Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • thrax.14
    Osobně jsem proti DRM, ačkoliv jsem platící hráč. Na Assassinovi 2 jsem si vylámal zuby, když jsem měl mobilní internet. Takže přítěž pro platící nikoliv pro piráty. Ale zaklínač je hra, která si zaslouží originál už jen z principu. Přístup k fanouškům je ukázkový na rozdíl třeba od Ubisoftu.
  • ucho
    na konci prvního odstavce jsou ty čárky trochu splašený, jedna chybí a jedna je tam navíc. a klidně mě mínusujte :)
    • občas, když člověk ty čárky, co chyběj, správně doplní, dojde mu, že jeho text není úplně stylisticky dobrej (třeba jako tahle moje věta :o)
  • genki.sudo
    Čo to je za blbosť ? Ako na tých pirátov vlastne prišli ?
    • Monitorováním torrentů získali IP adresy stahujících, pak se obrátili na poskytovatele těchto IP a ten jim dal jména. Nic složitého.
      • Předpokládám, že přes polici, protože si nemyslím, že by provideři jen tak někomu mohli poskytovat IP adresy svých klientů.
      • stačí mít vytuněný win a přijdou tak na velké kulové *6*
        • No jasně, hlavně nezapoměň smazat historii.
        • Veskoslav
          :-D Bože, někteří lidé jsou tak naivní, že to až bolí.
  • Asi jim došlo, že ztahujou v největší míře socky a z těch stejně nikdy nic nevypadne :D Ty budou krást stejně vše a vždy.
    • By mě ale zajímalo, kde tyhle socky vezmou prachy na comp, na kterým toho Zaklínače rozjedou plynule.
    • Veskoslav
      No jo, další blázen, co si myslí, že stahují jenom "socky". Ale jak se zdá, tak ty budeš spíše socka, do nedostudovala základku, když "z"tahuješ místo stahuješ;)
      • To mne začal opravovat ten pravej :D
      • smejki
        ne, že bych s ním souhlasil, ale

        "ztahujou v největší míře socky"
        vs.
        "další blázen, co si myslí, že stahují jenom "socky" "

        Doufám, že to vidíš a nemusím ti nic vysvětlovat.
        • Ty jsi taky pěkný tragéd Smejki, najdi si konečně holku.
          • smejki
            dík, mám. 8 let už, pokud tě to zajímá.
            • smejki
              čekal jsem, kdo mi řekne, že mý holce je 8 (too old, BTW!), ale překvapils *1*
            • walltar
              Správně ... s holkou počkej až budeš starší. Ale i tak celkem vyspělé názory na osmiletýho. *1*
    • Robotron3
      Kéž by to tak bylo. Často mi přijde, že si spíš hry kupují lidé, kteří počítají každou korunu, a ti, co mají peněz dost, si stahují...
      • Hele je to tak. I ten člověk co má menší příjem tak si počká na slevu. Socka to ukradne prostě vždycky. Samozřejmě to je socka ve smyslu českejch čmoudů. Tahám na sobě tunu falešnýho zlata - v hlavě mám prázdno, v peněžence taky a vše co lze jednoduše ukradnu.
        • Veskoslav
          Proč nám sám sebe popisuješ? Musíš vypadat otřesně.
          • Na těch mích větách a mínuskách se krásně pozná kdo je potrefený, protože ten se ozve vždy :D
            • a míchej se sám doma...
            • Veskoslav
              Nebo každý není škatulkující idiott....
  • Menorri
    Povím vám krásnou pohádku děti... *4* ...jednoho dne chtěli všichni hrát všechno....a když se několik králů rozhodlo že her bude víc a víc, tak milí hráči už na to neměli zlaťáčky a museli obcházet draky aby se dostali ke královnám......kdyby ale milí králové vytvářeli her méně.....hráčská komunita by byla rozpartovaná a stabilní díky tomu že by hráči nehráli všechno ale pouze to co je baví a hlavně by zasloužené královny mohli být kvalitní a legálně získané *3* .....zkrátka...kdyby nebylo tolik her...nebyli by jsme v těch sračkách co jsme teď.......mimochodem abych pozbíral co nejvíce mínusů tak upozorňuji, že jsem taky pirát....jako 90% procent lidí tady....a vůbec mě to nepálí! *16*
    • jako dement, co stáhne naprosto všechno, co vyjde na torrentech, a pak se strašně diví, že ho tři čtvrtiny z toho nebavěj, by snad měl bejt radši ticho... schválně si zkus začít hry kupovat a uvidíš, jak hodně rychle začneš pořizovat a hrát fakt jen ty dobrý a takový, co tě budou bavit... socko.
      • Až tě máma vezme do nějakýho supermarketu všimněš si ,že si prohliží spoustu různých věcí než se nějakou rozhodne vložit do košíku (vybírá si). Některé předměty které nejdou zkouškou poškodit možná i vyzkouší třeba rádio jestli hraje lépe než to druhé nebo např brýle.
        Možná bys ji moch vysvětlit jak správně nakupovat (aby u toho nevypadala jak socka).
        • Ale urcite si je nebere na par dni domu na tajnacku, ze je jako vyzkousi a kdyz se ji budou libit, ze je zaplati, ne?
          • Je škoda ,že cokoliv napíšeš je děravý jak cedník. Pak je diskuze nemožná.
            Ano můžeš si vzit domů kus hadru a když ti nebude solidní obchod si ho vezme (klidně i po tejdnu) spátky .
            Ano je jasný že u her je tenhle způsob nemožnej protože ty dnešni sra*ky dohraješ za 6h a není důvod se k nim vracet (proto ta opatrnost).
            Ano platím především za věci který se mi libí.
            Jestli si myslíš že existuje někdo kdo zastává názor že by za práci nemá být zaplaceno seš mimo.
            Nevim co tě přitahuje na nakupovaní naslepo.
            • Derave jak cednik? To je jen tvuj dojem, ktery si neumis obhajit. Diskuze je mozna, pokud existuji argumenty a ochota k diskusi, oboji ti chybi.
              Muzu si domu vzit tajne a bez zaplaceni kus hadru? V kterem obchode?
              Platit bys mel za veci, ktere uzivas. Nebo co me opravnuje k prohlaseni, me se nelibi nic a tak si muzu brat vsechno? To je maximalne zcestne uvazovani. Placeni neni dobrovolna zalezitost na zaklade libi/nelibi.
              Nejsem, takovych lidi je spousta, treba ti co kradou.
              Na nakupovani na slepo me nepritahuje nic. Proto me napriklad nepritahuje kickstarter.
        • srovnáváš nákup rádia a hry? :D no ok...

          a hry vybírat nejdou? hm... vždycky vylezeš z jeskyně, jdeš do krámu s hrama, jednu vybereš a modlíš se, aby se ti líbila, viď?

          ne, když se to dá ukrást, spousta lidí to ukradne prostě z principu... přitom všude je takovejch informací, videí, recenzí, názorů, a když se ti ta hra teda náhodou nelíbí, neříkej mi, že sis jich za měsíc koupil deset a zruinovalo tě to. jo, když bejvaly ke všemu dema, bylo to fajn, ale tenkrát nebyl jinej způsob, jak hru ukázat veřejnosti.
    • Další s nepřeberné flotily pirátů. To seš tak neschopnej z těch cca. 30 titulů na PC za rok vybrat ten správný? Zrovna pod krásným článkem..CD PROJEKT, Zaklínač 2 bezesporu kvalitní titul a jak se pirátil co? Jako provokace dobrý, ale jestli jsi to myslel vážně tak je to naopak hodně slabý.
      • Osobně sem zaklínače stáhnul nainstaloval a po 15 minutách šel z disku. Neřikám že to je špatná hra ( to sem ani nemoch stihnout zjistit ) ale hrubě mi nesedla stejně jako např. Deus-ex . Zdřejmě sem tedy přispěl do statistik internetové zločinosti. Měl jsem dostat ten dopis, zaplatit 20 000 pokutu a hrozně se stydět. Přesto se za zloděje nepovažuju.
        Boty si taky zkusíš než si je koupíš. Věř tomu že kdyby šli distribuovat stejně jednoduše jako software výrobce bot by ti rád jeden pár na 30 min půjčíl. Možná by si (po té co výrobce uvidí zájem) nestíhal odmítat nabídky na zápůjčku různých druhů oděvů.
        • Od toho jsou dema. Kupodivu hry s demem i bez se kradou stejne, cim to? Kdyz si uvedomis, ze udelat demo neni levne, kdo by ho delal, kdyz nezvysuje prodeje? Predstavuje pak ekonomickou ztratu. Kdyby se nekradlo a hraci preferovali hry s demem, pak by byly bezne. Uz jenom tohle ukazuje, ze pirateni na zkousku je spatne, nejen ze je to ve vetsine pripadu vymluva, ale krivi to trh - je vyhodnejsi demo nedelat. Ja treba na PS3 podle dem a trial verzi vybiram docela dost a asi nejsem sam, protze tam o ne neni nouze.
          • Já chápu tvé dobré úmysly ochránit autory před jak ty řikáš "zloději" (dle mého to jsou potencionální zákaznici ,ale to vynechme) boužel to co tady prosazuješ tím jen prodlužuješ jejich agonii.
            Bylo by na román to tady vypisovat. Podívej se jen na pár z tisíce důvodu proč se pleteš. Ne nemyslím tu novou studii americkejch univerzit ze tzv piráti utrácej za multimediální obsah na internetu 3x víc než ne-piráti.
            Vem si Kick-star pokud věhlasní autoři jásají že po 4 letech konečně můžou dělat hru kterou chtěli díky financováni kterým obešli disributora něco je špatně. Jak to asi funguje u malejch studii..
            Žiješ v době kdy spisovatel vlastně ani neví kolik prodal knížek a kolik má z jedný pěnez (není to víc než 6% pokud je fakt dobrej). U her to funguje naprosto stejně autorský team má z ty 1000 ani ne 90kč a ještě nemá nezávislost.
            Tenhle distribuční system sežere i s marketingem kolem 90% z ceny konečného výrobku . To vše v době v době internetu. Podotýkám bavíme se o datech ne o flaškách s pivem který musíš vozit kamionem skladovat atd.
            Ty tady tendle model obhajuješ souhlasíš stim že mezi výrobcem a zákazníkem je stěna která na jednu stranu diktuje co se má tvořit a nadruhou naprosto zbytečně navyšuje cenu.

            Jen nech piráty ať jim ten domeček z karet zboří on nikdo hlady neumře.

            Bude to chvilku bolet ale vyděláme na tom všichni a autoři především.
            • Mylis se, nechranim autory, ale mravni princip - krast je spatne, lidem se za jejich praci plati. Mimo jine i proto, ze ucta k majetku a praci druhych je jeden ze zakladnich principu svobodne spolecnosti. Jeho masivni porusovani vede k jevum, ktere poskozuji celou spolecnost.
              Kickstarter jeste zadne relevantni vysledky neposkytnul. A ja se obavam, ze az z neho zacnou lezt levne budgetovky, tak vetsina hracu z nich bude zklamana. Oni ti investori nejsou hloupi a jestli do neceho nechteji investovat, vedi proc. Kickstarter je model pro vyvolene, nelze aplikovat na vetsinu vyvojaru a ani ti nevyprodukuje AAA hru.

              Ja neobhajuji zadny model, to se hrube pletes. Ja tvrdim, ze se hry nemaji krast a nijak nerozlisuji, jestli jde o produkty z kickstarteru, retailu, digitalnich obchodu od indie sceny nebo hry vystavene na webu samotnych tvurcu. Mas-li pocit, ze nejaky obchodni model je spatny, bojuj proti nemu preferenci jineho, nikoli tim, ze budes krast produkty z toho, ktery se ti nelibi.
              U hry za 1000 korun predpokladam jde o hru, kterou financoval vydavatel, nebo nejaky jiny investor. Dostat v takovem pripade 90 Kc ze hry je krasna castka. Pri prodeji milionu kusu ma autorsky tym odmenu 90 milionu a pritom je v zamestnaneckem pomeru a nenese rizika zmareni investice. To me prijde fajn a nedivim se, ze jich toho tolik vyuziva. A tem co se to nelibi maji prece i jine moznosti, nikdo je do tohodle modelu nenuti. Nezavislych vyvojaru, ktery sve produkty prodavaji na svem webu je take dost.

              Pirati nic netvori, nemaji co borit, jsou to jen paraziti.
            • Robotron3
              To jsou zajímavý data. Můžeš nějak dokázat, že 90kč z 1000 pro autorský tým a zbytek sežere distribuce jsou reálné informace?
        • Čo to rozprávaš, veď hry predsa nie sú topánky, sú to rožky v tescu a nemôžeš z nich len tak odhryznúť... *15*
        • ke každý hře je před vydáním takovejch tun materiálů, tak tu netvrď, že si něco stáhneš a pak jsi děsně přesvědčenej, že se ti to nelíbí... pak si holt musíš vybrat - risknout to, nebo koukat na gameplay videa a zkazit si překvapení, ale aspoň vědět, do čeho jdeš
    • Ten poslední smajlík teda naznačuje spíš opak. *4*
    • Robotron3
      Když by bylo her míň, tak by byl větší výběr a možnost hrát, to co hráče baví? Tos nějak moc dobře nevymyslel, to je spíš naopak ne? Ale je to vlastně pohádka a tam je všechno možné... :)
      • Menorri
        Když by bylo méně her...tak by se dalo předpokládat, že hry budou kvalitnější.....tudíž by hráči za kvalitu a za jednu dvě hry rádi zaplatí a budou hrát i déle....tím jsem tedy narážel na celkovou kvalitu her, kterém nezbýva nic jiného než solit jeden tytul za druhým jako na běžícím pásu!....
        • Nejaka objevna ekonomicka teorie, cim mene produkru a konkurence, tim vyssi kvalita? To se hned pozna logika uvazovani pirata. Nezbyva nez dodat vymluvu, ze krades hry proto, ze je jich moc.
          • Menorri
            Odhalil jsi mě.....můžeš si mě škrtnout *1* *1* *1*
        • walltar
          Klidně může být hodně her ... jenom je potřeba vyžadovat kvalitu. pokud většině hráčů součastné hry vyhovují tak znamená, že herní společnosti dělají hry správně. pokud by začali dělat jak ty říkáš kvalitnější tituly ( což je problematické označení protože nejsou uvedené žádné parametry kde mají být hry kvalitnější ) tak zjistíš, že hry kupuje míň lidí protože většina hráčů chce to co teď je a sou s tím spokojení.
        • Robotron3
          Tak to není, méně her nemá souvislost s kvalitou, protože každou hru dělá jiná společnost. To by se dalo říct jen u jedné firmy, která třeba pracuje souběžně na více titulech, na úkor jejich kvality, ale obecně se to říct nedá. Pro hráče je určitě výhodnější širší výběr her, než menší.
          • Menorri
            Jediná firma, která mě napadá a které se to netýká je Blizzard se svými 3mi tytuly se kterými se drží na žebříčku velmi vysoko......něco takového přesně potřebujeme a jakožto pirát jsi od Blizzardu hry velmi rád kupuji!....ale je to opravdu ojedinělý případ....ale ukázkový to se musí nechat.......
            • Robotron3
              No a to je dost subjektivní. Hry od Blizzardu se mi třeba zrovna nelíbí. A co jsem viděl u Diabla 3, tak ten dlouholetý vývoj uplně neodpovídá kvalitám hry. I když to je zase jen můj subjektivní dojem. Taky se nedá říct, že čím je delší vývoj, tim kvalitnější hra.
            • walltar
              Tady je třeba ten subjektivní prvek ... imho Blizz je firma, která exceluje max v tom jak z lidí vytáhnout maximum peněz s minimem námahy.
  • Kopirovanie je super a nie je to piratstvo.
  • Těším se, až budou mít konzole příští generace tak drakonický ochrany, že už si to socky zadarmo nezahrajou. Už ted mě hřeje u srdce, že si socky nemůžou zahrát hry na Nintendu 3DS.
    • Někdo ti šlápnul na nohu nebo ses špatně vysr*l?

      Já si žádnou hru na konzoli nezahraju ani teď - ani kdyby neměly žádnou ochranu. A socka nejsem. *5*
    • http://www.r43ds.com/ ... Jen tak na okraj pro upřesnění :-)
      • Leda ho*no kámo. Na tom si nic z 3dska nezahraješ - trošku to prostuduj než něco postneš.
  • michaliuz18
    prve som hru piratil, presiel a ked stala 30€ v brlohu padla mi do oka ta krasna krabicka kde svetlo robilo rozne farby a geralt menil farbu oci, povedal som si ze si ju kupim, doma s radostou rozbalujem zaujimavy obsah ,soundtrack,bonusove materiali,mapka,minca ... a som teraz hrdy na to ze to stalo tak málo a pekne zberatelske veci boli vnutri ...
    naco si mam kupovat hru co stoji 50€ a stoji za prd? ... cez vikend som si zas kupil ME 3 , zlacnel, mal som chut na multiplayer, tak to prechadzam znovu a hram si pritom multák
    takze radsej budem piratit az potom kupovat
    takze sa CD project nemoze na mna hnevat :D
    • Hanzales
      Hm, z morálního hlediska je čekání na slevy samozřejmě v pořádku, pokud si ovšem počkáš i se zahráním samotné hry. Já to dělám tak, že některé hry koupím, jakmile vyjdou, krabice lze vždycky sehnat od 600-900 pokud to člověk chce hrát mermomoci hned a dost her si koupím ve slevě na steamu, nebo prostě až klesne ta úvodní cena. U Simulátorů, nebo RPGček je pak hra i kolikrát už řádně opatchovaná. Pokud člověk hraje hry pořádně, ani pomalu nemůže stíhat všechno hrát hned. I přeš výše zmíněné mám rozehráno několik her a několik jich čeká na dohrání. A na některé si klidně počkám, nebo je prostě z různých důvodů nekoupím a nehraju vůbec. Občas něco taky sosnu na vyzkoušení, ale buď si před dohráním tu hru koupím, nebo ji zase hned smažu a nezájem :o)
      • michaliuz18
        to jo :) ale ja nejsom prachac preto vyuzivam radsej pozemske roky kym hra nezlacnie :D
        a to ze na steame su stale nejake zlavy , je mi to fuk, ja chcem hru pekne v obale na policke s dobrym pocitom, a ne stiahnute za povedzme 40€ z nejakeho steamu a mat na policke prazdne miesto

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit