby se clovek bavil.
      Me osobne nevadi tento styl grafiky, nejsem tak vybiravej jak vy, nebo naopak jsem a chci jen neco jineho, nez porad to same dokola (fps na zpusobu Call of Duty). I borderlands se hezky svoji grafickou stylizaci odlisil.
      • jackherrer
        Přece protože jsou hrozně dospělí. Takže pokud hra s nějakou stylizací ma jinou barevnou paletu než hnědou, černou a tmavě červenou, tak je pro děti. A ta "realistická" grafika v jiných hrách (ano dívám se směrem na cod, bf a spol), kde jsou všechny barvy posunuté směrem do šedohněda nebo desaturované atd (další fígle) pro posílení atmosféry, je hnus zase pro mě. A kdyby se aspoň koukli z okna, když už nevychází z domu, tak by viděli že svět je plnej zasranejch barev.

        TL,DR: Jedna věc je napsat grafická stylizace se mi nelíbí a jiná napsat grafická stylizace je pro děti a proto se mi to nelíbí, to je dětinské. *15*
        • wenceslaus
          Když se mi nelíbí grafická stylizace, tak je to v pořádku. Ale když se mi nelíbí, protože je dětinská dětinská, tak jsem sám dětinský?
          Podle stejné logiky: Je pro tebe dětinský každý, koho nebaví jezdit na tříkolce?

          PS: Proč tu lidi do všeho montujou CoD a BF? To je snad už úchylka. Jsou i jiní hry (vážně, já si nevymýšlím)...
          • jackherrer
            tak sem se zamotal sám do sebe, takže sorry bro. Hlavně netuším co si mám představit pod pojmem dětinská stylizace. Jsou to třeba lego hry, miki maus nebo co? Stylizace se mi líbí nebo ne (nebo libovolný mezistav). Co se mi nelíbí, je prohlásit o stylizaci, že je pro děti a pak ji na základě tohodle prohlášení hejtovat, protože "dětský věci já přece nesnášim páč už nejsem dítě".
            No a proč cod a bf, protože jiný neznám a stejně vypadaj všechny stejně *3*, kromě toho jsou to terče do kterých se dá dobře trefovat. Btw. hrál jsem akorát MW1
            P.S. vyloženě se mi nelíbila Terra nebo Tera, prostě mmo, kde ta manga stylizace byla dle mě fakt příšerná
            • wenceslaus
              Veskoslave tomu se říká "cherrypicking" a není to nic pěkného :-) Star Wars nebudou snad animovaný - kreslený. Ale zrovna ten seriál od Dinsney z prostčedí Star Wars (Rebel nebo jak se to jmenuje) - jo, ten je dětinskej.
            • Veskoslav
              Takže nepůjdeš ani na nové SW, protože je to Disney? Jinak by mě zajímalo, co je na digitální animaci původní dětské atd.
            • wenceslaus
              Pro mě je to Disney, Warner Bros, Pixar, Blizzard... a pod. Hranice tu asi nemá smysl hledat.
              Není to hate založenej na tom, že se už necejtím jako dítě :-D Nelíbí se mi hlavně proto, že se mi nelíbí. Zároveň mi ale pčipadá, že tahle pastelková, původně čistě dětská, grafika začíná prosakovat všude a beru to jako dekadenci a kýč, který brzdí kreativitu.

              Možná by byl lepší příklad realistický grafiky ARMA, nebo IL-2. ale nikkdo snad neříká, že to musí být striktně realistický.
          • Veskoslav
            Ale to je o subjektivním pohledu jestli je nebo není. Mě nepřijde LoL grafika dětinská, má zvláštní výtvarný styl. Ale ty evidentně nedokážeš se smířit s tím, že to jediný, kdo to vidí podobně jako ty je dětský Gabe a GGG. Každý vnímáme grafický styl jinak a tohle mi rozhodně nepřijde dětinské, stejně jako mi nepříšel Wildstar.
            • wenceslaus
              Já? Mě je to jedno, ať si má každý názor, jaký chce. Jen k tomu občas řeknu svoje... od toho je to diskuze. A v tomhle případě je to holt fakt, že ta hra má extrémně dětinskou grafiku (stejně jako ten Wildstar)... Cartoon Network by se mohl ucit.

              To ty mě tu, bůh ví proč, posíláš hrát BF a CoD...
      • wenceslaus
        Možná proto, že ta stylizace je dětinštější neý Cartoon network. Právě proto, že něchci furt dokola tu dětinskou grafiku typu TF, WoW, LoL...
        • Tak si zahraj porad to same v podobe Call of Duty, nemusis se cpat do teto hry, nikdo te prece nenuti nebo ano?
          • wenceslaus
            Další... já nehraju Call of Duty, jasný? A je to snad diskuze, ne fanclub. Diskutuju a neurážím, tak co je špatně?
        • Asharak
          Dětinský je člověk, co má už pár roků a nadává na kreslenou grafiku, že je pro děti *5*
          • wenceslaus
            Tj. když se ti něco nelíbí a napíšeš to do diskuze o tom, tak je to dětinksý? Nebo jak?
            • Asharak
              Dětinské je to takhle posuzovat. *6* *7* *5* *4* *3* *2*
            • wenceslaus
              Dětisnké je hlavně někoho jen tak pro nic zanic nazývat "individua" :-) A to jak mi vnucuješ údajně můj vzorec myšlení...

              Dětinský je ten styl kreslený grafiky a ne fakt, že je to kreslený (animovaný.. atd)
            • Detinsky je to ze prirovnavas tuto grafiku k tomu, ze je to detinske. Detinske by to bylo, pokud by tam strileli z bublifuku a hazeli po sobe mrackama a odstrkovali se vzduchovou pumpou.
              Toto je pouze kreslena grafika, ale neprijde mi detinska a v tom je ten rozdil.

              Pro tobe podobna individua je kreslene = detinske/teple, odpovidajici realite = dospelacke. Tyto prirovnani jsou uplne mimo.
            • Asharak
              Ne. Jinak.
        • Veskoslav
          Nikdo ti nebrání si pustit BF či CoD Mp a mít tak "dospělou" grafiku;) A pokud ani to nestačí, tak v dnešní době není nic snazšího než si hru vyvíjet sám (grafické nástroje už nestojí majlant).
          • wenceslaus
            Nehraju ani jedno...jen jsem reagoval na "...Nechápu, ze vsichni vidi..."
    • Vegen
      Dnešní malé děti chtějí trapné akční krváky :D Tenhle styl je v dnešní době cílený už spíše na starší publikum :D
    • pokud hrajes/hodnotis hry jen podle toho jak vypadaji tak te opravdu lituju... grafika je az na poslednim miste, je spousta mnohem dulezitejsich faktoru ktery ovlivnuji jak dobra hra je.
      • Veskoslav
        To je taky nesmysl tvrdit, že grafika je až na posledním místě. Ta je někde uprostřed. Sebelepší hra s katastrofálním grafickým zpracováním rychle upadne a je jedno, jak skvělý příběh atd. může mít.
        • v tomto bych nesouhlasil, treba dwarf fortress je delana jen ze znaku textu a je to jedna z nejlepsich her ve svem zanru
          • Veskoslav
            To sice ano, ale je nesmysl říct, že grafika je na posledním místě. To nikdy neplatilo a platit nebude. Navíc co si budeme nalhávat DF je silně okrajová hra.
    • A co by bylo špatnýho na tom kdyby byla?
      • Krescz
        deti ve 3 letech maji kreslit obrazky, ucit se zpivat atd....urcite bych mu nedal do ruky strilecku *7* ....pokud to vidis jinak jsi spatny rodic a nemel bys mit deti, to ti rekne kazdy psycholog (jop budu)
        • Asharak
          Říkáš že je teď z tebe zpěvák umělec atd a hry nehraješ. Nebo by sis tak přesdtavoval budoucnost? :)))
      • Veskoslav
        Což už z gameplay jde vidět, že není. Nejmenší rating má myslím Hearstone s 7+.
    • Veskoslav
      To už lidé psali u W3. Je to už nuda. Doporučuji se podívat na hry pro děti. A pokud toto je pro tebe dětské, tak nevím, kam řadíš Team Fortress či LoL, které jsou graficky ještě infantilnější.
      • wenceslaus
        Takže podle tebe tohle není grafika pro děti? Ehm...
        • Veskoslav
          Není. Chápu, že po rozhovoru včera s GGG a "dospěláckých" věcech ti to přijde divné, ale toto nepovažuji za dětskou grafiku. Vychází to z WoW a Sc světa. Naopak bych se divil, kdyby Blizzard opustil svůj grafický styl.
          • wenceslaus
            A WoW nemá dětinskou grafiku? Tohle to posouvá ještě dál.... tak k Pixaru.
            • Asharak
              Co máte furt s tou grafikou? Jse fakt postižení nebo něco :D *6*
      • Krescz
        W3 miluji...i ted po tech letech to ma nadhernou grafiku, ale to je RTS a ne FPS....TM 2 mi nevadi, ale ma hroznou komunitu a LoLko je sh*t
        • Asharak
          Pak je tedy overwatch právě pro tebe *3*
  • pekny Team Fortress. videli sme engineera, demomana, snipera..kuul
    • ten trpos je z wowka? :)
  • species
    Nekdo(bohuzel nevim kdo) napsal k diskuzi o Overwatch ze to nejspis bude jen Titan zbaveny mmo prvku pac by to nefungovalo stejne jako Destiny.

    Koukam ze byl vic pravde nez sam cekal.

    edit - Metzen tolikrat zduraznil ze je to uplne odlisny od titana, ze to az zacina byt podezrely *1*
    • jackherrer
      tak logicky, když do vyvoje nasypali tolik peněz a času, tak to prostě nechceš spláchnou, ale vytěžíš to co to půjde
    • vzdyt jsem to rikal, recyklovany zbytky z titanu. blizzard spravne pochopil že mmo a rpg dnes uz nikoho nezajimaji
      • prosim,zacni se v diskuzich vyjadrovat,az ti bude alespon 20...ted to odhaduju tak na 15 a o hrach nevis vubec nic...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit