Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • na Moonbase Alpha stejně nic nemá *15* "John Maden"
  • Keyz
    Nedokážu si představit ponořit se do hry a plnit cíl přežit.
    Na první čtení/pohled to vypadá skvěle ale jak zde psal Radioaktivní surikata tak v enginu army si to nedokážu představit.Hrál jsem Arma 2 a když už tam byl nějaký bug tak byl tak debilní,že to dost ovlivnilo hru.Zde, kde je důležité přežít to musí být super doufat,že se něco ve hře nepodělá.
    - Navíc asi nic neřeší hráče který nemají cíl přežit,ale někam zalézt a střílet lidi co ten cíl mají.Emoce ve hře nepoznám a logika zde uplatnit nejde, proto obtížně odhadnu kdo bude nepřátel a kdo ne.Navíc když čeká za rohem a jeho cíl je někomu překazit snahu i za cenu,že vyhladoví tak to obtížně zjistím.
    • Pro mě je zákad každého sandboxu určení si vlastních cílů sám - tzn člověk se může zabavit více způsoby a díky tomu u hry déle vydrží.

      Přímý cíl může být u sandboxu naopak na škodu. Na Skyrimu mi (hned po záchodech) nejvíce vadilo, že člověk prostě nemůže dělat kariéru coby arcimág, bojovat ve válce a zároveň se co nejrychleji snaží zachránit svět.
    • Vrook
      Podle mě problém tebe a tobě podobnejch je, že se to snažíte si představit. Doporučuju to spíš vyzkoušet. Já byl taky dost skeptickej, než jsem si to poprvý zahrál. No a teď to hraju přes dva měsíce a nejen, že mě to ještě neomrzelo, ale zatim to vypadá, že mi to ještě hodně dlouho vydrží.
  • hele kuci mam jen nuz ale nejde mi s nim nic delat a asi nelze pouzivat jako zbran, ze jo? protoze baterka lze vyndat z opasku a rozsvitit a nuz nic... potreboval bych najit kver.. :D
    • Nůž můžeš použít jen na kuchání zvířat. Jinak ze začátku je dobrá sekera, protože tu najdeš snadno. (abys ji mohl použít jako zbraň, musíš na ni v inventáři kliknout pravým a dát "Remove from toolbelt")
  • Z jakého důvodu je v článku obrázek z Takistanu?
    • smejki
      protože jsem to omylem frknul do jednoho balíku screenů, ze kterých si ty zajímavé vybíral editor.
    • trolo
      dayz mozes hrat aj na takistane.
      • ale ne oficiálně
        • trolo
          niektore servre maju ako mapu takistan. videl som tak uz 2-3. chernarus je lepsia.
  • Jsem rád, že se článek převážně líbil... Ze severní Sumatry zdraví Amaroun *4*
  • Vrook
    Tak jsem si na dobro změnil nick a face. Od teď mě můžete v DayZ potkat jako Irvinga Zismana.
  • Těch bugů je ještě hodně a nedořešenost ovládání mi docela dost vadí, už jsem o hodně věcí přišel a občas člověk třeba zkusí dát zbraň do plného baťohu a v něm skončí jen náboje, ale zbraň skončí na zemi a v noci není vůbec lehké ji najít...ono ani ve dne, mezi všemi rostlinami...
    Hra je to principiálně zajímavá, složitost ovládání mi vadí jen částečně, co mi vadí více je ztráta vybavení po smrti, docela dobré by bylo moci si zvolit třeba dvě nebo tři položky pro začátek hry...já bych bral třeba mapu, GPS a baterku, někdo by radši třeba zbraň nebo jídlo a pití...nebo sekeru, sirky a lovecký nůž:-) Těch možností by bylo docela dost:-)
  • Mother_of_god
    Aspoň že takéto fekálne hry nevychádzajú na konzoly *16*
    • Taky ty ses Drsnej :D spis mi ukaz jednu hru ktera vychazi na konzole a stoji za to si ji koupit? :D me zas prijde ze behat v koridoru za sipkama je fekalni... jestli je ti 10- tak se omlouvam
    • Aspon ze na PC nejsou hraci jako ty
      • Mother_of_god
        Proste je to pravda, jednoducho takéto fekálne hry tam nemôžu vyjsť, pretože na konzolách sú len kvalitné tituly !
        • "fekálne hry" tvoje vyjadrovanie hovory za vsetko...
          • Mother_of_god
            Andrej, ak chceš argumentovať na fekálne hry, tak aspoň sa nauč písať poriadne. Pretože napísať v slove "hovorÝ" Y je fakt fekálna vec :D Ty si jeden veľký slovenčYnár :D

            PS : Stále nevidím argument že na konzoliach existujú takéto fekálne hry *16*
            • miker17
              list nejhorších Xbox/PS3 her.
              http://xbox.about.com/od/toppicks/tp/Ten-Worst-Xbox-360-Games.htm

              http://www.computerandvideogames.com/297460/features/the-7-worst-ps3-exclusives/
            • myslim Mother_of_god
            • boze ty ses Grammar nazi, a to je to nejhorsi co muze byt!!
            • Kdybys napsal, ze na konzolich nevychazi tak zbugovane hry, mozna by s tebou nekdo souhlasil, ale fekalni? Co tim chces rict? Nic fekalniho na te hre neni, naopak vypada velmi zajimave a nebyt tech bugu, mel bych zajem.
        • Ty bys mě rozesmál! *1*
  • no a proč to hrajete z pohledu treti osoby kdyz jste takovi roleplayeri? lol
    • Do kdy budou tupci (jako ty) dokola opakovat, že jediný true-to-reality způsob, jak hrát hardcore hru je first-person pohled, ačkoliv absolutně ignoruje periferní vidění a hráč nemá jak si zkontrolovat pozici třeba za překážkou, protože pochopitelně nevnímá stav svalů virtuální postavy (s možností v Armě prohlídnout si vlastní tělo pomalým a naprosto nepřirozeným způsobem na mě nechoďte)
  • Zajímalo by mě jakej kompl a za kolik bych potřeboval kdybych to chtěl rozjet na full maximální detaili s nejdelším možným dohledem se stabilními 60FPS klidně i na rozlišení 1280x1024
    • já mam AMD 64X2 6000+ 4gb DDR2 a GTX460 1gb a jede mi to na maximální s dohledem 2000m takže spokojenost (HDR a AA vypnuté) a i kdyby tak novej komp ted budu kupovat za 5800kč.
      AMD Phenom II X4 965 Black Edition
      Asus M5A97 PRO - AMD 970
      Kingston HyperX T1 8GB

      GTX460 1GB jeste bohate postačí :)
    • Nevím nejnižší konfiguraci ale na pracovním stroji: core quad i7 3770k, 16gb ram, gtx 670 oc 2gb, 10k disk, win 64bit je to stabilní 60fps+ 1080p very high. Nemeril jsem to ale smejki má odemě video které bude asi publikovat v dalším článku. Plynulé i s nahráváním.
    • S 690kou a nějakou lepší i7čkou se k těm 60 FPS možná přiblížíš

      http://www.youtube.com/watch?v=3JxuXmggbSo
      • no nevím ten borec tam píše že mu FPS nekleslo pod 15 a to znamená že polovinu hry se mohlo pohybovat na 20fps a to je celkem na prd
    • To je asi nemožné s jakýmkoli strojem, díky špatné optimalizaci enginu.
      • tady je test 140ti CPU na ARMA2:
        http://www.hardware.fr/articles/778-11/comparatif-geant-131-processeurs-intel-amd.html

        není nejnovější, takže chybí nové řady jako Ivy Bridge.
      • FPS jsem neměřil, ale pocitově mi to běží dobře i na C2D 2,8Ghz. Mohu si pouze myslet, že by bylo možné dosáhnout lepších výkonů, lepší optimalizace, nicméně neznám žádnou jinou hru, která by se rozsahu prostředí blížila, abych srovnával. ARMA2 co vím tedy, nabízí bezkonkurenčně největší bojiště a to poměrně věrně stvárněné. I proto DayZ je tím, čím je ... má bugy, ale jedinečnou atmosféru, která těží i z věrnosti a velikosti herní plochy.
        • Imho bratr to hraje na max na CoreQuad 2,4Ghz a ok
          ... za týden přecházím z C2D na i5 3570K (tj 3,4Ghz + dam mu OC ...btw i7 zcela srovnatelné, ARMA2 jeho hyperthreading nevyužije a ty 2MB na cache navíc se taky moc neprojeví). Můžu pak poreferovat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit