Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 30 fps? na konzolkach ok, ale na pc si nedokazu predstavit tu sekanici...
    • Jak to vubec funguje na konzolich že je to locknute? Si to nedokažu představit. Chapu že nastavi nějake max_fps, ale jak nastavit min? Připadně když už mam hru udělanou tak, aby tam těch 30 bylo minimalně vždy, proč to zamykat a nenechat běžet i na vic?
      • Spades
        aby to zbytecne nezralo HW - kdyz vlezes do mistnoti a mas treba 120FPS, najednou vybuch jak hovado, kterej zacne pokladat naroky na HW, tak nez se srovna vykon FPS zacne skakat jak silene (zacne to skubat), ale kdyz mas stabilnich 30 FPS, tak se na to nezpotrebuje tolik HW a mas rezervu, kdybys nahodou potreboval neco nutne spocitat
      • ja ti nevim, konzole jdou nastesti mimo me ,)
  • Adam_M
    Rozhodně souhlasím…+1

    Edit: Nějak jsem se překlik je to k příspěvku od mijunior.
  • Adam_M
    To že po vydání RAGE se přesune zbytek programátorů je určitě dobrá správa už se DOOMa 4 nemůžu dočkat ale ten zbytek nevím no…asi bych do toho neměl co mluvit ale 30fps?!
  • Doufam ze je rec o konzolove verzi a PC se tento nesmysl vyhne. Chci mit fps podle vykonu sveho HW a ne ten co mi nekdo naridi. *16*
  • Rozdíl je mezí tím, jak to vypadá a jak se to hraje. 30 fps oproti 60 na pohled nelze poznat, oku je to jedno, to se týká pozorování. Hraní je ale rozdíl, změny způsobené třeba pohnutím myši nebo stisknutím klávesy jsou vidět rychleji při více fps a to je dobře cítit.
    • Pohnutí myši řešit vůbec nemusíš. To omezení se samozřejmě týká konzolí. Na PC je to otázka výkonu, popř. volby zapnutí vertikální synchronizace.
  • nejsem znalec ale není 30fps málo když hraju crysis 2 a program fraps ukáže že jsem s 60 spadl na plus mínus 40 je to dost poznat. Resident evil 4 má 30 fps a je to celkem stará hra u doom 4 jsem čekal víc
  • To je všechno hezké, ale teď hlavně, aby to byl opravdu Doom, tedy podle D1 a D2, Doom 3 mi přišel už jako hodně jiná hra, horší, chtělo by to zase klasiku, propracovaný level design, sbírání power-upů, tajné skrýše, pořádný neomezený arsenál zbraní a spoustu nepřátel na odstřel. Je čas, aby už někdo rozčeřil zatuchlé vody dnešních FPS, Dukovi se to zrovna nepovedlo, tak ať se to povede další legendě žánru.
    • S tím, že byl Doom 3 hodně jiná hra než 1 a 2 souhlasím, s tím, že horší, už tolik ne. Doom 3 je jedna z nejlepších survival horror her, jakou jsem hrál. Další tituly, u kterých jsem se bál: AvP2 a možná taky AvP1, naopak třeba Fear mě moc nenadchl, celkem nuda. Pro podobnou hratelnost jako D1 a D2 doporučuji Serious Sama HD a v blízké době vycházejícího Serious Sama 3, který snad bude lepší než nový Duke.
      • Tak on je hlavně problém v tom, že D1 a D2 nebyly žádný survival horory a dost se lišily od D3, takže neříkám, že D3 je špatná hra, jen je to pro mě špatný Doom.
        • V pořádku, záleží, co od něho čekáš, já bych si třeba mnohem radši dal pořádný survival horor, protože na střílení nekonečných zástupů potvor ani nepotřebuju skvělou grafiku, která se hodí především k vytváření dobré atmosféry. Třeba Doom 3 mi přišel jako lepší hra než Quake 4, protože byl strašidelnější a zanechal ve mně větší dojem než více akční Q4.
          • D3 nebyl spatnej a prvni 2-3 hodky mel i hodne slusnou atmosferu,ktera ale bohuzel po tech cca 3 hodinach sla hodne dolu,zejmena kvuli repetetivnosti a predvidatelnosti hry.V pozdejsich fazich hry mi nedelalo problem odhadnout odkud na me bafne dalsi potvora a tim ta hra ztratila jakokoliv pocit napeti ,natoz strachu.
            Popravde nejlepsi strasidelnou atmosferu v hrach jsem zazil u Penumbry a Amnesie a starych AVP.
          • Od Dooma jsem vždycky čekal klasiku, propracovaný level design, tajná místa, hodně zbraní, hodně nepřátel, však to jistě znáš, naivně v to věřím i nyní. DNF mě zklamal, takže se to snad povede s D4, ale v žánru FPS znatelně chybí klasika, nevím jak na tebe, ale na mě působí ty dnešní hry, že jsou jak přes kopírák. Serious Sam je dobrá alternativa, ale originál je vždy jen jeden, nedá se jedna hra plně nahradit druhou, bude to třeba podobné, bude mě to bavit, ale Doom to zkrátka neni.

            Proti survival hororu nemám nic, i když to neni moje parketa, ale ať se ta hra pak jmenuje jinak, Doom je zavedená značka s jistou garancí toho, co se od ní dá očekávat, proto mě zásadní rozdíl v pojetí u Dooma 3 dost zklamal. Když to přeženu abych víc ilustroval jak to myslím, je to jako by udělali třeba plošinovku a pojmenovali to Doom 4, ta plošinovka bude třeba luxusní, to nikomu neberu, ale Doom to nebude ani omylem : )
    • doporucuju mod na Dooma3. Classic Doom 1.1 - je to predelavka shareware verze (1 epizoda) z dooma1. Nejlepsi mod, ktery jsem kdy hral.
      • Díky za tip.

        http://www.youtube.com/watch?v=7fywI2bK61E&feature=related
  • Hlavně ať zapomenou na baterku. Nebo už jim někdo oznámil, že se dá svítit i střílet jedním směrem?
  • Filmy běží na 24 fps, takže lidi jsou na to obecně zvyklí. Dokud se něco nezmění u nich, bude 60+ fps doménou jen velmi rychlých her.

    A vůbec lidi někdy skousnou opravdu hodně. Některé hry na konci životnosti PSX měli jen 15 fps (Harry Potter 2, nebo 3, teď nevím který). Telekomunikační společnosti se už pár desítek let drží stále přenosu velmi úzkého frekvenčního pásma. Spoustě lidí pořád stačí 64kbps audio. Další spousta lidí zase tvrdí, že HD videa/televize/cokoliv jsou blbost a SD jim stačí.
    • Viděls někdy, jak vypadá 1 snímek u filmu? Srovnej si to s jedním snímkem u hry. To rozmázání obrazu u jednotlivých snímků, které vytváří kamera při natáčení působí, že se nám obraz pak zdá plynulý.
      V singleplayeru možná někomu stačí 30 fps (mě tedy ne), ale v MP je potřeba minimálně těch 50. Ledaže bys měl reflexy jak stařík před smrtí, to ti pak bude stačit i slideshow. Hrával jsem online hry docela často (Battlefield apod.) a je rozdíl i mezi 50 a 100 fps.
      • smejki
        "a je rozdíl i mezi 50 a 100 fps."
        je, protože ti při synchronizaci může spadnout v jeden moment vykreslování na polovinu. a 25 FPS už je málo.
      • Teda potřebu mít 100 FPS, pokud nemáš 120 Hz monitor fakt nechápu... vždyť ta obrazovka ti hypotetických 100 FPS prostě nepromítne, pokud jeden na 60Hz, tedy 60ti obnoveních za sekundu.
  • 30 fps je podle me malo.Pro me neni 30 fps zrovna plynuly obraz i kdyz se to obecne povazuje za hranici mzi plynulym a trhanym obrazem.
    • smejki
      při vypnuté synchronizaci to stačí. jestliže se s vykreslením snímku trefíš přesně do blbého času při překreslování monitoru (nejčastěji 60 fps), stejně ti v ten moment padne snímkování hry zdánlivě na polovinu. tedy při 60 fps a synchronizaci padneš často na 30 fps (znatelné trhání). naopak při vypnuté synchronizaci a 30 fps budeš mít obraz plynulý. pouze se ti občas bude fragmnetovat.
    • Predpokladam ze se to tyka jen konzoli, ktery z toho vic jak 30FPS nevypoti, u PC snad nebude problem mit s odpovidajicim HW 60 i v singlu :)
      • tak ja nevim ale treba call of duty MW 2 na xboxu ma urcite 50 FPS, tam me prijde obraz hodne sviznej...
    • Kdyby ti nekdo poustel hru na 30fps a rikal ze je to 50, poznal by si kulovy...
      • No nevim jak ty,ale ja ten rozdil poznam.Tak od tech 35-40fps vis uz rozdil nepoznam,ale mezi 30 a 40 poznam rozdil urcite.
      • kdyz se na to koukas tak jo ale kdyz to hrajes tak 30 vs 50 poznas .. ja jsem rad ze v Rage sli cestou 60fps, ani tak kuli samotnemu snimkovani ale spis, ze tam bude mene nepratel najednou, cimz to bude pusobit uveritelneji a stridmeji ..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit