Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ano, protože nemůžu dát do videa Supported by EA a přesto si od nich vzít peníze.. :D pšššt :D
  • Pouze snaha kontrolovat a ovládat, nic víc.
  • Pretoze ti to poradil youtuberik?
  • Nie nie, spatne sa chapeme. Ja beriem vseobecne youtuberov, ako omyl dneska. "Objektivna" reklama je u mna chapana, ako vsetko ostatne mimo youtuberov. To, ze velke spolocnosti budu vyzadovat nejake svoje logo uz uplne podtrhuje to, co sa aj tak o nich vedelo.
  • Tilwaen
    To, co popisuješ, je věc druhá a nijak se přeci nevylučuje s tím, co píšu. Respektuju to, že do cílové skupiny většiny dnešních youtuberů nespadám. Pokud ale existuje jednoduchý způsob, jak poznat na první pohled, co je placená reklama a co není, který navíc vzejde z iniciativy firem, co si tu reklamu platí, tak sem s ním.

    Ono se lehko řekne, zapojit kritické myšlení, ale i v dnešní době ti některé firmy v konfrontaci na přímou otázku, zda si platí youtubery na marketing, dokáží s klidem říct, že ne, i když to zjevně není pravda. Vodoznak není sice samospásný, ale tohle jednání by mohlo časem vymizet (i s jeho pomocí, pokud se stane standardem napříč firmami).
  • Pokud jí dostane s tím aby o ní mluvil jen pozitivně, tak to není v pořádku.
  • Ja teda neviem ako to presne funguje, nie som recenzent, ani youtuber, ale v pripade ze dana osoba dostane kopiu hry od EA zdarma od 3. strany (obchodneho retazca napr.), alebo pozvanku na akciu ktora nie je priamo pod zastitou EA, ale napriek tomu tam bude prezentovana nejaka ich hra, v tomto pripade nemusi do videa davat toto oznacenie?

    Btw. nechapem preco sa to nevztahuje na vsetky herne firmy a retazce obchodov s tymito produktami. Napriklad vsetky youtube review/preview tykajuce sa vapingu maju minimalne v popise videa obchod ktory im danu vec zapozical a vacsinou aj odkaz priamo na vyrobcu produktu. Len ako priklad, ktory sledujem. Urcite to tak funguje aj pri inych produktoch.
  • A co se zamyslet a podpořit kritické myšlení. To že to Youtuber vychválí ještě neznamená, že se mi to bude také líbit. Nehledě na to, že nevidím důvod je pravidelně sledovat, jen když zkoumám jak vypadá nějaká hra a ve většině případů ještě musím vypnout zvuk, protože se ty rádoby cool výlevy často nedají poslouchat nebo prozradí, že ten člověk u hře vůbec nic neví.
  • Že ty si ten článok nečítal?
  • Mel by sis zmenit nick. Misto O by melo bejt L
  • Ok. Pak už to vlastně nebude recenze, ale regulérní reklama.
  • Zrzzek
    Hmmm, před pár dny se nám svěřil Ubisoft, jak chtějí být hodní a jak nebudou zpoplatňovat DLCčka, které budou mít dopad na gameplay a teď budou takhle hodní i v EA? Je to válka pozitivnosti, či na ně dopadl duch Vánoc? *1*

    Ať tak či tak, jen tak dál!
  • v poslední době se začali v tomhle zlepšovat, asi novemu managementu došlo, že když se budou o zákazníka starat zákazník se rád vrátí *4*
  • Jack1947
    Od Ea by to asi nikdo nečekal ted uvidíme nakolik to bude reálné aby se tomu dalo věřit *3*
  • Tilwaen
    Taky by mě to zajímalo. Mimochodem, nikdy bych neřekla, že se o prosazení změny na tomto poli bude snažit právě EA (nebo jiný velký herní vydavatel) a ne nějaká třetí strana, co se bije za "práva spotřebitelů". Vždyť EA tím jde de facto sama proti sobě.
  • Tilwaen
    Já v tom naopak vidím rozhodně krok správným směrem vůči současnému stavu. Teď ti youtuber nakuká, cokoliv chce, bez toho, aby tam svítilo logo sponzora (tj. objektivní kritika?), aniž bys věděl, zda za to bere peníze a zpívá píseň svého chlebodárce, nebo je to skutečně jeho subjektivní kritika. Po zavedení tohoto opatření bys měl hned vidět, zda si youtuber celou hru zaplatil sám (žádné logo), nebo mu jen poslali zadarmo klíč (dnes standardní praktika), nebo je celé video placenou reklamou - to snad potom pochopí i ta "oblbnutá děcka", že na tom nebude něco úplně v pořádku. I kdyby ne, pochybuji, že se pro ně dá udělat něco víc.

    Nevidím důvod, proč by to mělo mít vliv na kvalitu produkovaných her, jak píšeš. Jestli nynější youtube scéna má vliv na kvalitu her, tak už to nějaký vodotisk nezachrání.
  • Muzu se zeptat co je na tomhle kroku spatne kdyz se oprostite od toho ze to dela ta "zla" EA?
  • Ani mě nepřekvapuje, že to začalo Electronic Arts, což už je skoro nadávka a ekvivalent managerského zmr*ismu v herním průmyslu.
  • a v čem je reklama když firma pošle youtuberovi svuj produkt zdarma?
  • Kámo, tys mě vyděsil. Jako, já chápu, že jsou hloupí lidé. Chápu a beru, že existovat musí. Ale ty jsi megahlupák. Čumim jak puk.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit