Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mohla to byt vybrna hra. Nasiel som narek jedneho hraca, ze managment jednoducho dava sialene terminy a samozrejme rozpocet maly. Toto je len narak jednoho hraca. Fakt neviem co si mam pomyliet. Ludia ale celkove ked uz hru v takom stave davaju do obehu....des a hroza
  • Ono smutne je skor ze kam sa herny business posunul tym ze je to uz mainstream. Rozny vyvojari aj tu nadavaju na vydavatelov, rozpravaju svoje tazke prihody a zazitky s komunikaciou s vydavatelom, neplatenim a kade cim (a verim tomu ze, ako v kazdej velkej korporacii, mozete narazit na deb*la a vela krat je to prave o jednotlivcoch).
    Na druhu stranu keby som bol ja ako vydavatel v tejto pozicii, kedy mam zmluvu s celkom znamym menom - Gearbox, vyborna licencia na horror akcnu hru - Aliens tak by som asi na mieste Segy za toto skopal Randyho ako claptrepa. Sorry ale evidentne na to srali, a podla tychto informacii 6 rokov to natahovali. Ako nechat sa prefinancovavat (samozrejme ze snad ani v sege niesu taky sprosty aby im 6 rokov stale platili za nic) a pritom si robit vlastne veci a kaslat na vyvoj, co potom take studio chce ? Ale ostatne Gearbox uz sa pomali zahrabava, a na rozdiel povedzme od takeho Obsidianu, ktory tiez out sourceuje rozne znacky, ide kvalitou dolu vodu a vecsinou vyda zlepence.
    • Mas pravdu, dnesni velike vyvojarske studia podlehly maximalnimu zisku, takova je bohuzel doba, upadek spolecnosti jako EA-BW,Blizzard,Sega atd je patrny na beckovych nekdy i ceckovych titulech, ktere vydavaji jako na bezicim pase.
      Ale samozrejme, ze za vse vyvojari nemohou, nejedenkrat se stava, ze jsou pod natlakem vsech ruznych stran na vydavani polovicateho titulu, za kazdou cenu. To se ale netyka techto velikych hracu na trhu.
  • zx_spektrum
    No jen to potvrzuje domněnky o Gearboxu, Randy by zasloužil přesdržku. Kéžby se z toho stala "kauza" o které by se dozvěděl celý herní svět, alespoň by pak byl záchvěv naděje, že se něco aspoň trochu změní...
  • na A:CM vidím jednu velmi pozitivní věc ... doufám že vyléčí spoustu lidí z toho aby si předobjednávali hry

    http://www.youtube.com/watch?v=mf5Uj4XIT1Y
    • NEVER!!!!! :) Ale vazne, predobjednavam to, co vim ze chci. U spousty her s tim problem nemam, protoze mam dost jasnou predstavu co dostanu. Alieny mam hrozne rad, ale ze to bude propadak bylo jasny uz davno. Z videi, z obrazku, z komentaru, z Gearboxu. Kazdej kdo ma trochu rozumu tak bud vi za co plati a ted se bavi, nebo si to nepredobjednal. Ti co to predobjednali a ted si stezuji se bud pouci at ve zjistovani informaci, nebo predobjednavani, nebo trolujou po forech a udelaji to zas. Ale nezatracovat predobjednavky :)
  • A ja se tu porad opakuju.... dnes jen staci byt pozorny a v mori techdle podelu do neceho jit az na zaklade testu predem. A pak lidi nemaj stahovat :) ..... je to smesny. Predchozi dil brak, a vuuuuuuubec nikomu neva vydat dalsi... njn byznys nepotrebuje zaludek. Je to ale vysmech hracum doxichtu cimdal vetsi a u cimdal vice her. Samozrejme nejjedodusi podvod je pomoci dobre znacky :)............. bleju.
    • na dnešní čeština dostavá na frak.
    • TheFeardemon
      Lidi by nestahovali kdyby byly dema,které kdysi byly u skoro každé hry a dneska to je vzácnost.Ale autoři chtějí,aby si to lidi kupovali aby to byla sr*čka sebevětší,takže "Naval prachy,vyzkoušíš si to,až to budeš mít doma..."...
      • Radioaktivni_surikata
        Vždyť tomu sám nevěříš. To víš, že by to lidi stahovali. Ty slušnější by to jistě uvítali a několik stažení by ubylo, ale je velká spousta lidí, která to krade z principu a prachy za hry nedá. I kdyby se vše prodávalo za stovku, tak se najdou exempláře, který to budou dál krást. Protože stovka dělá nějakejch 5 - 10 lahváčů, podle toho co piješ *3*
        • s koncem nesouhlasim jeste pred par lety jsem neznal nikoho kdo by si kupoval DVD filmy kazdej to jen kopiroval s pujcovny nebo od pratel a dnes naopak neznam nikoho kdo by si dvd filmy za 20-50,- korun palil kazdej si to radsi koupi a kdyz si to stahnou z netu tak jen proto ze je to pohodlenejsi rozhodne ne kvuli usetreny dvacce
          • protoze je to jednodussi a hlavne lidi od kompu kradou furt i kdyz to stoji 50Kc. Kupujou to lidi, kteri kompu neholduji a stazeni pro ne znamena vic prace s hledanim nez to posbirat pri nakupu jidla. Jenze tihle lidi maji konzole a tam to proste kupuji taky. Na PC lidi stahuji i veci co stoji 150,- Klidne si tomu rikejte "na zkousku", ale faktem je, ze proste lidi nemaji zabrany. Co sem vypad z koleji sem tak nejak nemel potrebu stahovat nic. O vsem se da rozhodnout bez zkouseni a kdyz si nejsem jist a je mi lito penez, tak proste pockam na nizsi cenu, nebo si to nekoupim. Ale to, ze je nutne stahnout ACM je proste nesmysl. Kdyz vim, ze to je blbost, nebudu tim ani ztracet cas. Kdyz mi to jako blbost neprijde, koupim to za 100. Kdyz tomu opravdu verim, koupim novej za 600,- !! Proboha, vzdyt to je zadarmo. Nejak jak kdyz hry staly 2000,- pri prumernym platu <10k
      • Rorschah
        mám pocit že "hry",kterým jsme kdysi ještě říkali Hry, jsou už prostě za zenitem no...
        • Radioaktivni_surikata
          Kolik ti je, sto třicet? Nebuďte tak negativní lidi. Mně stačí, že žiju v paneláku plným důchodců a to se nedá poslouchat. Pořád všechno je strašný, všechno je drahý, všichni kradou... Fakt radost nějakýho souseda potkat. Hele teď co jsem se podíval na plochu tak tu mám Rage, Fallout NV, BF3, Far Cry 3, Alan Wake, Left4Dead. A všechno to jsou u mě hry s velkým H. Alan Wake dokonce s dvojtým velkým H. Ne, že by to byly bezchybný hry, ale to nebyly nikdy, že jo. S úsměvem, myslete pozitivně *1* Vychází sice spousta konzumních zrůdností, ale poctivou zábavu dokáže člověk pořád najít v míře přinejmenším větší než malý *3*
      • korok
        Souhlasím. Při délce a kvalitě některých herních titulů současnosti by vydávat demo taky znamenalo ukázat hráčům dvě třetiny samotné hry.
    • GlaDOS
      Jak předchozí díl? Gearbox žádné Alieny předtím nedělal. Asi si to pleteš s AvP 2010.
      • a i to nebylo vyloženě špatný. Je určitě lepší jak ACM
        • Nebyla to zlá hra, ale po předchozích dvou, takřka korunních králích "filmových" i hororových FPS her, to bylo vesměs pod očekávání. Hlavně pohyb za Aliena, kdy nevyšplhal na strom, aby přeskočil zídku, ale musel si otevřít vrat, mě osobně nakrkla... Plus příliš okatá recyklace map v kampaních... Jedničku jsem hltal, dvojku si užil a trojku... prostě prošel a k mulťáku přičichl, ale nezamiloval se... Škoda posledních Alien her...
        • GlaDOS
          Sice jsem hrál jen MP demo, ale taky jsem se docela bavil.
        • Radioaktivni_surikata
          Poslední AvP od Rebelionu nebylo vůbec špatný. Sice na to lidi prskali, ale Alieni byly tuhý a hlavně mrštný potvory. Predátora jsem tak nějak nehltal, ale Mariňácká linka super. Aliení byla taky dobrá, jen to chtělo dopilovat ovládání, ale i tak jsem se vesměs bavil.
  • Ludia co vas citam. Oni vam predali hru v skorej bete?
    • Jak sa to vezme, niektory vydaju v podstate demo, pri inych si zasa hraci opravuju hru sami a ani niekolko rokov po vydani nie je hra uplne fixnuta (napriklad taka seria Arma)
    • ještě horší to beta vypadala líp.když koukam na ty videa co ukazovali roky před vydáním tak žasnu nad tim že by to byla fakt pecka hra ale tohle. *8* *9* *13*
      • ja sa zase pamatam na 1. video a ten odpor co tu nastal, pretoze to bol jasny konzolovy port.. a realita sa stala este horsou *1*
  • Tohle stojí za to vidět. Srovnání Demo a Final verze. Obrázek si udělejte sami ... *7*

    http://www.videogamer.com/videos/aliens_colonial_marines_what_the_hell_happened_to_aliens_colonial_marines_2.html
    • Měli by začít vracet prachy zákazníkům. Tohle je čistý podvod! Prasata!!!*12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12*
      • Co jsem koukal na steamu tak už hráči podepisují petice.
        • Black_Hand
          tak precendenty pro podobne veci tu uz byly: Day Z (edit: spravne ma byt War Z omfg!), From Dust . je potreba akorat dokazat, ze neco na te hre je primo v rozporu s tim jak je popsana. a taky je potreba aby se gabe dobre vyspal.
          • smejki
            ty to motáš. WarZ, ne DayZ
            • Black_Hand
              *facepalm* dik
    • Inquisitor
      To je celkem síla.
    • Radioaktivni_surikata
      Že to není nějak slavný jsem z youtubu už zjistil, ale tohle je fakt brutus *13*
      • To dostal mě ten přechodovej tunel. V demu interaktivní, ve hře animace a ještě k tomu dlouhá a v podstatě nudná (víme, že přežijeme...). A ty barvy... No škoda mluvit, ještě že jsem měl jenom rezervaci *3* .
  • Hra očividně není zas TAK špatná. Ale je fakt, že si SEGA mohla výstupní kvalitu pohlídat lépe.... Když už se s tím patlali 6 let.
    Nižší kvality DNF bych mohl Gearboxu odpustit, ale tohle měli celou dobu pod sebou oni a nezvládli to... Výmluvy na nějaký třetí studio jsou nesmysly. Garantem kvality je SEGA a Gearbox.
  • No, vidim to tak, ze sega si u gearboxu objednala a zaplatila hru a gearbox ji proste podvedl, za ty penize si vyvijel vlastni hru a segu odbyl nedodelkem. Hlavni vinu nese gearbox a sega to pravdepodobne nemela vydavat, ale vratit k dopracovani a uplatnit smluvni penale za zpozdeni.

    A co se tyce predobjednavek, to je vzdy riziko a kupovani zajice v pytli. Osobne se divim, ze je nekdo tak naivni a duverivy. Ja si hry nikdy nepredobjednavam, ale pred koupi si zjistim, jaka je. Protoze i kdyz ta hra nemusi byt odflaknuta, jednoduse mi nemusi sedet.
    • Walldstein
      Proti prvnímu odstavci nemám vůbec nic, ale ten druhý....Co k tomu dodat..ano už vím, když dáš na to co řeknou jiní (recenze, noviny, televize, atd.) tak to v životě moc daleko nedotáhneš. Jinak řečeno, když budeš zkoušet jen to co ti bude doporučeno tak se těším na to až ti někdo doporučí že skok z Nuseláku zvyšuje IQ, taky to půjdeš zkusit jestli ti to sedí???
      • Jedna vec je nedat slepe na nazory druhych, ale druha dost odlisna vec je nekupovat zajice v pytli...
      • Trošku krkolomné přirovnání, doslova *1* Ale nesouhlasím - je to jako s každou hmotnou věcí (ženský do toho netahat), pokud chceš své peníze investovat rozumě, tak taky nevoláš do telešopingu hned, jak ti to moderátor poví, ne? Přirovnal bych to k nákupu elektroniky, auta nebo drahého vína *3*
  • misho8723
    Podľa mňa nevinne v tom nie je žiadna zo spomenutých firiem.. SEGA mohla tlačiť na Gearbox aby sa popri Borderlands 2 venovali aj ACM a nie potom dať vývoj na starosť ďalším firmám, hlavne TimeGate, ktorí síce vedia robiť zábavné multiplayer FPS hry, ale nie singleplayer hry a ani nemajú s nimi skúsenosti.. Gearbox sklamal na celej čiare a Randy by si mal začať dávať bacha nato, čo hovorí v rozhovoroch a nesľubovať niečo čo nie je v jeho silách - lebo pomaly bude horší ako Molyneux...
    hra samotná nie je až taký odpad, ale na lepšie ako na priemer to nezvláda .. AI - či votrelcov, spolubojovníkov alebo ľudských nepriateľov - je asi najhoršia čo som videl za posledných 5 rokov (ak nepočítam úplne lowbudget tituly).. animácie má lepšie aj FEAR, ktorý je z roku 2005.. dialógy úplne mimo.. postavy nezaujímavé a zle napísané.. príbeh, ktorý nakoniec nedáva veľký zmysel.. úplne trápne a nevhodné prestrelky z ľudskými nepriateľmi (WTF v hre o Votrelcoch).. neustály príliv votrelcov, čo znamená, že track detector je úplne zbytočný.. dĺžka kampane veľmi podpriemerná.. zabíjanie votrelcov pri strete na blízko - WTF?... jediné v čom má hry plusy je : je to skvelé virtuálne múzeum pre každého fanúšika pôvodných filmov ... sem tam dobrá atmosféra.. niektoré dobré nápady.. (krátke) pasáže bez zbraní.. hudba z filmov.. využitie prostredí z filmov.. zbrane a ich vylepšovanie.. zvuky (hlavne zbraní).. a samotné strieľanie je v pohode..multiplayer je na chvíľu zábavný.. ale fakt to všetko stačí len na priemernú hru a keby nebola hra založená na Aliens značke, tak by ma nič neprinútilo takúto hru takejto kvality hrať
    • Walldstein
      Napsal jsi to skvěle.
      Za sebe bych jen dodal, že jako plus by se dalo uvést to, že Hicks přežil i když si nebyl moc podobný *1*
      na vysvětlenou tvého WTF momentu boje proti lidem. Ty (hráč) jsi člen Colonial Marines, oni (ty šaškové v šedivim) jsou zaměstnanci Weyland - Yutani corp. Tedy oni chtěj xenomorfa a ty jim v tom bráníš protože bráníš Zemi. Takže na jednu stranu je to WTF ale když si uvědomíš souvislosti tak to zas takový WTF neni *3*
      • misho8723
        Však v príbehu to ako taký zmysel má, ale ja som chcel v tejto hre bojovať proti votrelcom a len proti nim.. tým, že dali ľudí, je to pre mňa len trápna hra a tým chcú zamaskovať to, že nevedeli ako neurobiť boj proti votrelcom stereotypní - a pritom stačilo im dať fakt kvalitnú AI, ktorá sa prispôsobuje okoliu, situácii a je taká variabilná, ako AI vo FEAR.. ale bohužiaľ.. mohli spraviť aj levely, kde hráča počas celého levelu loví votrelec, alebo votrelci a nie ako v hre, že na teba priamo nabehnú.. v čom vylepšili ľudskí nepriatelia hrateľnosť? Len v tom, že hráč sa musí aj kryť, ale inak ich AI je skoro také isté tragické ako AI votrelcov.. a v tých momentoch sa hra ale vôbec ničím nelíši od horších CoD klonov.. nie fakt, ja som chcel hrať proti votrelcom, pretože sa to volá ALIENS a ako fanúšik filmov, som samozrejme čakal hru, kde budem bojovať len proti votrelcom.. no nič, ako som písal, je to len priemerná hra - nič viac, nič menej

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit