Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ano, protože nemůžu dát do videa Supported by EA a přesto si od nich vzít peníze.. :D pšššt :D
  • Pouze snaha kontrolovat a ovládat, nic víc.
  • Ja teda neviem ako to presne funguje, nie som recenzent, ani youtuber, ale v pripade ze dana osoba dostane kopiu hry od EA zdarma od 3. strany (obchodneho retazca napr.), alebo pozvanku na akciu ktora nie je priamo pod zastitou EA, ale napriek tomu tam bude prezentovana nejaka ich hra, v tomto pripade nemusi do videa davat toto oznacenie?

    Btw. nechapem preco sa to nevztahuje na vsetky herne firmy a retazce obchodov s tymito produktami. Napriklad vsetky youtube review/preview tykajuce sa vapingu maju minimalne v popise videa obchod ktory im danu vec zapozical a vacsinou aj odkaz priamo na vyrobcu produktu. Len ako priklad, ktory sledujem. Urcite to tak funguje aj pri inych produktoch.
  • Ok. Pak už to vlastně nebude recenze, ale regulérní reklama.
  • Zrzzek
    Hmmm, před pár dny se nám svěřil Ubisoft, jak chtějí být hodní a jak nebudou zpoplatňovat DLCčka, které budou mít dopad na gameplay a teď budou takhle hodní i v EA? Je to válka pozitivnosti, či na ně dopadl duch Vánoc? *1*

    Ať tak či tak, jen tak dál!
  • Jack1947
    Od Ea by to asi nikdo nečekal ted uvidíme nakolik to bude reálné aby se tomu dalo věřit *3*
  • Ani mě nepřekvapuje, že to začalo Electronic Arts, což už je skoro nadávka a ekvivalent managerského zmr*ismu v herním průmyslu.
    • Muzu se zeptat co je na tomhle kroku spatne kdyz se oprostite od toho ze to dela ta "zla" EA?
      • Tilwaen
        Taky by mě to zajímalo. Mimochodem, nikdy bych neřekla, že se o prosazení změny na tomto poli bude snažit právě EA (nebo jiný velký herní vydavatel) a ne nějaká třetí strana, co se bije za "práva spotřebitelů". Vždyť EA tím jde de facto sama proti sobě.
        • v poslední době se začali v tomhle zlepšovat, asi novemu managementu došlo, že když se budou o zákazníka starat zákazník se rád vrátí *4*
  • tvl tady už nekomu poradne hráblo, takže když je moje oblíbená značka oblečení hugo boss tak bych si asi mel dát na čelo značku a platit zvláštní dan abych náhodou nekoho neovlyvnil...
    • Že ty si ten článok nečítal?
    • Mel by sis zmenit nick. Misto O by melo bejt L
  • Toto je zaciatok definitivneho konca objektivnej kritiky v hernom biznise a kazdemu inteligentnemu jedincovi musi byt jasne, preco maju velky vydavatelia taky zaujem o youtuberov.

    A teraz ma ospravedlnte ma, idem sa vyvracat z toho, kam sa to vsetko okolo hier pomaly posuva...
    • Kámo, tys mě vyděsil. Jako, já chápu, že jsou hloupí lidé. Chápu a beru, že existovat musí. Ale ty jsi megahlupák. Čumim jak puk.
      • Pretoze ti to poradil youtuberik?
    • Tilwaen
      Není to ve finále spíš dobře pro konzumenta, že uvidí na první pohled, co je zaplacená reklama a co ne? A co je to, prosím, ta objektivní kritika?
      • a v čem je reklama když firma pošle youtuberovi svuj produkt zdarma?
        • Pokud jí dostane s tím aby o ní mluvil jen pozitivně, tak to není v pořádku.
      • Objektivna kritika je "vsetko" to ostatne, na com nebude svietit logo sponzora. Na jednejs trane mas pravdu, budes vidiet, ze je to zaplatena reklama. No na druhej strane, decka su oblbnute z youtuberov a veria im viac, nez svojim rodicom. V skratke, youtuber povie, je to skvela hra, kazy by ju mal vlastnit a decka to proste zozeru a kupia uz len z principu. Na tom v podstate stale neni nic spatne. To spatne ovsem nastane az v priapde, ze takato podpora predaja bude mat dopad na kvalitu hier, na aku su starsi hraci zvyknuty a bude sa produkovat este vacsi hnoj, ako sa produkuje uz dnes. Cest vynnimkam!

        Pozri, mne je o v zasade fuk, len konstatujem, ze tento smer sa mi vobec, ale vobec nepaci a vidim v tom viac zla, nez dobra.
        • Tilwaen
          Já v tom naopak vidím rozhodně krok správným směrem vůči současnému stavu. Teď ti youtuber nakuká, cokoliv chce, bez toho, aby tam svítilo logo sponzora (tj. objektivní kritika?), aniž bys věděl, zda za to bere peníze a zpívá píseň svého chlebodárce, nebo je to skutečně jeho subjektivní kritika. Po zavedení tohoto opatření bys měl hned vidět, zda si youtuber celou hru zaplatil sám (žádné logo), nebo mu jen poslali zadarmo klíč (dnes standardní praktika), nebo je celé video placenou reklamou - to snad potom pochopí i ta "oblbnutá děcka", že na tom nebude něco úplně v pořádku. I kdyby ne, pochybuji, že se pro ně dá udělat něco víc.

          Nevidím důvod, proč by to mělo mít vliv na kvalitu produkovaných her, jak píšeš. Jestli nynější youtube scéna má vliv na kvalitu her, tak už to nějaký vodotisk nezachrání.
          • Nie nie, spatne sa chapeme. Ja beriem vseobecne youtuberov, ako omyl dneska. "Objektivna" reklama je u mna chapana, ako vsetko ostatne mimo youtuberov. To, ze velke spolocnosti budu vyzadovat nejake svoje logo uz uplne podtrhuje to, co sa aj tak o nich vedelo.
          • A co se zamyslet a podpořit kritické myšlení. To že to Youtuber vychválí ještě neznamená, že se mi to bude také líbit. Nehledě na to, že nevidím důvod je pravidelně sledovat, jen když zkoumám jak vypadá nějaká hra a ve většině případů ještě musím vypnout zvuk, protože se ty rádoby cool výlevy často nedají poslouchat nebo prozradí, že ten člověk u hře vůbec nic neví.
            • Tilwaen
              To, co popisuješ, je věc druhá a nijak se přeci nevylučuje s tím, co píšu. Respektuju to, že do cílové skupiny většiny dnešních youtuberů nespadám. Pokud ale existuje jednoduchý způsob, jak poznat na první pohled, co je placená reklama a co není, který navíc vzejde z iniciativy firem, co si tu reklamu platí, tak sem s ním.

              Ono se lehko řekne, zapojit kritické myšlení, ale i v dnešní době ti některé firmy v konfrontaci na přímou otázku, zda si platí youtubery na marketing, dokáží s klidem říct, že ne, i když to zjevně není pravda. Vodoznak není sice samospásný, ale tohle jednání by mohlo časem vymizet (i s jeho pomocí, pokud se stane standardem napříč firmami).
  • Alex81
    To je nějaký divný, oni jsou přeci ta nová, poctivá, nezávislá a nezkažená krev, ne jako ti podplacení pisálci.
    • zdeeneek
      A herní weby (nemyslím jen games, ale i ostatní) jsou nezávíslé? Kupují si hry na recenze za svoje peníze nebo je dostávají zadarmo?
      • Alex81
        Ne, ale mnozí tvrdí, že TB, AJ a další jsou tu jediní nezávislí, nejsou.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit