Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nazdar.... zkusím se tady zeptat....
    kde a jak by šel sehnat, stáhnout, klidně i koupit warcraft 1 a 2.... tak abych si je nejlíp v češtině mohl zahrát na mým současným PC- čili win 8,1...?
    díky za případný odpovědi....
    • http://en.war2.ru/

      server, kde i stáhneš w2. Co já vím, jediný server kde se ještě hraje (dlouho jsem se starým accountem na battlenet nevlezl a sami se tím na stránkách chlubí. Ani nevím zda původní battlenet není již dááávno zrušen).
      • Jo a nevím, zda je tam kampaň.
    • Spades
      No tak stáhnout určitě z torrentů, koupit se už IMHO nedá, možná jedině z bazaru staré instalačky.
      Češtinu sice seženeš, ale nevím jak je to s verzema, Warcraft 2 doporučuju Battle.NET edici, ta funguje i na moderních systémech, WC1 fakt netuším.
      Pokud to ale chceš hrát jen kvůli příběhu, tak na to se vyser, protože ty hry příběh nemají.
      Příběh prvních dvou WC je popsán v knihách:
      Zrod Hordy (Prequel k WC1)
      Vládce Tirisfalu (WC1)
      Příliv temonty (WC2)
      Za temným portálem (WC2: Datadisk)

      Zrod Hordy je pak pro film retconován knihou Warcraft: Durotan The Movie Prequel, která ale nevyšla česky a asi ani nevyjde.
      • díky za shrnutí... pamatuju si, že jsem W1 a 2 nějak tak hrával, ale to jsem byl dost malej, měli jsme to asi stejně anglicky a ten příběh jsem vůbec nevnímal, nevěděl o co tam vůbec šlo.... a docela by mě to zajímalo.... hlavně ten příběh, ale docela bych si to i prošel a zahrál znovu ty hry... ale nejvíc mi šlo asi o ten příběh, aby byl člověk v obraze trochu....
        o knihách vím, že jsou, stejně jako jsem koukal, že jsou knihy i k starcraftu.... u starcraftu jsem o nich docela přemejšlel, časem, že bych je přečetl.... tak možná se časem rozhoupu i k těm knihám warcraft....
        ale docela škoda, že tyhle starý hry nepředělávají nějak, aby byly v pohodě pro windovsy nový.... někde jsme takhle narazily na starý Lost Vikings.... předělaný prostě jen tak, že je člověk spustil přímo ze složky v PC a fungovali.... žádný instalace atd... prostě spustit a valí to.... :-)
        a né jen tyhle warcrafty, dovedu si představit spousty takovejchdle starších her, který bych si pamatuju, že sem hrával a klidně bych si je zahrál znova....
        • Spades
          Blizzard chystá předělávky starých her pro Battle.NET, první by měl být HD rerelease WC3, a možná přijdou i starší.

          Třeba SC a Diablo 2 jsou na battle.netu ke koupi, takže bych ten WC2 čekal taky.
          • Tes... díky za odkaz, zkusím to... ale s tím DOSboxem nemám žádnou zkušenost.... brácha přes to možná někdy něco zkoušel hrát, právě taky nějaký starší hry.... tak třeba bude vědět... zkusíme a uvidíme...
            czlukas: tak snad.... bylo by to skvělý....
        • Tady mas funkcni warcraft :
          https://uloz.to/xsNsqJbD/warcraft-orcs-humans-for-windows-xp-vista-7-8-and-later-rar

          Jenm pokud budes mit problem s rychlosti mysi,klavesnice uprav cycly:
          play.conf cpu cast : cycles 50 000 nebo jine cislo , me funguje 50 000.
          Akorat 1 a 2 jsou strasn lehke strategie , ale hraje se to dobre.
      • Erien
        Však Warcraft Durotan oficiální prequel k filmu česky vyšla a mám ji doma už přečtenou.
        • Spades
          Aha tak sorry za dezinformaci, to si možná koupím :)
          Jde o to, že Fantom print vydává knihy z dvou a více letým spožděním a od Cataclysm dál snad už ani nic nevydal. Ale tak na prequelu k filmu asi vydělají daleko víc.
  • Shania
    Osobně nechápu stížnosti na to, že je těžké sledovat co se tam děje pro někoho, kdo Warcraft nezná...

    puvodně když jsme tyhle reakce čet, o tom jak se toho moc vystřihlo, jak se skáče zběsile z lokace do lokace atd, měl jsme trochu obavu.

    Když jsme to včera viděla, tak mi přišlo, že když někdo aspoň trochu daval pozor, tak je tam naprostá většina věcí vysvětlena, jako třeba fell, kirin tor a v podstatě skoro vše důležité. Přechod mezi lokacemi byl naprosto v pohodě. A i když Warcraft dobře znám, tak to nebyl problém pro ostatní co ho neznají.
    To co tam je dost nejasné je mannorothova krev, ale tohle někoho kdo warcraft nezná nemusí vůbec zajímat a bud tato cast zcela odpada, nebo ji spis představí pozdeji.

    Tím nechci říct, že by si to těch 40 extra minut nezasloužilo a snad je i nakonec dostaneme.
    A vlbec by mi nevadil pomalejší rozjezd ala LOTR nebo Hobit,kde mě naopak doslova nastralo byl akční a až přiliš "nerealistická" bitva pěti armad a to mi moc nevadilo to co dělal legolas s gimlim v lotr.
    Podle mě solidní začátek slibné série.
    • Asharak
      No jo. To je k vůli tomu, že existují populární hry a populární knihy. Pokud to pak někomu nedocvakne napoprvé tak je to problém filmu a né člověka, protože je jiné očekávání od filmu díky zaběhlým předlohám. Teď neříkám že to tak nemůže být, ale za sebe klidně trapně přiznám, že téměř po každém znovuzhlédnutí Pána Prstenů mi docvaklo něco nového *1*
      ale jsou daleko lepší příklady, skoro většinu z filmu Počátek jsem napoprvé vůbec nepochopil a o to lepší bylo to sledovat znovu. Hlavně není někdy možnost pochytit všechny prvky filmu a soustředit se naráz na každý detail. Ale pokud tohle lidi na těch filmech neláká a jen jedou jeden za druhým od pochopim do nepochopim, tak se té kritice nemůže nikdo divit *3* Kort když chtějí hned všechno recenzovat a neberou v potaz, že by to mohlo být jejich chybou, pokud je to chaotické/těžké na pochopení. Viz. CSFD v poslední době *11*

      Warcraft film má ten problém, že je už moc známý a přišel po hooodně dlouhé době. Trpí přecpaností a není možné ho hned vstřebat. A nestačí jen dávat pozor, to se zdá hlavně proto, když o tom něco víš a přijde ti to jasné *7*
    • V čem je nejasná Mannorothova krev?
      Tohle je příběh z prvního střetu - kdy Ner´Zhul složil všechny kmeny Hordy, když s učedníkem Gul´Danem pobil Draneii, s vidinou, že dělá dobře pro svůj orkský lid - To, že ho přelstil pomocí vize Kil´Jaeden je věc už jiná. A v tom se GulDan stal hlavním warlockem, protože se stal učedníkem KilˇJaedena a ten mu dal špetku moci kolem Felu.

      Myslím si, že mohli zanechat i počátek "chaosu" u orků, proč a jak. I konflikt s Draneianama, odkuď vlastně pochází Garona (půl Draneie, půl Ork - ve filmu nevim proč zmiňuje, že není člověk ani ork...)

      K té tvojí Mannhorotově krvi - to je de facto zápletka třetího dílu, kdy se snaží pekelní pánové dostat k moci - tady v prvním střetu to je jen o ovládnutí Gul'Dana, aby měl moc nad orky, kteří ho nerespektovali, neměli k němu úctu (ve filmu je to trošku jinak, je tam znázorněnej jako hlavní "mág", kterýho berou jako vůdce a až na konci k němu ztrácí respekt, ale je to film...)

      Určitě mínus k filmu mám, chybí tam hlavní postavy typu: Veleen, Kil´Jaeden, Ner'Zhul.. A taky nějaké vysvětlení Sargerase, by bylo dobré. Je to jedna z nejničivějších postav celého Warcraftu, ačkoliv se teprve ve filmu jen snažil dostat skrze tělo Medivha, tak polovina lidí ani nevěděla co to je za démona...
      • Shania
        Ještě před genocidou dreneaiju většina orků vypila mannorothovu krev, napr.cely datadisk WOD je o alternativní universu, kdy Garosh mannorotha zabil ještě před tím jak se tak stalo.

        Jediná zmínka o demonech ve filmu je od Garony, že slyšela jak Guldan mluvi s demonem. Takže uvidíme jestli je to retcon a je to jen o felu, nebo to jeste rozvinou v dalsim dile.
        • Omlouvám se, máš pravdu.
          Už to jsou roky co jsem to hrál a některé knížky četl, takže jsem měl zato, že celkově postava Mannorotha a temných pánů je až ve věku Thralla - což je, a vlastně Thrall s Hellscreamem, ho zabijou, ale neuvědomil jsem si, že vlastně Mannoroth je už u lore vlastně od prvních střetů
          • Jen mimochodem, mi nejde do hlavy rozvržení časových os ve filmu...
            Protože to dítě co se narodilo Duratanovi, je Thrall, kterej dostane jméno Thrall(otrok) až v gladiátorských arénách..Ale v časový linii je Thrall stejně starej jako Arthas.. oboum je 24-26 v době nákazy...
            Takže proč ve filmu není ani zmíňka o Lordaeronu? Nebo narození nového prince? (chápu, že se příběh točí jen kolem království Stormwind, ale i tak....
            • Thrall je asi tak od 5 let mladší než Arthas, v této době si to Arthas už parádně cupitá po chodbách. Časová osa bude dle mě ( i s těmi změnami ) relativně v poho :)
            • Shania
              Ono to nesedí asi ani geograficky, ve hře Dutotan zemřel později a jinde (v Alteraku). Filmová serie asi bude mít podstatně zkrácenou časovou linii.
  • Film mě jako fandu Warcraftu unesl. Drží se hodně předlohy a těch pár změn je příjemných a hodí se, protože by nebyl čas vysvětlit některé posunky :-) Já si to užil, ale chtělo by to pro neznalého diváka ještě tak hodinku a půl navíc, aby tam postavy nedělali věci, které neznalý nemůže chápat. Bojové scény jsou skvělé.
  • jak vypada 3D? bylo to natoceno ve 3D nbo jen dodatecne dopocitane?
    • Dodatecne.
      • tok to je HNUS*11* škoda, že to neudělali komplet ve 3D jako CGI ke hře *10*
        • "komplet ve 3D jako CGI ke hre" ? :D tak to jo, zatim nejlepsi dneska
          • co na tom nechápeš že by film nehráli herci, ale by la to jen rendrovaná CGI grafika vypočítaná přímo pro 3D stereoskopické kino? ono dopočítané 3D je stejně "super" jako stereo nahrané jedním mikrofonem *11*
            • A ten čas a finance na to jim dá kdo? Víš jakou práci jim dá blbej tří minutovej trailer na WoWko? =D
  • Paulcz
    Kvalitní filmy mívají přesah, takže zaujmou i člověka, který dané téma nezná. A řada fanoušků neumí hodnotit objektivně :)

    to byla reakce na Tomáše..
    • Nemohu ti v tomto oponovat, přesto za celou dobu si Blizzard nehrál na to, že by chtěl zaujmout všechny... Ten film je prostě cílen na fanoušky WC a pokud každý z fanoušků na film přijde, tak je tak jako tak vyděláno :)
  • Nejhorší film co jsem doposud viděl. Rozmazané scény přechodu kamer, hloupé dialogy, zabery na bitvy pomalu s havlova kosmického teleskopu. Jediné pozitivni je, že jsem dostal CDkey na hru.
    • jestli ten cdkey byl na wow tak tos moc nedostal kdyz je to free do 20 lvl
      • axell1990
        Do lvl 20 máš free trial, ale pak si hru musíš koupit. Tuším že kolem 1700 to vycházelo loni když jsem jí kupoval.
        • Veskoslav
          1700? A to jsi vzal kde? Já kupoval za 5 euro bez panda. A teď stojí 20 euro včetně posledního datadisku+měsíc předplatné.
        • 1700? to si vzal kde boha jeho. Základní hru to jest Battlechest která v sobě jen tak mimochodem dneska už obsahuje všechny vydané datadisky (není potřeba nic dokupovat) seženeš do tří stovek... plus tam je 30 dni hracího času zdarma.
      • Tak asi tam bude i ten 30 denní předplacenej čas... Ale to nevim jiste.
  • Nemohu souhlasit, film včera v předpremiéře a naopak předčil očekávání... Bohužel co čekat od "hodnotitelů", kteří nemají k Warcraftu vztah - je to patrné hlavně ze souvětí, kde komentují "špatnou zbroj", to je ale vtip? Zbroje vypadaji přesně tak, jak jsou ve WC postaveny a pokud by vypadaly jako v Pánovi prstenu, byla by to urážka... A tak bych mohl pokračovat. Netvrdím, že je to dokonalý film ale rozhodně to není ostuda a pod 80% si to nezaslouží. A teď hurá do mně :)
    • Ok tak teda do tebe, kvalitni film, dobre zahrany dobre dialogy atd ma bavit i nefanousky daneho tematu a nic o spatne zbroji jsem nenasel jen tonze vypada lacine z cehoz usuzuji ze vypada lacine i na wc a dala se udelat lepe a rozhodne lepe neznamena do stylu pana prstenu. Promin ale spise dam prednost objektivite od nefanouska warcraftu nez od fanouska, proste si myslim ze kvalitu filmu zhodnoti objektivneni nez fanousek ktery tomu spise prida.
    • Magister_Peditum
      Stylizace je ok, ale prostě komiksový vzhled brnění na živých lidech vypadá v lepším případě jako nějaký cosplay festival.
      • Rozumím tvému názoru, ale Warcraft není Pán prstenu a jeho podstata je "prostě animovaná" a dle mě brnění skutečně vypadá jako brnění ze hry a tak to má být... Jistě ale každý může mít svůj názor, za mně ale film dopadl o hodně lépe, než jsem čekal a těším se na další díl.
        • Magister_Peditum
          Já ale proti tomu brnění nic nemám. Problém je až to, že do tohoto stylizovaného světa narvali normální živé lidi, kteří tam jsou jednoduše jako pěst na oko.
          • a kdo mel hrat jako lidi? jak jinak nez jako lidi meli vypadat?
            • meli vypadat jako lidi ze cinematicu, jednoduche.
            • Že to hrajou lidi je správné. Chvílema i orkové vypadali opravdu jak živý, protože ta animace je naprosto úžásná. Když jsem poprvé spatřil Guldana, tak mi spadla čelist. Každopádně je pravda, že některé postavy by měl hrát úplně jiný typ herce a 3 sekundy ve kterých byl záběr na elfy bych raději vyškrtl... Jinak si myslím že vážně pohoda.
            • tak stím souhlasím od začátku že to měli udělat alá CGI Blizzard
            • Magister_Peditum
              Měli to celé udělat animované. Ve hře mají lidi jinou tělesnou konstituci, takže ty obří nárameníky, meče atd, nevypadají tak srandovně.
  • Necitelny format clanku.
    • Hnus, ze pry nejlepsi stranka o hrach u nas. A jeste reklama pred videem i pres Adblock, to se musi hodne snazit. *15*
    • frantisek_nejezchleba
      to by mě zajímalo, jak to myslíš.

      Pro mě skvělý formát článku.
  • 5/10 či 8/10 to je každého osobný názor. Mňa skôr zaujíma koľko film zarobí v USA a koľko celosvetovo. Podľa toho uvidíme či bude dvojka a aký bude mať rozpočet. Myslím si, že séria má na to aby mala ďalšie a aj kvalitnejšie diely. Držím palce. Aspoň si latku nastavili nižšie a bude ľahšie ju prekonať napr. v ďalšom diely.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit