Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jestli koukat na Lynchovu Dunu, tak jedině na tu 3 hodinovou verzi (začíná komiksovým shrnutím dějin - boje lidí/otroků proti strojům). Ta se ale shání velice špatně.
  • PreidaQ
    Tak to já zase pozadie poznám, když ho vidím. Některá jsou velká, některá malá, některá pevná a některá rozblemcaná.
  • Taronyu
    Na to, že skoro vôbec nepoznám pozadie, hral som len Warcraft 3, tak celkom fajn. Len mi niektoré scény prišli dosť skratkovité, chcelo by to väčšiu stopáž. NIektorí sa sťažovali na ľudské postavy, no mne až tak hrozné neprišli i keď je pravda že orkovia hrali lepšie :)
  • Kdesi jsem kdysi cetl, ze natocit "dobre" Dunu je nerealizovatelny skutek. Lynch se v tom utopil a finalni kino podobu mu vnutilo studio, jinak by to nikdy nejspis nedodelal. Serial mel sve svetle chvilky, ale vice tech spatnych. Rict tim chci to, ze zfilmovat jakoukoli vytecnou a oblibenou knihu je vzdy orisek a ja osobne budu radsi, kdyz vetsina mych oblibenych del zustane jen na tom papire :-) Z toho duvodu je mi celkem sumak ze natoci Warcraft, lore sice docela promakanej, ale o kvalitnich knihach ci pribezich se da mluvit jen tezko, takze idealni kandidat na blockbuster :-)
  • *Lynchova *11*
  • Vogon
    Doporučuji se podívat na dokument Jodorowsky's Dune, který je o nikdy nenatočené adaptaci Duny od nejšílenějšího režiséra všech dob.
    Krátká ukázka: https://www.youtube.com/watch?v=baQ09GmUjUY
  • HBO produkce - velmi špatný výběr herců, Atreidi tam byli vyobrazeni jak nějaký spolek osvícených filozofů a ti saurdaukari tomu nasadili korunu....největší drsňáci v Imperiu prý....a mého oblíbeného Duncena Idaho raději nezmiňuji. Lynch filmu dodal atmosféru, to on umí a vizuál taky ok na tu dobu.
  • no lynchovo duna je dobra, bohuzel jen pro toho, kdo zna souvislosti z knizky a dokaze se povznest nad jeho umeleckou licenci

    ten low cost tridilnej remake od hbo je presnej opak, sice celkem presne zachycenej dej, ale treba sardaukari tam vypadaj jako neco mezi italskym gigolem a kasparem (v protikladu v ty lynchovo je naprosto dokonalej stillsuit, v hbo naky plateny hadry bez ucelu)
  • Chudák Ragnar a to se mi ve Vikingzích tak líbyl. Skoro se bojim abych si ho nezkazil WOWkem.
  • přesně.
  • Nebo kdyby natočili pořádné sci-fi třeba podle knížky od Pohla - Heechee to ne to radši natočí 150tou verzi komiksu a nejlépe už po třetí ten samej *11*
  • Takovéto kolotočářské nesmysly se točí ale že by natočili Dunu s novými filmařskými technologiemi na to kašpaři nemaj vaja.
  • Těžký průměr. Ale na druhou stranu jako úvodní film bych to viděl tak na 45% :p
  • Ja ako niekto, kto nehral v podstate žiadnu Warcraft hru (trochu jednotku či dvojku), tak som bol spokojný s filmom.. taká dobrá 6 (alebo slabá 7).. prvá asi polhodina bola pre mňa úplne mätúca, každá scéna nová postava, nové mená, nové príbehové linky, žiadny kľud pre ľudí ako ja aby sa v tom mohli zorientovať a vžiť sa s postavami.. proste chaos a tie scény boli otrasne postrihané.. potom sa to chvalabohu ustálilo a dobré efekty, dobré bitky, dobrá hudba, niektoré dobré herecké výkony a niektoré zaujímavé postavy postačilo nato, aby som v tejto sérii videl potenciál.. ale skoro každá jedna ľudská postava mi bola ukradená a ak niekto z nich zomrel, nič to vo mne nevyvolalo.. zato orkovia boli oveľa zaujímavejší a lepšie aj zahratí a napísaní.. takže podľa mňa sa oplatí vidieť tento film, neľutujem peniaze ale isto je toto film skôr, ktorí poteší fanúšikov hier ako niekoho ako mňa, ktorí v podstate nevie nič o svete, v ktorom sa hry odohrávajú
  • Ten film je primárně pro hráče nebo bývalé hráče, kteří to budou hodnotit hlavně podle toho co znají (příběh, postavy, lokace a vlastní herní zážitky), pak je tu ta sekundární skupina, kteří o tom neví vůbec nic nebo jen velmi málo a ti budou film hodnotit především podle těch tradičních věcí, včetně i toho příběhu a to pro ty neznalé může být i velké kritérium k udělení menšího hodnocení, protože jak jsem říkal, nejde nacpat celý příběh do dvou hodin a člověk, co to nezná může mít v mnoha věcech chaos. Takže tady hlavně budou pramenit ty diametrální rozdílí hodnocení, hráč dá 80-90% a nehráč 40-50%. (Tím nechci paušalizovat, rozhodně budou výjimky, je to jen snaha na odpověď, proč se hodnocení tak moc liší)
  • sugyn
    Musim podotknout, ze film je az skoro nevhodny pro lidi co neznaji Warcraft. Spousta veci se tam nevysvetluje je to toceny vylozene pro fanousky. Aspon takovy pocit jsem z toho odnesl ja.

    Ze zajimavych postav muzu vyzdvihnout Medivh a to je vse. Naopak o Garone si myslim, ze asi bude bipolarni.

    Graficky se mne to libilo, srdce zaplesalo radosti kdyz jsem uvidel Stormwind, Goldshire atd. Spelly taky hezky udelany, vyhradu mam ke svitivim ocim magu, na druhou stranu jejich "pokriky" pri kouzleni krasne sedly do filmu a atmosfery.

    Bohuzel film hodne rychle ztratil tempo a ve druhe polovine to bylo uz i utrpeni sledovat. Nicmene nazor jsem si na to udelal asi nasledujici. Lepsi to videt jednou v kine a potom nikdy.
  • Myslím si, že na jedné straně se najdou nekritičtí fandové warcraftu, kteří nebudou tolerovat kritiku, protože všechno na filmu je skvělé a na druhé straně se určitě najdou hateři, kteří to už pošlou do háje jen kvůli tomu jak je to moc nerealistické a barevné, ale to je prostě warcraft.
    Myslím si, že člověk, který zná to lore, postavy tak bude mít přirozeně výhodu oproti člověku, který o Warcraftu neslyšel, protože si doplní chybějící informace, které si člověk neznalý lore nemůže doplnit, ale zase na druhou stranu může člověk se znalostí lore očekávat A a ono se objeví B nebo C a může v tom mít guláš nebo zklamání.
    Takže rozhodně neplatí, že člověk nepolíbený světem Warcraft nemá právo hodnotit, tvůrci to udělali tak, aby ten film byl pro všechny, jinak by to ani nebylo možné vydat.
    Film má jednu velkou slabinu a to je, hodně příběhu v krátké době, takže některé věci byli pozměněné a některé se ani neobjevili, dvě hodiny je prostě málo na odvyprávění takového příběhu.
    Myslím, že brutální většina fanoušků Warcraftu bude nadšená a něco málo nových tváří si zkusí to WoW nebo Warcraft 1,2,3 zahrát a třeba se taky stanou fanoušky.
    Podle mě je škoda, že se tvůrci rozhodli oddělit warcraft filmy tím, že mu udělali samotné universum, je to pro mě zklamání, ale pochopitelné jelikož přepisovat 20 let staré lore umí snad jen Disney (Star Wars)
    Já jsem šťastný, že jsme se konečně dočkali filmu a věřím, že se v blízké době dočkáme pokračování.
    Nechci tomu dávat nějakou finální známku, protože bych byl určitě ovlivněn tím, že jsem fanoušek Warcraftu, ale rozhodně doporučují ten film shlédnout, blizzard málo kdy udělá něco nekvalitního.
  • KrPa
    No nevim, strihem me ten W pripominal Enderovu hru, chteli nacpat spoustu deje do pouhych 2 hodin. Taky ten film mi pripada jako dlouhy trailer na serii (stejne jako 7. SW). Efekty vyborne (hlavne magie), skutecni herci vs CGI byly hrozne okati. Jsou tam i nejake nesmysly v deji (to ale nechci spoilovat). Hlavne jsem tam cekam nejakou poradnou bitvu, ale nejdelsi mela jen 5 min. Finalni souboj taky nic moc. Prachy si to na sebe urcite vydela, proste nadprumerne fantasy. 70%
  • Film mi prisel jako klasické B. Zadny slavny herec, místy slabsi CGI. Děj asi nikdo ani nečekal.
    I kreslená Zootopia mi přišla lepší. Možna se měli na herce uplně vyprdnout a udělat to komplet render. Herci byli velice slabí.
  • KrPa
    Warcraft knizky jsou takovy prumer. A u LOTRa jsou nejlepsi hry Bitvy o Stredozem, coz jsou vyborne RTS na upravenem enginu z CaC Generals.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit