Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No na to ze je to japonske RPG obrazek vypada hezky, kazdopadne tomuto RPG pokdu ma byt dark a jeste k tomu fantasy vubec neverim, pokud ma byt od japoncu. Oni maji divny humor a styl her a pro dark rpg se podle me vubec nehodi...
    • Vogon
      Atmosféru má DD dobrou(Základní hra zpracovává výborně evropské prostředí a cítíte se jako v klasickém fantasy a rozšíření Dark Arisen výborně zpracovává temné prokleté kobky), ale příběh to má hooodně špatný a to především protože NPC nereagují na dění v příběhu, charakter postav je nulový(vážně) a voice acting je směšný(Až na dvě vyjímky). A samotná dějová linka je divně zpracovaná a velmi neoriginální, což mi osobně vůbec nevadí. Je to zkrátka hra, kde je daleko lepší si vytvořit svůj vlastní příběh.
      Rozšíření Dark Arisen je na tom lépe, vypráví o ženě, která je uvězněná na prokletém Černočerném ostrově a která ztratila paměť, čím hlouběji se dostáváte do kobek na ostrově, tím více paměti se ji navrácí a tím více se odhaluje temná historie ostrova.
      • me se pribeh libil, ale hra na nem rozhodne nestoji, a je jasne ze ani nechce stat. Holt lide kteří hledaji rpg kde pribeh tahne celou hru a stoji na pribehovych rozhodnutich se tady moc nenajdou, a měli by se poohlednout jinde.
        • Vogon
          Mi by ten příběh nevadil, osobně se mi docela líbil, protože často využíval hratelnosti( třeba nošení princezny přes kaluže), kdyby ovlivňoval svět. Působí ale strašně směšně, když v době kdy jsi největším psancem království, se můžeš procházet po hlavním městě a královské stráže ti popřejí dobrý den. Nebo kdyby volby měly alespoň malou váhu.
          Myslím, si že by udělali lépe, kdyby tam nechali to výborné intro s drakem, a pak by ti řekli ať se prostě vydáš na dobrodružství, a zbytek by byl na tobě.
          Ale i tak jsem si docela oblíbil toho šíleného vůdce kultu a Grigoriho.
          • Tak urcite volby tam jsou, jestli se to tak nazvat. Konkretne se jedna o to ze muzes prakticky každému NPC davat dárečky a tim si zvyšovat jeho naklonost, taky se na to vztahuje když s nim často mluvíš.
            Na konci hry pak jakoby zachranujes prave tu postavu která ti byla nejvic naklonena a vzathuji se k ni nektere zaverecne sceny. Jake bylo moje prekvapeni když jsem hral hru poprvé a ještě netusil jak se všechny věci mají a mojim vyvolenym se stal jeden tlusty osklivy strazny s kterym jsem mluvil porad dokola a cpal mu darky protože jsem z nej chtěl vymamit klic od skladiste s truhlama (resilo se to pak uplne jinak) .Hodne lidi ma za vyvoleného sefa hospody v Gran Sorenu Asalama, protože s nim porad mluvi diky tomu ze provozuje uloziste věci pro hrace:) Mam nekdy v umyslu vyzkoušet zdali jde takto získat prizen nejakeho malého decka, nektere zaverecne sceny by pak pusobily dost pedofilne (ne ze by me to bralo, ale urcite by to byla jedna z prvních her kde muzes sbalit malého chlapecka *1*

            A ano, Grigori je super..rozhodne nejvyraznejsi ,,NPC,, ve hre.
            • Vogon
              Taky si můžeš udělat hlavního pawna jako malou holčičku navléct ji do sexy oblečku a nabízet ji ostatním hráčům jako by to byla pracující žena. Samozřejmě, ne že bych to dělal.
    • to je sranda, že zrovna japonské Dark Souls je snad jediný představitel klasické dark fantasy od dob Tormentu. Dragon's Dogma je spíše takové low fantasy, něco co měl být Witcher 3 :)
      • *1*
  • na jrpg to vypadá docela obstojně
    • Rozhodně to není jrpg, jen akční rpg od japonského studia. Jinak je to super gamesa, moc jsem se u ní bavil, má svou duši :) a zajímavé mechaniky, které se jinde nevidí. Třbas kazící se suroviny v batohu :D, ty mne vážně pobavily.
      • to mel uz betrayal at krondor v minulym tisicileti...
        • Potraviny (maso, mrkev, kedlubna atd) mají celkem tri faze. První když ji hrac sebere je povazovana jako cerstva, druha je takzvane dozrala u masa prolezela, a poslední faze je zkazena/shnila. Jde o to ze dozrale potraviny mají vetsi hodnotu a zaroven třeba dokazi vyléčit vice HP bodu. Takze když hrac zabiji kravy na maso, je pak fajn napad počkat dva dny az se maso radne ulezi a pak ho z velkym ziskem prodat. Pro fajnsmekry lze potraviny i nakládat za pomoci zavařovací flasky, takove maso pak vydrzi dele a ma zdaleka největší hodnotu. Potraviny lze také kombinovat a získat tak něco zajímavého.
          Myslim ze Krondor se nechyta ani zabradli, dej mu panbu vecnou slavu:)
          • kdyz myslis, krondor je primarne rpg, shodou nahod jedno z nejlepsich vsech dob a nikoliv simulator japonskyho zelinare

            tam se jidlo nejdriv zhorsilo, takze jak rikas, lecilo min a jeste vyvolalo sickness, nakonec se zkazilo, az bylo dokonce jedovaty a taky se takovy dalo najit v pustine, kdyz to clovek zrovna nejmin potreboval, a kdyz to neumel detekovat, tak to celkem zabolelo *5*

            strhujici pribeh (inspirovanej riftwar sagou), kulervouci cutsceny, dokonaly herni mechaniky, moznost prividelavat si zpevem, tajny lokace, vymazlenej soubojovej system a nakonec prechod na jinou planetu, nic lepsiho nevymyslis *1*
  • Na tohle se těšim opravdu hodně, zdá se, že herní rok 2016 začne vážně dobře.
  • Je to AI vůbec chytré? Když to musí hráč využívat.
    • Vogon
      Většinou ano, často přímo září(=neuvědomíš si že to je AI), problém nastává až v datadisku Dark Arisen, kde jsou velké příšery v malých chodbách a AI není schopné uhnout.
      • zalezi na tom jaky pawny mas, pokud je ma někdo dobře udelany (dva si pujcujes od ostatních hracu) mají znalost prostředí a priser a jsou adekvatne vybaveny, zvladnou neuveritelny věci. Nekdy mají trochu delší reakcni dobu ale kolikrat se o sebe umeji postarat lip nez samozny hrac.
        Pokud si pujcis pawny od nekoho kdo na ne kasle tak budou delat plno chyb a chcipat. Samozrejme ani ten nejlepší pawn neprinasi totalni spasu, preci jen hodne toho musí udelat sam hrac:)
        • Vogon
          Jo, ale i ti nejdebilnější pawni se třeba nezásekávají o překážky a dokážou tě následovat i na těžko dosažitelné místa. Nikdy se mi třeba nestalo, že by se pawn díval jak zbytek party dostává na prdel, a podobné AI výkyvy. A i ti nejhorší/offline pawni jsou užiteční, v tom naprosto nejhorším případě jsou aspoň dobrá návnada, když to srovnám s ostatními hrami kde máš AI parťáky, tak je na tom DD velmi dobře, důkazem budiž, že i přesto že je naprosto boží házet pawny z útesu, tak jsem na to nikdy neměl žádnou extra chuť.
          Jediné momenty kde AI bez znalosti(Většinu hry jsem hrál s pawny, které si vytváří hra automaticky, a ti většinou ai neměli augmenty) vážně pokulhává jsou boje s cokcatrice(nikdy se nevyhnou petrification), duchy, draky, DA gorecyclopsy a velkými skupinami bossů z DA.
          • Jo, AI je vyborna, ale hodne zalezi na tom jak je ten pawn zkusenej a udelanej, pawni se uci za pochodu a rozdily mezi nima jsou, ale není to vina Ai ale toho ze je proste nezkusenej.
            Kuprikladu muj fighter byl schopny tankovat gorecyclopa maximalne tak z jednim chcipnutim. Kde mi prisli pawni naprosto zoufaly byl snad jen smrtak na BBI, jenze tam to je zase tezky, když je smazne jednou ranou:)
            U Coctarice prave hodne zalezi na tom jak pawn tu potvoru zna, když ji vidi poprvé je zle, ale zkusenej pawn se umi vyléčit/pouzit item a ty nejlepší zvladnou vyléčit i ostatni ještě před tim nez zkameni. Pawni jsou taky dost zoufaly u Ur Dragona, tam je třeba pawni warrior uplne na nic, jedine jako cannon fodder:)
  • Na PS3 jsem si to pořídil hned po vydání a pamatuji si, že mě strašně zaskočila hudba v úvodním menu, která mi vůbec neseděla k zasaní a stylu hry. Jinak to ale byla skvělá zábava a vizuálně moc povedené, např. procházení jeskyní s lucernou...
    • Vogon
      Ta hudba byla asi inspirovaná(jako mnoho věcí v Dragon's Dogma) legendárně vtipným intrem seriálu Berserk, ten totiž "proslavil" západní fantasy v Japonsku. Jinak japonská hudba se k fantasy hodně hodí(doporučuji si poslechnout něco od Susumu Hirasawy).
      Pro srovnání:
      Hudba z DD: https://www.youtube.com/watch?v=8XBlBPtQW6g
      Berserk https://www.youtube.com/watch?v=ocQ6PDiP014
      • V Dragons Dogma.Dark Arisen uz ta hudba není, byla jen v zakladni verzi. Takze pocitam ze nebude ani v PC verzi.
        • Vogon
          To je škoda, co znám lidi, tak všem ta písnička časem přirostla k srdci, i přesto že japonský rock nikdy předtím neslyšeli. Otázkou je zda ji odstranili kvůli vypršení autorských práv, nebo protože si z ní dělali lidi srandu. Jinak i v Dark Arisen je hudba podobná hudbě z Berserka, ale té dobré od Susumu Hirasawy.
          https://www.youtube.com/watch?v=hVZ6nxAGJZU
          • me to osobne dost nastvalo ze ji tam nedali, působila tak kontrastne k celému vyzneni hry az to bylo bozi. Ale mozna bude něco pravdy na tech pravech, stava se to u japonských her často, ted naposled na to doplatilo intro u Tales of Zestiria, neziskali prava pro vydani ve svete, takze intro nemá vokál..

            Ale myslim ze v pripade PC verze DD nebude problém ji tam nejak dostat
            • Vogon
              B'z jsou prý velké terno nejen v Japonsku ale po celé Asii, takže bych se nedivil.
      • Jak moc je to Berserkem inspirovaný? Přiznam se bez mučení, že Guts je můj oblíbenec, takže pro mě další důvod se na DD pro PC těšit.
        • Vogon
          Některé scény jsou přímo jak z Berserka(Např. Čarodějka, co se ukrývá v lese v chatě, kterou ochraňují golemové). Jsou tam přímé repliky(myslím, že jsou dokonce licencované) Golden Age zbrojí a zbraní od Griffitha a Gutse a nepřímá kopie zbroje berserka. Jinak některé postavy jsou přímé odkaz, například jedna z hlavních ženských postav je hodně inspirovaná Caskou(nejen vzhledem). Některé příšery vypadají a chovají se jako příšery z Berserka(nejsou ale tak falické *3* ), například jeden z bossů je proměněný Nosferatu Zodd. A když se budeš snažit tak si v pohodě vytvoříš Gutse/Griffitha/Casku.
          Takže pokud chceš tak můžeš bez problému roleplayovat za Golden Age Gutse, stačí si vybrat warriora(bojovník s dvouručním mečem), a budeš se cítit jako bys hrál hru Berserka.
          • V tom případě už vim, co budu v lednu dělat, dík za info. Jasná day one koupě.
  • Perfektní RPG, pokud jste s japonskými RPG doteď nezačali, tak Dragon's Dogma je dobrá příležitost, to napravit.
  • Ta hra má bezkonkurenční combat v otevřém světě, doufám, že si to CDP zahraje a uvidí, kolik jde zvládnou stylů a animací pro combat, když oni samí nezvládli jeden meč.

    Jinak si to můžou užít i PC retrofilové, znamý retrofil Mick the Mage to považuje taky za skvost...
  • Jedna z mala lowzolovych her co jsem na pc skutecne postradal
    • Proč byste je ale postrádal? Dobře víte, že jak pro naše klávesnice a myši tak zároveň i gamepady nejde udělat hra, která je hodná master race.
      Jestli tuto hru zakoupíte, nepatříte mezi nás, pravé hráče. Prosím, jako odčinění vašich hříchů po vás budu chtít, abyste si zakoupil PC exkluzivní hru nezničenou konzolema. Předobjednávka Star Citizenu s lodí aspoň za 2 litry anebo simulátor chleba/šutru/trávy bude stačit.
      • stačí novej xcom *5*
        • To v žádném případě, předchozí díl byl zničen konzolema, takže rozhodně neriskovat koupi pokračování, které sice zatím je oznámeno jen pro PC, ale šance na konzolovou verzi tu vždycky je. Simulátory chleba/šutru/trávy jsou již vydány a jsou tak ukázkovým příkladem toho, co master race dokáže nabídnout. Nějakej bladobrny a unčártedy se můžou zahrabat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit