Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bez jakehokoli hatu či flame startingu pan Fuka pusobí stále více a více jako kulturní barbar(viz. nečtu,nehraju 80 % současné produkce atd.) a nechápu že ho někdo pozývá do současných podcastu a jiních herních události kde má vyjadřovat svuj názor i když o látce kterou rozebírá většinou neví ani prd.
    • nekromant33
      Možná by sis měl uvědomit, kolik toho dneska vychází, ať už her nebo knih, pak si odečíst ty, které za zahrání nebo přečtení vůbec stojí, pak si přidat proměnou ve formě volného času běžně vytíženého člověka, v tomto případě v první řadě FILMOVÉHO kritika a také překladatele, který je zván jednak protože má co se herní scény velmi dlouho historii a to jak tvůrčí, tak i jako přispěvatel pro weby či magazíny píšící o hrách a za druhé také dlouholetý známý redakce Games. Uff, krásný souvětí, zcela zbytečný, protože OP je mimo..
      • Dává to asi tolik smyslu, jako zvát si do diskuse o nadzvukových stíhačkách bratry Wrightovy.
        • nekromant33
          wow, much pseudointellectual, such bullshit, amaze

          nehledě na to, že jejich názor na stíhačky, pokud by byli na živu a stále se o letectví zajímali, sem tam nějakou stíhačku postavili, sem tam se v ní proletěli, byl zcela relevantní
          • To měla být angličtina? *4*
            • No aspoň že tak. Stádní mentalitou této subkultury sice pohrdám, ale v rámci ní jsi skutečně napsal standard. Béééé bééééé...

              Já si tě z diskusí vůbec nepamatuju, splýváš s těmi šedými masami. Takže nevím, co jsme řešili v minulosti. Ale pokud se ti stává často, že nepochopíš pointu přirovnání, tak ano, tehdy se může stát, že se rozhodnu jen se trochu na tvůj účet pobavit, namísto normální diskuse.

              *3*
            • nekromant33
              Ano, slova jsou anglická, jejich seskupení avšak parafrázuje meme, takže klid.

              edit: a pokaždý když reaguju na tebe, vždycky si z celýho postu vybereš jednu věc, která s vláknem nesouvisí, zvláštní
        • Paulcz
          Já bych chtěl vědět názor bratrů Wrightových na stíhačky..
          • Vzkazují, že jsou jimi naprosto fascinováni a snímek Top Gun, sledují alespoň jednou do měsíce.
        • ucho
          Tvůj příspěvek by dával smysl, kdyby Fuka nehrál současný hry, jenže on je hraje a ve věcech, co vyjdou, přeci jen jakýsi přehled má... To, že má ohledně her trochu jiný vkus, už na to nemá naprosto žádný vliv.
          • Já věřím, že bratři Wrightové by taky nebyli úplně bezradní. Vtip je v tom, jestli se lidem má nabízet "jakýsi přehled" nebo "výborný přehled". A brát přitom v úvahu, že E3 není o tom, jak se za poslední doby ledové bastlily hry na ZX Spectrum (o čemž ví Fuka první poslední), ale o tom, co jsou nejnovější trendy ve hrách. "Jakýsi přehled" není úplně ta správná kvalifikace.

            Na druhou stranu, jsou i mnohem, mnohem horší lidi, než Fuka. *4*
            • ucho
              ten můj výmysl jsem si vyvodil z tvého požadavku na "výborný přehled" a toho, že ti nestačí, že Fuka hraje hry i v současnosti... *3*
            • "Fuka je hráč a hraje hry, tedy o nich dokáže mluvit" Wow. Kdo by to tušil.

              Nikdy jsem nepsal, že má znát všechny hry. To je tvůj výmysl.
            • ucho
              Jenže Fuka má o moderních trendech ve hrách velmi dobrý přehled, jen ho většina her z mainstreamu příliš nebaví, protože zjevně není na filmové AAA hry... Fuka je hráč a hraje hry, tedy o nich dokáže mluvit. Že ty bys to chtěl kádrovat přes znalost všech her za posledních pár let je nesmysl...
            • novy trendy zna, a jsou to sracky, tak nehraje "trendy" hry, ale ocenuje na nich spoustu jinych veci (scenar, dynamiku, stylizaci, hudbu...)

              pseudovolby od bioware v jejich rpg (dragon age, mass effect) popsal do puntiku presne, jenom naivni konzolisti veri tomu, ze tam o necem rozhodujou
    • SalemCZ
      ty taky máš čas všechno sledovat vid?
      • Studium střední školy mi dává relativně velké množství času abych byl herně,literárně a filmově zdatný minimálně do té míry že dokážu mluvit o současných trendech a zároveň mám znalost jejich kořenů a kultovních děl
        • ucho
          njn, na střední škole má člověk tunu času, to jsem taky ještě četl knížky :D
      • to vis ze to ma cas clovek sledovat, je ovsem jenom na nem jak si cas rozvrhne. Vymluvy typu nemam cas jsou naprosty blbosti. Ovsem pokud si ve 23 letech upichnes haranta a zaradis si se do otrockeho kolobehu spolecnosti s tim ze v 19:30 jsi rodinne pripraven sledovat ordinaci v ruzove zahrade, tak to toho moc asi nevysledujes.
    • Tak příště můžou pozvat tebe, abys pohovořil o současné produkci. Moc rád se na to podívám ;)
    • "nechápu že ho někdo pozývá"

      já zas třeba nechápu slovo pozývá...
      • Tak se omlouvám že pocházím z oblasti s bohatým nářečím a chybička se občas vloudí,ale ruku na srdce copak kluci popř. jejich hosté nevypotí nějakou gramatickou perličkou.
  • Souhlasím s Dirterem. Pan Fuka BYL internetová celebrita, ale to už dávno neplatí. Bohužel jeho neznalost není jen v oblasti dnešních her, ale také třeba zahraniční seriálové tvorbě apod.. Možná si to ani sám neuvědomuje, ale i množství jeho "kdysi obdivovatelů" z něj má spíše legraci. Naopak musím pochválit Aleše Smutného, toho si važte :))
    • Tilwaen
      Já s ním zase naopak nesouhlasím. Mně třeba velmi zajímají názory Františka Fuky na hry jeho pohledem jako by "ze zákulisí", kdy se zabývá spíš technologiemi, které za dílem stojí, než hrou samotnou.

      Konkrétně třeba s těmi procedurálně generovanými algoritmy má pravdu - je to téměř až nepředstavitelné, dokázat vymyslet takový algoritmus, který nejenom že generuje uvěřitelné prostředí (dnes již jakýsi standard), ale generuje i vlastní herní mechanismy. Jak pozná, že to, co vytvořil, je hratelné a zábavné? Obměna algoritmu, samoučení? Nakousl další zajímavé téma.

      Podle mě má pan Fuka názory relevantní ke hrám a je tedy hostem na správném místě; chápu ale, že ne všechny hráče tyto "zákulisní" informace zajímají. A v neposlední řadě také souhlasím s Tebou, že Aleš Smutný odvádí skvělou práci.
  • Fuka je borec pred 25 lety udelal jednu primitivni textovku a dodnes z toho zije *1*
    • Mně se hlavně líbí, jak erudovaně mluví o algoritmech a o tom, jak dnešní programátoři stojí za h*vno... Já o tom vím též to h*vno, ale aspoň nechodím do herních podcastů a netvářím se jako největší vývojářský guru. Tím spíš, když se jedná o podcast o E3 2014, zatímco jeho vývoj se zastavil někde na přelomu osmdesátek a devadesátek.

      Podnět k zamyšlení: Proč Fuka vlastně nejde dělat cvakače lístků do Arcade muzea? Třeba by si i vysloužil onu vytouženou fotku nějaké dívky, kterou by se mu podařilo umně nabalit na ty své umolousané algoritmicky propracované a zcela procedurálně generované textovky...
  • Aka fuka...
  • Promiňte ale ten člověk je namyšlený, arogantní ignorant. Jeho komentář nestojí za starou belu... Vystupuje jak mistr světa s nohou přes nohu, rukama hází jak největší snob. Když už si někoho pozvete , tak ať se chová před kamerou jako člověk. Je mi z něho nablití, toho potkat v hospodě už ji má...
  • Fascinuje mě jak pan Fuka mluví o cukání ve hrách způsobených línými programátory.
    Potrefená husa asi nejvíc kváká -- ano, jsem programátor, a cítím se potrefený. Pane Františku, a Vy jste v posledních 20 letech pracoval na nějaké te "cukající" AAA hře, že je vám tak jasné, jak jsou ti programátoři líní?
    Herní programátoři jsou z mé osobní zkušenosti ta nejlínější stvoření, která velmi líně sedí u počítačů běžně i 12 hodin denně včetně víkendů, líně si prožijou závěrečnou fázi (crunch) dodělávání projektu, kdy se běžně v kanceláři i přespává a neskutečně líně přidávají do her další a další věci, aby se pak dozvěděli, že teda skutečně byli líní "protože to cuká".
    • Bohuzel, to mistnim expertum (a ani Frantovi Fukovi) nevysvetlis. Kouknu do diskuze a polovina lidi by mu tu pomalu za ty sracky, co hlasal, libala ruce. Franta NIKDY nedelal na velke hre. Jeho nazory jsou pouzitelne u vetsiny indie produkce, kde jsou hry po programove a technologicke strance velice podobny tem 8mi bitovym, co kdysi Franta psal. A ani tam to neni tak ruzove protoze narozdil od tech 8mi bitu na PC neni unifikovany HW, takze optimalizovat na konkretni HW je nesmysl. Nerikam, ze progrmatori v obecne rovine nejsou zvlastni a trochu lina stvoreni ... ale to co ze sebe vyplodil FF a co tu treba strasne obhajuje pan Ucho, je totalni blabol. Franta zamrzl pred 20ti lety.

      Co se tyka jeho tematu o pribehovosti her, tak to je ciste subjektivni vec a kazdemu se libi neco. Ale i u tohole tematu mi Franta prisel drobet mimo.
    • ucho
      ano, není to přesné. pokud se hra cuká, tak programátoři nemusí být nutně líní, další varianta je, že jsou to matláci, kteří to zoptimalizovat nedokážou.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit