Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nightborne
    Jojo, ale to jsou content patche, takový mini-datadisky, a nedělá to v podstatě nikdo jinej než blizzard (alespoň co se týče her bez p2p/poplatků, onlinovky jsou samozřejmě jinej příběh). Ale bylo by fajn, kdyby to byla běžná praxe =).
  • čili z tohoto poholedu je civilizace docela fail tak bych čekal že to bude zabavne alespon jako valečna strategie. ale ne. misto aby tam dali epicke zbrane budoucnosti a sci fi zbrane hromadneho ničení (napr. chemicke alebo biologicke, prip EMP), nebo epicke jednotky kde se mohli inspirovat napr. experimentaly ze supreme commanderu, tak my dostaneme nejakeho panačka co jezdi na hrbete nejake žižaly...

    dale diplomacie, doufam že ji vylepší protože doted to byla banda kr3tenu, i když tedy v beyond earth o trochu lepší
  • chci se zeptat jak fungoval v alfe centauri terraforming a že tady pry není? tady mužete na jednotlivych poličkach stavet veci, nekdy i pozemske zahrady. Tam to fungovalo jinak, ten proces terraformace byl komplexnejší?

    tohle je z wiki: "Terraforming (literally, "Earth-shaping") of a planet, moon, or other body is the hypothetical process of deliberately modifying its atmosphere, temperature, surface topography or ecology to be similar to the environment of Earth to make it habitable by Earth-like life."

    umim si predstavit kolem toho udelat uplne novy a zabavny propracovany herní system. Ne je že nekam prijdete a placnete tam farmu "no matter what" a vedle placnete zahradu protože trololol.
    Nejakou teplotu povrchu planety, atmosferu ani topografii nerešite.
  • Jack1947
    A joo málem bych zapoměl hodit sem koment, takže chyby opraveny až v DLC to mu řikám supr vejvar *5*
  • del0
    Co si pamatuju, tak u druhého Diabla (a vlastně i u třetího) se u patchů mechaniky celkem překopávaly.
  • Civ 1 jsem vynechal, protože už to mělo přeci jen děsnou grafiku, když jsem na to začínal mít mozek. No, ale pak jsem časem hltal v té stejné grafice Colonizaci původní, takže asi tak. Přišel jsem o jedničku, vařil dvojku, trojku naopak moc ne. Dá se říct, nebýt YouTube, tak ani nevím, jak to vybadalo (3). Podobný to mám s Call to Power od Microprose, jeden z těch dílů jsem hrál hodně moc, jen už nevím kterej :-P Na Civ 4 nedám dopustit, dost možná nej hra vůbec. 5tka zprvu spíš zklamání, s Gods and Kings mě to naopak chytlo hodně, jenže hodně rychle přišlo taky vystřízlivění. Ostatně podobný průběh očekávám i u rozšířeného Beyond Earth. Chvilku prima, pak to všichni zahodí. Lehká odbočka, jelikož si občas pamatuju, řešil jsi nedávno vesmírnou 4X, kde figuroval Ensless Space. Tedy. Co takhle Endless Legend… Hexy to má :D Před pár minutami jsem to prvně hrál.
  • jj marbozir sorry, na Polaka ma anglictinu slusnou, a v civ4 je to machr takze ja si to celkem uzivam :)
  • kovar.jakub
    Technické chyby určitě, ale ještě jsem neviděl, že by nějaký patch řešil od začátku špatně navržené mechanismy. Tyhle věci vždy případně opravil datadisk.
  • nj ted už jen prekonat ten hroznej prizvuk a hlasovy projev; btw je to marbozir
  • Zayl
    Musí. Komplikovanost není žádné negativum, jen to musíš dobře podat. Tooltipy, ingame help, solidní tutorial a dobré UI ... a potom vytvoříš hru, do které se snadno člověk dostane, ale totálně ji nezvládne nikdy.

    Pětka je fun když člověk hraje tu complete edici, i když ještě tak datadisk nebo dva by snesla. Beyond Earth byl vanilla pěkně o ničem, tak doufám že tohle to trošku posune.
  • Morbazir ma preview prvnich 250 tahu na youtube, vypada to o dost lip nez vanilla, skoro premejslim ze si to koupim, zda se ze vyladili spoustu prvku
  • Prophet
    Oprava chyb za prachy...... doufám že se o tom nedozví Ubisoft.
  • PreidaQ
    Jednoduše řečeno: hrál jsem čtyřku i pětku a líbily se mi obě. Některé mechanismy v pětce (i s datadisky/DLC) jsou navíc provedeny opravdu dobře, třeba náboženství či světový koncil. Takže podle mě za vyzkoušení rozhodně stojí.
  • strávil jsem nějaký čas googlováním a čtením názorů hráčů a je to různé, každý má rád jiný díl. Jedna skupina tvrdí, že nejlepší je čtyřka, jiná skupina tvrdí, že nejlepší je dvojka, a najdou se i tací, kteří tvrdí, že nejlíp se hraje pětka.
    To samé máš u hirousů, pro některé je nelpší trojka, pro jiné pětka, pro jiné dvojka.
    Asi je to jedno, který díl člověk zvolí. Mně se Civ5 líbí graficky, ale nehrál jsem ji, takže nevím, nakolik je zábavná. A o zábavu jde především. Někteří si stěžují, že pětka je míň komplikovaná než čtyřka. A musí to nutně vadit?
  • poslední civ co jsem hrál byla trojka (ale ne moc), hlavně jsem ale kdysi hrával jedničku (na 486tce) a dvojku. *2*
  • Já za vrchol považuji Civilizaci 4. Ta novodobá pětka s hexy a iPhonovým rozhraním už se mi tak nelíbí, přijde mi míň propracovaná, zmatenější atd. A o Beyond Earth jsem zatím taky nic moc dobrého neslyšel. Zajímaly by mě zkušenosti hráčů - je pětka skutečně tak slabá, jak se někdy říká (a jak si myslím)?
  • Tak by tam dali moznost automatického vyhodnocení, v tom nevidím problém.
  • Tohle, 1000x tohle. A jistým vývojářům/vydavatelům by se tohle mělo vypalovat na čela.
  • Beyond Earth v základu nechválím, ale na rozšíření se taky těším. Přistoupím k té hře tentokrát jinak, budu kašlat na nedostatky a la diplomacie, užiju si to, co tam je zajímavý... Třeba boj, kterej se ti nezdá, popisuješ ho jako ze starší verze Civilizace 4, i když velmi zjednodušeně, protože přeci jenom nějaké nároky na hráčovy znalosti tu jsou. Terén, technologie, jednotky, vhodné povýšení, oslabovací útoky, špionáže a už nevím, co všechno... Zkrátka chci říct, že na těžší obtížnosti (emperor + v Civ4 ) už to jednoduše a prostě poslat nejde. Na druhou stranu z toho nechci dělat vědu, a taky možná myslíš boj z Civ 5, kde to je celkově jednodušší, ale přeci jen díky hexům a nemožnosti stackovaní dost jiný. Přesto ani tady jen nepošleš, snažíš se snad o oslabovaní či zabíjení z dálky, pokud to jde. Ne, nemám ten novodobej civilizáckej systém radši, ale má to potenciál, pokud to, jak píšeš, skvěle vybalancují. Boje z HOMAM? Tak určitě by to zcela změnilo hru, jinými slovy, do Civ 4 bych to nechtěl ani omylem, přestože HOMAM, hlavně 2, mám taky rád. Suma sumárum, Beyond Earth je MEGA námět v pěkném kabátku, kde volby nejsou krmením pro zloděje. Opakuju, těším se, sžiju se s akčností i s miasmou. V moři… *2*
  • kovar.jakub
    Kompletní překopání diplomacie podle mě není další featura, stejně jako jí není odladění afinit. Tedy vyřešení nejpalčivějších problémů původní hry.
    Tou featurou je třeba ten námořní combat, který ale zní dost zajímavě, a pokud autoři splní, co říkají, tak to rozhodně nebude jen další země.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit