Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jnsCZ
    Dle zvěstí, které jsem četl, hodlá Sony úplně opustit koncept DualShocku a chce přijít s nějakým vlastním biometrickým ovladačem, který by měl poskytnout změnu ovládání ve stylu PS Vita... jímá mě hrůza. Skoro jak kdyby nové konzole vůbec neměly být cílené na hardcore hráče, ale cpaly se do sektoru, kde je Wii U...
  • v ps3 mas dokonce jen 256 RAM
  • A abych nespamoval tak vůbec nejdůležitější je na nových konzolích podle mě to, že (jak už zmínil někdo níž) se konečně posunou PC hry zase dál ... :)
  • jnsCZ
    Dobře, vývojáři budou mít lepší hardware, větší míru paralelizace a třeba (teoreticky) i možnost začít si konečně hrát s real-time ray tracing technologií. Ovšem nyní povzdech "starýho pařana": K čemu bude lepší grafika, když nám pořád hrozí hry typu Resident Evil 6, Medal of Honor Warfighter nebo neustálé filmové licence. Zkrátka nevěřím tomu, že když třeba tvůrci Assassin's Creed dostanou lepší hardware, tak by měnili zavedenou formuli. Ale je fakt, že se na to bude lépe koukat (a taky bude potřeba zainvestovat do PC grafických karet) :)


    Mimochodem, pro zajímavost - v současném Xboxu je grafická karta na bázi Radeon X1800
  • walltar
    Nevíš? .... díky novým konzolím se "Hry" (nepodařené konzolové porty) posunou ještě víc do řiti.
  • Další věc teda je, co píše kolega podemnou a to jakési šmírování MS v podobě kinectu a cpaní nějakých shitbooků a podobných hovadin do konzole.
  • walltar
    Osobně bych se souzením, vyhašováním výtězů a odhadováním počkal až budou nějaké potvrzené informace.

    Jinak pro opravdového hardcore hráče tu je PC ...
  • Kam ještě dál prosimtě ? :D :D
  • O tom, že HW bude u obou konzolí o generaci dál nepochybuju, když se podíváte na skoro 10let staré specifikace současných konzolí.. důležité jsou podle mě 2 věci:

    Jak dokáží vývojáři tento hw využít a jestli se podaří Sony udělat schopný ovladač. To byl důvod, proč jsem si před rokem koupil raději Xbox než PS3.
  • Dle mého názoru si Microsoft svým novým xboxem pěkně na*ral do chléva, 8 GB RAM je sice do očí bijící číslo, ale velikost operační paměti je vykoupena její strašně nízkou propustností. PS4 v kontrastu s tím zvolil daleko elegantnější řešení, propustnost jeho 4 GB RAM paměti je daleko vyšší, činnost OS (+ prohlížeč) nezabírá 3 GB (jako u nového xboxu), ale jen 512 MB, GPU/CPU nemá smysl porovnávat, pro mě jednoznačně jako herní konzole vítězí PS4, kdežto xbox plní spíš jakousi funkci domácího multimediálního centra zaměřeného na vyžadování neustálého připojení konzole k internetu, sbírání informací o zákaznících pro MS, přehrávání blu-ray filmů a využívání kinect 2.0. Pro opravdového hardocre hráče je tady PS4, konzole jak má být, žádný mutant.

    A teď ke grafickému výkonu, je sice nesmysl porovnávat jej přímo s výkonem HW určeného na desktop, protože hry na konzole jsou obecně daleko lépe optimalizované, ale i přesto si dovolím menší odhad.

    GPU PS4/XBOX 720 dosáhne svou výkonností na hranici současné AMD 7770/7850, či GTX 650.
  • 8 jader = vic paralelnich procesu/instrukcí
  • Ale nemůžes nikdy srovnavat kus s kusem v pc a ps/xbox. Teď 512 RAM v PS3 zvlada napr Most Wanted coz sotva stihaj 4GB v kompech...
  • No nevím proč tam davaji 8 jader 1,4 Místo aby tam dali 3 nebo 4 jadra 3,5
  • Podle mě to zase takový posun nebude, jak vidím. Myslel jsem, že procesor bude lépe nataktovaný, RAMka normál, grafika pruměr na PC.....

    Skok to bude, ale jak velký....
  • zase, na konzolach asi nebude brzda pod nazvom Windows, takze lepsie sa vyuzije hardware...
  • Konecne hry budou moc jit jeste dal na PC uz se tesim. *4*
  • Jo no a jak koukam na tu sestavu, tak jak uz jsem i naznacoval v clanku pro PS4 nebo to bylo k Valve, ted nevim, tak jsem si rikal ,ze to bude podobne jako PC, ktere jsem si koupil pred nekolika lety. resp parametry nektery jsou stejny jak me soucasne PC, ktere jsem kupoval pred tremi lety za 17k :D Ano nemam 8 jader :( ale jen 4 s 3,4Ghz. A samozrejme ta architektura je jinak postavena. Ale porad si rikam, ze tomu zase tolik nedali s tim, ze by to melo zase vydrzet kupu let :)
  • Xbox 720 prý nejspíš pravděpodobně bude.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit