Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ty hw naroky doporucene gtx 1060, to je karta ktera nedavno vysla a tuhle hru delali maximalne na gtx 970, tak to se muzem za pul roku tesit ze hry budou mit doporucene gtx 1080 kdyz to jde takovy m tempem
    • Tak na gtx 970 to ide krásne na ultra, pod windows 10 dokonca grafika pracuje so svojou pomalšou RAM absolútne bez chybičky (vyťaženie RAM sa pohybuje okolo 3700MB), fps síce trošku skáču, ale nie do nehrateľných hlbín (40-60fps). Kamarátovi na 1070 to robí prepady a seká sa mu to, čím to asi bude :D
      Samozrejme, že keď vyšli karty aké posledne vyšli, tak sa onedlho v odporúčaných požiadavkách objavia a samozrejme, že tie hry na to nebudú vôbec vyzerať, veď toto sa deje posledných niekoľko rokov u všetkých videoherných sérií. Ale hoc Dishonored 2 nemá úžasnú grafiku, má niečo čo nemá stále viac hier - vynikajúcu hrateľnosť a znovuhrateľnosť, aspoň pre fanúšikov stealthu je to pecka, kto sa vyžíva v rubačkách ten to prejde za 10 hodín, mne to za Emily trvalo 26 hodín a teraz hrám za Corva.
    • konecne se to zas rozhoupalo na PC menit GK co dva roky, diky konzolim to na dlouho dobu uslo ale snad se blizka na lepsi casy a PC scena bude zase o hi-tech hrani
      • až na to že to není o hi-tech hraní ale o neuvěřitelné lenosti vývojářů co se týče optimalizace, když vyšlo crysis 1 a mělo tak krvavý nároky, tak se lidi koukli na hru a řekli jo tohle vypadá nádherně chápu proč potřebuju počítač za desítky tisíc abych tuhle krásku rozjel, ale ted má hra v doporučenejch kartu za XX tisíc a když se pak podíváš na tu grafiku tak si říkáš no kurna kam se bere všechna ta síla kterou potřebuju. Jako dishonored vypadá pěkně jo, ale je to stilizovaná grafika, sakra dyt to nevypadá zas tak líp oproti prvnímu dílu a potřebujem 1060 abychom to rozjeli na high to řekli sami vývojáři že 1060 je na high ne ultra, to není hi-tech hraní to je oje*ávání pc hráčů a jen blbec by to bral jako pozitivum.
        • Presne tak, kam se hrabou na Crysis treba 3ku a to už je let, a na jakejch kartach to jede a jak...to je zase reklama, jooo kupte si 1060 aby vam to jelo jinak nevim nevim *12*
          • Ne to je alibismus když vvojáři vědí že bude jejich hra mít optimalizaci brambory tak ti přepálej doporučený požadavky aby pak mohli říct no jo to se vám na high seká protože nemáte kartu za 12 tyček, ale skutečnost je dost jiná, protože špatná optimalizace se dá přebít jen hrubou silou hw, dycky když vidím takový kosmický nároky a grafika hry na to nevypadá tak je mi jasný že se jedná o další bramborovitou optimalizaci.
            • To je ta reklama, nebudem to optimalizovat, protože se musej prodavat novy grafarny, nač by se pak kupovali že, kdyby to všem hezky jelo na starejch kartach
              ...no jo to je ten grafickej vyvoj, nemame krajši grafiku, ale musime kupovat stale novi, drahi, graficki karty, doufam že jim to CRYTEK prište ukaže, jak se to dela *1*
  • https://www.youtube.com/watch?v=zdROBBvRLqc&t=196s
  • Hmmm má vůbec cenu nad tím přemýšlet s Lenovo IdeaPad Flex 2 14 Red? Má cenu čekat na optimalizaci? Oproti jedičce prý jiný engine zatím neoptimalizovaný. Všichni kamarádi s lepšími mašinami pořád čekají na steamu...
    • GT840M? Tak to ani nedoufej. Já dost pochybuju, že to rozumně rozjedu ve fullhd na svý GTX860M 4GB. *13*
    • Tak přemýšlet určitě můžeš..
  • jedna z nejprecenovanejsich her, za me je dishonored velmi spatna stealth hra, protoze prostealtovat polovinu misi za poledniho svetla, nemit moznost hrat si se svetlem a stinem, neschopnost hrdiny sfouknout byt jen jedinou svicku...takova stealth hra si uz z principu nezaslouzi vic jak 5/10

    + hrajete v ni za vraha, ale samozrejme ze za vraha "kladase" a cele je to stylizovane do komiksove grafiky s hromadou barvicek, protoze autori nemaji koule udelat realne vypadajici hru za nekoho kdo podrezava lidem krky

    vysledkem je mainstremova blbost pro stada, kam se tohle hrabe na thiefa nebo prvni dav dili splinter cell
    • TheGGG
      tvůj koment mi zní jako naprosté bečení člověka, který za největší úspěchy ve svém životě považuje dohrání nějakých překombinovaných HC pakáren z dob císaře pána a který nehraje hry pro radost, ale pro naboostování ega...
    • JEZEVEC: Ano, souhlasím. Stealth hra, kde se hrdina plíží za slunečního světla mi taky přišla spíš, jako špatný vtip. Na Dishonored mi vadí hrozně moc věcí, nejvíc, že je to jakože stealth hra, ale ve skutečnosti víc než polovina skillů je na zabíjení (ve dvojce prý bude dokonce "kreativní"). Dvojku vyzkouším, třeba bude lepší, než první díl. Thief (remake) se mi líbil víc, měl celkem atmosféru.
    • hlavně ta stealhová složka hry byla (je) celkem nudná. První 2-3 mise je to snad zábava, jenže pak je to pořád to samé, připlížit se sezadu a přidusit, popř párkrát vystřelit uspávací šipky. Bohužel abys dostal dobrý konec, tak tě hra nutí tímto způsobem hrát.
    • Veskoslav
      To jsou h*vna.

      1. odstavec. Jak jsi přišel na to, že se nehraje na světlo a stín? Na co sfoukávat svíčky, když většina domů a ulic je osvětlena elektricky (a svíčky sfouknout samozřejmě jde, ne všechny, ale jdou). To není Thief. Metal Gear Solid je taky mizerný stealt hra, protože nesfoukává svíčky?

      2. odstavec opět h*vna. Nehraješ za žádného vraha....Ani v prvním díle a ani v tomto díle. Nemusíš naprosto nikoho zabít a všechny své nepřátelé nějakým způsobem potrestat a přesto je nezabít. Zpracování hry je naopak to, co je na ni zajímavé.

      A třetí odstavec ani není nutné komentovat. Další nostalgický hlupák, co ostatní považuje za mainstream, protože to on řekl.
    • NEschopnost hrdiny sfouknout jedinou svíčku?

      https://youtu.be/z0V3U-4r3qE?t=7m50s *1*

      A zbytek tvého komentáře je podobný lolec *3* Třeba stylizace je naopak úžasná a souhlasím tady s recenzí, že ve dvojce chybí!
      • hrah jsem dishonored asi do pulky a krome jednoho svicnu (nejaka mise s maskama), nic zhashnout/rozbit neslo, u stealt hry dost podstatny nedostatek, kazda poradna stealth hra na takovych detailech stavela...to je proste fakt, minuskovat si muzete jak chcete *15*
        • A vsimnul jsi si ze tohle neni diskuse k prvnimu dilu?
          • Fordzy
            Nevšimnul, protože je to troll.
            • vy jste dobri klauni, nekdo mi sem hodi video z prvniho dilu a kdyz se k tomu vyjadrim, tak je to spatne a off topic
  • To jsem se chtěl ještě doptat. Dle ohlasů hráčů má hra špatnou optimalizaci (nevypadá to dle vzhledu na náročný titul) a stěžují si na to lidi na metacritic i steamu.

    Tady se recenzuje PC verze a ta šla dobře? V recenzi se o tom nepíše....Kdyby to byla pravda tak bych čekal, že to bude negativní bod. Ale třeba to jde blbě 1%. Uvidíme.
    • V podcastu říkali, že žádné problémy neměli, ale že některým lidem to šlapalo blbě. Už je venku patch, který to podle ohlasů docela řeší.
      • Pak to je vysvětleno. dík
    • spoock
      To je oříšek, někomu hra na PC jede slušně a někomu i s ultra sestavou hra zlobí. Já jsem po seštelování grafiky na MED bez AA takřka plynulý zážitek 50-60 fps (níže to šlo v úvodním trůním sále a na některých rozlehlejších místech, ale nic tragického). Přitom mám AMD FX6300 4Ghz, GTX 1060 a 16GB Ram + hra na SSD. Žádné restarty, snad jen problém s ALT+TAB, kdy hra už neběží tak dobře, ale to jsem zkoušel jen jednou. Pár glitchů v AI, ale jinak nic. PC verze by mohla být odladěnější, ale dohrál jsem a dám si to ještě jednou.

      Doporučuju asi koupit na steamu, vyzkoušet a pokud by to dělalo neplechu, tak bych šel do refundu a čekal na opatchovanou verzi.
      • Dík. Koukal jsem potom podrobněji a nevypadá to na velký problém jako jinde. týká se to menšiny i když to je samozřejmě neomlouvá. Pak jsem mrknul na steam a je tam již beta update.
  • Je zde opět zvláštní rozhodnutí vyšší moci které ovlivní konec hry? Tedy někdo moralizuje za hráče. Jakási karma? Nebo se to odvíjí od činů a následků které z toho vyplynou v samotném světě?

    V prvním díle který mě bavil i když ke konci byl velice snadný díky některým dovednostem.... No, v prvním díle když jsem zabíjel tak to dopadlo hůře protože to tak něco určilo a to mě naštvalo. Něco (karma nebo co) rozhodlo. V zaklínači to vzejde z akcí hráče a logicky to lze odůvodnit i očekávat a samotný konec utvoří události ve hře a reálné postavy.

    To, že jsem zabíjel protivníky a dopadlo to takto jsem teda neočekával. Proto se ptám jak to je zde? Dík.
    A tomu spolieru s dcerou...Jestliže to je zde ve jasně řečeno a v prvním díle to jasně nebylo (což nebylo) tak bych to recenze nedal. Čtenář tak přijde o to překvapení.
  • Teda Lukáši, ses nepochlubil, že si melouchaříš jako modelka *8*

    http://www.jrc.cz/tri-ko-games-cz-tri-ko-iddqd-s-/p102879

    Jinak recenze je super napsaná, byť já bych dal ještě o stupínek vyšší hodnocení, pro mě jednoznačně hra roku.
  • Tohle DLCéčko se dá dohrát za 47 minut...
    • jde i za 32 minut dle Youtube, ale proč bys to dělal, že?
    • Veskoslav
      A? DS III se dá dohrát za 35 minut a 44 vteřin.
      • Nic..chtěl jsem potrolovat ale neni forma )))
  • Tož mě to zklamalo, příběh horší než v jedničce, Steampunk opět nevyužit. Už těch letošních želízek nezbývá.
    • TheGGG
      steampunk nevyužit, protože tam nic na steam není....
      • OPenetrator
        Whalepunk :D
  • Kozy
    Jinak já jsem samozřejmě nadšenej, akorát se asi řadim k menšině, který víc vyhovoval nemluvnej Corvo.
    • Ristoro
      Souhlas. Co se týče namluvených postav, tak Daud bezkonkurenčně.
    • Čo ti viac vyhovuje na nemých postavách?
      To nerýpem, len som fakt zvedavý. Pre mňa sú nemí telepati niekto, s kým sa vôbec nedokážem pri hraní stotožniť. Sú to postavy bez charakteru a osobnosti. Je jedno, že v dialógových možnostiach je sarkazmus, alebo počudovanie. Bez hlasu je to nástroj, nie hlavný hýbateľ deja.
      • Kozy
        V pohodě, ja se naopak s tou postavu ztotoznil vic, kdyz mi nepodsouvala vlastni "myšlenky a názory" jestli rozumíš.
        • Hanzales
          Jo vidis, tak je to normalni a nejsem sam :) Nekdo to proste ma radsi tak a nekdo jinak a vsechno je v poradku ;o)
        • Ale to práve dotvára atmosféru a dáva osobnosť postave.
          V niektorých hrách, kde je postava úplne nikto a bez mena, tak si ju hráč môže prispôsobiť "na seba". Ale napríklad Gothic k tomu pristupoval týmto spôsobom s "bez menným" hrdinom a aj ten túto postavu nadaboval.
          Ale pri hrách kde je postava súčasťou sveta je to iné. Stále hráč má možnosť "hry na rolu", takže môj Corvo nezabíja. Ale nie je to bezmenná postava, kde si hráč môže povedať, že on je tou postavou. Tu vieme, že je to kráľovský ochranca, vieme že Geralt je zaklínač s minulosťou, vieme, že Booker DeWitt je súkromný detektív, že Adam Jensen je vylepšený šéf ochranky Sariff Industries, atď, atď. Takže postavy ktoré majú minulosť a sú súčasťou sveta, by mali mať aj osobnosť a názory. Hoci odpovedajúce tomu, ako hráč k tomu pristupuje. Takže ak má hráč možnosť prezabíjať sa do konca hry, nemôže potom postava niekoho obviniť, že je hnusný vrah - ale to už je na vývojároch, aby také veci ustrážili.
          • FORDZY - nedá sa mi dať reagovať na tvoj príspevok, tak odpovedám tu.

            Tvorcovia neraz ospravedlnia nedostatky v hrách tým, že je to tak pre hráčov a atmosféru a že je to pre vcítenie sa a podobne. Spomínaš si na začiatok dvojky, keď ťa stretla Alyx? Ty si Gordon Freeman? -ticho- Poďme, aby nás nenašli. Pracoval si s mojim otcom, ale asi si ma nepamätáš. - ticho- Veľa toho nenahovoríš (man of a few words). Doktorka Judith je tiež nadšená s práce s Gordonom a ten ticho. Navyše to nie je bezmenný hrdina. Mnohí podotknú aký je frajer, že dostal tak skvelé miesto v Black Mesa, že je špička vo svojom obore. A keby som aj preháňal svoje vlastné kvality, tak by som sa nepovažoval za špičkového fyzika.
            Keď je postava nemá, môžem hovoriť na monitor, ale postavy na to nereagujú, nech už som milý, alebo hovädo, nič to nezmení. To čo popisuješ mi skôr pasuje do Dungeons and Dragons, alebo do podobných hier, kde hráš s inými ľuďmi stolnú hru a chováte sa ako vaše charaktery a hovoríte spolu. V PC hrách to môžeš akurát v multiplayery ako WoW.

            RPG, si zober Mass Effect. Shepard/ Shepardová - výborný dabing. A pridávalo to práve na emocionálnom angažovaní sa. Tiež to prispelo k tomu, že to mohla byť najlepšia trilógia všetkých čias, až na ten koniec, ktorý celú hru zničil. Keby sa pri mne ľudia bavili o jadrovej fyzike, stojím ticho ako mumák, lebo nemám čo k tomu povedať. A taký pocit mám zo všetkých nemých postáv v RPG. Pozri si nejakú scénku z Dragon Age 1. Naozaj výkon, Morrigan, Alistair, plná miestnosť ľudí, všetci vzrušene hovoria - záber na hráča. Ticho. Pre porovnanie si pozri scénky z Inquistion. V RPG chcem, aby aj spoznávali postavu a tým pádom, aby aj mohla zapadať do toho života. V starších mi vadilo, že som mohol byť šéf gildy mágov, bojovníkov, zlodejov aj ochranca ríše a všetkým to bolo jedno, nikto na to nereagoval a niektorí ťa oslovovali rovnako ako na začiatku. Aj keď toto trochu vylepšili v Skyrime, stále to bolo bez hlasu neosobné. Skyrim ani len neponúkal scénky ako Dragon Age, či Zaklínač. Áno, je to výborná hra, ale po tejto stránke to úplne odflákli. V dobrej knihe nemáš ako vplývať na postavu, ale ak je dobre napísaná, tak s ňou prežívaš všetko čo tam zažíva. Hra nemôže opisovať pocity postavy ako kniha, tak aspoň tým hlasom (a samozrejme dobrým scenárom, vedľajšími postavami, napätím, bez toho by si mal darmo super hlas) to zosobní, dá pocítiť, že je tam tá postava.
            A opakujem, Corvo, tak ako Gordon, nie sú bezmenné postavy, ale majú svoju minulosť. Corvo je otec Emily, milenec zabitej cisárovnej. Za RPG jedno slovo: Zaklínač.

            Peniaze áno, s tým súhlasím. K tomu bol tu aj článok o datadiskoch k Fallout New Vegas, kedy mali obmedzený rozpočet, preto spravili aj Christinu nemú a nedali veľa NCP. Ale keď robíš AAA hru pre veľkú a bohatú spoločnosť, tak je to len držgrošstvo.
            Zober si GTA5. Dali tam milión drobných vecí, ktoré vôbec nemuseli. Každému by bolo jedno, že sandále klopkajú ako sandále, že keď si do pol pása vo vode, tak si do pol pása mokrý a podobne. Ale robia špičkovú hru, tak sa snažia a dajú si záležať aj na detailoch. Nechcú sa opakovať, robiť každý rok tú istú hru a nevylepšovať ju. Takže chápem, ak na dabingu šetrí začínajúca spoločnosť. Ale aby veľká spoločnosť nemohla nadabovať veľa odpovedí podľa typu charakteru, to je iba lakomstvo. Mainstream skôr kazí hry s božským GPS, zjednodušovaním, skracovaním. Málokto sa už snaží, aby jeho hra bola najlepšia, aká môže byť.
      • S tm musím souhlasit, mluvenej Corvo je mnohem lepší a s němou postavou se docela blbě stotožňuje. Ale zas na druhou stranu němost některých postav se mi k hrám přímo hodí. Např. Dead Space 1, naprosto perfektní atmosféra. Od dvojky mi to docela překáželo ten jeho hlas i když dabing byl udělán perfektně. A co třeba Artyom z Metra, to kouzlo němosti to má.
        • Metro so nehral. Ale napríklad Gordon Freeman z Half-Life. Nato, že je vzdelaný fyzik pôsobil skôr ako tupec bez hlasu. Zvlášť keď na neho statný hovorili. Alebo Dragon Age 1. Postavy okolo sa idú pretrhnúť v dramaticksti, ako sú naštavané, pobúrené, zúfalé, smutné a hlavný hrdina len stojí a čuší. Nulová osobnosť bez ohľadu nato, čo hráč môže zvoliť.
          A je rozdiel tichý frajer typu Drsný Harry. Beriem postavy, ktorú sú týmto typom, ale aj tie aspoň občas dačo povedia, väčšinou trefnú hlášku.
          Samozrejme hrdinovia The Elder Srolls, Fallout (okrem štvorky), alebo úplne na kilometre osobnosti vzdialené postavy z posledných Assassin´s Creedov. Hoci na fallout 4 vidno, že je to aj o peniazoch a nadabovať všetko znamená dať menej dialógových možností.
          • Hanzales
            Já jsem to vždycky viděl tak, že Gordon Freeman jsem já a proto mluvím na postavy já a né ta postava. Vidím to vlastníma očima tak co mi má co mumlat z podúst když s nimi nehýbu :)
            U mně to umocňovalo atmosféru a vždy jsem si trousil vtipné poznámky v rámci dialogu.
            • Fordzy
              Epero: Gordon Freeman je jen skořápka. V Half Life si TY hlavní postavou a TY mluvíš s ostatními. Dialogy byli psané takovým stylem aby sis do nich mohl vkládat své repliky. Často jsem si povídal s Alyx. Docela mě udivuje kolik hráčů to nepochopilo.

              Dishonored se snažilo o něco podobného, ale dialogy byli psaném stylem který tomu neodpovídal a proto to nefungovalo, tak jako v Half Life a Corvo jen mlčel. Aspoň já jsem měl takový pocit. V Dishonored 2 už použili klasický dnešní styl a je to lepší.

              V RPG hrách si jednoznačně TY tou postavou kterou si vytvoříš, takže absence dabingu je žádoucí pro plné vtáhnutí do světa. Přece za mě nebude mluvit nějaký divný hlas, který se nehodí k postavě kterou jsem si vytvořil. Také je to otázka rozpočtu. Nadabovat milion dialogů je docela drahé a proto dnešní RPG hry začínají stát za prd a dialogy začínají být osekané, aby šli vývojáři na ruku mainstream hráčům, tak začali vše dabovat.

              Netvrdím, že nemluvný hrdina je lepší než-li hrdina dabovaný, ale je to otázka stylu scénáře jaký si vyberou vývojáři. Samozřejmě, že ve hrách jako Max Payne, Uncharted, Tomb Raider atd... by nedabovaný hrdina nedával smysl.
            • Ale Gordon nehovoril nič. Nemal ani dialógové možnosti pre telepatické odpovede.
              Mne skôr pripadalo, že jeho meno Freeman je sarkazmus, keďže ho G-Man presúva a vlastne len robí to, kam ho okolie smeruje nemá slobodu v ničom.

              Práve nato sú postavy bez čohokoľvek, keď nevieme ako vyzerajú, nič nehovoria a ostatní ich podľa príbehu len oslovujú ako nováčik, študent, dôstojník, vojak, atď. Zväčša v FPS hrách, kde to ešte som schopný stolerovať, ale aj tam mi to vadí. Zvlášť keď vidím iné FPS hry, kde sú schopní dať aj zaujímavú hovoriacu postavu aj príbeh.
              Ale v RPG je to úplne mimo, lebo človek žije tým svetom. Nejde z misie do misie, ale vracia sa na miesta aj k postavám. Tam je postava bez hlasu extrémne neosobná a celý život prostredia okolo len umocňuje tú nemosť postavy.

              Toto ale nie je FPS, aj keď sa tak dá hrať. Hoci príbeh je takmer nulový a ešte aj sekundárnych akcií, na aké hráč narazil v prvom diely, je omnoho menej. Ale zvlášť tým, že je to pokračovanie so známymi postavami z jednotky, tak to dotvára tú atmosféru príbehu a preto to hlas postáv len vylepšuje.
              Každý si okomentuje čo sa deje pri hraní. Ale nikdy si nepredstavujem, že to postava hovorí. Hra na rolu je u mňa v činoch postavy.
        • ou f***, taková rhubka. Stydím se *1* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit