Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zdar, dlouho jsem odolával psát tu něco o DS, ale ted prisla ta chvíle.

    Dead space 1, kterej ted po druhý dohrávám, je jedna z nejlepších horror her co jsem kdy hrál a tím, že to hraju po 2., se v tom akorát s odstupem času ujištuju. Mě nevystraší skoro nic, ale u týhle hry sem proste podělanej strachy. Je to pro mě takový psycho, že sem to občas musel vypnout, hlavně ze začátku sem stim pravidelně končil v 9h večer.

    Má to na moje smysly děsnej vliv a realně se bojim tak moc, že mi je to nepřijemný a hraničí to se sebemrskačstvím :D Smekám a poklekávám zároveň. Kombinace grafiky, zvuku a designu/scénáře je totalni. Já dávam 100% 10/10 střízlivě a s odstupem, nemám co bych důležitého vytknul.

    Dead space 2 sem kupodivu nedohrál. Namlouvám si, že jsem to rozjel moc brzo po dohrání jedničky, ale pravda bude asi jinde. Předně, neodehrává se to na opuštěný vesmírný lodi, která se vznáší rozbitá a prolezlá peklem miliony kilometrů daleko od země. Je to možná klišé, ale pro mě je to ideál. To opravování, zapínání systémů atd mi pripomíná lehce system shock. Ta dvojka se odehrává kdesi a já vlastně ani nevím s odstupem času kde, možná na Zemi, bůh ví. Do paměti se mi to absolutně nezapsalo.

    No a trojka, to se akorát chystá to, co už všichni známe. Namastit si kapsu za každou cenu. Pošlapat legendu. Naplivat fans série do xichtů. Doufám, že pokud to bude tak, jak to vypadá a jak mi napovídá můj oldskoolerskej nos, tak se nato lidi vyprdnout a EA, který samozřejmě jsou hlavními hybateli těch změn směrem ke casual komerci, vydělaj velký govno. Až to vyjde a pokud to bude tak jak se to zdá, udělám pro tuhle hru jediný: .............. WWW.google.cz > Dead Space 3 TPB,.... zdar
    • No, to ja dvojku dohral.. a musim uznat, ze mela svoje momenty *3*

      Prostredi se mi libilo moc ( vesmirna stanice ), byla to príjemna zmena a interiery byly podle me zajimave a dobre navrzeny.
      Ustup od horroru k vetsi akci byl bohuzel znat dost, na druhou strany, nejaky ty lekacky se tu a tam nasly a pomerne hutna atmosfera drzela, s obcasnymi vypadky, temer celou hru.

      Nelibil se mi bohuzel "vyvoj" postav. Isaac uz neni "mnou", ale ma svoji vlastni, neslanou - nemastnou osobnost a Nicol jsem skoro nepoznal ( vypadala a jednala uplne jinak, nez ve dvojce.. vim, ze je to ke konci hry vystleno, ale i presto se mi to vubec nelibi ).
      Dalsi vec je pribeh, ktery byl tentokrat uplne na palici. V jednicce jsem mel jasny cil a poradny duvod, proc pri se pri prvnim setkani s prvnim necromorfem nevyparit ( zachranit hezkou a sympatickou pritelkyni... klise, ktere ale funguje ). Tentokrat mi vsak vsichni akorat lhali, hazeli klacky pod nohy a skoro celou hru jsem nemel paru, co se vlastne deje. Zkratka nemel jsem zadny hnaci motor.

      Jednicka byla hodne vydarena hra, dvojka usla, ale znova bych si ji nezahral.. a trojka uz je moc silny kafe i pro me. *7*
      Nejhorsi je, ze jestli bude Dead space 3 propadak, EA misto toho aby si dala facku a konecne prestala vsechno "zakcnovat", prohlasi ze "horrory" uz dneska netahnou a pusti se s chuti do dalsiho akcniho narezu.
      • ...hezky řečeno
    • Podle me mezi 1 a 2 kou nejsou velke rozdily..2ka je mozna trochu akcnejsi ale postup je vpodstate stejny,stale si skoro sam uprostred vesmiru,mas malo munice a zivotu jakztakz.Pocit stisnenosti a napeti jsem mel naprosto stejny..2ka je navic lepe technicky udelana-zvuky i grafika.U jednicky zase pusobi i prvotni dojem,ktery byl misty opravdu sokujici.) Narozdil od vetsiny doufam vto,ze i 3ka bude podarena-neverim ze by tuhle znacku EA poslalo do kytek
    • yuri337
      DS1 je dobrá hororová odreagovačka. Dvojka taktéž s lepším ovládáním. Zahrej si Amnesia: The Dark Descent ty sebemrskači s oldskůlovým nosem.. Myslím že to je opravdový horor s pocitem bezbranosti. DS3 samozřejmě bude rejžovačka, but hey, we are talking about EA! Ti prostě vždy rejžují jak to jen jde. Ovšem dobrých coop her je jak šafránu a prostřílet se ve dvou přes pár tun necromorphskýho masa by nás mohlo na pár odpolední zabavit.
      • Pod Amnesii se podepisuji, velmi intezivni zazitek. Dodnes si pamatuju, jak na me dokazala zapusobit jen vypraveci vsuvka o osudu rodiny farmare Zimmermanna (zadna pribuznost s Jarou Cimrmanem), kde de facto nebylo videt vubec nic a presto v kontextu s tim, co clovek ve hre zazil, bylo uz jen to pomysleni dost hruzne. A to je jen jeden z mnoha podobnych momentu v tehle vyjimecne zalezitosti. Stejne intenzivni zazitek dokazala zpusobit snad jen starsi sestra Amnesie - Penumbra (konkretne prvni a druhy dil, trojka uz nebyla uplne ono). Dead Space mam take rad, ale preci jen je to jiny druh hororu. Trojku zatim soudit nebudu, pockam si na vice informaci.
      • :) já amnesii hrál, vubec sem se nabál a moc me to nebavilo, takže pro moje sebemrskačstí nic moc. Holt na každýho platí něco jinýho evidentně. Nic proti té hře nemám.

        Názor ti neberu, ale mám jinej. Pro mě to odreagovačka rozhodně neni, spíš mě to dycky psychycky uplně zničí :D A podle tebe je teda vlastně dvojka lepší než jednička, když je to to samý s lepším ovládáním. V tom se taky neshodnem, ale což.

        Stim co-opem souhlasim, nejspíš to zabaví. Ale mě je dycky líto, když někdo dojepe klasiku kterou mám rád. A to se chystá. Stejně jako Diablo 3, to jim nikdy nezapomenu :(
  • Samá destrukce a násilí! Já chci kreativní a komplexní hru s maximálním důrazem na realitu, její fyzikální prostředí a benchmarky pro nejvýkonější HW DESKTOPU!
    • Tak si nějakou vyrob, bo asi takové hend tak nedočkáš, pokud vůbec.
  • "Isaac... We're all gonna burn for what we did to you." *16*
  • hmm, takže lepší ochranný oblek a lepší zbraně ... njn, kdysi se tomu říkalo cheat, dneska je to "bonusový obsah"
  • Veskoslav
    Podle videií je DS série mrtvá. Kdysi hororová série se zvrhne ve střílečku, kdy slovo strach bude synonymem pro počet vystřílených nábojnic....No když dětičky byly připosrané a EA z toho chce vytřískat více prachů, tak co udělá? Sníží IQ Rating na hraní (tudíž tupé střílení), přídá co-op, aby se dítě samo nebálo a nakonec sebere brutalitu, ať to švihne nižší rating....V tomto jsem obrovský pesimista a od DS 3 nic neočekávám. Může pouze překvapit, protože zatím jsem zklamaný až moc.
    • zase, aj jednotka bola tupa, najma ten svetelny luc, ktory ukazoval kudy kam, logicke hadanky? veskere zadne, jedine s cim suhlasim ze na hard to bolo survival
    • On se nekdo u Dead Space bal? Dead Space nebyla akcni hra?
      • Jo, jo, jo.. Ty i T.L.Blade jste velcí kluci a ničeho se nebojíte, chápu. Stačí. Nelze však popřít fakt, že horovou atmosféru tu skutečně mělo. Grow up, ffs.
        • "Horor" založený jen a pouze na lekacích scénách a brutalitě není horor. Ve chvíli, kdy vejdeš do místnosti, a víš odkud budou nepřátelé přicházet, tak se o hororu opravdu nedá mluvit. A když naprostou většina (těch zajímavějších) nepřátel a "netradičních" scén je recyklovaný Resident Evil, které mám projeté skrz na skrz, tak se opravdu u něčeho podobné bát ani nemohu.
        • Ja si nemuzu pomoct ale co se hororove atmosfery tyce tak zadnou zasadni zmenu nevidim. Jestli ches hrat COOP nebo ne nakone vzdycky byla a bude jen tva volba a pochybuju ze budou ubirat na brutalite ve smyslu amputaci kdyz na tom je komplet zalozenej gameplay Dead Space.
          Dead Space je, byla a bude akcni hra protoze hororove klise ve hre plny brutalnich zbrani vetsinou moc nefunguje. Nenadelas nic.
    • *6*
    • Dead Space a hororová série, jak úsměvné...
    • Oni jako fakt strhli přístupnost? To uz se nedockame operace mozku jako posledne... Kua...
  • CRYPT
    Ja si jen preji, aby se ds3 vratilo k 1cce, co se tyce horrorove atmosfery a akcnost at si strcit treba do r*ti.... Chci se u toho bat, okusovat si nechty a mit vyvalene baterky. Kdyz si budu chtit zastrilet pujdu na call of duty....
    • Jenže bát se nedalo ani u jedničky, takže nevím k čemu se jako má ta série vracet...
    • Budou jak hororové pasáže ve stylu jedničky, tak i akční pasáže ve stylu dvojky, akorát s tím, že můžeš, ale i nemusíš hrát s kámošem.
      • Veskoslav
        Dorazilo PR oddělené EA:) Hororové pasáže jsem neviděl ani na jednom gameplay, co jsem měl vidět, neviděl je ani můj kamarád, co byl na E3 a akční pasáže z dvojky? Které myslíš?
        • Možná si ten tvůj přibuzlej kámoš mohl přečíst - právě od PR EA, že tyhle pasáže v tom davu a chaosu na E3 vůbec ukazovat nebudou. Že ukážou výhradně akci.
        • RE-PLAY rozhovor z E3, říkal/a to vývojář/ka, teď nevím, jaké pohlaví.
          • Veskoslav
            Říkám RP oddělení EA:) To, co tvrdí vývojář a to, co je nakonec ve hře se povětšinou diametrálně liší od sebe:)
        • Dvojka byla akcni dost a hororovou pasaz jsem tam take nevidel. Kde je problem?

          Neprisuzoval bych nazor cloveka, ktery je schopen se na vec podivat s nadhledem za PR kecy EA.;-) To bych ja mohl stejnym zpusobem povazovat tebe za radoveho trola.
          • Veskoslav
            Hororová pasáž ve dvojce nebyla? Asi jsme hráli jiné hry.....
            • Spis si myslim, ze mame jiny prah toho, co nam prijde strasidelne. Za horor se sice muze povazovat to, co se SNAZI v nas vyvolat strach (v takovem pripade DS3 horor bez debaty bude). Ja ale povazuji urcitou pasaz za hororovou pouze v tom pripade, ze vyvola strach ve me a proto jsem take na zadnou v DS2 nenarazil. A ne, nehral jsem to ve dne se stisenym zvukem a davem, ktery tomu prihlizel, za zady. Hral jsem to presne tak, aby to hororove bylo. Ale presto to hororove nebylo.
            • Veskoslav
              Tak pokud to bereš podle úvodu, ale už jenom ta sekce třeba v mateřské školce, kdy zhasnou všude světla a k Tobě se začnou plížit zbytky zmutovaných mimin:)Navíc nevidíš kudy lezou:)
            • třeba hned úvod když seš ve svěrací kazajce... http://www.youtube.com/watch?v=ysVdnvi6m4M asi tu opravdu někdo hrál jinou hru... ale přiklánim se k názoru že 2 byla o dost akčnější a neměla takovou atmosféru co jednička.... možná ten pocit ale mám protože sem to hrál na normál, tušim že tam byla přímo volitelná obtížnost z jedničky (míň nábojů a lékarniček)
  • Keyz
    Mnoho různých spešl edici je zvláštní.U spešl edice očekávám něco u čeho budu mít radost i po čase když se k tomu vrátím a bonus věci ve hře mně radost neudělají.Jak by také mohly když ihned budu mít slušnou věc a nebude třeba jí hledat ve hře.Jako v Dragon Age kde hráč měl prostě nelogicky v inventáři dobré prsteny (tam to bylo tuším DLC. a šlo to tedy nepoužit/nekoupit.) Zde to také nemusím koupit,ale opravdu od speciální edice bych tohle nechtěl.
    -Navíc ten výběr je stejně divný.Pokaždé když něco takového je, tak se lidi hádají jaká edice je vlastně lepší a nakonec to vyřeší piráti kteří aktivují všechny edice v jedné hře najednou...

    Smutné.
    • Bohužel je to tak, nejlepší verze her jsou dneska paradoxně ty úplně obyčejný.

      Zajímalo by mě co vydavatele vede k tomuhle šílenství. To jsou lidi fakt takový tupý ovce, že tyhle věci kupujou? Přece není normální aby člověk za vyšší cenu získal stejnou hru sprasenou cheatem nebo aby něco takovýho kupoval jako DLC.

      Ještě horší je, že dneska se s tím tzv. "bonusovým obsahem" můžeš nechtěně setkat i u normální verze hry; Dead Space 2 na Steamu budiž smutným příkladem, obsahuje předplatitelský bonus stejnýho typu jako je tady u trojky.

      Opravdu smutný!
      • JohnyTheZik
        Budu reagovat jen na ty specialni veci ze sberatelsky edice (jsem vlastnikem)..

        Zealot suit je hodne peknej, ale pouzival jsem to jen v mp, protoze jsem si chtel kupovat ty suity v sp sam ^^.. Co se tyce bonusovy zbrane, tak tu jsem vyzkousel a vzapeti ulozil zpet do truhlicky, a hral jsem s rezackou a penetratorem :)..

        Takze v tomhle ohledu by mi nevadilo si koupit DS2 na Steamu, ty veci fakt ani nemusis zaznamenat :)..
  • juu už se těším
    • neprovokuj :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit