Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MidnighT91
    Za 5 let bude hodnota Oculus Riftu 200 miliard a původní majitel bude plakat že chtěl od Zuckerberga takovou almužnu...
    • Ani omylem.
    • walltar
      Pochybuju ... původní majitel jsou investoři a ti při investování mají projekci zisku. Pokud se ti tahle projekce vyplní (což bych řekl, že při odkoupení za 2mld se stalo) tak není důvod brečet.

      Je teď ale na FB aby se o OculusVR postarali a pomohli mu tu hodnotu 200mld získat. To nebude jen tak ... budou muset investovat dost peněz (ty 2mld není investice do firmy) a pořád mají možnost, že VR selže a nevrátí se jim to.

      Takže pro obě strany je to výhodná transakce ... investoři dostali hned co by jinak dostali za několik let a FB má celkem silnou značku, která mu může vydělat (nebo prodělat) hodně peněz..
  • Rok 2010: Facebook huj, bee..
    Rok 2014: Facebook fuj, bee..

    Pamatujte, ovce vzdycky beci se stadem..
    • nekromant33
      Je to stejně absurdní jako nominace, nebo dokonce výhra EA v nejhorších společnostech.
    • Robotron3
      Jako stádo se mi jeví spíš lidé, kteří na facebook nadávají. Kterých je tu nejvíc ostatně ;) Já chápu, že dětem a mladším lidem facebook nemusí dávat vůbec nic, jen v sociálních sítích vidí trapnost kde se lajkuje co se dá bezesmyslu. Ale pro dospělý, co mají třeba vlastní rodinu je to najednou snadný přístum k informacím od přátel a rodiny, nebo i od lidí, které potkali třeba jednou v životě a už se s nimi těžko někdy setkají, protože žijí na druhé straně planety. A lidi se o druhé lidi zajímají (normálně :)
      • jn.. říká se tomu stalking a na facebooku to má úplně novej rozměr.
        • Robotron3
          Tos nějak význam toho slova nepochopil. Stalking je když někoho sleduješ proti jeho vůli. Na facebooku sleduješ lidi, kteří chtějí, abys je sledoval, protože jsou to tvoji přátelé *3*
      • nekromant33
        Když má někdo za přátele spamující idioty - jeho chyba. FB je používaný natolik, abych ho používal jako instant messaging místo.... čehokoli co se vlastně dneska ještě používá. Pak na události, kam jednoduše takhle pozvu lidi (ač to potom i obvolávám, ale je to prostě něco místo diáře). Dál ho používám prakticky jako newsletter. Dost ohlášení ve sféře her a filmu je tam okamžitě, podobně jako se osvědčil v tomhle směru twitter (akorát FB není omezen počtem znaků).

        To že si o mě sbírá info... 1)kterej program to dneska nedělá; 2)nevím jestli zrovna nějaký korporace zajímá co já dělám, ale jestli z toho něco mají...
        • walltar
          O tom sbírání infa ... nejenom programy sbírají info. Například takové Billa club a tesco karty (a další hromada obchodů) je sběr informací ... a jim lidi dávají dobrovolně mnohem víc informací (adresu a podobně). Takový obchod potom má velké množství informací, která mu díky reklamě a podobně vydělává miliony.

          Informace jsou prostě další cenná komodita ... každý má možnost si je chránit a nikomu je nesdělovat. Pokud ale informace někomu dám, nesmím se divit, že je využije k výdělku.
          • firebug
            Přesně. V rámci marketingových průzkumů se je v některých obchodech i jakési udělátko sledující pohyb zabudované v nákupním košíku. V kombinaci s údaji z "club-karty" o nás vědí markeťáci vše podstatné. Jak dlouho jsme stáli před regálem s chlastem, jakej chlast jsme koupili, jestli jsme nakupovali chlast kvůli blížící se oslavě narozenin, naší adresu aby nám mohli zaslat leták s nabídkou jiného chlastu...
        • Korporace zajímá nejvíc co dělá normální, průmerný člověk. O slavným a bohatým si přečtou na internetu.
      • Inquisitor
        Já jsem si nikdy účet nezaložil, od začátku mi byla tahle služba nesympatická. Ale taky to nikomu necpu, jenom to prostě jde totálně mimo mě.
        • walltar
          FB nemám a nemám důvod ho zakládat, ale zároveň nemám potřebu všude vykládat jak je to největší zlo světa. Spíš mě ten hate příjde jako nová módní vlna. A vůbec bych se nedivil, kdyby většina těch haterů měla FB účty a 2500 kamarádů. Jen je to prostě způsob, jak být zrovna cool. *7*
          • Veskoslav
            Jednu dobu bylo moderní nemít ICQ (2005-2008), teď je moderní nemít nebo demonstrativně rušit účty na FB. Ačkoliv ICQ nepoužívám už více jak 5 let, stále si pamatuji číslo účtu a heslo. Co kdyby, že:)
            • walltar
              Já třeba ICQ používám se Skypem pořád ... spojím se tak se všema lidma, se kterýma se spojit potřebuju. *4*
      • Tobě to musí vážně pálit.. *16*
      • Odulin
        Souhlas. FB je takový jaký si ho uděláš. :D
  • wenceslaus
    Tak mě to rozhořčilo, že jsem si musel zmněnit status...
  • Kozy
    Docela mě překvapuje ta nenávist vůči Facebooku. V tý jeho vizi VR vidim budoucnost narozdíl od her.
  • nekromant33
    Přišel jsem kvůli komentářům... nebyl jsem zklamán. Davová hysterie mě dokáže nabít pozitivní energií na celý zbytek dne.
    • Tilwaen
      Zkus zabrouzdat (ke ještě stále aktivní) diskuzi ke článku o Skyrimu od Dana Vávry a budeš nabit na celý rok dopředu *1*
      • martin.mares.984
        Ja myslim, ze to je rozhodne dobre. Kdyz o tom lide porad mluvi, tak je to jen pozitivni dukaz toho, ze i 3-4 roky po vydani ta hra porad "zije", coz je jedine dobre a potvrzuje to, co myslim zminoval Lukas Grygar jako jedno z pozitiv Skyrimu, ze ho bude hodne lidi hrat i za par let po vydani (i diky bohate mod scene).
  • Varjag
    Dnes došlo ke zhoršení mojí nálady a zároveň k mému rozpolcení, protože jak nemám rád facebook (a ne, nepoužívám ho), tak se těším na OR.. to je situace :)
  • Tushan
    všichni FB nesnáší ale dnes a denně používají *1* *7*
    • oktavius66
      Nesnáším ho a proto ho nepožívám... Mě stačí na komunikaci praobyčejný Skype.
    • To stejné můžu říci o tobě. Jdeš proti proudu "haterů" FB a cítíš se in, že? A ne, FB dnes a denně nepoužívám. (další vnucená lež..) Služba je to v základu dobrá, to nikdo nepopírá! Že se dá používat s rozumem ke svému účelu opět nikdo nepopírá! Zkrátka a dobře přenech tyhle in, out argumenty dětem a přijmy fakt, že lidé nemusí mít problém se samotnou službou ale s praktikami okolo služby.
      • Aj mne sa páči ako Facebook sleduje všetku moju webovú aktivitu cez trackery skryté v cookies. Lebo to je to čo hodnoverná firma predsa robí, špehuje svojich používatelov a pozbavuje ich súkromia.
        • "nemusí mít problém se samotnou službou !!ale s praktikami okolo služby!!" Buďto si nechtěl reagovat na můj příspěvek a nebo prostě nepřemýšlíš. *3*
    • davidBray
      nemám ho
    • No takhlě - mně se FB líbí v tom, že různé studia / firmy / produkty tam mají exkluzivní newsky a prezentace, které tam jsou dřív, než jinde a to je asi jediný důvod, proč na něj chodím. Technicky je FB podle mě čím dál horší, pořád ho předělávají a podle mě úplně zbytečně. Jinak takové ty věci jako přátelé a rodinné fotky jdou úplně mimo mě, nechápu lidi, kteří musí na FB vystavovat každou fotku, kterou zrovna pořídili - to je prostě ta dnešní nemoc, kdy lidi pořád musí s něčím machrovat a ukazovat se, každý chce být hvězdička a kdy v ničem nevynikají, tak se aspoň budou ženské fotit ve spodním prádle s vyšpulenou držkou a pak mít úžasný pocit z toho, že 20 ldií (se kterými se jinak vůbec nebaví) ji dalo LIKE.
      • Robotron3
        Fotit se před zrcadlem a rodinné fotky, nebo fotky z cestování jsou něco jiného. To druhé je v rámci přátel přece zajímavé.
    • Robotron3
      Všichni ne. Pro mě má facebook cenu, že jsem aspoň trochu v kontaktu s lidmi (vím co dělají, jak se mají), s kterými bych jinak už dávno v kontaktu nebyl.
      • Tushan
        a přesně takhle ho používají normální lidé. tak nevím v čem je problém nikdo vás nenutí hrát ty jejich podělany hry nebo lajkovat kdejakou cipinu a že se sem tam oběví nějaká reklama ja v dnešní době naprosto normální, tady na games mě reklamy se.... mnohem víc. ten hate je dost mimo ale chápu že za každou cenu jít proti proudu je víc in *7*
  • Robotron3
    Tohle na mě působí jako jeden díl Simpsonových, kdy byla vize budoucnosti, kdy internet a sociální sítě splynou ve virtuální realitu, kde se návštěvníci napíchnou a užívají si virtuálního prostředí. Spousta reklam nesmyslů, lajků, rovnou do hlavy. Akorát to mělo malou nevýhodu, že ty lidi neměli daleko k feťákům :)
    • To bylo ve Futuramě
      • Robotron3
        To nevim, ale tohle sem viděl v Simpsonovejch stoprocentně. Asi to bylo v obou :)
        • Inquisitor
          Jo bylo, používala to Lízi dcera :)
        • Mart9
          Jo, v Simpsonech něco takového bylo...
        • Ok, tak je možné, že to bylo i v nějakém "novějším" díle, který jsem neviděl - Simpsony sleduju jen po 17. řadu. Každopádně tam bylo přesně to, co popisuješ, Leela si tam na seznamce našla svého jednookého "Al Bundu" *1*
  • KronosDeret
    (Cartman voice): Im so seriously you guys, the FUCK?

    Penize, koren vseho zla. Jak moc asi zatlacili investori na Luckyho aby se dostali na "srandaprachy" akcie FB? Jak asi FB vampiri pouzijou svoji novou hracku? Myslite snad ze ji nechaji jen tak byt? Neposkvrnenou a ze si jen pricuchnou k ziskum? Jste blazni? Vydreni to az na kost jako spravna bezducha korporace tak, ze jediny pouzitelny verze budou "jailbreaknuty".
  • firebug
    Pro mě tedy dost šokující a nepříjemná zpráva, páč facebook z celého srdce nesnáším. Na druhou stranu je trochu předčasné vymýšlet nějaké katastrofické scénáře. Predikce, že bude nutnost mít FB účet k používání OR, či vyskakující reklamy a statusy přímo ve "virtuální realitě" teď, myslím, nejsou na místě. Třeba si Zuckerberg jenom uvědomil, že FB má svůj vrchol dávno za sebou a tak chce vedle toho něco investovat i do HW. Jsem sám zvědav, jak to dopadne...
    Nějak ale nemůžu pobrat přístup lidí z Oculusu. Mají tohle vážně zapotřebí? Palmer Luckey se v několika rozhovorech vyjádřil, jak je super být nezávislý, jak ohromnou mají komunitu, která vytváří pro OR software zadara, a že je o jejich produkt tak enormní zájem, že ani nestíhají vyrábět.
    Myslí si tedy, že tímto krokem osloví více zákazníků? Zalekli se vlastního úspěchu nebo případné konkurence a chtějí mít za sebou nějakého silnějšího hráče? Nebo ty prachy prostě potřebovali na další vývoj?
    • Nad tímhle se občas zamýšlím. Proč každá korporace koupí zajímavý projekt\firmu aniž by se bránily nebo odmítli nabídku . Jaké by to např. bylo když by nová firma vybírala korporaci kterou chce bít koupena. Nebo nechala si odkoupit pouze menší podíl, tak aby zůstala nezávislá. Prostě pod vidinou velkej prachů člověk asi neodolá nabídce.
    • sirWallace
      Se dvema miliardama dolaru ? :D To bych maximalne vyvijel plan na celozivotni vylet :D:D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší