Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
    • Menttor
      http://i.imgur.com/c9X6n.gif
      Děkuji, nemyslel jsem, že se před spaním ještě pobavím

      Ženy, dominující vědním oborům, to je opravdu úsměvná představa, evidentně se o současnou vědeckou scénu moc nezajímá. Informace čerpáš ze seriálu Dr. House?
      • http://www.zenyaveda.cz/gender-veda/1836-genderove-stereotypy-ve-vede/zeny-ve-vede-v-cislech/vzdelanostni-uroven-zen
        • k těmto datům není jistě bez zajímavosti připojit i toto http://www.lidovky.cz/zen-ve-vede-mame-nejmene-z-cele-eu-ackoli-studentek-pribyva-pnr-/ln_veda.asp?c=A110221_143712_ln_veda_kar Nabízí se tedy otázka... Jestliže vysoké školy absolvuje více žen, proč jich pak ve vědě končí méně? A proč jejich nižší podíl koreluje se společneskou vyspělostí daných zemí? (mj. od matriarchálního severu klesá směrem k šovinistickým čechám) Já bych jeden tip měl, rozhodují o tom především elemti jako vy a doposud rozhodovali. Je to hrozná komedie, nepustit ženy do akademií a výzkumných center a pak říkat, že ženy nic nevyzkoumaly. http://www.nidm.cz/mezinarodni-spoluprace/projektova-cinnost/projekt-grundtvig-dopady-genderovych-stereotypu-na-lidske-aktivity/forum-zajimavosti/vzdelavani-zen-v-ceskych-zemich
          • No můžu ti říct, jako člověk ve vědě aktivně působící, že největší vliv má na tento poměr tak prostá věc, jako je mateřství. Hold vědecká činnost je strašný žrout času. A taky se říká, a to mám od jedné naší docentky z výšky, že ženy jsou rukama laboratoře a muži spíše tím mozkem, tím mám na mysli, že ženská ruka je hold daleko zručnější a mužský mozek zase o něco vynalézavější.
            • No zrovna "věda" je trochu specifická co se týče "najímání". Jelikož u nás se, alespoň v biomedicínských oborech, realizuje výzkum jen na univerzitách a AV ČR, studenti tak většinou volně přecházejí z vlystního studia do zaměstnání Není to tak, že by skončili školu a projížděli inzeráty s nabídkou práce. Asi hold nezbývá, než se zeptat těch samotných žen, proč se jim do těch výzkumáku chce míň jak mužům. Rozhodně bych zrovna v téhle oblasti nehledal žádný druh diskriminace.
            • Či přistoupím-li k otázce z jíného konce - bylo-li by rozhodujícím faktorem jen vámi zmíněné rození dětí, kde se pak vzal ten rozdíl 20% mezi poměrem žen ve vědě v čechách a ve "skandinávii" ? Ženy rodí děti, pokud vím, v obou zemích:)
            • Já myslím, že si spíš nerozumíme. Mluvím o za a) o možnosti na tři pět let zmizet a pak vědět, že se půjde vrátit, protože nebudu "stará" či ta s dítětem na krku atp. (tzn. řeč je i o době mezi výzkumy), za b) mluvím o tom, že mě vůbec najmou, protože nebudou spekulovat o tom, jestli neodejdu na mateřskou a za c) trochu ignorujete možnost, že se o dítě může starat partner.
            • Jde vidět, že se ve vědě moc nevyznáš Ono totiž nejde jen tak lehce začít výzkum, který je naplánován třeba na 7-10 let, v půlce si odejít na mateřskou a pak do tohohle rozjetého vlaku zase naskočit. Nehledě na to, že některé oblasti vědy se rozvíjí tak rychle, že mít při tom ještě dítě, je pro většinu žen prostě nepředstavitelné, nezvladatelné. A právě proto je ve vědě většinou méně žen než mužů.
            • To příspěvěk nijak neopomíjí. Asi není tajemstvím, že "skandinávská" legislativa, je k mateřským potřebám otevřená a počítá s nimi. Díky ní se ženy mohou do práce zase vracet, nebo ji s mateřstvím kloubit. Chtěl bych slyšet ty kecy o diskriminaci, kdyby se taková opatření začala závádět (či lépe řečeno, přísněji vynucovat) u nás. Zde si lidé myslí, že když stát platí příspěvky na děti, tak vlastně okrádá pracující lid, přitom si jaksi neuvědomují, že právě tyto děti budou lidu později pracovat na důchod, nebo mu sloužit svou prací..
      • http://epp.eurostat.ec.europa.eu/cache/ITY_OFFPUB/KS-SF-08-010/EN/KS-SF-08-010-EN.PDF
  • MinisterOfSillyWalks
    to je zase blábolení. ženy nás muže ovládají od narození (matky) přes přítelkyně až po manželky. tak aspoň v té práci by jsme mohli mít navrch. stejně pak všichni ti machři přijdou domů a hned ve dveřích dostanou stěra *1*
  • omg
  • Robotron3
    To už se fakt games.cz stává blogískem? *15*
    • Taky mě to štve, chtěl bych stránku, kde se budou pořád jenom dokola psát povrchní popisný recenze na hry, občas nějaký to preview, ale ne moc, protože by to mohlo čtenáře vylekat (přece jenom, neni u toho číselný hodnocení). Tyhlety hlubší zamyšlení jsou vážně otravný, nedejbože když se ještě chtěj dotknout citlivýho tématu, co si to proboha dovolujou?
      • Robotron3
        Mě opravdu nepřipadá postnutí několika twitterových hlášek jako hluboký zamyšlení. *3*
        • eeeee
          Je to duvod k hlubokemu zamysleni. Navic to vyvolava uprimne myslene vypovedi, jakou poskytl menttor, ktere ukazuji, ze je nekde neco spatne. Dokazes si predstavit takoveho zatrpkleho misogyna na vedouci pozici budujiciho smiseny tym? A zda se, ze tohle se velmi casto deje. A nebo, chtel bys pracovat pod zenou s analogickym smyslenim o muzich nejlepe v matriarchalni spolecnosti zastavajici nazor, ze udelem muzu je poslouzit potrebam zen, protoze na nic jineho intelektualne nestaci, akorat si hraji, perou se a vubec se nedovedou chovat dospele?
        • Samo o sobě ne, ono totiž k tomu zamyšlení má vést čtenáře. Ale většina tuzemských čtenářů očividně odmítá jakýkoliv netradiční formy a vyžaduje všechno naservírovaný polopaticky.
          • Robotron3
            Já že neznám netradiční formy,... taky jsem měl před lety blogísek :)
            • Robotron3
              Byl dobrej, jmenoval se Kultura Kriplů a i někteří herní novináří si ho občas pochvalovali :)
            • a asi nebyl moc dobrej, když teď nepíšeš na Games *4*
        • Tak si je zkus precist. A hluboce se zamyslet. Treba na neco prijdes.
          • Robotron3
            Přečetl jsem a přišel jsem na to, co jsem napsal hore :)
            • eeeee
              Zapomnel jsi na to zamysleni.
    • Ale tak ještě to není jako Kotaku, což je fakt jen senzace-chtivej blog.
  • Menttor
    Toho keporkaka v podcastu jsem naštěstí minul *2*

    Jinak to, že ženy nepracují v herním průmyslu je samozřejmě správně., max. tak v designu, ale v žádném jiném odvětví si je nedokážu představit (ještě tak možná PR).
    Až na malé výjimky ženy nejsou schopny vytvořit žádné kulturní hodnoty. Ženy vaří a rodí, to je jejich úděl, což musí chápat každý realista.
    Emancipace už víceméně úspěšné proběhla a probíhá, a přesto ženy pořád nejsou s to stvořit kvalitní literární díla, filmy, hudbu či cokoliv jiného. Zkrátka na to (opakuji, až na malé výjimky) nemají dostatečnou intelektuální kapacitu. Ale to jim nemůžeme vyčítat.
    Slovy klasika:
    "Ženy jsou pohlaví ozdobného: nikdy nemají co říci, ale říkají to roztomile"
    • MinisterOfSillyWalks
      dobře ty *1* já bych mu z části dal za pravdu. když se třeba veme kolik uměleckých děl stvořili muži a kolik ženy ....... furt si chtějí být rovny ale jak se něco dos_re tak jsou z nich zase chudinky ženy co chtějí muže ochránce. mě nikdo nikdy nechránil a vše sem si musel vyžrat sám. tak ad slečny žerou ad vidí jaké to je
      • mirekdusinojc
        Nevim, jak moc se zabýváš uměním, ale od doby, co přestala být žena tou osobou, co připravuje večeři a uklízí, začaly vznikat velmi kvalitní díla i z dámských řad.
      • Nejspíš si asi nikdy nedatal ve škole při dejepisu pozor,ze?Až do 19 stoleti nemely zeny tolik svobody jako muzi,ať se to týče kultury,prace nebo i obycejne svatby.Pokud chtely neco dokazat,museli to delat tajne,protoze spolecnost na jejich konani přihlížela mnohdy moc přívětivě.A co se týče ochrany,tak tu mají muži zakompletovanou v DNA od pravěku.Kterému chlapíci nedělá dobře,když ho druhá polovička pochválit,za to jak se o ni a o rodinu dobře stará?
        • Omlouvám se za nějaké chyby, mobil mi pár slov přehodil.
    • Ale jo, trochu jsem se zasmál. Ještě na tom zapracuj, chce to jít více do hloubky.
    • Na to není co říct. Snad jen: jsi kokott. Sorry redakce, klidně mě zabanuj stojím si za tím že tohle je fakt přiklad kokota.
    • Plně souhlasím.
    • x_ander
      Ty sis dlouho neštrejchnul, co?
      • Menttor
        U žen je to jen otázka ceny, někdo platí večeří, či dárky k výročí, já volím hotovost. Jednoznačně nejekonomičtější řešení.
        • x_ander
          Otázkou spíš je, proč volíš tu hotovost. Z tvého přístupu bych řekl, že nic jiného ti nezbývá...
          • Menttor
            Zajímavá hypotéza, jelikož ti ovšem nemám proč lhát, odpovím ti po pravdě - vztahy mi nevyhovují. Jednoduše berou moc času a kvůli čemu? Jediný důvod, proč muži do nějakých závazků vůbec vstupují je tlak v koulích, s postupujícím věkem také tendence zachovat rod . Když tlak ale trochu upustí, málokterý stojí o vztah i potom.

            A nadávání je opravdu kvalitní argument. Bravo.
            http://i.imgur.com/5zKXz.gif

            Vím, že pro většinu lidí je těžké podívat se pravdě do očí a akceptuji to. Není ale důvod tuhle diskuzi vulgarizovat.
            • Čteš vůbec co píšu? Možná by jsi měl pomaleji číst ty, protože mi to tak nepřipadá. Klidně si dál obhajuj šovinismus a snaž se pochopit tady toho snad jak ty říkáš ublíženého chlapce ... Řadíš se tím ale na jeho úroveň, je ti to doufám jasné *5*
            • Jaký bych chtěl po tobě názor abys přijmul? No, obávám se, že jsem názor vyjádřil tak, jak jsem ho vyjádřil, tzn., že jsem napsal, že v něčem má kolega pravdu (možná plynoucí z vlastní situace) a v něčem ne, což se dá z kontextu snadno pochopit, v čem jsem souhlasil a v čem nikoli a jak jsem co zdůvodnil. Ovšem pokud zapojuješ pouze afektovaný stav vlastního mozku, tak potom se nedivím, že čteš příliš rychle a máš problémy s uvažováním. Ostatně dost jasně jsem řekl, že se najde i spousta žen, co lehce sfouknou muže. Takže ti doporučuju se uklidnit a srovnat si věci v hlavě, než příště zas nesmyslně po někom vyjedeš. Máš s tím totiž evidentně dost velký problémy.
            • Jaký názor by jsi chtěl Gamere ať příjmu? Šovinistické urážky žen? Ne, neděkuju... Byly jste vůbec někdy na nějaké vysoké škole? V zahraničí? Pracovali? Jak pak můžete apriori tvrdit takové nesmysly? Co to je za primitivní uvažování. A ještě to tu obalovat tou snůškou rádoby inteligentních keců. Každý kdo je takhle omezený je u mě prostě kokotem. A doufám, že pro většinu normálně uvažující populace.
            • Menttore, i když s tebou ve všem nesouhlasím, pobavils, a za to máš ode mě bod :-)
              Určitě se najde spousta žen, který po stránce intelektu lehce sfouknou kdejakýho muže, ale je zřejmý, že logika je víceméně mužská záležitost, což je dost evidentní v mnoha oblastech např. vědy, ale i dalších oborech, proto to tak přirozeně je. Role jsou do jisté míry rozděleny, jak správně napsals, i když do konkrétního rozboru bych se zrovna nerad pouštěl, to je na dlouhý rozbor... Beru to z tvé strany spíš jako individuální zkušenost (negativní). Jinak škoda, že ti to zatím nevyšlo, ale ber to tak, že to třeba jednou vyjde, když ta šance tam pořád je, dokud ty bačkory nevytvrdnou natrvalo...

              No a co se týče toho přispěvatele, co zbytečně v reakcích vulgarizuje, tak to už na diskusích ani nepřekvapuje. Tam, kde je neochota přijmout odlišný názor či vcítění se do problémů druhých (z evidentního popisu vlastní zkušenosti zvlášt), anebo když chybí jakýkoli argument, tak tam místo nadhledu přirozeně nastupují urážky a vulgarity všeho druhu. Což o mnohých věcech jistě dost vypovídá.
            • No to víš že nevytváří. Měl by jsi je hned teď všechny jít uvázat k tobě domů ke sporáku ať můžeš papat guláš s pěti a kalit u toho Desítku gambáč u Novy vole.
            • Menttor
              A vytváří je snad? :)
          • Black_Hand
            [spoiler]troll[/spoiler]
            • x_ander
              Není to troll...je to jen blb...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit