Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zajímavá diskuse, ale je docela k pláči, že než to vůbec vydají, spousta lidí co si ji zaplatili si to vůbec nezahraje. Stejně tak já. Všechno to zní hezky, ale už ne pro mě. Za ty roky se hodně změnilo, nejen ve vývoji her, ale i v životě platících lidí. Nejen že kvůli práci a osobnímu životu mám minimum času, ale až se mi narodí dítě nebudu mít na hry už vůbec čas. A i kdyby nebudu mít peníze na upgrade PC, protože budu muset platit jiné účty s tím spojené. Takže hra vypadá hezky a snad si ji budoucí hráči užijí, když už jsem jim ji zaplatil, pokud se ji teda dočká i generace po mě.
  • Ach jo.
  • To neviete pisat s diakritikou? Vas neucili v skole gramatiku? Kto to ma kur.a citat?

    Mimochodom ja som muka zo sectoru. Dufam ze toto neni mrtvy server ako konzolista.cz.
    • Ty troubo, diakritikou se na netu nepise. To pisou jenom noobove co nezazili kdyz jeste nebyla cz/sk klavesnice a fonty. Tedy timle jsi se zaradil - noobe.
  • Me by pro zacatek stacilo kdyby snesitelne odladily ovladani pro Joystik na to co furt pridavaj se tohle od zacatku nezlepsilo :P
    • prohlidni si vnitrek lodi a na ovladani zapomenes *1*
  • Jinak je docela sranda sledovat, jak ubejvaj minuskari ... asi nekde v koutku bijou hlavou o zed .... Kdyz sem tu pred par lety napsal, ze tohle bude nejvetsi pu.er herni historie, tak sem jich nasbiral nejmin sto. A vzdycky me dojima nejvic, kdyz tu nekdo vykrikoval, jak nechapu vyvoj ... kterym se z casti zivim. Kdyby tohle chtel nekdo ted dostat do podoby hry, tak ma pred sebou (kdyby se vykaslal na vsechny podobny kravince kolem) nejmin 5 let vyvoje.

    Pricemz oni se nijak nechystaj tu hru delat, ale naopak se zaobiraj prave tema kravincema.
    • Z části se živím vývojem. Jinými slovy jsi studentík co občas čmrkne texturu, občas vymodeluje bednu nebo strom v Maxu. Je to tak? Pokud se mýlím, ukaž svou práci, vývojáři :D Kdybys do toho alespoň trošku viděl, nemlel bys tu kraviny a vývoj SC sledoval se zájmem.
      • Jinak receno ses negramotnej trotl, kterej vo tom vi lautr howno ... narozdil od deticek jako ses ty, delam na vecech co se za ne uctujou 7+ mistny castky. A dobre vim, ze i primitivne vypadajici vec muze trvat i nekolik let. SC zadnej vyvoj nema, to je naprosto nekonzistentni placani slibu a masteni vsemoznych dem.

        Pokud totiz nekdo neni trotl jako ty, tak vi ze musi nejdriv rict, co bude delat, a pak to udelat, a ne v prubehu neustale vsechno menit (natoz menit technologii, to je absolutni tabu), protoze pak vzivote nic nikdy neudela. Coz je i presne tvuj pripad.
        • Sedmi místný :D Tak to by mě zajímalo co děláš. Ještě jsem neviděl grafika, kterej by si účtoval mega za asset :D Pokud mluvíš o ceně projektu jako celku, jsou miliony naprosto běžná suma. Nedělej ramena a ukaž portfolio :D
          • Jinak tě můžu ujistit, že nejsem dítě. Nedělám přímo v oboru her, ale mám tam dost známých. Jsem 3D grafik s jedenáctiletou praxí v oboru Film VFX. Momentálně na pozici asset managera a občasného supervizora. Mé jméno lze najít asi pod padesátkou zahraničních filmů a seriálů. Z těch posledních můžu jmenovat Alied (supervize exteriéru kolem německé ambasády) , Wonder Woman (supervize přípravy assetů pro Londýn) a Blade Runner (remodel hlav hlavních postav do soubojové scény).
            Jsem z oboru, který má k hernímu vlastně nejblíž jak jen to je možné. Po stránce výroby grafiky je to téměř identická práce. Co stojí za tebou?
        • Blue.Shark
          Přilož si na spáleniny studený obklad *15*
    • Blue.Shark
      Ale jistě, nikdo z těch stovek lidí se nezabývá ničím jiným, než kosmetickými prvky, a nedělají v jádru hry žádný pokrok, přičemž kontinuálně vydávané vývojářské deníky jsou jen ohromný podvod. V nějakém vesmíru máš určitě pravdu *15*

      Jsi ochoten říct, vývojem čeho se zabýváš a jak velký je tvůj tým? Hrozně by mě zajímalo, jestli se to dá aspoň částečně porovnávat.
      • Údajně víc jak polovina RSI dělá na SQ42. Škoda, že nemáme ani jeden pitomej screenshot, zatímco náme tunu cool naleštěných trailerů na prodej lodí. Motion capture s hercema dělali už před 2 roky, demo mělo být na GC2016. Smrdí to dost.
        • A kolko obrazkov ti ukazali z GTA 5 pocas jeho vyvoja??? ale neboj najskor sa dackas mozno traileru alebo niecoho na citizencone usudzujem z chrisovej odpovede na otazku ci nieco ukazu na gamescome zo SQ 42 https://youtu.be/BRJgDQ2wzj4?t=3301 a jeho odpoved no no no not at gamescom... cize citizencon mozno?? uvidime no...
          • nj, citizencon. To uz jim nestaci ostatni gamecony ale vyhodi dalsi penize za vlastni con. To bude zase ukazka techdem s ruznymi featurama na cem vsem delaji, vsichni budou tleskat, rvat nadsenim. A az to zkonci a opadne vsechen ten HYPEcon a zaslepenost tak si lidi uvedomi, ze vlastne nikdo nevi jestli a kdy to vubec planuji vydat.
            • Blue.Shark
              Ignoruješ jeden zásadní fakt - oni už ty části docela zručně dávají dohromady. Nevidím důvod, proč by jim to najednou mělo vybuchnout pod rukama. Ano, je to náročné, to nikdo nepopírá, ale jde to a posouvá to dopředu nejen hru, ale hry obecně. Kterou z featur v těch "tech demech", jak říkáš, momentálně nezakomponovávají do celku? :)
            • Pochop jednu vec. Oni uz naslibovali do hry tolik veci, ze kdyz se to vsecho pokusi dat do jednoho celku tak teprve narazi na hromadu problemu. Nejsou prvni ani posledni co takhle podvedli lidi. Pokud maji spetku rozumu tak to musi vedet a pokud to vedi tak vedome lidem lzou. Pak vydaji nejaky paskvil co skoro nikdo nerozhybe a zacnou si sypat popel na hlavu, ze nevedeli, ze to bude tak slozity. Jednotlive ty featury prece na techdemech vypadali skvele.

              Snad do toho citizenconu 27.10 usmudlaji nejakou dalsi featuru aby bylo opet co ukazovat a ohurovat.
            • alien5: a jak si dal reakci na prispevek kde není reagovat ty šašku vyjebanej.
            • Blue.Shark
              n: kdyby ses zamyslel, víš, že mluvím o celkovém promu, které akce dostane, což znamená, že se povědomí o produktu dál rozšíří různými kanály. To je klasická reklama.

              jmeno: to sis vybral docela špatný příklad. Základem akcí, o kterých mluvíš, je manipulace a šíření naprostých nesmyslů, které jsou podány přesvědčivě. Star Citizen přehledně sepisuje vývoj, a když zákazník vychodil alespoň základní školu, zveřejňované informace mu postačí k rozhodnutí, zda podpoří či ne. Mimo jiné ho také nikdo ke koupi nenutí, což se o tebou zmiňovaných akcích říct nedá. Btw. CGI filmečků u Star Citizen najdeš pomálu, téměř všechno je in-engine.
            • Jako promin ale neskutecne mi to pripomina Ponziho schema. Potrebuji novy lidi.
              Nebo stejne jako smejdi co prodavaji nesmysly duchodcum, taky je svolavaji do sal. Hezky jim zpivaji, oblbuji je, ukazuji jim neuveritelny zazraky (CGI techdema) co to vsechno umi. Lidi si to za nehorazny penize koupi, prijdou s tim domu a jejda, ono to nefunguje a je to k nicemu. *1*
              • alien5

                Reakce na příspěvek:

                Jsi vedle nemaji jedine CGI video *1* ale klidne plkej dal ty svoje hovadiny.
            • myslis, ze na ten jejich con pojedou novy potencialni zakaznici? pro koho delas promo akce?

              pro joudy, co uz jsi zkasiroval nebo pro dalsi joudy, co teprve chces zkasirovat?

              nebo opravdu jen tak vyhodis prachy na to, aby si potesil zkasirovany joudy, ze to uvidi jako prvni?

              je mozny, ze je nekdo takhle naivni? *1*
            • Blue.Shark
              Vyhodí...to je docela krátkozraké. Pokud se chystají ukázat nějakou bombu, proč ne na vlastní akci, kam půjdou jen lidi, které to opravdu zajímá a kde se o pozornost nemusí dělit s desítkami dalších firem? Navíc taková akce negeneruje jenom hype ale také přesvědčuje další potenciální zákazníky.

              Ale potěšil jsi mě. Do seznamu bizarních výtek jsem si připsal "peníze za vlastní con" . Nebudeme zabíhat do toho, že tyhle akce jsou každoročně od roku 2013 a je tam vždycky natřískáno.
  • Hra co nikdy nevyjde, haha. Těším se na ten outrage až to ovečkám konečně dojde.
  • Názor je názor. Chápu, že se kdekomu zdá tahle věc jako pitomost, ale například hlas přenášený do 3D, který se správně chová v prostoru, je příspěvěk k zážitku vcelku slušný. Možnost křiknout na nepřítele nebo na sebe hulákat v prázdém doku může být příjemné a zábavné zpestření. Víc to člověka vtáhne. Ta věc s mimikou taky neni od věci. Otázka je jaký jste typ hráče. Chcete hře propadnout, naprosto s ní splynout, trávit v ní volný čas, protože váš život a vše co vám nabízí svět je pro vás málo lákavé. Odmalička ste chtěli do vesmíru, ale na astronauta jste to nedotáhli? Pak zvolíte SC. Pokud si chcete jen zablbnout a odreagovat se, můžete, ale nejste cílovka hry. SC chce být něco jako Second Life, ale ve vesmíru. Sociální aspekt je zde neméně důležitý. Jasně, má to být především SpaceSim a mohli to nechat na později. Ale jak už bylo řečeno, takhle mechanika se nabízela v podstatě sama. Rigy ksichtů mají tak jako tak. Doplní či vylepší asi 30 animací úst pro hlásky. Doladí se kalibrace se řídícím softem a je hotovo. Většinu toho složitého na této technologii už vyřešili nebo řeší lidé z FaceWare. CIG to příliš nezdrží a přitom získají do své hry něco navíc.
    Například to umí i detekovat natočení hlavy v rozsahu cca 60-90 stupňů, což jde hezky využít při rozhlížení se po panelech v kokpitu lodi. Jen abych to shrnul, nikomu neberu názor, že je to pitomost. Mě osobně se to docela líbí a rád to vyzkouším. Ale ten prostorový zvuk mi přijde, především pro FPS, hodně fajn.
  • Doufám, že v příštím patchi implementují simulaci zubních kazů a růstu nehtů
  • Nevím, jak přišel autor článku na to, že hra vyjde v půlce září. Je to nějaké datum, kdy se člověk možná dozví co dále. To zhruba vše
    • ales.smutny
      "Jestli se FOIP objeví již v alfa verzi 3.0 v půlce září" - hovoří se o další verzi alfy
  • Tohle mne opravdu zacina sr*t... Kdyz jsem hru zacatkem roku 2013 podporil ne uplne malou sumou, jednalo se o spacesim pro milovniky (mrtveho) zanru. Dnes je to prohlidka novych technologii, planovaneho obsahu je snad 10x tolik, na hernich mechanikach se teprve zacina delat a k verzi, kterou vyvojari zamysli na launch se dobereme v horizontu mozna 7-10 let, jestli vubec...

    Kdyby radeji sostredili sily na vytvoreni funkci, i kdyz mensi hry, byl bych daleko spokojenejsi, protoze i jesli se doberou nejake finalni podoby, bude trvat mrte dlouho, nez se to odbuguje do pouzitelne podoby...
    • Kdyz jsem financoval SC, o nicem mensim jsem nepremyslel. Za par mesicu mozna vyjde X4 a tam si muzes zablbnout. Nicmene Alfa 3.0 SC by ti mela i tak nabidnout slusnou davku zabavy. A verim, ze ji budeme mit do konce roku. A to nemluvim o Squadron 42, ktera bude podstatne jednodussi nez SC Persistent universe. Neco mi rika, ze na SitizenConu letos oznami datum vydani a budou to Vanoce.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit