Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • hele kuci mam jen nuz ale nejde mi s nim nic delat a asi nelze pouzivat jako zbran, ze jo? protoze baterka lze vyndat z opasku a rozsvitit a nuz nic... potreboval bych najit kver.. :D
    • Nůž můžeš použít jen na kuchání zvířat. Jinak ze začátku je dobrá sekera, protože tu najdeš snadno. (abys ji mohl použít jako zbraň, musíš na ni v inventáři kliknout pravým a dát "Remove from toolbelt")
  • Keyz
    Nedokážu si představit ponořit se do hry a plnit cíl přežit.
    Na první čtení/pohled to vypadá skvěle ale jak zde psal Radioaktivní surikata tak v enginu army si to nedokážu představit.Hrál jsem Arma 2 a když už tam byl nějaký bug tak byl tak debilní,že to dost ovlivnilo hru.Zde, kde je důležité přežít to musí být super doufat,že se něco ve hře nepodělá.
    - Navíc asi nic neřeší hráče který nemají cíl přežit,ale někam zalézt a střílet lidi co ten cíl mají.Emoce ve hře nepoznám a logika zde uplatnit nejde, proto obtížně odhadnu kdo bude nepřátel a kdo ne.Navíc když čeká za rohem a jeho cíl je někomu překazit snahu i za cenu,že vyhladoví tak to obtížně zjistím.
    • Pro mě je zákad každého sandboxu určení si vlastních cílů sám - tzn člověk se může zabavit více způsoby a díky tomu u hry déle vydrží.

      Přímý cíl může být u sandboxu naopak na škodu. Na Skyrimu mi (hned po záchodech) nejvíce vadilo, že člověk prostě nemůže dělat kariéru coby arcimág, bojovat ve válce a zároveň se co nejrychleji snaží zachránit svět.
    • Vrook
      Podle mě problém tebe a tobě podobnejch je, že se to snažíte si představit. Doporučuju to spíš vyzkoušet. Já byl taky dost skeptickej, než jsem si to poprvý zahrál. No a teď to hraju přes dva měsíce a nejen, že mě to ještě neomrzelo, ale zatim to vypadá, že mi to ještě hodně dlouho vydrží.
  • MrSanta
    Dnešní poučení: nesedat se smejkim do traktoru.
    • Klidně ano, jen se ujistit, že v okruhu deseti mil není žádný vrak auta, do kterého
      by to mohl naprat. *1*
  • myslim "Mother_of_god"
  • Trol.diskuzni
    Takže po dvou skandálních článcích na dané téma to pan Poláček nyní pro jistotu zveřejňuje pod záštitou "redakce"? Myslel jsem, že máte větší koule, pane Smejkal... *6*
    • smejki
      je tam víc autorů ← da powa of logick!
    • Cahir
      Je to společný článek několika lidí...
    • Veskoslav
      Za to ty koule nemáš vůbec. Se divím, že Tě vůbec redakce trpí.
      • Gorkane Gorkane *7*
  • Ahoj. Da se to hrat s Intel Core 2 Duo 2.2 GHz, 4GB RAM a HD6750?
    • Ronox
      Podívej se níž na koment ohledně sekání se. Napsal jsem tam 2 notebooky na kterých jsem v pohodě rozjel hru aby byla hratelná a nebylo to otravný.
      • Diky. Bohuzel jsem si chtel nejdriv stahnout demo. Ale pres Steam to nerozjedu (nejaky problem s Key, coz jak koukam je normalni).
    • Ked mas rad 25 fps a menej, tak ano.
      • Hm, to moc nemam *7* Dik.
        • DangerousDave
          ako píše pista je dosť neštastné strkať modernejšie karty k starým procákom. Prečo si ten CPU aspoň poriadne nepretaktuješ ?
          • Nestastne to neni. 2000 Kc utracenych za grafarnu skoro pred rokem mi umoznilo relativne slusne hrat par her, ktery bych si jinak nezahral. Poradny upgrade pro me nemel a ted nema cenu. Budu ho delat az na jare. Ale chtel jsem tohle jen tak ze srandy vyzkouset.
            • tak to není zas tak silná grafika ...stačí to C2D trochu přetaktovat
            • DangerousDave
              áno, v prípade, že plánujeś skorý upgrade CPU tak to zmysel má keďže len moderný procesor dokáže naplno využiť modernú grafickú kartu. Píšem skôr o tom, že nie je príliš štastné (hlavne z ekonomického hľadiska) kupovať k starému cpu modernú kartu ktorej potenciál nevyužiješ naplno.
        • oprava, nema to cenu hrat *4*
        • Pokial mas C2D alebo C2Q, tu cenu nema ani hrat, pokial to cpu nepretaktuje na 4 Ghz, poviem ti to rovno, to iste aj pre Phenom II, budes akurat neustale v zajati 30fps...Ja som mal davnejsie C2Q a gtx285 a za 35fps+, ked sa nieco na screene dialo, tak som bol velice rad..
          • To vypadá na rádoby moudra od odborníka. Viděl jsi testy? Osobně to hraju na C2D zatím a jede to dobře, pouze dohled omezen na 1600.
  • Sekerkou jde v současné verzi sekat do Zombies? Mě se tedy umístla rovnou na opasek, stejně jako bojový nůž a dle popisku a vyzkoušeného použití s ní lze sekat jen dřevo ze stromu (nožem steaky z prasete).

    Jinak jak jsem se bavil s kamarády, které jsem lákal, ve hře (hl. jim) chybí nějaký cíl ... jak vyhrát, kam se dostat. To by byl asi dobrý nápad, něco přidělat, nicméně mě bloudění a hledání baví. Ačkoli je to alpha, u mě patří mezi jen hry a nelituji, že jsem na vyzkoušení pro to koupil ARMA2+OA.
    • na sekerku stci kliknout pravym tlacitkem a zvolit - remove from toolbelt. Tim si ji vezmes do ruky coby zbran, ale predtim si schovej do batohu pistoli, pokud ji mas.
    • Tahle hra má jediný a nejsložitější cíl - přežít. Je to sandbox. Není to jen o tom naučit se plazit trávou. Sehrané skupinky lidí mají vlastní tábory, opravená auta, výzbroj jak pro armádu nebo dokonce helikoptéru a zcela ovládají hru. Výzvou pro ostatní pak může být přiblížit se na jejich úroveň nebo jim škodit. Whatever :)
      • Jistě. Já si tam i vyhraju, mám sandboxi rád. Doufám, že to dále ještě rozpracují a prohloubí.

        Díky za info o sekerce, vyzkouším :)
    • trolo
      das remove from toolbelt. potom este musis nabit Rkom a mozes pouzivat.
  • DayZ mě nadchnul a proto jsem si pořídil Armu. Co mě ovšem šokovalo, neutáhnu jí, fps má průměr 10 - 25fps - Intel 4 jádra 2,2 , 8Gb ram a nvidia 2Gb.. Má někdo nějakou radu co s tím?
    • Ja mam Core2 duo 2,8Ghz, 4GB ddr3, AMD 5770 512MB a jede to pěkně. Budu upgradovat, protože místy je to sotva plynulé, ale celkově to jede plynule na vyšší nastavení, fullHD.
    • Ronox
      Taktni si grafiku. Jeslti to píšeš dobře, tak máš notebooka. Já to rozjel na těchto ntb: MSi GX620x intel core 2 duo 2.4ghz, 4gb ram, nVidia 9600m GT, win 7 64bit nastavení med-low a stabilní fps 30. Pak MacbookPro i5 2.56ghz, nvidia gt330m, 4gb ram, win 7 64bit přes bootcamp a nastavení med-high a také stabilní fps 30+. Prostě si to hoď úplně na low krom grafické paměti a zvedej po jednom terén, textury atd atd. Každopádně jak jsem na začátku napsal, taktni si tu grafiku. V noteboocích bývají grafiky továrně hodně podtaktované, aby zaručili tu výdrž baterie, kterou deklarují v popisech, ale grafiky tím netěží svůj výkon na 100% který by měli dávat. Je to bezpečný, když ji taktneš tak o 15%-25%. http://bit.ly/QSLw12
    • Si pohrej s detaily trošku.
      • všechno na low, 800x600 a stále fps dole a seká se to...
        • Vrook
          V tom případě musí bejt prostě problém u tebe v PC. Vyčisti si ho, reinstaluj windows apod. Já mám až na procesor horší PC než ty a jede mi to na kombinaci medium/vysoké detaily krásně.
        • nemozes to davat na low... v nejakom rozhovore bolo povedane, ze low znamena, ze vsetko sa pocita iba na procaku a graficka karta nerobi nic. ked to das na high (napr... mozno staci medium), tak sa o urcitu cast postara graficka karta a ty mozes dostat ovela lepsi vysledok...

          je to proste arma *4*
    • vypni anti aliasing, daj len FXAA. Uisti sa ze mas graphic memory danu na default (tak pouzije celu pamat tvojej karty, very high pouziva len 512 mb) Dalej skus vypnut post procesing alebo ho nedavaj vyssie ako na normal (hru to robi dost rozmazanou, ale v kombinacii s FXAA so sharpening to vyzera dobre) Skus dat lepsi popis tvojho pc, mozno ti poradim lepsie
    • predne dej normalni popis tveho pc. to je jako bys rek, auto s velkym kufrem
      • Intel i7 2670QM, 8 Gb DDR3 a nvidia GeForce GT 540M
        • podle mých zkušeností nejvíc záleží na serveru, na některých mám poloviční FPS než na jiných. nejlepší je při nízkých FPS hru restartovat a zkusit jiný server. třeba CZ01/02 už radši vůbec nehraju. Btw, dohled je stejně vždy omezený serverem na nějakých 600-1600m max.
  • Kozy
    Přijde mi to šíleně stereotypní, furt dokola to samý, na měsíc dobrý
    • Vrook
      Naopak. V žádný hře jsem nezažil tolik odlišnejch zážitků a i teď, po víc jak dvouměsíčním hraní, se den co den ve hře ocitám v novejch situacích a ještě mě to nepřestalo bavit.
      Je mi ale jasný, že určitá skupina lidí, odrostlejch na naskriptovanejch koridorovkách, kde musíš chodit po vymezený trajektorii, bude ve hře, která je pure sandbox, trochu ztracená a nebudou moc vědět, co si počít.
      • Kozy
        Mě prostě přijde že všechny situace se pořád opakujou, a pravda, nemám rád hry kde není žádný dlouhodobý cíl. Až moc sandboxový.
      • mozes byt trosku konkretnejsi? co tam tie 2 mesiace robis? hladas stale lepsiu vybavu? kempujes a strielas inych hracov?
        • Vrook
          První věc, co si musíš uvědomit je, že hraju ve skupince s dalšíma cca 6-8 lidma. To nabere naprosto novej rozměr. A co děláme? Jasně, hledáme loot, vehicles apod. Ale ono jde, jak jsem psal, o ty situace, který ty primárně nevyhledáváš, ale prostě se občas stane, že narazíš třeba na jinou skupinku survů a to je pak většinou na o zábavu vystaráno. My nestřílíme každýho on sight, takže se může stát, že budou friendly a když ne, tak se prostě postřílíme. A tady je dobrý mít nějaký zkušenosti s Armou, protože to nejsou 5sec akce jako v CoD. Jeden nepřátelskej kontakt s jinou skupinou může trvat třeba i přes půl hodiny, než jedni z vás "vyhrajou".
          Nicméně ve hře trvá všechno delší dobu a jak ArmA2 tak DayZ nejsou hry pro zbrklíky, který potřebujou jednoznačnej úkol a aby všechno odsejpalo. Pokud jsi trpělivej a při hraní her ti jde o zábavu, tak tě DayZ zabaví na dlouho. Minimálně do tý doby, než vyjde další patch s nějakym contentem, nebo rovnou standalone.
  • Masa-san
    Jen takový návrh.
    Bylo by možné natočit gamplay video, popřípadě i s komentáři?
    Po všech těch článcích plných pocitů a zážitků z DayZ, byste se s námi mohli podělit i o nějaké zajímavé nebo i vtipné video z vlastního hraní pokud je to tedy technicky možné.

    Inspirace > http://www.youtube.com/watch?v=oQQ4N1kMv9o
    Ti chlapíci z gladiátor-busu nezávisle na tomhle hráči natočili video z jejich pohledu
    tady > http://www.youtube.com/watch?v=Wt0i5O5Tu04&feature=watch_response
    • smejki
      máme záznamy ze tří asi tříhodinových koopů, ale pokaždý se něco podělalo. Naposled třeba to, že jsem odjel na dovolenou a neměl čas to zpracovat, natož dost internetů na přenos!
    • ubožáci
      • Tvoji rodiče určitě *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit