Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Drizzt -> tak v tom případě doufám, že sleduješ Altered Carbon a The Expanse *3*
    • ne, ale podívám se na to, dík. o The Expanse jsem už slyšel, o Altered Carbon ještě ne.
      • Lukyz
        Z Altered Carbon jsem nadšen *14*
        • nadšen? Hlavní premisa? Kopirovaní do nových těl je Ghost in the Shell. Jinak je tam i Deus Ex a Blade Runner. Jako seriál je ok, protože jsem fanda cyberpunku, ale tam snad není jediná nová myšlenka.
          • Záleží na tom? Umění vždy bylo o tom částečně vzít, co už tu předtím bylo, a přetvořit to do něčeho nového/neokoukaného.
            Umění, které je zcela revoluční a vůbec ničím se neinspirovalo, prakticky neexistuje (existuje maximálně tak v teoretické rovině).

            Takže prohlášení "tahle myšlenka XYZ už se někde objevila" je asi stejně informativní jako "obloha je modrá".

            PS: Taky se mi moc líbil Altered Carbon. Snad Netflix udělá další sezónu.
  • Fordzy
    Někteří asi nesledují novinky. Podle dosavadnich informací to opravdu nebude jen 4x větší Zaklinac 3 v Cyberpunkovem prostredi, nýbrž to bude opravdové RPG. https://youtu.be/tUucPar-irs
  • Zaujímavé, že tu bol v diskach witcher zlatý grál RPG. A po tom českom bugfeste ho tu označujú za casual gaming.
    • "zlatý grál RPG" a "casual gaming" nejsou 2 pojmy, které se navzájem vylučují. Hra je klidně může mít zároveň.
    • Jenže oproti KC:D to je casual gaming.
  • Warhorse ukázali jednoduché zábavě ala Witcher 3 zrcadlo, jestli bude dostatečné pro celé odvětví nevím, ale alespoň je tu snaha.
    • Sr_Lobo
      Jako fanoušek jak Witchera tak KCD, vskutku nevidím důvod říkat, že jedno nebo druhé je jednoduché, protože obojí jsou dost odlišná RPG. Vážně si nemůžeš užít jednu hru aniž bys u toho shazoval druhou?
    • To jo, ale asi to bylo pořádně omšelé a zaprášené zrcadlo, ve kterém Witcher 3 jen s velkou námahou vidí své matnější, nuznější a technicky nedoladěné já *6* *3*
  • když už jsme u toho cyberpunku, před pár dnama jsem dočetl Neuromancera, a loni jsem přečetl Sníh a Schismatrix Plus. Zvlášť Neuromancer je super, skoro se nechce věřit, že to bylo napsané v roce 1984 - umělé inteligence, firewally, kosmické stanice, biokybernetické implantáty, cyberprostor. Jako na Cyberpunk se těším, ale CDP si u mě trochu pokazil reputaci zaklínačem 3. Zaklínač 3 (8/10) se v žádném případě nemohl měřit s peckama jako Deus Ex 1 nebo s oběma System Shocky, což jsou 10/10.
    • Copak ty náš SJW, vadilo ti, že tam nejsou buzničky atd? :-D
    • Milión lidí většinou znamená milion různých názorů. Ještě se nikdy neobjevila hra, film nebo hudba, která by se líbila úplně každému.

      Řekl bych, že Witcher 3 patří se svými 94% mezi jednu z nejoblibenějších her vůbec. Jestli patříte mezi těch 6% hráčů, kterým se ta hra nelíbila, tak prostě smůla.

      Za mě osobně Deus Ex 1 též legenda, ale třeba moc nemusím System Shock (7/10).
      • Hlavně W3 má nejvíc goty v historii, což je další úspěch, nejen ty % na Meta...
      • 94%? čeho dle čeho usuzuješ.
        • Blue.Shark
          Tipnul bych, že podle Metacritic.
          • Co si budeme říkat, je to hodně divné, už je divné to, ze to má tolik hodnocení, s ze jsou stejne jako od recenzentů, no a ten poslední hřebíček jsou ty recenze
            • Blue.Shark
              Podle mě je za tím spiknutí. Zaklínače si ve skutečnosti vůbec nikdo nekoupil a všechno je to práce jednoho multimiliardáře s kvantem fake účtů. *7*
          • hmm, to nevím, ale když už tak bych tedy bral verzi, kde je pořádný počet recenzi, takže 92%. User score nerešim, to je krásně někým upravený, to vidíš dle počtu recenzí.
            • Ty se běz fakt léčit. Něco divnýho by na tom bylo možná, kdyby se skóre od hráčů nějak dramaticky rozcházelo se skóre recenzentů, ale ono to vychází 92 na 9.2 resp 93 a 9.3 na PC *6* *15*
              V tomhle má naklikáno od nekritických fanoušků o pár procent nad spíš KC, kteráý má 67 na 7.7 i Xbox verze resp. 76 na 7.9 u PC. A půjde časem ještě mírně dolů, až se k tý hře časem dostanou nezaslepení hráči. *3*
            • http://www.metacritic.com/game/playstation-4/horizon-zero-dawn
              Horizon Zero Dawn. Stejná platforma, dost podobné hry.
              5611 hodnocení a 1170 recenzí. To je poměr 20,85% hodnocení/recenze.

              http://www.metacritic.com/game/playstation-4/the-witcher-3-wild-hunt
              Witcher 3 11400 hodnocení a 1114 recenzí. To je poměr 9,77% hodnocení/recenze.

              Takže skoro dvakrát méně hodnocení, přesto o 56 recenzí více pro Horizon. Ano, dost hardcore. Máš pravdu. Není vůbec o čem. Proklikáno až na kost. Xbox verze má poměr 5,3% v hodnocení/recenze. K smíchu, že se o tak jasných věcech vůbec hádame.
            • O 237 méně??? OMG! SO HARDCORE!

              Procentuálně je to cca 15% vs. 20%, což je rozdíl 5% LOL
            • vyplývá z toho, že jsi fanboy, který neumí česky, protože vyplívá jsem dlouho neviděl. Ten rozdíl je obrovský. Last of Us má o 3009 méně hodnocení přesto má o 652 recenzí více.

              Remaster stejné hry opravdu není ideál, ale i tak můžeme zkusit, remaster má 5811 hodnocení, což je o 5589 méně než u W3(čili dvakrát méně) a ten Remaster má 877 recenzí, čili jenom o 237!!!!! méně. Znovu šílený nepoměr. W3 šílně, nechutně proklikaný, nedivil bych se, kdyby to proklikal sám CDP.
            • Pro Petra:
              to není žádný důkaz. Opět srovnávate hry z různých konzolí. Navíc rozdíl není zas až tak velký!!
              Last of Us na PS3 má asi 20% zastoupení recenzí na 1 hodnocení.
              Zatímco Witcher 3 na PS4 má asi 10% zastoupení recenzí na 1 hodnocení.

              Když ale srovnáte Last of Us (Remastered) na stejné konzoli (PS4), tak to zastoupení recenzí na 1 hodnocení je už jenom 15%.

              Co z toho vyplívá? Z tak malého statistického hlediska jenom to, že PS4 verze her mají méně recenzí než jiné herní zařízení.
            • na počet hodnocení je vždy počet recenzí, který by měl alespoň trochu sedět. Můžeme to sledovat u každé hry.

              Dáme si přiklad PS4 verzi W3 a Last of US:
              http://www.metacritic.com/game/playstation-3/the-last-of-us

              Last of Us 8391 hodnocení a 1766 recenzí.

              http://www.metacritic.com/game/playstation-4/the-witcher-3-wild-hunt

              W3 11400 hodnocení a 1114 recenzí. Vidíš ten nepoměr. To snad vidí každý krom fanboys :D
            • Pro Petra:
              Srovnávat recenze PC verze nějaké hry s recenzemi konzolové verze (X-Box One) není moc směrodatné.

              Jestli nevíte proč, tak protože jste nikdy konzoli neměl. Já být na místě konzolisty, tak bych taky neztrácel svůj čas psaním recenze na GAMEPADU! Je to otrava. Prostě jenom kliknu na hodnocení a nashle.
            • Chalpče jedinej hloupej troll tu budeš ty. Aneb co mají mít dle tebe společného počet recenzí a počet hodnocení uživatelů? To jsou dvě naprosto rozdílné a na sobě nezávislé věci.
              A když už srovnáváš, tak porsím ne hrušky s jablkama, ale hrušky a hruškama (snad to takhle pochopíš :_) a srovnávej XBOX hodnocení W3 a XBOX hodnocení KC... a né XBOX W3 a celkové KC, což je ale už slušná tragédie... to chápu :D
              http://www.metacritic.com/game/xbox-one/kingdom-come-deliverance
            • počky proč to teď stahuješ na prodeje a recenze? Bavili jsme se o 94 od Derpa. Více nebo 92% letos má už více her na MT, takže to není žádný zázrak, na který se dostane jedna hra za sto let. O věrohodnosti User Score se nemá cenu bavit, to je někým upravené, to vidí snad každý.
            • Blue.Shark
              A nějaké naklikané skóre konkrétně jak ovlivní prezentované prodeje a nadšené recenze od profesionálních recenzentů? Witcher 3 byl úspěch, to je fakt doložitelný různými způsoby.
            • takže dobře. Jak pro hloupého? KC:D má čtyřikrát méně hodnocení a už teď je tam více recenzí. Tohle je čistě naklikané u W3. Bylo to řešeno i na CDP forum, že to tam někdo naklikal.
            • Šméčko proč jako? Protože KC nadhodnocené? *15* A nebo že má W3 více recenzí? To je opravdu zvláštní u o tři roky starší hry, které se prodalo asi tak 10x více kopií než zatím KC *6*
            • Blue.Shark
              ...ehm. Proč zrovna šméčko? Nemohli se takhle náhodou trefit do vkusu hráčům? *15* Chápu, že tu hru nemáš rád, ale ať se budeš snažit jak chceš, recenze, prodeje i počet spokojených zkazníků mluví jasně. Witcher 3 byl úspěch jako noha.
            • http://www.metacritic.com/game/pc/kingdom-come-deliverance
              KC:D 1111 hodnocení a 250 recenzí.

              http://www.metacritic.com/game/xbox-one/the-witcher-3-wild-hunt
              Xbox One verze 4162 hodnocení a 200 recenzí. Tady vidíš pěkné šméčko okolo této hry. někdo to rozjel ve velkém
            • Blue.Shark
              User score je vždycky zavádějící. Ať už díky desítkovým hodnocením "protože proto" nebo kvůli nulovým hodnocením "protože má hlavní postava moc dlouhý vlasy". Kdybys chtěl vycházet třeba ze Steamu a jejich doporučuji/nedoporučuji, máš to 97,7 % pro. Faktem je, že Witcher sklidil hromadu chvály. Dvě procenta sem, dvě procenta tam, to je hernajs dobrý výsledek, ať už se ti ta hra zdá jakákoliv.
    • Kompost
      porovnavat zaklinaca s Deus Ex alebo System Shock je tak brutalny myslienkovy kotrmelec ze sa mi z toho zamotal aj kabel od monitoru.
      • to je tím, že Cyberpunk 2077 si představuju jako Zaklínače 3 v cyberpunkovém prostředí. Ten model co jim fungoval, tak použijí znovu. A ty herní mechaniky W3 jsou násobně horší než herní mechaniky těch zmíněných her.
        • Jelikož je hra pořád v informačním embargu, takže vy vlastně jenom hodnotíte vaše spekulace a představy??
          Mám pro vás špatnou zprávu, vaše představivost je velmi špatná a negativní a s velkou pravděpodobností nemá vůbec nic společného s realitou.
        • Kompost
          tak si predstavuj dalej, len nas tou predstavou prosim neoblazuj. na posudzovanie hry o ktorej sa nevie vlastne absolutne nic je vazne priliz skoro.
  • Těším se moc, CD projekt má na to pokralovat i v žánru cyberpunku
  • překlad: Bude tam x krát větší mapa, více generických otazníku, vice nefunkčních věci. Směřování CDP je pro mě velké zklamaní, miloval jsem jejich malé uzavřené mapy a to komorní pojetí. Ta epická a rozmáchla fantasy u W3 je pro mě doteď velké zklamání.
    • chtěl jsem do diskuze napsat něco podobného, ale jak vidím, udělal jsi to za mě. W3 byla kvantita na úkor kvality, zhoršení oproti W1 a W2
    • tak to budeš asi jako jeden z mála *7* pro mě je třetí díl dosud nejlepší RPG jaké kdy bylo vytvořeno a pro mnoho lidí co znám je to také dobrá hra
      • u mě je určitě v první desítce, společně se starými Fallouty + FNV, Baldurs Gate 2, Planescape Torment, Gothic 2, prvním KOTOR a ať nežeru tak i Final Fantasy VII, i když asi ne na prvním
      • někdo má prostěn nároky asi trošku výš.
        • "Má nároky trošku výš?" Ne, správný výraz je "mám jiné nároky".
          Ono totiž milión lidí většinou znamená milion různých názorů. Ještě se nikdy neobjevila hra, film nebo hudba, která by se líbila úplně každému.

          Řekl bych, že Witcher 3 patří se svými 94% mezi jednu z nejoblibenějších her vůbec. Jestli patříte mezi těch 6% hráčů, kterým se ta hra nelíbila, tak prostě smůla.
          • jelikož Zaklínač 3 je poměrně jednoduchá(popcornová) záležitost pro všechny bez nutnosti využit alespoň trošku mozek, tak jsem to napsal zcela zprávně *3*
            • Vy jste to vzal až tak doslovně?? Samozřejmě takový extrém jsem nemyslel.

              Vědci to testovali a ačkoliv lidi časem k konkrétní kapele/knize nalezli odpor, tak když jim pak předložili PODOBNOU (!!!) knihu nebo písničku, tak ji většinou hodnotili pozitivněji než knihu/hudbu z jiného stylu (podvědomě jim to evokuje nostalgické vzpomínky z mládí).
            • blbost, to co jsem četl v mládí a poslouchal v mládí? Tomu mému já bych se totálně vysmál.
            • Bohužel jiná generace znamená jiný vkus.
              Ono je to dáno tím, že největší vliv na naší osobnost mají právě podměty z našeho dětství a teenagerských let!! Proto taky všichni hodnotí podstatně lépe právě ten typ hry, který se jím líbil v mládí.

              Ono to neplatí jenom pro hry, ale obecně pro veškerou kulturu (hudba, filmy, komedie, atd.)
            • zajimavyho Zaklinace 1*
            • Presne tak Zaklinac 3 je totalni konzolova nenarocna hra, kde je krasne videt, jak v podstate Indie studio od super zajimavyho Zaklinace 3, preslo ve jmenu boha penez v totalni mainstreamovej s h i t. Vsadim se, ze ted uz je tam na kazdyho developera 10 kravataku. Do <-> s takovejma hrama. A vy decka co ste z toho unesenym v Morrowind by ste se v dobe vydani ztratili a bloudili tam jeste dnes. Tam se totiz nedalo zapnout kde co na mape je ;)
        • TheGGG
          spíš menší
    • Nechme se překvapit, třeba se poučili z neúspěchu ME:Andromeda a nevydají se stejnou cestou.
      • už to potvrdili několikrát, že tam bude daleko větši mapa než u W3, což mě překvapuje, jeliž cyberpunk potřebuje hustou atmosféru, super level desing měst. Jako W3 mapa je rovná placka bez nějakého nápadu. No, jsem zvědav.
  • jindra.veliky
    zatim jen fura kecu, ale skutek utek *5*
    • Blue.Shark
      Podle těch čísel jim toho, zdá se, zrovna moc neuteklo. Právě naopak. Pokud zvolí stejný přístup k Cyberpunku a znovu se tak pěkně trefí do "tužeb" hráčů, mohlo by jim to zase vyjít.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit