Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Promiň, že píšu až teď.. musel jsem včera jít brzo spát, protože jsme dneska s rodinou jeli na celý den do ZOO. To víš, jiné priority:D

Jsi ´čórka duší, protože to obhajuješ. Už je toho tady v té diskuzi od tebe dost. A jó na silnici tě poznám, protože menšiny a čórky jezdí ve 30 let starých prohnilých, ¨před 25 lety na západě otočených, Mercedesech.. neboj vyhnu se ti, protože póvlu se vždycky vyhýbám, úplně stejně jako smažkám v metru:D

• ja_nic_nevim

Jak jsi přišel na to, že já kradu?

• No může být - respektive já to tak mám, takže proto je to pro mě v pohodě, proto jsem si to koupil. Pokud to tak nemáš, tak si to nekupuj. 

• Jasně, všeci kradú, tak já můžu taky.. prosímtě nech toho 

• ja_nic_nevim

Já ale nekradu software. Dokonce jsem si ted poprvé v životě koupil i Windowsy a office... Za corku se necítím. Svět není krásné místo plné pravdolásky. Žiju tak, jak chlap podle mého má a pravidla a morálku chápu asi úplně jinak nežli ty.

Máme se tu bavit o hrách. Já ti dám jiný příklad. Pravděpodobně jsi causal a cílovka AAA produkce. Já ne, mám rád úplně jiné věci. Moje srdcovka jsou hry od Battlefrontu (combat mission) a graviteam. Nikdy bych ale nezariskoval nákup takových zvláštních her v ne moc malých cenách, kdybych si je nejdříve nezkusil v plné verzi. Možná tě to překvapí, ale upirátěné vezce mě bavily, tak jsem koupil original.

Přeji hezký zbytek života. P.S.: doufám že mi na silnici nebudeš překážet

• Grand strategie jsou tak specificky, ze uz pred nakupem vis do ceho jdes a jake usili te to bude stat.. za 2 hodiny 100% zjistis, jestli to pro tebe bude nebo ne, neni cilem pochopit 100% mechanik.

Proste Grand strategie si nekupuje Franta Omacka z Horni Dolni.

• No a ted mi rekni, proc si to nemohl vyzkouset na steamu v ramci refund time? Legalne jak se slusi a patri!

Mimochodem souls hry obecne nejsou pro nas stary fotry od rodiny, to je rada, kterou ti dam zdarma:DD Takhle to v tom kapitalismu daleko nedopracuju sakra!:DD

• Na dalnici se jezdi 130km/h za hodinu jen tak mimochodem. A ano jezdim, protoze uz jako 20cetiletej capek jsem pochopil, ze rychlosti si vubec nepomuzes, protoze ty strelce kteri me predjizdi zavratnou rychlosti potkavam na prvnich svetlech ve meste nebo v kolone.. to je ten rozdil mezi nami.. A i kdybych rychlost prekrocil dostanu po zasluze body a pokutu.. to co mi podle zakona patri, byl bych s tim vyrovnan, protoze jsem porusil zakon. Jsi ty vyrovnan platit statisicove pokuty a mit nalepku corka za poruseni globalnich licencnich ujednanich?

Edit: Nalepku corka uz mas s tim se uz nemusis vyrovnavat... ale uz dneska muzes zacit pracovat na zmene:D 

• ja_nic_nevim

Hele, teď mi pověz, jestli autem jezdíš výhradně 50/90/120 protože zákon hovoří taky jasně a hlavně ta morálka... 

• ja_nic_nevim

Investice by měla odpovídat času, který s ní stavíš. To si myslím, že je větší zlo mikrotransakce, boostovani expovani, skiny atd. 

• honcka

Zrovna u grand strategy od paradoxu jsou 2hod imho nesmyslně málo, možná fakt pro geniální lidi. Nevím, jestli jsem úplně blbej, ale u CK2 mi trvalo okolo 20 hodin, než jsem začal skutečně trochu hrát a měl jsem dojem, že hra dělá to co potřebuju a ne že náhodně klikám na události

• ja_nic_nevim

A proto se to dneska dělá ve velkém a hlavně ve státní špičce. Asi mají všichni dobrou školu života. 

• ja_nic_nevim

Jeden příklad pro všechny. Za poslední roky jsem stahnul přes warez jen oslavovany Sekiro. Zkoušel jsem to rozehrát dvakrát, ale prostě se to u mně nechytlo. To fakt raději vezmu rodinu na pěkný výlet, než vyhodit několik stovek. Chudák moje morálka, už asi umřela. Kdyby mě hra bavila, tak si jí koupím. 

• honcka

Já to celkem dost naženu v práci, přes léto se u nás nic novýho neimplementuje, tak dělám akorát technickou podporu a údržbu systémů na home office a občas se stane, že mi nikdo celej tejden nezavolá a údržba většinou spočívá v tom spustit script a pak čekat, až dojede a po tom zkontrolovat logy. U tohodle je zrovna CK2 ideální hra, která jde hrát u práce na druhým monitoru.

• sugyn

Kdy HoI IV nebylo rozjebane? Od vydani furt slysim sliby pristim DLC opravime AI, prominte na AI pracuje jen jeden clovek a proto to tak trva., pristi DLC to uz urcite opravi. A tak dale.  Vrcholem bylo kdyz mi bez duvodu zmizela cela fronta co jsem mel za Italii u Francie. Rage quit a letelo to z disku. Koukam a podle steamu mam tam presne 200 hodin.

• Paradox různě po světě nabízí hry s nižší cenou dle kupní síly. My tedy patříme do té nejbohatší skupiny, ale dělá to tak (nedávno měl aféru, u které to tuším že pro východní Evropu zdražil, ale třeba ). 

Jinak Paradoxí DLC postavená na ty, kdo jiné hry nehrají, není úplně blbej nápad, pokud jsou lidi se stovkou hodin pořád ještě noobové. Ale co je nejdůležitější, cena za hru samotnou je i v tomhle řádu dost zanedbatelná, když započtete cenu ušlé příležitosti - Pokud znáte cenu své práce na hodinu, můžete krásně vidět, kolik byste vydělal. Já už u EU4 mám velice slušné auto :-D 

Paradox teď navíc u EU4 testuje subscription model, tuším že 4-5 EUR měsíčně za komplet hru se všema DLC. Pro začínajícího hráče jasná volba. 

• "Kdo nekrade, okrádá rodinu ". Jako bych to už někde slyšel 😀

• Myslíš Martina Bacha zdejšího bývalého excelentního finančního analytika co chodil do starých FC? Tak jo, díky za názor;-)

• Opět kecy, kecy, kecy... a kdy to mám jako poznat, rodinu mám, hypotéku mám, auta mám.. myslíš, že při tom všem co mě to všechno stojí a nejen finančně, ale časově, mě tyhle 2T / měsíčně zajímají? Ne, fakt ne.. hry jsou můj koníček.

Jsem rád, že si vyjma rodiny a práce najdu čas i na hry, které nejsou pro mě již prim, když mám rodinu, kterou tak rád argumentuješ.. a když si ten čas najdu, tak mi opravdu nedělá problém si párkrát do roka udělat radost a utratit peníze za svůj koníček. Asi by si měl přehodnotit co je pro tebe důležitější jestli rodina nebo sedět u PC.

O bohatosti viz. můj komentář výše.. to není o penězích ani náhodou, to je o morálce.  Klukovství a chudší poměry máme stejné.. to bylo, nežij minulostí. Právě teď to všechno můžeš změnit!

Jestli nezastáváš politiku Activision, tak nehraj jejich hry, ale nedělej ze sebe čórku nebo oběť, máš snad svojí důstojnost, ne? Každý musí začít především sám u sebe.

Refund do 2 hodin je naprosto validní nástroj, který perfektně funguje.

• Jaké pletení pojmů? Proč by někdo stahoval něco co by jinak nekoupil? Přece si nekoupím ponožky se Spidermanem, pokud je nechci. A i kdyby zákon hovoří jasně, pokud není jasný.. kdykoli se můžeš zeptat SW policie, ta ti ho jasně vysvětlí:D Sám jsem jako kluk na tom byl úplně stejně, ale asi tak v době o pět let dřív.. dneska je jiná doba, tak nevím proč sem pleteš přelom tisíciletí. Bavíme se o jabkách, ne o hruškách!

Dokážu pochopit děcka, který občas něco upirátí, ale ne ekonomicky soběstačného člověka.. a pokud není ekonomicky soběstačný, asi by se nad sebou měl zamyslet a začít ze sebou něco dělat a ne hrát hry, nemyslíš?

Sorry jako, to je kapitalismus.. u nás / u Vás.. nebreč a postav se tomu. Já kupuju jen pár Day One her za 60 EUR do roka a upřímně nejlepší tituly, které jsem za poslední roky hrál byly z HB Monthly nebo indie za pár euro. Tak kde je problém? Vyjma aktuální ekonomické krize.. dnešní prodavačky mají 30T hrubého, tj.  cca 22.5T CZK netto, i kdyby si z tohohle platu ukrojil 10% na hry, tak kde je problém? Že máš menší plat, opět začněte u sebe, ale nebuďte čórky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit