Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vidlec
    G1 - Pecka
    G2 - Pecka
    G3 - Po 1052121 patchích pecka
    Risen 1 - OK
    Risen 2 - Trash
    Risen 3 - Meh
    Tohle dle obrázků zatím vypadaná na další trash *13*
    • U G3 dodnes lituji, že jsem koupil sběratelku. Dal jsem tomu šanci asi čtyřikrát, ale pokaždý mě to přestalo bavit. Patche trochu opravily soubojový systém, ale to hlavní žádný patch nespraví. Rozhovory, postavy, questy, podání příběhu - všechno špatně. Kdybych je měl seřadit dle oblíbenosti: G2 + datadisk > G1 > R3 > R2 > R1.
    • Gothic 3 bych za pecku rozhodně nepovažoval. Měl své dobré části (rozhodně nejlepší soundtrack ze série), ale i po miliónu patchů byl soubojový systém totálně rozbitý (stačilo najít úzkou cestu a s trpělivostí jsi sejmul jakoukoliv potvoru) a hra šla proti lore původních her, když se orci ze supersilných nepřátel proměnili v neohrabané páprdy, se kterými hráč vytíral podlahu hned na začátku hry.
      • to máš teda pěkně krátkou paměť. V Gothicu II. jsi mohl ze spadlé klády, která byla u toho obleženého hradu vyvraždit všechny Orky v oblasti, jednoho po druhém, bez ztráty jediného HP.

        Co pořád všichni nadáváte na Gothic III? je to jak řeťezová reakce. Před lety to někdo napsal v diskuzi a od té doby se toho držíte jak h.o.u.n.o košile. Mě teda přišel Gothic III velmi povedenej - připouštím, že jsem to hrál poprvé minimálně 1,2 roky po vydání a pravděpodobně byly v té době odstraněny závažné bugy, ale teď s odstupem času je Gothic III to jediné z původního univerza, co bych si byl ještě schopný nainstalovat do PC.

        Gothic I má absolutně šílenej vizuál, Celý je to takový prkenný a v podstatě na h.o.u.n.o. Novej hráč to hrát nebude a veterán to nemá zapotřebí.......pokud netrpí Alzheimerem, tak si stejně pamatuje i po letech všechny herní lokace. Gothic II vypadá šíleně i s grafickejma addonama. Teď před rokem jsem to zkoušel nainstalovat s různejma serepetičkama od komunity a stejně jsem to po 3h musel vypnout, nedalo se na to koukat. Nebyl důvod to hrát znova, i po těch 12 letech si pamatuju, kde co zhruba bylo a jaký byl děj.

        Gothic III jsem jako jediný opakovaně hrál i asi 2 roky zpět. S tím Community patchem 1.74 + různé módy z moddb.com z toho i v 21. stol udělali i vcelku vizuálně, příběhově a herně slušnou hru. Gothic I a II se už ale prostě teďka hrát nedá - je to tak zastaralý, že to uctíváme jen proto, že jsme z toho byli před 17 - 14 lety paf.

        O Arcanii nemá smysl mluvit - to je nepovedený vtip.
        • U mě vítězí Gothic 1 a Gothic 2 kvůli atmosféře. Gothic 3 měl sice hezkou grafiku ale tu atmosféru předchozích dílů úplně postrádal. Všechna města byla strašně generická, nevýrazné postavy, podobné úkoly a pak vybrat jednu ze dvou stran a pomoci jí zbavit se ve městě strany druhé. Pak chvíli putování divočinou a v dalším městě opakovat to samé.

          A co se týče soubojového systému, tak ten strašně zkazili. Stačilo mačkat levé tlačítko myši a člověk mohl umlátit víceméně jakéhokoliv nepřítele, aniž by ho pustil k protiútoku. Docela rozdíl proti napětí z G1 a G2, když šel člověk na nízké úrovní třeba proti mrchožroutovi nebo dvěma.

          Gothic 3 jsem napoprvé vůbec nedohrál, přestal mě bavit a někde tuším v půlce pouště jsem ho přestal hrát. Na podruhé, když jsem se k němu za rok, za dva vrátil, jsem ho už dohrál, ale musel jsem se k tomu docela přemlouvat.
          • U mňa je to tiež, ale čo sa týka toho kontroverzného Gothicu 3 , bolo to z časti niečo obdobne ako dnes Wiedzmin 3 - v tej megalománii sa to všetko stratilo, či dej, príbeh, alebo atmosféra,
            Ale vo svojej dobe, vyzeral úchvatne,a ešte úchvatnejšie bol zabugovaný, podla mňa a aj niektorých iných to bol jeden z najväčších vizuálnych skokov doby. Lenže sa zabudlo na ine veci.
            Boli tam isté spory s vydavateľom. Ak by mal byť Gothic 3 taký ako si ho predstavujem, orezal by som ho o ľadovú a púštnu časť sveta, menej miest, a trošku komornejší hlbší príbeh , niečo ako Risen 1 posledná naozaj vydarená hra od nich, kde ešte o pirátoch nebolo toľko dezilúzii počuť.
            Ono ta stredná časť Myrtana , bola najlepšia , najkrajšia, a istých čas to malo aj osobitú atmosféru, dodnes si pamätám , tie lesy , vodopády , pevnosť Faring, to bola paráda, lenže cele sa to v tej veľkosti postupne stratilo, myslím že Zaklínač 3 je na tom oveľa lepšie.
            A počul aj o tom že ten hlavný Mikael Hoge, ten s tým copikom, vraj mal po Risene 1 odísť zo štúdia, ale ešte o tom hlbšie informácie nemám, čiže keby náhodou niekto, mohlo to mať istú výraznú stopu na kvalite zanechať . Gothic 3 by som hodnotil na 7,5/10 ale oproti prvým dvom dielom v porovnaní 6/10. Risen jednotku na 8,5/10 Desiatky by som dal len prvému Gothicu a prvému Zaklínačovi za tu neopakovateľnú atmosféru. Ja som len zvedavý na ten Nehrim / Enderal či to hral niekto, či to má nejakú spojitosť s Gothicom, či snáď s jeho obdobnou atmosférou ?
        • Lukyz
          "Gothic I má absolutně šílenej vizuál, Celý je to takový prkenný a v podstatě na h.o.u.n.o. Novej hráč to hrát nebude a veterán to nemá zapotřebí..."

          Já dohrál G1 znovu cca 3 měsíce nazpět, tak kam já to vlastně spadám? *1*
          • Mezi veterány s Alzheimerem a sadomasochistickými sklony
      • JamesFaith
        A jak lore, jakkoliv pochybné je pod tento termín zařazovat náročnost soubojů, narušuje kosení orků na začátku trojky, když na konci dvojky už jsem s orky podlahu vytíral a narozdíl od přechodu G1 do G2 tu nedošlo k žádné oslabující události?
        • Když je ork ve zbroji méně nebezpečný, než blbý divočák, tak je něco špatně. V předchozích dílech byli orci velká hrozba, ze které měla celá kolonie bobky, ale tady můžeš vysekat jejich tábor bez většího problému, zatímco ostatní monstra mají obtížnost nastavenou skoro stejně, jako v předchozích hrách.
        • Inquisitor
          Na konci dvojky byl z hrdiny super neporazitelný geroj, kdy všechno co stálo v cestě padlo na jednu max. dvě rány. Ale zase ten pocit satisfakce, potom co jsem půlku hry dostával na prdel¤, byl k nezaplacení :)
    • KrPa
      R2 byla tedy kratka ale vcelku dobra hra, sice totalne nenavazovala na R1 ale proc ne, me se libila.
  • No protože tohle je ukázkový případ, když se studio zasekne někdy v roce 2000... Jejich snaha o vzkříšení Gothicu je už trapná - Gothic 3 byla tragédie, od té doby vydávají propadáky jen na konceptu starém 16 let. Jenže doba pokročila a za RPG založeném na mechanice pohádky o kohoutkovi prostě nikdo pořádně platit nebude.
    • Risen 1 se ke Gothicu náhodou přiblížil a byla to dobrá hra.
  • Tak co nám říkají IP adresy? Del0 už nepoužívá nick "yupík" ale teď je to "meh" a ještě ukradl anonymně nick Vogonovi.
    • Femto detected.
    • Vogon
      Myslím, že když tomu komentáři chybí vogonská ochranná známka, tak je všem jasné, jak to s ním je, ale co je hlavní je to, že tvůj problém(nazývat to problémem je směšné) to není. A přestaň lidi obviňovat, když nemáš důkazy, obzvláště když ty, nebo někdo kdo píše velmi podobným způsobem, má s tímhle "zločinem" zkušenosti.
    • Mě tu graf hlásí, že místní troll hehe právě dosáhl nové hranice trapnosti, málem se ani nevešel do tabulky
  • michaliuz18
    hloupost, uz nevedi jak zaujat , vykrik do tmy. Uz risen 3 tahal z posledneho , chcelo by to trosku lepsie technologie ,technicke spracovanie, grafiku atd, ale co chceme od amaterskeho studia ktore uz desatrocie tvoria stale ten isty gothic koncept . Ziadny posun vpred, a pchat mechov medzi stredovek , jetpacky, toto ne , to ako keby vo witcherovi jazdili na stihackach a lietadlach, blbost
  • kkING
    podle clanku mi to dost pripomina G3 :-) po vydani
  • realně, jaká hra od dob gothic 2 od nich byla dobrá? Na G2 nedám dopustit, ale kua, ta firma zije z reputace dvou her a vydava posledních 15 let BS...
    • treba risen 1 a G3, když odhledneme od bugu
      • no G3 nic moc v porovnani s g2, jako bavilo me to, melo to atmosferu atd... od bugu docela tezko odhlednout v pripade g3, v ty dobe to bylo prakticky nehratelny prece, po 150 patchich je to ok hra, beru. Risen uz me teda moc nebral, bylo to desne ukecany, linearni a repetitivni. Kdyz bych dal G2 100%, tak G3 v době vydání 50%, s opravama třeba 75%, hRyzen podle mě estě min, 65%. Nic extra, nato že to byly jejich nejlepsi hry po g2. Dá se tak akorat říct, že nebyly AŽ TAK špatný, což mi přijde od studia co udělalo g1+2 málo :( Nevim v čem maj furt problém prostě, dřív to uměli, tak vocode kua? :/
        • Nemaj zadnej problem, umej to furt a delaj to furt stejne. Problem mas ty diky tlaku jinejch her, kterej te po case otupi. Dulezity je si to uvedomit a videt to.
          • tak to asi těžko
  • Jen ne společníky jako v bioware hrách .
    • TheGGG
      postavy v mass effectu patří mezi nejlepší charaktery jaké byly kdy (v rámci her) vytvořeny...
      • Dej si zase radsi novou fotku, nejak uz na ty tvoje bezcenny zvasty lidi opet kaslou.
        • To co rekl je obecne znamej fakt. Novou fotku si dej sam.
          • Je fakt, že sou na tom líp než ty směšný postavičky z DA serie.
        • TheGGG
          je to pravda anonymku, postavy v ME patřily když nic jinýho k těm nejlepším co byly kdy vytvořeny...
          • coze? pokud je to tvuj nazor tak ok. Ale jinak na zaklade ceho to posuzujes? Hral si snad vsechny hry co kdy kdo vydal? Mas k tomu nejaky podklady nebo tak?
            • TheGGG
              hrál jsem spoustu her a četl hodně komentů... ne sice každá, ale některé z postav v mass effectu jsou obecně považovány za nejlepší společníky co kdy ve hrách byli...
    • mas neco proti bisexualnim bykum?
  • PB jsou od vydání gothicu3 defakto v háji. U risen1 si ještě snažili zachránit jméno a tak udělali takový remake gothicu v jiném prostředí, ale pak to šlo stejně do kopru. Právě to, že se to snaží "měnit" a být orginální, způsobuje to, že to stojí za prd. Zmenili celý systém a styl, od dob gothicu1 a všechny změny byly k horšímu. Zajímavé je, že třeba sérii TES nikdo nevyčítá, že je to pořád to samé, jen s kosmetickými obněnami a hra je vždy hit, ačkoliv je nelogická a nesmyslná už v samotném světě a jeho logiky. PB měli fungovat podobně. Udržet si styl gothic1/gothic2/Risen1, tedy malý, logický, uvěřitelný svět naplněný obsahem, úkoly, monstry a NPC postavami, protože to je přesně to, co oni umí, na co mají kapacitu jakožto studio a co i jejich fandy baví. A pokud se to nějakému nováčkovi nelíbí, ať si zahraje TES, nebo zaklínače3. Bohužel tím, že se snažili držet "trendy" a napodobovat Bioware a CD projekt, šli do kopru a jejich hry už mě nezajímají.
    • Milhaus, vraci se vzpominky. Asi jsme spolu nikdy nemluvili, ale gothic fora jsem cet, tak si pamatuju. Bohuzel to vidim uplne stejne. Je to velka skoda, to misto na trhu po nich vlastne nikdo nezaplnil. Ale rikam si, ze je to dobre, protoze jinka bych asi nedelal porad nic jinyho nez hral jejich hry :)
    • zx_spektrum
      V čem přesně je série TES, cituji, "nelogická a nesmyslná už v samotném světě a jeho logiky"?
      • Z praktického hlediska úplně ve všem. Nemá smysl vyjmenovávat jednotlivé věci. Pokud vezmu třeba poslední kousek, tedy TES5, pak ti přijde normální, že postavy ve vesnici si stěžují, že je každou chvíli přepadávají banditi a žádají hrdinu o pomoc, aby je zlikvidoval. Během tohoto rozhovoru jim tam přistane drak a sejme půlku vesnice, což jim ale nijak nevadí a vůbec to nereflektují. Když se hráč podívá na mapu, zjistí, že banditi mají sídlo na druhé straně světa, kde po cestě potkají asi 3 města, 4 vesnice. Když dojde o do těchto měst a vesnic, nikdo o banditech neví ani slovo a o jejich existenci nemají ani tušení. Když tedy hráč vymlátí tu pevnost banditů, vrátí se zpět do původní vesnice, lidé tam jsou nešeni, protože hráč vyřešil největší problém jejich života, při té pžíležitosti tam přistane druhý drak a opět vymlátí půlku vesnice, což jim opět nijak nevadí a nijak to nereflektují.

        Nebo to, že na každých 100 metrech je město, vesnice, tábor, pevnost, sídlo příšer/ úkryt banditů atd, ale že obyvatelé města/vesnice nijak nerefelktují, že mají 100 metru od brány pevnost banditů/havěti atd. Protože jim je to jedno, mnohem hroší je smečka vlků/zvířat na druhé straně světa, který je deptá mnohem víc.

        Že celkově jsou jak města, tak vesnice, tak i pevnosti, tak i jeskyně a tak i víceméně všechna místa ve hře udělaná tak, že by prostě nemohla fungovat a přežít.

        Světy v těchto hrách jsou zkrátka neuvěřitelné, když se v něm pohybuji, nevěřím, že by takový svět mohl existovat. Nejde o to, aby byly reálné, ale aby člověk hře věřil, že nějaký hrdina může zažít to, co zažívá ten jeho ve hře, že může existovat postava, jako je ta ve hře, která by mohla mít ony problémy o kterých mluví vzhledem k situaci ve hře, lokalitě kde se nachází atd. Těch věcí je tam strašně moc a to zrovna TES5 je na tom v tomto ohledu o trochu lépe, než předchozí díly.
        • No z istého hľadiska čo píšeš pravda to určite je. Ja tiež si Vás alebo ťa pamätám od Gothic fóra, asi osem rokov dozadu, tvoje články boli neprehliadnuteľné, u nás so starším známym od dola sme ťa poznali pod pojmom - indikátor analogických dát - čo je dobre a čo nie, z časti to bola aj sranda.
          A čo sa týka Gothicu, naozaj by sa mali držať konceptu Gothic 1/2 Risen 1 - ako sme už konštatovali, i keby sme to dostali po xtý krát, máme to radi, lebo vieme že to funguje, ale čo nás serie je že tú istú blbú chybu spravia viac krát ako by vydali normálnu hru, akou sa preslávili a na akú majú, či akú vedia spraviť. Ešte takýto Gothic 3, i keď ma v dobe nasral, je lepší ako všetko čo bolo , mimo Risenu 1 po tom, proste ten Gothic 3 mal vyzerať, ako Risen 1, stačila len stredná časť Myrtana, ta mala aj celkom atmosféru, a nebolo by to také zbytočné megalománske, ale v podstate ja mám i tak ten Gothic 3 dnes rád, i keď nie tak ako staršie diely, lebo to cele graficko - umelecký - vegetačné, stredne pásmo časti sveta nemá ani dodnes obdobu, čo sa týka spracovania prírody, na tom si fakt dali záležať, potvrdil mi to aj lesník kamarát. Ja to rád najradšej hry ktoré boli svojské, originálne, neboli moderné, na svoju dobu, dobre i keď si v pohode zahrám dnešné hry, jasne viem odlíšiť akého typu sú stvorené.
          U mňa najväčšiu rolu hrala vždy atmosféra, potom príbeh plus umelecké stvárnenie sveta, jasne je tam aj hra-teľnosť, ale ta sa práve od toho odvíjala.
          Toto mi splnili hry jedine : Planescape Torment - Gothic 1/2 - Zaklínač 1 - Posel Smrti 1 - Inquisitor - Call of duty 1 - Syberia - Metro 2033 - Pathologic -
          To neznamená že dnešné moderné hry neuznávam, ale tieto vyššie menované hry mali , majú a vždy budú mať neprekonateľnú atmosféru. A zrejú ako víno.
          Čo sa týka atmosféry, umeleckosti, či zápletky v rámci rpg žánru, tak Gothic 1 a Zaklínač 1 vedu, a som rád že takéto diela vznikli, utkveli mi v pamäti. Myslím že dnes ma podobným spôsobom prekvapil len Kingdom Come, bolo to niečo podobne ako pri začiatkoch Gothic 1 či Zaklína 1 - CD Project sa vybral cestou progresu čo nie im za zle, len to už proste prvému dielu sa nemôže rovnať, i keď uznávam aj ďalšie diely sériu. Snažia sa , to vidno, jasne všetci spokojní nebudú, ale zrejme aby nezostali ako Pyranha bytes, tak to museli spraviť a ísť s dobou, Hry od západných či východných štúdii boli u mňa vždy o niečom inom, napriek tomu že mohli byť kvalitné, ja najradšej hry kde sa cítim ako doma. Ako pozdravujem Milhausa , aj Gothic fórum , všetko dobre, nech sa darí , na fóru som patril medzi uživatelov zároveň k najstarším ale najmenej prispevkami, keď už tak to boli básne ako je táto , ktorú práve dočítaš .
          Otázka znie o čom bol ten Nehrim, či Enderal, niekde som započul respektíve sam i dostala informácia že je to totálna konverzia, aj čo sa týka atmosféry, príbehu, či umeleckosti sveta, toto ma zaujalo, je to pravda ? ma to bližšie ku starému Gothicu ??
          Ja už aj tradične so starým susedom pozdravujeme , na Zdravie ,,,,
        • TES hry maji lore o velikosti narodni knihovny mensiho statu. Treba v Oblivionu jsou kolem Imperial City do kruhu rozmistnene pevnosti (toho casu jiz vybydlene) mely za ukol chranit hlavni mesto. Obchodnik rano vstane, jde pracovat do obchodu, v sedm vecer zavre a jde si dat pivo do hospody, potom jde pomalou chuzi zpet domu kde zalehne do postele (opet Oblivion rok 2006). Chorrolska knezna jednou tydne jezdi navstevovat okolni mesta kvuli obchodnim zakazkam, neteleportuje se ale sedne na kone a realne tam dojede, lze ji pak najit v nejakem meste jak diskutuje treba s onchodnikem (Oblivion 2006) atd atd atd...
          TES hry jsou obsahla a kdybys chtel aby topograficky odpovidaly realite, nemeli by jsme mapu ktera jde prejet na koni za 20 min ale mapu kterou bys prejizdel tri dny, coz je v zajmu hratelnosti nesmysl.
          TES hry vychazeji ze svojich predchudcu, maji nabizet velky pocet dungeonu, fantasy prisery a svet kde jde takzvane zit druhy zivot, sandbox..coz delaji. Chapes, mesta vesnice, dungeony v Baldurs Gate jsou taky udelana tak ze by nemohla prezit a nikoho to nestve:)
          Gothic 1+2 byli omezene hry kde az po dlouhe dobe hrac dostal volnost, TES hry davaji hraci obrovskou volnost hned od zacatku, a z tehle poucky vychazi i stavba sveta a to jak se ty hry hraji. A jak znamo pokusy PB o volnost nedopadly moc dobre (G3 a Risen 2+3). U TES bud pristoupis na pravidla hry, nebo to nepochopis a budes tam hledat neco co tam neni a pak te to nebude bavit.
        • jen ze zajímavosti: v jakých hrách například dovedou NPC zpětně reflektovat tak náhodnou a nepředvídatelnou událost, jako je útok draka na tu nebo onu vesnici?
    • gothic 2 > gothic 1
      • G1, G2 a G2a považuji víceméně z hlediska funkčnosti a stylu vytvoření jako jednu hru a je to pro mě osobně gothic. Gothic3 je již tvořen v novém engine Gnome, ve kterém byly dělány všechny ostatní hry, včetně Elex a právěš s ním, se vše změnilo k horšímu a stále mění.
      • KrPa
        co se tyce sveta, delky, pribehu tak ano, ale g1 mel velmi dobre 2 veci: bojovy system a do kolen podlamujici humor, to uz v dalsich dilech nebylo
    • nejsi nahodou z gothic fora? ten nick mi prijde povedomej a kdysi v davnych dobach jsem to forum četl
      • jo, jsem.
        • Vy ste tam tusim kedysi mali dobry topic o Nehrime. Pre pripad, ze ste to nezaregistrovali, onedlho vyjde jeho natupca Enderal.
      • hele, ty rozumbrado..prestan hazet do jednoho pytle zaklinace a skvele TES, nebo ti poslu tricko s obrazkem Toda Howarda *3*
  • Lukyz
    Já bych řekl, že všechny hry od PB jsou na první pohled těžkopádné a nezajímavé, ale po nějaké době se dostanou pod kůži a už nepustí... teda u mě všechny, až na poslední dva díly Risen *2*

    Zajímalo by mě, jaký by měl názor na tohle demo Miloš *4*
    • MickeyMutant
      Myslím, že Miloš to určitě nehrál. Pochybuju, že na celém Hradě existuje byť jediný počítač, který by zvládl víc než tweety místních poskoků.
      • Milouš Ovar tuZeman je nejlepší prezident, pojídač bůčku a spussytel českého národa. Neber si ho do pusy ubohý sluníčkáři uctívající spícího Karla, stejně ho budem volit i příště a uvidíme na koho si za 50 let dějiny vzpomenou!!!
        • Jeden chytrejsi nez druhej, zustante radeji u tech her, kluci.
          • Spíš je vidět, že dnešní průměrný hráč nepochopí parodii. A proč myslíš že jsem kluk. Vzhledem k vogonskému vzhledu bys to stejně nepoznal.
    • takze tim vsechy myslis zhruba vetsi polovinu..kdyz se ti dve ze sesti her nelibej :)
  • maros.goc
    to spojenie fantasy a scifi je neokukane a skvelo to fungovalo napríklad v sérii Wizardry, preto nechapem preco by to nemoholo fungovat tu :) ....mne sa to strašne páči, hoci tá prezentácia by asi neohúrila ani mňa...najväčším tŕňom v oku je samozrejme súbojový systém, ktorý "Pirane" nikdy nezvládali....ale je to až trestuhodne prísť na trh s hrou majúcou slabučký súbojový systém v čase, keď tu máme perly ako Dark Souls či Zaklínač 3 .....bože tak nech to ale aspoň okopírujú, nikoho to nebude štvať kedˇsa to bude hrať lepšie ako teraz!
    • MickeyMutant
      Ale spojení sci-fi a fantasy je celkem běžné, jak ve hrách, tak v literatuře nebo filmu. Podstatné je, jak dobře je to celé vymyšlené a zpracované. No a Elex na první pohled případ zajímavě postaveného světa zřejmě nebude.
      • ne spojeni scifi a fantasy v zapadnich rpg hrach rozhodne bezne neni, spis v tech japonskych, ale ty tady zase nikdo nehraje, takze o tom nevi. Je to presne jak pise kolega ze slovenska, Piranha ty svety udelat umi, umi i ukoly, a system hry..co neumi jsou souboje (stoji za prd od prvniho gothica) a jejich hry jsou takove rozvrzane a tomu pozlatku AAA jim vzdycky neco malo chybi. Ja se na Elex tesim.
        • Není běžné, ale i tak se tam najdou luxusní kousky. Wizardry, Albion, Arcanum...
        • MickeyMutant
          Warhammer 40k, Quake, Doom, Shadowrun, Dishonored - jenom z těch, co mě zrovna napadaj, ale mezi RPG jich asi tak moc není.
        • Vogon
          Tak logicky, že ve hrách dochází k míšení žánrů zřídkakdy, málokdy jsou herní pisatele dostatečně dobří, na to aby zvládli jeden žánr, nepředstavujme si jak by to dopadlo, kdyby si vzali na paškál dva naráz.
          Takové Star Wars je sci-fi a taky má hodně fantasy prvků, a her z toho univerza je dost. A navíc se tohle staví vedle hry jako Horizon, která bohužel pro pyraně není eurojank. A Starcraft 2 se taky docela blížil fantasy. Jinak třeba jeden hrozný film z 80. let, Yor: Hunter from Space(nebo tak nějak) je taky sci-fi fantasy, a kvalitou je to dokonce blízké nedávným hrám od Piranha Bites. A nezapomínejme třeba na takovou Dunu, ta má taky docela dost fantasy prvků. A takový Doctor Who je taky hodně fantasy.

          EDIT: A jak bych mohl zapomenout na Planescape:Torment.
          • MickeyMutant
            Duna, Star Wars, Thor, Stalker, Cloud Atlas, Jupiter Ascending. Z Tormentu si ty sci-fi prvky už nějak nevybavuju.
            • Protože tam žádný nejsou. PT je dark fantasy. Numenera je science-fantasy.
            • Vogon
              Vzhledem světa mi to připadalo více jako sci-fi(Bylo tam hodně zubatých koleček), ale máš pravdu nebyly tam skoro žádné, ale v Tides of Numenera jich myslím bude více.

              EDIT: A jeden ze společníků je v podstatě robot, teda pokud si dobře pamatuji, myslím že ve jméně má i "dron".

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit