Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podle mě rozhodně nejhorší díl, oproti jedničce vysloveně koridorovka (a to že i přes "otevřenou" džungli nebyla v C1 zase taková volnost), nevyužitej potenciál a AI mi přišla jako downgrade oproti předchozím dílům. Opravdu si toho nikdo nevšiml ? Stačí zabít jednoho vojáka - většina ostatních se tupě jednou cestou půjde podívat co se stalo a vy pak můžete nahodit stealth a proklouznout (rychlejší) nebo využít výbušných šípů (což přiznávám byl zábavnej prvek, ale kvůli nekonečným posilám jsem pak radši chodil ve stealthu). Nejhorší bylo že i emzáci se chovali skoro identicky (až na Stalkery). Navíc typicky krátká herní doba a mdlej, předvídatelnej příběh. Opravdu, porovnávat s FC3 je zbytečný
  • Samozřejmě, kdyby bylo současné Crysis 3 financováno jen z prodejů PC verze, nezaplatilo by se.
    Ale kdyby - jak sám přiznává - nebylo limitováno konzolemi a následně nezískávalo slabé hodnocení, možná by ty prodeje na PC byly taky výrazně vetší.
    Nejen v důsledku kvalitnější a lepší hry, ale také proto, že lidi používající více platforem by nekupovali xbox/ps3 verzi, ale PC.
    Je to o exkluzivititě.

    Herní byznys je ale hlavně byznys - jde prostě o prachy.
    Proč se více snažit a mít menší zisky, když je jistota, že konzolisté sežerou mnohem horší produkt za více pěněž.
    • Radioaktivni_surikata
      "Proč se více snažit a mít menší zisky, když je jistota, že konzolisté sežerou mnohem horší produkt za více pěněž."

      Zase už jsou PCčkáři něco víc, než konzolisti. Jo, to tu už dlouho nebylo...
      • správne by sa to malo rozdelovat na hardcore (ti co od hier ocakavaju viac, nad hrami aj premyslaju a casto si stazuju v diskusiach) a mainstream (ty co hraju kazdu blbost co ich zaujme)

        a to ze na konzolach je viac mainstream hracov je holy fakt
        • Radioaktivni_surikata
          Tím holým faktem bych si nebyl až tak jistej. Já absolutní čísla ani procenta neznám. Nevím, kolik hráčů je na konzolích a kolik jich je na PC. Máme tu Xbox Arcade, Playstation má určitě taky nějaký béčka, na PC je facebook a jeho hry, taky flashový kravinky, který hraje dost lidí, hry z Tesca a nezapomínej na starý dobrý solitaire a hledání min. Nevím, kolik z těch hráčů za hry platí (v mým okolí např. na PC hry nekupuje až na jednu výjimku nikdo). Aspektů jsou mraky a informací málo. Kromě toho zas tolik PC exkluzivit není, tzn. že konzolisti hrajou z velký části to samý, jen graficky ořezaný. Tak nějak si myslím, že pravda by se ukázala až ve chvíi, kdyby a) nešlo tak lehce sehnat nelegální kopie her na PC (podobně jako u konzolí by to znamenalo BAN na online služby), b) vydavatelé by zveřejnili přesný čísla prodejů všech svejch titulů na všech platformách. Pak by snad vyšlo najevo, na který platformě je o co zájem (vypočteno v procentech).

          Nějakej hrubej odhad na základě svýho okolí si jde sice udělat, ale v tomhle případě bych si nebyl moc jistej. Podle mejch zkušeností by prakticky všichni PCčkáři museli bejt zloději, což díky bohu nejsou, jinak už nám nevychází vůbec nic...
      • je na tom tvrzení snad něco nepravdivého?
        připadáš mi jako ta naše menšina, která se od nás statisticky pracovitostí a inteligencí výrazně liší, avšak začne se vztekat a hulákat "rasizmus", když se na tento fakt poukáže
        • Radioaktivni_surikata
          To tvoje tvrzení je především ničím nedoloženej plk. A taky mi připadá, že děláš nějak rychle závěry na základě neexistujících informací. Jsem PCčkář, jedinou konzoli, kterou jsem kdy měl a mám je PS Vita, naprostou většinu času hraju na PC a do cikána mám dost daleko. Co mě ale séře je v současnosti tak moderní populismus.
          • sirWallace
            Nicim nedolozenej plk ?? :) Jdi a podivej se na cenu te same hry na PC a treba na PS3 .) Proc jsou vsechny hry na konzole drazsi, nez na PC ?? Protoze proste to jeho tvrzeni je pravdivy a konzolisti proste zaplatej za to same mnohem vic penez... Bez kecu .)
            Za to Ty ty svoje kecy tady vzdycky dolozis.. staci se podivat na Tvuj komentar trochu vys... Typka tady hanis, ze dela nejak rychle zavery, ale podle Tebe se da zjistit podle komentaru tady, k cemu lidi pocitac pouzivaji :D:D
            Ve finale to podtrhnes, ze si vezmes do huby populismus, pritom Tobe nejde o nic jinyho, nez ze cekas pluska od konzolistu :D Kamo... At zije populismus :D
            • Radioaktivni_surikata
              Sorry kamo, ale jsi poněkud vedle.
              1. Že hra stojí na konzole víc je při tvorbě rozpočtu nepodstatný, protože rozdíl připadne výrobci konzole. Nevím, kde berete tu jistotu, že špatná hra se na konzolích prodá a na PC ne. Pokud někdo žije v přesvědčení, že konzolista zchroupe vše a PCčkář je gurmán, tak jste podle mě všici dost vedle.
              2. Většina lidí, včetně mě, ten počítač skutečně na moc dalších věcí používat nebude. V mým případě bych vyškrtnul facebook a stahování referátů a naopak přidal práci s fotkama. Fór je v tom, že mi je fuk co na něm kdo dělá, jen opravuji rovnici PCčkář = inteligent a konzolista = trouba.
              3. Proč používáš zdvořilostní oslovení a pak mě říkáš Kámo a že si do huby beru populismus, to taky moc nechápu?
              4. Jo, o pluska od konzolistů mi jde především. Tajně sním o tom, že si za ně jednou koupím barák. Tvrdá a světová měna *1* To s těma pluskama jsi doufám nemyslel vážně...
      • tak konzole je hracka, PC je nastroj *1*
        • Radioaktivni_surikata
          Zase PCčkářům tak nefandi. Podle vyspělosti některých komentářů tady na Games bych se vůbec nedivil, kdyby pro spoustu lidí byl počítač akorát "nástrojem" k hraní her, stahování referátů a psaní kravin na facebook. Ono to nebude s těma výjimečnejma znalostma až tak žhavý *3*
          • kennyB
            Zapoměl jsi na p.rno :D
    • Tak to pises ako keby na PC hrali len Einsteini,a konzola bola pre dementov,je vela starych hier ktore si zapnem a maju otrasnu grafiku na dnesnu dobu a nie z nostalgie ale predtym boli hry viac inovativne.Moja hra roka je Far Cry3 este som sa nedostal ani poriadne k pribehu len si beham po mape a pozeram ako je ta hra vymakana a to hram na konzole a je to krasne na to,ze vsetci nadavaju na old šit conosole
    • Lidi si Crysis 3 kupují na konzole protože jejich PC to nerozjedou, takže kdyby to bylo PC only tak by se prodalo o ty XBOX/PS verze min. Protoze ne kazdy si koupi novy PC kvuli jedne hre.
      • BelaJBB
        Ta si kladiem otázku, ako sa mohlo zaplatiť a byť ziskové kvalitné PC only Crysis a Warhead ?
    • Aha, a proto se jednička prodávala jak se prodávala. A v reakci nato řekl že už nikdy nebudou dělat AAA PC only hru. A proto poměr prodaných vs warez byl 1:20.
      Protože konzole limitovaly první díl... *7*
      • BelaJBB
        Miešaš hrušky s jablkami. Závisí len na miere predajnosti a nie miere warezu. Warezák by si hru aj tak nekúpil.
      • prodávala se tak, že se zaplatil vývoj dvojky
  • ja s tým súhlasím...Momentálne som viac PC hráč ako PS3. Ono vývoj hier je ďaleko nákladnejší ako v minulosti, pirátstvo na pc by vývoj v hernom priemysele spomalilo a možno aj zastavilo, nebyť konzol. Aj to je jeden z dôvodov ...aby donútili súčasných hráčov PC kúpiť tú singleplayer hru, tak ku každej single hre pridajú aj multiplayer. Ten sa sa nedá na cracku zväčša hrať. Ja síce väčšinou ten multi nikdy nehrám...ale poctivo hry kupujem. Ja externe pracujem aj ako 2d artist na PC hrách, a tiež si neviem si predstaviť, že by mi firma povedala, že mi za robotu nezaplatí *1* Inak Crysis 3 je pre mňa najlepší diel...ale nikomu tento názor nevnucujem *2*
  • Já zkusim trochu zapolemizovat, jak jsem si představoval před deseti lety, jak by mohli vypadat hry dneska a převedu to příklad Crysis 3

    Otevřené město (mapa), kde by ale z důvodu nenáročnosti na paměť bylo nějkolik úrovní omezeno přechody (alias G-Police / jen z pohledu té filozofie otevřenosti světa vs. náročnost na HW). Otevřený server jako u Planetside2 ale omezen řekněme 50-200 hráčů. Mimozemštani by mohli být generování serverem dle určitých lokací (Stalker) a řízení AI / živý online hráči. Živý hráči by pak tvořili frakce a plnili úkoly, které by designoval administrátor serveru (sbírání artefaktů, zabírání území...) Nanooblek jen pro ty nejúspěšnější. Takovej Crysis bych si dovedl představit (i když hráči by se jistě chovali jako hyeny - viz DayZ, musely by být stanovena pravidla a za jejich porušení BAN).
    • Proc banovat hrace za neco co jim hra/gamedesign dovoli (a ted nemyslim umyslne vyuzivani glitchu a bugu)? Neni zabavnejsi udelat z nich psance co musi chodit kanaly, jinak se na ne vsichni sesypou?
      • Mluvim z vlastní zkušenosti, kdy jsem zažil války klanů v různých hrách. Vždy byly jasně daná pravidla, co už se nesmí a neuposlechnutí bylo trestáno. Vem si CS, Sejde se ti 9 dobrejch lidí ale ten 10 bude 12-ti letej kluk, kterejje ještě dost nepřizpůsobivej. Pak začne střílet do vlastních, když bude mít bombu, tak si stejně bude běhat kde chce a vlastním lidem bude zásadně házet granát pod nohy.

        jak by vypadal DayZ, kdyby někdo hlídal zony, kde jsou začátečníci a nově respownovaní v bezpečí? Se základním vybavením (po opuštění by se ho vzdali) ... ?

        Já zažil takový situace, kdy Ban dostávali lidi, kteří si vzali takovej sniper kit (byl jen 1/2 na 32 lidí a přitom si hráli podle sebe, ne tak jak to vyžadovala jejich role). Hraní pak mělo neskutečnej charakter. Kdo ví, jestli se něco takovýho ještě vrátí, ale zážitek z hraní byl úplně někde jinde, než co se nabízí dnes.
        • na tom neco je
  • potřeboval bych poradit jak pokračovat v levelu crysis 3 bohové a zrůdy prosím poradte
    • chlapče...skús toto http://www.youtube.com/watch?v=B6GIotp5N6k
    • Ktorý je to level, o čo v ňom išlo? Ja už si to nepamätám presne. Ale aj tak...ako nemôžeš vedieť v Crysis 3 pokračovať? Však nahoď binoculars a tie ti ukazujú vždy cieľ cesty.
  • Je to blbost. Ta hra je mnohem linearnejsi, nez jeji dva predchudci. Singl lze projit behem par hodin. Main theme uz neni od Zimmera (od ktere se vetsina ve dvojce odvijela), a vubec jsem si v pulce hudbu radeji vypl. Celkove je to po hernim zazitku krok vzad. I kdyz se mi libila.
  • Bavi me jak stale omylate pet hodin ktere si z prstu vycucal nejaky Polak a pritom nejprodavanejsi hrou je rok co rok CoD ktere se da dohrat za polovinu casu co Crysis. *6*
    • Dohral jsem to za par hodin (neco fakt pres pet). *3* A to jsem prolizal kazdej roh, v predposledni misi dokonce zachranil prezivsi Vtool, Mortat, Odminoval APC a zhruba mi to vyslo fakt na neco pres pet hodin plizenim plazenim vpred - vetsinou hraji jen stealth *7*
      • Keby si nehral na easy, keby si napr. pozorne hľadal a pozorne aj čítal všetky datapady, tak si sa dozvedel aj niečo navyše o ceph-skej rase a aj nejaké pozadie príbehu. Určite by si mal potom nahratého viac času ... borče. Najprv by Ťa ale musela tá hra zaujímať, až potom by Ťa mohla baviť *7*
        • nn, nejdriv te hra musi zacit bavit, aby te zacla zajimat ;)
          • Kdyz te Crysis nebavi tak si ho prece nebudes kupovat. Myslim ze uz vyslo dost dilu aby i nejvetsi reta.d poznal zda je to hra pro nej nebo se ji ma vyhnout.
            A ten kdo si to koupi si to take chce uzit a ne proletet s klavesou W prirazenou ke stolu.
            A nazory tech co hry nakupuji na torrentu me ani zbla nezajimaji.
      • No tak to nemate hrat na easy, ale na nejtezsi. Ja to tak hral a dalo mi to 8h+ zabavy.
        • Já hrál hru na obtížnost POSTČLOVĚK, čili nejtěžší obtížnost. Zabavil jsem se na krásných 8 hodin. Udělal jsem všechny vedlejší úkoly atd.. Nejvíce jsem se zdržel u Alpha Cepha, který mi dal na tuto obtížnost trochu zabrat. Porazil jsem ho na 9 pokus.. Ale musím říct a asi mě za to umínusujete k smrti *1* , ale Crysis 3 mi příjde zatím jako nejlepší díl z celé série. Je to krásně udělané, příběh se mi taky líbil, krásné lokace. Jediné mínus na této hře je opravdu délka kampaně. Mohla být o 2 h delší, ale nevadí. Já se krásně bavil a mám 100 chutí si to dokonce pořídit... Doporučuji aspoň hru vyzkoušet. *3*
        • Magister_Peditum
          A ještě lepší je když si stoupneš do rohu mapy a jdeš si ven zaběhat nebo jdeš do práce. To pak herní doba nabobtná, panečku. *4*
    • ved aj ja som im už písal, že to nejaký pochybný poľský časopis napísal, ktorý z hry hral hádam len demo a multi-player betu. Recenzia bola vydaná dva týždne pred vydaním samotnej hry!? Žiaden popredný zahraničný časopis ani server k vydaniu recenzie plnej hry Crysis 3 nemal povolenie, ale poľský časopis áno. Bola to blbosť, a ľudia to tu zožrali ... *7*
      • Cistou herni dobu sem mel 8 hod. a to mam jeste spoustu restu ve sbirani informaci a dokonce sem v uvodu zapomel na nejakou tu vedlejsi misi. V zaloze mam jeste nejvyssi obtiznost, takze pocitam ze deset hodin podobne jako Crysis 2 by to mohlo dat. Mise nejsou kratke ale misty mi prijde ze by koncentrace nepratel mohla byt vetsi. Hlavne rozlehlejsi levely pusobi trochu puste, otazka je co by to pak udelalo z plynulosti hry? Jedna vec je cumet na kulisy v dali a druha prihodit do nich "bitvu" padesati protivniku.
  • Veskoslav
    Hru jsem hrál na všech herních platformách, co jsou k dispozici. Tedy PS3, Xbox 360 a klasické pc. No můžu říct, že na PS3 vypadá hra jako na low na pc, na Xboxu na normal no a na pc na ultra při 45 fps a 1680*1050, to je něco jiného:)


    P.S: Hru jako takovou doporučuji zahrát z důvodů technického zpracování. Bohužel občas Vás bude stát život, když se budete lukem snažit zabít lososa a mezitím Vás najdou podle kruhů ve vodě:)
  • Tak ono jde taky o to, jak by to fungovalo ve světě, kde by konzole neexistovaly. Pokud by se dnes někdo rozhodl dělat takto nákladný titul pouze na pc, když obrovská část hráčů vlastní jakožto herní zařízení pouze konzoli, jednalo by se o sebevraždu. Na druhou stranu by ale mohli ušetřit ohromné peníze, které jdou do konzolových verzí a, nebudeme si lhát, EA je ko*ot a několikanásobky výrobní ceny rve do marketingu.
    Pokud by konzole neexistovaly (a tím pádem by neexistovaly ani takové limitace), hra by si na sebe bez provlému vydělala.
    Takže za to zase můžou jen konzole.
    • God-of-War
      Ne, nevydělala a konzole za to opravdu nemůžou, že neumí udělat kvalitní hru:)...Jde jenom o to, jakou tu hru uděláš.
    • Muzou za to pc hraci, ze nemaji nabusene stroje a ze to ve velkem nekupuji. PC platforma je ekonomicky slaba, vetsina hracu nema zajem o drahe nabusene komplikovane stroje ani vymenou za graficky nabusene hry.
      • aky je cenovy rozdiel medzi kompom za 600-800e na ktorom mozes robit uplne vsetko a konzolou za 300e na ktorej sa mozes hrat skarede hry v 25-30 fps?
      • Kronoss1
        Hráči zájem o nebušené PC mají, ale nemají na to love, proto hardware nekupují.
        • Hiend stojí pořát to samý co stával před 10ti lety a vejplaty za tu dobu šly taky nahoru, tak mi neříkej, že z nějakého magického důvodu se nikomu nechce kupovat nový HW. Je to hlavně proto, že není důvod ho kupovat, protože všechno rozjedeš na 3-4 roky starym herním kompu.
        • Po zvazeni vsech pro a proti zajem proste nemaji.
        • Jak to tady procitam tak nemaji love na nic, protoze ani ty hry nekupuji.
          • Což ovšem není pravda, jelikož prodej PC her v ČR je mnohem vyšší než her konzolových (stačí mrknout na prodejní žebříček např. Xzone).
  • Asi pred 3. dny vidim na Xbox nabidku Crysis 3 za 299 Kc a po velmi kratkem sekvencnim hrani kazdy vecer 1-3hod zachranim dneska svet. Takze cena/vykon jsem spokojen,ale..Pamatuji si na C1 a celkem dlouhe unavene hrani nez jsem narazil na tezke Cephy a hra dostala jiny smer. Tady si ve stealthu hacknu palebni veze nepratel, min. pole a ty udelaj praci za me a muzu jit na Manhatnu v klidu na parek. Ve finale opet palebni veze strili za me zatimco si lestim kver nudou a cekam nez vyleze Alpha Ceph, abych ho par mackanim "A" zabil :) sranda hra a mozna pro deti. S tim lukem mirne originalni, ale nesmysl pokud mam dalsi zbrane minomet,tezky kulomet, rakety, granaty a cela akce trva mimo stealth mode minutu..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit