Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • "...Vzhledem k mé patentované neschopnosti ovládat hry na gamepadu jinak než horečnatým mačkáním všeho..." - a tohle dělá redaktora v "prestižním" videoherním webzínu? Zítra jdu k lékaři, doufám, že mi teploměrem nevypíchne oko a stetoskop nevrazí do...
  • Hezká reklama pane Dobrovský, děkuji. Měl bych pár poznámek:

    "...vyděšeně pozoruji vlnu, která se rozhodla ukončit pouť mé lodi Jackdaw"
    Můžu se zeptat proč? Může v ACIV moře loď nějak poškodit?

    "Ubisoft se postavil proti marketingovému pravidlu o vývoji pokračování podle úspěšných vzorců..."
    Opravdu? Takže konečně AI která není hluchoslepoprašťěná, neútočí zásadně po jednom, nečeká na vlastní smrt? Konečně žádný autoheal? Že by? Já jenom že to ze všech dosud prezentovaných ukázek nějak není vidět.

    "Bylo by na místě moudře kývat hlavou a tvrdit, že Ubisoft umí dělat otevřené světy naplněné obsahem. Tváří v tvář Assassin's Creed IV se z moudra stává opakovaná pravda."
    AC3 ???
    • Luke
      1) Ano.
      2) Autoheal je, ale umíral jsem dost často a rychle, takže by nemusel být spásou. Vyběhneš-li z perimetru mise, tak podobně jako ve FC3 je považována za neúspěšnou.
      3) AC3?
      4) Hry si navzájem kradou spoustu nápadů, a když je dobře využijí, tak to nemá cenu hrotit.
      5) Pořád je to hra a ne simulátor.
      6) Znamená to, že po tobě nejdou jako slepice po flusu při sebemenší chybě.

      Tím je to snad vysvětlené. Díky za reakce!
      • 6.) To by bylo zajisté dobře, protož vyvažovat takovým přístupem jinak obecnou hloupost AI při boji vypadá poněkud nevyrovnaně.
      • Děkuji za čas a za pročtení příspěvku.
        1.) Pokud může moře i mimo bouřkové oblasti poškodit loď, tak rozhodně +1 pro Ubisoft.
        2.) Otázka byla širší, ale dobrá, počkám si, jestli to bude tak jako v AC3, kde není problém na jedno sezení povraždit téměř 1000 soupeřů (http://www.youtube.com/watch?v=Bw3U_getqDg)

        3.) Ano, AC3. Ani masivní reklamní kampaň nedokázala zakrýt, že i přes výtečně audiovizuální zpraování hra silně pokulhává, a situaci nezachrání ani velmi slušný úvod do situace v kůži Haythama.

        4.) Od kolosu formátu Ubisoftu bych očekával alespoň malou veřejnou zmínku v rámci některého deníku, něco ve smyslu že někteří z vývojářů se rádi inspirují tím nejlepším (RE4 byl pokud vím ve své době velmi kladně přijat).

        5.) Pořád to neřeší, že dílo obsahuje romantizovanou podobu pirátské tématiky, které se ale Ubisoft ústy zřekl -> http://www.mcvuk.com/news/read/ubisoft-assassin-s-creed-iv-gives-pirates-the-hbotreatment/0112206
        Lze zajisté vymyslet jiné mechaniky, které méně připomínají laciné pirátské knížky.
    • "Žraloky, jejichž harpunování je strhující jako rockový koncert."
      Myslíte tu mechaniku velmi viditelně zkopírovanou z boss konfrontace Leona a příšery Del Lago z několik let staré hry Resident Evil 4?
      http://www.youtube.com/watch?v=fTpz-Zds4iU

      "Zoufalými piráty, kteří plovou na sudu a potřebují zachránit. Je to ideální způsob doplnění posádky po náročné abordáži. Haj hou, ať teče rum!"
      Počkat, nebylo jedno z hesel Ubisoftu (které jste VY, GAMES, opakovali ad nauseum), že ve hře nejsou žádná "romantická ztělesnění" pirátské tématiky? Něco mi tu nehraje...

      K nim patří souboje, ke kterým kdosi v Ubisoftu přistoupil jako chirurg a odstranil zbytečnou krvavost, přebuzenou umělou inteligenci (agresivitu) a vysoké počty nepřátel.
      "Přebuzenou umělou inteligenci" - znamená to, že teď už se panáci nehýbou vůbec, pokud předtím byli "přebuzení"?
      • ...nemůžu si pomoci, ale když si čtu tvůj útočný text na poeticky sepsaný článek, napadá mě pouze: To je ale blb. Bez vlastní zkušenosti odsuzuješ a útočíš na hru, kterou se ti někdo, kdo ji skutečně hrál, snaží popsat a trochu tě do svého zážitku vtáhnout.
        • "Bez vlastní zkušenosti odsuzuješ"
          Mám zkušeností dost abych věděl, kam tohle míří. U AC3 jsem to psal taky (a ne protože nemám AC universum rád, ale právě naopak, protože mi přijde že Ubisoft šíleně mrhá potenciálem), taky mi řekli podobní jako Ty že to není pravda a vida jak jsem si nakonec hezky padl do oka s většinovým názorem ^_^

          "někdo, kdo ji skutečně hrál, snaží popsat a trochu tě do svého zážitku vtáhnout."
          Kdo hrál co? Přesně tu hru kterou bude Ubisoft prodávat zákazníkům? Viz SimCity kauza. Dokonce i pan Dobrovský je si toho vědomý, když do článku připsal sebeobrannou klauzuli pro eventuální budoucí 180° otočku, kdyby bylo potřeba:

          "poznámka: výsledek samozřejmě může být jiný a hratelná ukázka byla připravena pro novináře"

          Takže vím co dělám - po přečtení vcelku obsáhlé reklamy na AC4 se ptám autora reklamy na pár velmi zajímavých bodů ohledně hry samotné. Prozatím žádná odpověď, asi by se odpovědi svým vyzněním poněkud neshodovaly s "poeticky sepsaným článkem".
          • Ke tvé prognóze o AC3 napíšu pouze, že i porouchané hodiny jdou dvakrát děnně správně. Navíc AC3 byla spousta věcí vytýkána ještě před vydáním právě na základě novinářských zkušeností. O tom potenciálu máš možná pravdu, ale bez konkrétních návrhů to zní jako sliby nejmenované politické strany. Ano, výsledek MŮŽE být jiný. To, že byla hratelná ukázka připravena pro novináře neznamená, že jim byla speciálně vytvořena na míru. Autor se ve článku odvolává na dvě dostupné sekvence hry, což v kontextu k AC může být zavádějící. Pokud by ses skutečně chtěl ptát autora, tak mu napíšeš jiným způsobem než do dikuze. To, co jsi zde sepsal byl vyloženě útočný příspěvek, aby jsi si absencí autorovy odpovědi mohl mastit ego. Takoví jako ty se pak v dalších diskuzích vždy chvástají, jak znali výsledek předem, ale v případě omylu se za své předchozí žalozpěvy už nekají. Odmítám tuto hru odsoudit předem, tím spíš ne, když se na ní zatím pěje pouze chvála.
            • Nařčení o nepsaní omluv beru zpět. Stejně se ale dál musím autora, potažmo všech autorů, zastat. Jak mají novináři psát články o kvalitách hry, když jim je předložena právě jen určitá část? Na jednu stranu tu odsuzuješ konkrétní hodnocení dodaného úryvku, na druhou stejně ale tak odsuzuješ tzv. zadní vrátka. Dokud se novinářům nedostane přímo hra do rukou, mohou vycházet pouze z výrobcem naservírovaných informací. Jejich prácí je tyto informace/zážitky vstřebat a objektivně předat čtenáři, který si pak může vytvořit představu o hře...
              PS: Vzhledem k tomu, že tyto diskuze stejně nikoho nepřesvědčí ke změně názoru, navrhuji status quo a ukončení pře.
            • "Pokud by ses skutečně chtěl ptát autora, tak mu napíšeš jiným způsobem než do dikuze."
              A autor mne bude ignorovat a to naprosto právem, protože není placený za to, aby si skrze E-mail dopisoval s kdejakým návštěvníkem z diskuze (navíc neregistrovaným), který tvrdí, že něco není v pořádku.

              "To, co jsi zde sepsal byl vyloženě útočný příspěvek, aby jsi si absencí autorovy odpovědi mohl mastit ego."
              to co jsem sepsal jsou otázky, na které bych očekával odpovědi v normálních preview/dojmech z hraní. Ovšem to předpokládá, že ono preview/dojmy nejsou napsány jako reklamní článek.

              Takoví jako ty se pak v dalších diskuzích vždy chvástají, jak znali výsledek předem, ale v případě omylu se za své předchozí žalozpěvy už nekají."
              Ovšem toto jsem si dal práci dohledat: http://diskuse.tiscali.cz/games/bleskovky/obecne-1/?page=640&style=flat (možná už to bude o pár stránek hlouběji), najdi si dle přezdívky Tanbou.

              Já se nebojím přiznat si, že jsem se seknul. Jenž to se skoro nestává a to ne protože bych se považoval za tak skvělého (spíš bych byl radši, kdybych se musel pořád omlouvat -_-), ale protože herní business je z pohledu konzumenta krásně čitelný. Je-li něco jednoduché, tak v příštím díle to bude ještě jednodušší, pokud něco vypadá hloupě ale prodává to, tak se to bude dál prodávat; pokud marketing prohlásí "máme lepší AI" tak tím chtěli říct, že produkt více využívá naksriptovaných situací nebo že byl rozšířen repertoár postranních činností bez přímého dopadu na herní zážitek, nikoliv že je AI opravdu vylepšená. Není to zas tak těžké, takhle předvídat, jedna se v podstatě o krátkodobou extrapolaci.
            • "Ke tvé prognóze o AC3 napíšu pouze, že i porouchané hodiny jdou dvakrát děnně správně."
              Hm...řekl bych, že tyhle "hodiny" jsou mnohém lépe ^_-.

              "O tom potenciálu máš možná pravdu, ale bez konkrétních návrhů to zní jako sliby nejmenované politické strany"
              Nebudu tady copypastovat ani dohledávat, ale už jsem se zde na Games nekolikrát rozepisoval o návrzích v oblasti hratelnosti, kteér by z AC rozhodně neudělaly náročný simulátor, ale jemně by podtrhly fakt, že hráč ovládá člověka (ne terminátora) a stojí proti vycvičeným lidem (ne proti boxovacím pytlům pro efektní dorážecí animace).

              "To, že byla hratelná ukázka připravena pro novináře neznamená, že jim byla speciálně vytvořena na míru"
              SimCity, eventuelně Alien vs Predator: Colonial Marines. Jak vidno, firmy se těchto praktik neštítí. A proto má být žurnalista dvakrát tak opatrný, a ne ze sebe dělat prodlouženou ruku PR oddělení.
      • *11*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit