Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jezisi 8? nejcastejsi znamka na games pro cokoliv? Ja osobne po zahrani hodnotim jako tezkej prumer .A bohuzel se musim pridat k mase s tim ze jednicka byla a je podle me nejlepsi dil.Jinak k hodnoceni: mam takovej dojem ze na games se 8 proste bere jako 5 kdy se napise tak nejak nic nerikajici recenze (k obrane autora vyjimecne nemyslim tudle) a pleskne se tam 8 aby se nikdo neurazil.Mila redakce chtelo by to revizi hodnoceni, a vubec webu (nebo blogu?) jako takovyho.
    • Mart9
      no je zajímavé, že známku 8 dostaly všechny tři díly. Na zdejší hodnocení si nechci stěžovat, ale zrovna tady jsem si ten první díl užil mnohem víc než dvojku a rozdíl jedné nebo dvou známek by tomu určitě slušel. Ovšem je to věc názoru a vkusu. Trojku hodnotit nechci, tu si ještě dlouho nezahraju.
    • 8 se bere jako 5 všude možně.
      http://www.escapistmagazine.com/videos/view/jimquisition/4966-Hate-Out-Of-Ten
  • Teď jsem čet recenzi na IGN - dali tomu 8.5/10 (SP i MP) a mluvili o tom veskrze pozitivně, údajnou tupou AI nekomentovali, o krátkou hratelnost se otřeli jen ve smyslu "je to víc sandbox, hrajte to víckrát"...pro mě je čim dál tim větší otázka, do jaký míry funguje střet zájmů - jestli mám na game webu recenzi na XXX a vedle toho banery jak hovedo - Kup si to!, Kup si to! - neni číselný hodnocení obecně už jen fraška?
    Nechce to mít recenzenta a podobnym vkusem jako mám já a kterýmu nějak věřim a tim se dostávat k informacím, který pro mě budou mít nějakou významnější vypovídající hodnotu? *4*
    • smejki
      Pokud si dokážeš udělat obrázek o hře pouze u recenze od autora, který má stejný vkus jako ty, pak problémem nejsou recenze. Neřku-li o tom, že pravděpodobnost najití recenzenta se stoprocentní shodou vkusu je dosti malá.
    • jj, IGN a EA: ukazkova symbioza kokotu...
    • No popravdě recenze na IGN už hezky dlouho nesleduju. Několikrát jsem tam zažil že odstřelily spoustu zajímavejch titulů, nebo taky sem tam nadhodnotily nějakou vyloženou sračku (v tom jsou si s games.cz dost podobní...) a děje se to tam dodnes. Takže s jejich hodnocením bych byl opatrný...
      • ...a neni to trend tak nějak obecně - viz. absurdní hodnocení Skyrimu na hromadě webů? *4* Je to byznys, skoro se mi chce říct, že jedinej důvěryhodnej game web je takovej, přes kterej se nedaji kupovat hry a řekněme nějaký příslušenství...
        Dobrý by podle mě bylo, kdyby si třeba naše CZ komunita měsíčně předplácela gameweb (třeba jako kdysi Score *4*) a tam by mohli dělat nezávislí recenzenti, který by se nemuseli při psaní podřizovat "business modelu" nějakejch šupáků z Tiscali nebo odkudkoliv...
        • VSETKYM ODPORUCAM KANAL ANGRY JOE SHOW tam sa chlapik s hrami nesere vid.
          http://www.youtube.com/watch?v=UGX2WE4QUw8
        • Skyrim má hodnocení takové jaké má zcela právem, neboli se ještě neobjevila konkurence. (Ale vypadá to, že se to v budoucnu změní - viz zaklínač 3)
          • Two Worlds 2 mi přišel docela dobrej a docela slušná konkurence nejen Skyrimu, ačkoli je to hra starší. Určitě by se nějaká konkurence našla a nějaký znalec her by jí tu vysypal z rukávu...
          • ..počkej, když odflákneš věc hluboko pod svoje možnosti, jen proto, že neni konkurence a víš, že ti to bude stačit - je to tvoje volba a právo, ale rozhodně ti za to sundám hodnocení! *16*

            Ale když ti sundám hodnocení, prodá se logicky přes muj byznys web míň kopií, vytřískám míň prachů a TO je ten problém. Protože mně nejde o to, napsat dobrou a objektivní recenzi, ale o to, VYTŘÍSKAT CO NEJVÍC PRACHŮ! Takhle ty weby přece fungujou, ne? *7*
          • Jeden z nejhorších argumentů jaký si dokážu představit. Vždycky nesnáším, když to někdo řekne.

            Na konkurenci sice do nějaké míry záleží, ale "ještě se neobjevila konkurence" není důvod, proč dávat desítky Skyrimu.

            Věta "ještě se neobjevila konkurence" je ultimátní přijetí průměru a zavrhnutí pokroku. Naznačuje, že se spokojíš s čímkoliv, protože zrovna není nic lepšího. A spokojit se s tím klidně můžeš, hraj jsi Skyrim, ale netvrď, že fakt, že "ještě se neobjevila konkurence" je důvod proč mu dávat desítky, když má tuny nedomyšleností, nedodělků, idiotických questů, všechny jeskyně vypadají stejně a jsou lineární atd. atd.
            • Asi jsem se nevyjádřil zcela přesně. Ano, s desítkou nesouhlasím, s devítkou bych taky váhal. Ale pod osm se jít již nedá.

              Skyrim má úžasnou volbu svobody, ve které ti nikdo nediktuje, jak jí máš hrát. Guesty mě taky nebavili. Nápad mají jenom daedrické a pár dalších vyjímek. Ale na hraní roleplay se jí vyrovná jen málo her.
        • Důvěryhodnej herní web je takovej, kterej nemá herní reklamy. A kterej nemusí zobaz vydavatelům z ruky preview kopie kvůli rychlým recenzím. Prostě web, co není hlavně o byznysu, ale o hrách.

          Třeba:
          http://www.gatheryourparty.com/
          http://www.gatheryourparty.com/about/
          • Ja bych jeste doporucil gamekult, kdyby nebyl ve francouzstine *9*
            Asi jako jediny herni web si "dovolili" ohodnotit Skyrim ferovou osmickou...
          • Miluju internet! Díky moc. *4*
  • SP příšerný AI dostalo další ránu do hlavy a je ještě tupější než v minulých dílech 1.Díl - Nejlepší díl. Kvalita jde dolů s každým pokračováním
    • Ale tak ma to svoje vyhody, diky te umele inteligenci se hrac postavi vedle vojaka, ktereho neuveritelne moc zaujal sud uprostred rybnika, a velice snadno ziska vylepseni
      za veci jako "zustan 100 sekund neviditelny vedle nepritele"...
  • měl vyjít pouze první díl...
  • Pamatuju, jaká se kdysy snesla kritika na Maxe Payne (1), že má akorát deset hodin herního času... A přitom jsme to kvůli tomu skvělýmu střílení hráli znovu... :-)
    • Prvni max payne mohl mit i 5h.. tam to zachranoval pribeh s atmosferou ... a maxpayne3 jenom dokazuje ze vsechno neni jenom o herni dobe.. me osobne vubec nebavi hodiny litat ve stejne otexturovanych lokackach a topit se ve stereotypu a cest tomu, koho jo..
  • Zdá se mi to nebo je AI v akčních hrách rok od roku hloupější ? Hlavně ať je hezká grafika, co? x)
    • USER47
      Někdy si zkus zahrát nějakou starší hru, možná se budeš divit. Nostalgie je strašná věc.
    • Nektere hry maji ryze prumernou AI a spickovy vizual ( Crysis) jine vypadaji jako obsah zachodu po narocnem vikendu a jeste maji AI na urovni strasaka v poli ( CoD) v nouzi volim prvni moznost. *6*
    • Mr.Lolendo
      Co bys chtěl? Stejné shitózní konzole stejný výkon takže když chcou udělat lepší grafiku tak ostrouhaj AI. Taky proč ne když je CODko TOP titulem
    • Robotron3
      Podle mě je spíš na stejné úrovni. Akorát při komplexnějších scénách pak vzniká víc chyb a blbnutí.
      • Black_Hand
        ani nevis jak moc mi mluvis z duse. zrovna ted mam dobry duvod lamentovat presne nad tim. "omfg! co bych dal za to, aby ta fyzika tolik neovlivnovala pohyb postavy!"

        nicmene AI se zlepsuje. jen nejde pocitat vsechno a porad, jinak se to bude plazit a nepujde to hrat.
        • Robotron3
          Při hraní, nebo snad tvorbě hry?
          • Black_Hand
            to druhy...
            • Black_Hand
              ok. pak se ozvu.
            • Robotron3
              Určitě, kdyžtak muj email je t_crazy@centrum.cz
            • Black_Hand
              jeste ne a veci co jsem delal predtim byly tak trochu do supliku a dost o zkouseni.

              ted delam na AI na jednom indie projektu, ke kterymu me prizval kamarad programator, ktery moc nestihal. projekt uz byl slusne propracovany, takze treba se samotnym designem moc co docineni nemam. predtim jsem akorat v ty firmicce lehce testoval jejich predchozi hru.

              se zahranim bych jeste par mesicu pockal... nicmene jestli chces muzu ti pak poslat co to bylo, abys to zkusil.
            • Robotron3
              A vida, dá se něco od tebe někde vidět, zahrát? Fajn vidět v diskusích, že se lidé snaží i tvořit, ne jen nadávat :)
  • no ked cena padne nikto uz mp hrat nebude
  • S hodnotením súhlasím...čo sa týka recenzie, v niečom mám názory iné. Osobne si myslím, že je to fakt technicky hra na najvyššej úrovni. Možno si poviete "no a čo", ale v dnešnej dobe, keď kúpite práve vydanú hru, tak väčšina ľudí má problémy si ju bez problémov zahrať :) A niektorí ju bez patche ani nespustia. Na to tu akosi všetci, čo tu nadávajú, zabúdajú. Len si spomeňte na Vami uctievané tituly ako Grand Theft Auto IV alebo Battlefield 3. Crysis 3 je parádne optimalizovaný a to sa v dnešnej dobe cení. Už len za grafika a technické spracovanie hry ma moju úctu. Tri štvrtiny hráčov, čo tu plačete, ste si hru stiahli a ďalšia tretina hru ani nehrala. Ja by som Crysis 3 nezatracoval. Chápem rozhorčenie zo strany hráčov, ktorý nemajú podporu DX11 a hrali predošlé diely. Ale aj ja rozmýšľam nad kúpou ešte jednej GTX660 Ti, dať si ju na SLI s prvou. Užiť si Crysis 3 v plnom, čo to dá. Zas 300 €-čok nie je až tak veľa. Nechodte dva víkendy na žúrku a máte ju doma *2* U mňa je Crysis 3 najlepším dielom. Hrateľnosť sinleplayera je lepšia ako v dvojke. Príbeh ma bavil, ale fakt najúžasnejšie na Crysis 3 je prostredie. Milujem apokalyptické výjavy, preto ma vždy bavil Fallout. Ak budete čítať všetky datapady čo v hre najdete, dozviete sa veľa o Sephoch a pozadí príbehu. Single určite nieje hra na 4-5 hodín, pokiaľ to hráte poctivo. Také reči som počul aj o Skyrime. Niektorí tvrdili, že ho prešli za 6 hodín. To boli presne taký "veľký hráči" ako tí čo tvrdia, že Crysis 3 je na 4 hodiny. A pravdaže si hru stiahli z netu, tak prečo by ju hrali poriadne, keď sa im už v pozadí sťahuje ďalšia. Poznám viacej takých "hráčov", za týždeň prejdú 5 hier. Sú to ale naozaj hráči? Veď nepodporujú tvorbu hier! Ja prejdem za mesiac tak 2-3 hry. Ale pri niektorých to neplatí. Skyrim som hral dva mesiace a stále sa k nemu vraciam. Keby si všetci na hru poctivo zarobili, mali by iný prístup. Nakoniec... multilplayer, pre mňa ma ako hráča Battlefield 3, je príjemnou zmenou a mód Hunter ma nesmierne bavil už v Bete. Takže s recenziou v praxi súhlasím ...a hráči ...čo máte radi FPS s sci-fi tématikou (ste fandovia napr. Killzone ako ja) tak neváhajte. Na PC platforme tu takýchto titulov veľa nieje... *1*
    • tiez sa radim medzi hracov serie bf.Ale bavi ma la HC mod nakolko neznasam ked do niekoho vystrelam zasobnik a on si veselo skace dalej.Ako je to v crysis3?
  • Sem strašně rád, že jsem zažíl dobu vydání her jako bladurs gate 1 a 2, planetscape toment , fallouty, jagged alliance, might and magic, starej duke, doom, system shock a x dalších. To sou hry ke kerým se strašně rád vracím (aktuálně dohráno system shock 2, teď začínám s tormentem). Pochybuju, že si někdo za 2 roky vzpomene na hry jako je Crysis 3, battlefield 3, Mass effect a pod., nedej satane, že se k nim někdo vrátí za 10 let, aby si připomněl tu krásnou dobu. Chce se mi blit. (a není to jenom tím že maám v sobě litr slivovice)
    • A zatímco ostatní pařili hry typu Dukem nukem, Doom a Fallout, já seděl potichu doma, hrál Neverhood a tvářil se, že jsem všechny ty střílečky hrál *1*
    • Koupil jsem si před časem Crysis 1 a takový kýbl nudy jsem nezažil. Trochu lepší grafika to nezachrání (opravdu hezká grafika je jen na super počítačích). Dvojka ani trojka mi po téhle zkušenosti nestojí ani za stáhnutí z torrentu. Takové staré Far cry hraju opakovaně dodnes, protože je to zábava, ale podle videí na youtube soudím, že po novém Crysis za chvíli nikdo neštěkne.
    • dej si Dark Souls
    • tak zrovna prvni dva ME byly hodne povedeny a urcite se na ne nezapomene (na trojku asi taky ne, ale z jinejch duvodu...)
      Crysis 2 a 3 je typickej herni fast food, to jo. Battlefield3 nebude nikoho zajimat, protoze vsichni budou hrat ctyrku. Muzes namitnout, ze na BG1 se po vydani dvojky taky nezapomnelo (ja mam treba jednicku radeji), ale to by bylo trochu nefer, BF je hlavne multak, takze pokracovani je spis upgradem predchudce.
      Jinak s tebou souhlasim. *3*
    • USER47
      Taky bych chtěl zažít "bladurs gate" a "planetscape toment". Nebyl to dokonce Planet Escape: Tournament?
      • Viktor_H
        Planetscape je krutej, ale před nějakou dobou si tu opravdu někdo stěžoval na to, že dneska už nevycházej hry jako Planescape Tournament. *1*
    • Robotron3
      V době, co vyšel System Shock a Baldurs Gate taky vycházela tuna jiných her, na které si dneska nikdo nevzpomene. To je pořád stejné. Zrovna Mass Effect bych řekl, že ten se do herní historie už zapsal.
      • Jasmě, asi si tu dobu idealizju, ale fakt spíš věřím tomu, že si za 10 let zahraju znovu baldurs gate než mass effect
        • Robotron3
          Tak to já sem za deset let spíš zvědavej, co si zahraju novýho, moderního, kde ty hry už budou, a to že sakra zvědavej :) Klasiky nám přece nikdo nevezme... A pro ty kluky a holky, kteří vyrůstají na dnešních hrách, ti zrovna až budou větší, budou vzpomínat na ten Mass Effect, nebo Dark Souls *3*
          • Tak já neříkám, že njesem zvědavej co vyjde, to bych kecal. Problém je spíš v tom, že z mojeho pohledu jsou dněšní hry takové povrchní nebo nevím jak bych to vyjádřil. 6e je snadno v jejich průměrnosti zašlapou další průměrné hry. Chápu že sem nevyjádřil uplně to co sem chtěl. No du se radši vyspat :)
            • Robotron3
              Ale jo, i obsah je rozsáhlejší než dřív. Ono to tak vůbec na první pohled právě nevypadá, když lze ty hry dohrát za 10 hodin, ale já si přece jen něco pamatuju a vim, že obsah her se stále zvětšuje, proto je taky náročnější ty hry dělat a jen díky mnohem jednodušší obtížnosti, nebo spíš vstřícnější hratelnosti to pak vypadá, že ty hry jsou kratší, ale ve skutečnosti se do her dnes dává mnohem víc obsahu než dřív. Kdysi ty hry byly delší jen díky častým opakováním jednotlivých úrovní, nebo častému umírání. Dnes jsou hry designovaný tak, aby je byl schopen dohrát s malým úsilím každý. Viz třeba ten Mass Effect, nebo Assassins Creed, to jsou technicky nejnáročnější a nejobsáhlejší hry, které tu kdy byly, ale se snadným gameplayem.
            • No záleží v čem větší. Obsah to asi nebude. LEda tak grafické pozlátko, ale to na spoustu lidí bohudík neplatí.
            • Robotron3
              Tak když se to vezme obecně, asi AAA produkce je obsahově o něco povrchnější, než hry z 90tých let třeba, ale to je dáno tím, že dnes jsou ty hry mnohem větší, technicky náročnější na vývoj, s mnohonásobným rozpočtem. Ale zase je to vyváženo jinými věcmi, co dřív nebyly a ono se to stejně zase srovná podle mě. A pořád vznikají kvalitní hry, ne že ne. Dobrou noc *3*
    • Keyz
      Záleží také jak moc tvoje vnímaní dané hry ovlivnilo to,že si jí v té době často hrál.
      Byli to skvělé hry to je jasné, ale když se někdo vyroste na COD tak věřím,že ho to ovlivní a bude psát to co ty ale změní hry. Dané hry si pak bude pamatovat. I když objektivně nebude mít pravdu, protože lepé hodnocené jsou hry které jsi napsal také v té době byli hry hodně rozdílné co se nápadů týče.

      - Já si například pamatuji jak jsem hrál Gothic 1,2 také to vychvalují a dlouho jsem na tom neviděl chyby.
      - Zrovna u ME si pamatuji nejvíce první díl.Taky jsem první díl hrál nejvíce a zajímal se tam o příběh atd.
      • blábol
    • tak zrovna Mass Effect by som sem neplietol, to si dal trosku mimo, asi kvoli tej slivovici, co si spominal.
  • conflig
    Tak jsem něco málo za polovinou hry cca 3 hodiny *1* a jsem celkem příjemně překvapen, jede to mnohem více v duchu jedničky než druhý díl. I přesto je pro mně jednička nejlepší... prostě pohled na zamrznutý tropický ostrov byl úchvatný.

    Ale co mě mrzí nejvíce (a proto jsem byl zklamaný ze dvojky) je tichý postup.
    V jedničce jsem se vždy schovával do keřů a sundával vojáky jednoho po druhém. To sice ve trojce jde taky dost pěkně, ale SAKRA!! Když jsem viděl první trailery a viděl jsem všude tu vysokou trávu říkal jsem si "V ní se bude skvěle schovávat" ale.. ikdyž jste skrčení v té husté vysoké trávě tak vás nepřátelé odhalí i na 300 metrů *13* takže nezbývá něž přeskakovat od jedné bedny,skály, atd.. ke druhé.

    Ano ten samý problém z přebuzenou AI trápil i první díl *9*

    Jenom se těším až si to někdy zahraji ve FullHD na Ultra rozlišení. .to musí být nádhera *8*
    • Keyz
      Rozdíl není tak zásadní jako to bývalo.
      http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/26363-crysis-3-test-naroku-nejkrasnejsi-hry-soucasnosti?start=10

      - Klasicky stíny a pod. V minulosti si pamatuji se hodně změnila kvalita textur zbraní a vše.To bylo hodně vidět.
    • jestli myslíš ty mimozemštany , tak ty přivolává ten oblek :D a navíc mají speciální smysly :D
    • Clovece muzes mi rict kde se v Crysis 3 vyskytuje lokace ktera kombinuje vysokou travu a tri sta metru vzdaleneho nepritele? Nebude to spis jako s temi rybari jak chytily taakhle velikou rybu? *6*
      • conflig
        U alienu bych to pochopil te mě nevadí (naopak se mi to dost líbí ) Aly myslým u jednotek CELL třeba hned v té druhé misi http://www.blogcdn.com/www.joystiq.com/media/2012/12/crysis-3---field---12-6-12-c-1354803911_530x298.jpg

        já jsem se schovával za skálou plíživým pohybem jsem se přesunul do trávy a najednou všichni viděli kde jsem.. a to byly určitě tak 150 metrů odemně

        Já nechci nějak moc kritizovat hra mě docela baví jen mě to dost mrzí. mohlo to mít skvělou atmosféru schovat se v trávě sejmout jednoho vojáka pak si je obejít z druhé strany atd... to mě baví daleko víc než sprintovat skákat BUM! BUM!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit