Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • LessPh

    Grand strategie jsou tak specificky, ze uz pred nakupem vis do ceho jdes a jake usili te to bude stat.. za 2 hodiny 100% zjistis, jestli to pro tebe bude nebo ne, neni cilem pochopit 100% mechanik.

    Proste Grand strategie si nekupuje Franta Omacka z Horni Dolni.

  • honcka

    Zrovna u grand strategy od paradoxu jsou 2hod imho nesmyslně málo, možná fakt pro geniální lidi. Nevím, jestli jsem úplně blbej, ale u CK2 mi trvalo okolo 20 hodin, než jsem začal skutečně trochu hrát a měl jsem dojem, že hra dělá to co potřebuju a ne že náhodně klikám na události

  • honcka

    Já to celkem dost naženu v práci, přes léto se u nás nic novýho neimplementuje, tak dělám akorát technickou podporu a údržbu systémů na home office a občas se stane, že mi nikdo celej tejden nezavolá a údržba většinou spočívá v tom spustit script a pak čekat, až dojede a po tom zkontrolovat logy. U tohodle je zrovna CK2 ideální hra, která jde hrát u práce na druhým monitoru.

  • Paradox různě po světě nabízí hry s nižší cenou dle kupní síly. My tedy patříme do té nejbohatší skupiny, ale dělá to tak (nedávno měl aféru, u které to tuším že pro východní Evropu zdražil, ale třeba ). 


    Jinak Paradoxí DLC postavená na ty, kdo jiné hry nehrají, není úplně blbej nápad, pokud jsou lidi se stovkou hodin pořád ještě noobové. Ale co je nejdůležitější, cena za hru samotnou je i v tomhle řádu dost zanedbatelná, když započtete cenu ušlé příležitosti - Pokud znáte cenu své práce na hodinu, můžete krásně vidět, kolik byste vydělal. Já už u EU4 mám velice slušné auto :-D 


    Paradox teď navíc u EU4 testuje subscription model, tuším že 4-5 EUR měsíčně za komplet hru se všema DLC. Pro začínajícího hráče jasná volba. 

  • LessPh

    Myslíš Martina Bacha zdejšího bývalého excelentního finančního analytika co chodil do starých FC? Tak jo, díky za názor;-)

  • LessPh

    Jaké pletení pojmů? Proč by někdo stahoval něco co by jinak nekoupil? Přece si nekoupím ponožky se Spidermanem, pokud je nechci. A i kdyby zákon hovoří jasně, pokud není jasný.. kdykoli se můžeš zeptat SW policie, ta ti ho jasně vysvětlí:D Sám jsem jako kluk na tom byl úplně stejně, ale asi tak v době o pět let dřív.. dneska je jiná doba, tak nevím proč sem pleteš přelom tisíciletí. Bavíme se o jabkách, ne o hruškách!

    Dokážu pochopit děcka, který občas něco upirátí, ale ne ekonomicky soběstačného člověka.. a pokud není ekonomicky soběstačný, asi by se nad sebou měl zamyslet a začít ze sebou něco dělat a ne hrát hry, nemyslíš?

    Sorry jako, to je kapitalismus.. u nás / u Vás.. nebreč a postav se tomu. Já kupuju jen pár Day One her za 60 EUR do roka a upřímně nejlepší tituly, které jsem za poslední roky hrál byly z HB Monthly nebo indie za pár euro. Tak kde je problém? Vyjma aktuální ekonomické krize.. dnešní prodavačky mají 30T hrubého, tj.  cca 22.5T CZK netto, i kdyby si z tohohle platu ukrojil 10% na hry, tak kde je problém? Že máš menší plat, opět začněte u sebe, ale nebuďte čórky.

  • Taky dost často se vyskytoval nějaký vyšperkovaný scénář, který už pak ve finální hře ani nebyl. Pamatuju si demo na Postal2, kde byla jen jedna velmi dobře navržená lokace a úvodní quest - to, že to pak bude rozdělené na X lokací, které dělí šíleně dlouhý loading nešlo zjistit.

  • Kdyby jedinečnou. Jejich akce ve stylu základ za 75%, stará DLC za 50% a nová za 10-30% jsou tak pravidelné, že když vidím Paradox výprodej tak už se ani neobtěžuju to zkoumat, vždy je to stejně "výhodné" (pro ně).

  • Pokud si stáhne něco co by jinak nekoupil tak to rozhodně není krádež a nikoho tím o nic nepřipraví. Chce to trochu rozlišovat pojmy. Sám jsem jako kluk měl prakticky 99% věcí stažených a jediné co jsem měl originál byly hry z časopisů nebo občas něco staršího v české re-edici ze supermarketu do 300,- a co vím z okolí tak v 90 a záčátkem 2000 to tak měl prakticky každý pokud nepocházel z prachaté rodiny. Teď už je to prakticky obráceně, na Steamu mám okolo 400 a GoG se blíží ke 100 a po letech odporu už i jednotky na Uplay.

    Jde prakticky jen o cenu která mi přijde vhodná a dokážu ji akceptovat. U nás je trochu problém, že ač lze nastavit regionální cenu, tak u nás je neadekvátní vůči přijmům, tedy v akci už to konečně začíná být rozumné, ale ne u paradoxu, protože ti mají na můj vkus DLC politiku stále hodně nastavenou na ty, kteří už jiné hry nekupují a tu polovinu ceny základní hry jim pravidelně posílají.

  • Upřímně by mě zajímalo kde na to ty tísice hodin lidi berou. Pustím si to jednou za čas, ale není to jediná hra co mám. Jinak spíš záleží co kupuješ - pořád tu je hodně "sandbox" her které nestojí stovky eur a ještě ve slevě. Třeba Factorio nebo Transport Fever.

  • LessPh

    To rikej radovym zamestnancum Paradoxu, ktere primo okradas, a kteri rozhodne nepatri do bohate vrstvy. Management a vlastnici Paradoxu si svoje odeprit nedaji.. to mi ver. A cim vic stakeholdery okradas, tim vic to radovy zamestnanci pocituji. Doufam, ze si na sebe nalezite pysny a mas ze sebe dobry pocit Robie:D

  • Přesně. Lidi si tu stěžujou, že kompletní hra stojí 200 nebo 250 euro, ale že tohle jsou hry, v kterých člověk utopí minimálně stovky hodin (osobně mám v CK 2 téměř 3000), tak to už nevnímají. Standardní produkce stojí sice 60 euro, ale za 20-30 hodin je po všem.

  • honcka

    CK2 se hrálo dobře už od začátku, kupoval jsem každý velký DLC, aspoň to byl důvod hrát znovu za někoho jinýho jiným způsobem, peněz nelituju, nahrál jsem cca 2000hodin

  • Možná to je jen o respektu k cizímu majetku a práci. :) Pokud něco chci a nemám na to, buď si na to vydělám, nebo to nekupuji. Stahování her je pochopitelné možná tak u dětí, které ještě nemají možnost si vydělat. 

  • Na humble bundle bylo CK2 i EU4 relativně nedávno za 15-20 se všemi expanzemi (bez kosmetických DLC). To je asi jedniná chvíle, kdy se to vyplatí koupit. Jinak je jejich cenová politika šílená. Jinak mne ještě docela rozčiluje, že neumí udělat hru hned na první dobrou. Človek pár měsíců nehrál Stellaris a už je to zase tak překopané, že se budu muset učit hrát od základů znovu, což si mi úplně nechce.

  • red.eagle.792197

    LessPH Ty jsi byl asi v minulém životě šerifem z Nottinghamu, když nemáš rád když někdo ,,okrádá,, bohaté.

  • Mám na mysli HoI IV a Imperator Rome. Jako velký fanoušek Paradoxu* jsem kupoval hned po vydání a byl jsem vcelku zklamán. HoI je jakžtakž zaplněné teprve teď, Imperator je prázdný dodnes.

    *V těch hrách mám dohromady mnoho tisíc hodin.

  • Marines

    Já tedy nechci být za advokáta Paradoxu, ale i když mám asi většinu jejich her, tak prázdná v základu, nebyla snad žádná. Jestli máte na mysli HoI IV, nebo EUIV, tak byly hratelné i po vydání, DLC jste si mohl vybrat a nekupovat vše, více než práznota základních vydaných her Paradoxu, mne mrzí, že není originál čeština, ještě že jsou v česku šikulové co opravdu umí....

  • walltar

    Osobně radši hned a vůbec mi to nepříjde že za těch kár let utratím několik set €. Když jsem te´d chtěl koupit cosi co nemám i s DLC, tak no chance. Přes 100€ za to po kupě prostě nemám. V konečném důsledku zaplatím sice víc, ale krásně se to rozloží že to ani nepozoruju.

  • Tak tak, na Steamu aktuálně luxusní slevička. CK2 můžete v 50ti procentní slevě pořídit za pouchých 129.75€ a EU4 za necelé 2 stovečky. Tak šup, ať tuto jedinečnou příležitost nepromeškáte.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit