Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dobře napsáno až na ty přepálený věci jako "upadla mu pistole" atd. Pro dramatičnost je to ok, ale ve hře se to neděje.

    Každopádně dnes jsem zabil prvního člověka. Ležel v trávě a mířil. Neviděl mě a já šel do bodu, kde by jeho radius byl pro mě smrtící. Kleknul jsem si za strom, vyklonil se, zamířil a vystřelil. Headshot a hráč dole. Přiběhnu k tělo a on měl baterku v ruce. Pro mě docela šok, protože mi pak došlo, že mě mohl periferně zahlédnout a tak si lehnul a dělal mrtvého brouka. Kdybych věděl a poznal, že má baterku (na chat nereagoval) tak bych ho nechal a dal bych mu klidně i plechovku s jídlem, kterým jsem měl plnou Alice pack.

    Pak jsem potkal dalšího hráče v dáli u letiště. Koukám na něj a běhal jak typický začátečník na otevřeném prostranství a na sobě měl naaggoravnou hromadu infikovaných. Začal jsem ze dálky sundavat, abych mu pomohl. Napsal jsem mu do chatu, že už má okolí čistý a ať si nabere gear a zmizí, že se to tam hemží banditama. Poděkoval, ogearoval se a zmizel. Zachvilku jsem slyšel výstřely. Někoho zabil, protože jeho jméno to nebylo podle chatu. Buď to byl on nebo někdo jiný kdo procházel. Odlognul jsem se a pro dnešek skončil.

    pod čarou ____________________
    DayZ mě hodně moc baví. Element člověka je silnější jak kdejaká Amnesie nebo Penumbra. Strach ze smrti, kterou ani nečekáte v některých situacích vám ve skutečnosti svírá srdce, když už přežíváte třeba 18 hodin s charem. Možná proto mě mrzí většina evropských serverů. Nevím jestli to jako evropané máme všichni v sobě, že 90% z nás střílí na potkání bez důvěry a nebo jen tak, ale co koukám na streamy některých US klanů, tak se mi líbí to jak ovládají vesnice či města. Nabíraj hráče, který si musí sekerou v "ringu" vydobít své místo apod. Vím je to přepálený, ale furt lepší než když zasalutujete hráčovi, máte jen pistolku a on vám za to z AKčka vlepí kulku do hlavy. V Módu je ještě hodně věcí co dopilovávat. Momentálně příšerný problém s texturama (1.62/1.7.2.4.) ale jakmile vychytají mouchy, přidají funkce, tak ten zážitek bude zase úplně jiný. Děkuji Deanovi za to, že hru nenerfuje, ale dělá ji ještě těžší. Pro casualy zde bude WarZ podle dosavadních informací a tohle je pro hodně trpělivý hráče. Smekám a jsem rád, že jsem byl u zrodu tohoto módu, protože ho čeká ještě dlouhá cesta a já chci být na ní.
    • trolo
      +++ hlavne k atmosfere. dneska som hral a urobil som osudovu chybu. siel som cekovat spawny motoriek a z lesa som cekol luku len 1x dalekohladom. idem si dalej a VELKA chyba bola neceknut si prostredie znova po ceste pri dalsiej skupinke stromov(nikdy neviete, tato hra vytvara neskutocnu paranoju :-D). idem si a zrazu som len zahliadol nieco z boku a uz pocujem vystrel, srdce mi vyskocilo jak keby na mna vyskocil obrovsky pavuk, otocim sa a strielam naslepo, uz vidim len ciernobielo, nohy, ruky zlomene, srdce busi jak svina...dead :-D ak kobra v riti, zapalky, dalekohlad, kopa jedla atd atd. este 3 min po smrti som sa od soku/adrenalinu triasol :-D. neskutocne co za pocity dokaze tato hra vyvolat.
      • Jo, střety s hráči jsou pořádně atmosferické. Já hráče potkal cca osmkrát, třikrát jsem přežil a dvakrát to bylo bez střelby. (A jednou to bylo proto, že jsme hráli ve dvou a borec se lekl :D)
        Nejlepší atmosféru mělo asi setkání s jedním přátelským borcem v Elektru. Chvilku jsme pokecali, povyměňovali zásoby a šli prohledat budovu ve středu Elektra.
        On prohledával přízemí, já si vlezl do prvního patra. Zrovna jsem prolézal místnost naproti schodům, když se ozval výstřel. Vyběhl jsem na chodbu a viděl jsem dva hráče popravovat člověka, kterému jsem dvě minuty zpět dal najíst.
        Jeden si mě všiml. Zaplul jsem zpět do místnosti a doufal, že mě přeběhne. Vletěl do dveří a začal pálit. dvakrát vystřelil, když tu mu došla munice. Vyběhl jsem na chodbu, pod schody již stál jeho kolega. Zahl jsem tedy do vedlejších dveří na střechu. Jelikož nebylo jiné možnosti, skočil (spadl :D) jsem ze střechy. Ač silně zraněn, vydal jsem se na konec ulice a za roh.
        Běžel jsem dál, vlezl do průchodu a běžel k protějšímu kostelu. Již nebylo jiného zbytí, musel jsem zastavit a obvázat se. klekl jsem si tedy pod strom a začal se ošetřovat, když v tu ránu z průchodu vyběhl jeden z banditů. Chvilku stál a mířil. Bum! Headshot!
  • Trol.internetovy
    Dobrá povídka. Avšak představa, že se tohle děje ve hře se skutečnými hráči, zní spíše jako pohádka, většina takových skutečných příběhů ze hry končí obvykle tak, že jste zabiti odnikud nikde banditou za křoviskem. *13*
    • smejki
      samozřejmě až na přibarvený detaily se mi zrovna tohle stalo. nepadaly pistole na zem, neklesala mi zbraň vysílením. Ale nalákala mě ke ravínu světlice. neviděl mě, to jen já viděl jeho a zaplul do tý boudy, sundal zombíka, co ho pak srazil na zem a zlomil mu nohu. doplazil se ke mě, já mu dal morfium. bohužel nás skutečně slyšeli a my v tý boudě pak oba zařvali.
  • Cypri
    Když budu mít ten mod, normalne muzu zakladat server klasickym hostováním ve hre nebo musim neco zdlouhave nastavovat atd? ja jen jestli muzem v klidu hrat jen s kamosema nebo jestli se musim napojovat jen na jejich servery?
    • ak chces hrat na private serveri s kamaratom, tak to ta sklamem
      • Cypri
        Aha, tak to se nedá nic dělat no, a je aspon dost serverů? Slušnejch a non-lag?
        • ano je jich dost, i když dayz je zatím jen alpha verze tak jsou občas problémy jako že se na server připojíš až napotřetí.. ale není to nic co by se nespravilo
  • Keyz
    Zajímavý mód.Bohužel se obávám lidí kteří to ve hře mohou kazit.

    Co braní někomu tam přijít a jen tak střílet parťáky?Sice i v realitě by se podobné věci nejspíše děli,ale zde to může být až absurdní.Když nelze odhadnout člověka a ve hře se nebojí o svůj život tak lehce si řekne to mně nebaví a zabiji parťáky jen tak.
    • Vrook
      Na jednu stranu máš pravdu - killing on sight je sviňárna.. Ale na druhou stranu nejlepší bojový zážitky mám právě ze soubojů z ostatníma hráčema, který jsou díky tomu, že je to simulátor, víc reálný a zábavný než v kterýkoli jiný hře.
      Asi je nejlepší nestřílet jako první, nebo alespoň nestřílet, pokud vidim, že ten hráč nemá žádný extrémně dobrý vybavení - největší sviňárna je zabíjet čerstvý surváky se sekerama a czech backpackama jenom pro zábavu. Ono to paradoxně už ani taková zábava bejt nemůže, kempit někde v Cernogorsku a zabíjet každýho, koho uvidim.
      • trolo
        staci ist na NWAF a mas o "high end" suboje postarane. tam to cistia organizovane skupinky s military gearom. neodporucam tam ist sam s makarovom :D
        • Stary sobor je taky vo hubu.
        • Vrook
          Tak ono naopak jít tam sám je mnohem bezpečnější, pokud umíš zůstat neviděn. Ale ve větší skupině to chce samozřejmě taktiku, pevně rozdělený role, krytí a ten gear no.
          • trolo
            ked vstupis do hangaru tak uz nevyjdes. skoro vzdy to tam cekuje nejaky sniper zo skupiniek. o vezi, kasarnach atd sa netreba ani zminovat. tam to je pasca(nehovorim o serveroch kde hraje 10 ludi)
            • Vrook
              Je fakt, že jsme tam hodně času strávili, když jsme začínali hrát - cca před dvěma měsícema. Takže to nebylo banditry ještě tak organizovaný a ani vlastně tolik rozšířený. Když si uvědomim, že tenkrát hrálo o 700 000 lidí míň, tak je to logický.
    • To je bohužiaľ v tejto hre/móde na dennom poriadku.
  • Děkuji, víc takových !
  • Jde to nějakým způsobem dohrát tak, že přežiju a zachráním se, nebo jde o to, jak dlouho to vydržím, než mě sežerou?
    • Prakticky se pokračuje jen tak, že existuje skupina takových 5 lidí a když někdo umře, tak se oživí a snaží se co nejrychleji setkat s grupou, která mu nese ty nejdůležitější věci. Ovšem smrt je vždy konec.
    • Vrook
      Slyšel jsem zvěsti o tom, že když přežiješ 12 měsíců čistýho času, tak pro tebe přiletí vrtulník a odveze tě do Liberty City.
      • To je blbost. Na licenčních poplatcích Rockstaru by se kuci nedoplatili. *1*
        • Vrook
          Tak možná Raccoon City. Aneb z bláta do louže. *3*
    • smejki
      b je správně. koncem je vždy jen smrt nebo teoreticky až vypnutí serverů.
      • Škoda. Díky za info.
        • smejki
          u Dayz není důležitý cíl, nýbrž cesta
          • Však v pohodě, já to přeju těm, co tenhle koncept hraní baví.
  • Vrook
    Napsaný je to výborně. Ale síla je v tom, že téměř každej survival attempt přináší stejně kvalitní zážitek.
  • Cypri
    Pěknej článek. Uvrtal mě d otoho. Bohužel nemam Opeartion Arrowhead kterej je prej taky třeba.
    každopádně pěkně napsáno.
  • Síla.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit