Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tuhle hru a vsechny DLC si klidne koupim, az to prestanou vydavat jako Fallout
    • Tohle video presne popisuje moje pocity z Falloutu 3+

      http://www.southparkstudios.com/clips/187269/look-out-indy
      • A co že konkrétně se ti na FNV nelíbí?
        • smejki
          není tahové, izometrické a má víc než 256 barev *15*
          • Sakra. Pojďme hrát Netwars! Ne, vážně, před týdnem jsme to hráli. *4*
      • Cahir
        *1* Best!
    • Po*er se už ty .. *11* *16*
    • Veskoslav
      Diskuze k psychickým poruchám je vedle mladej:)
  • Diky za odpoved a ano FNV mám retail
    • reakce na Amaroun
  • A uz tu mame hry, na ktere je potreba mit vzdelani *1* Autor at se radsi poradne vyspi *2*
    • smejki
      vyspal jsem se dnes krátce, pouhých pět hodin. Něco na tom asi bude, takže se na Lonesome Road vrhnu asi až zítra, až budu vyspinkaný dorůžova. ^_^
    • Cahir
      Víš, proč byl Fallout3 tak oblíbený, resp. komerčně úspěšný? Protože do puntíku kopíroval koncept TES, který je hráči po celém světa milován - ono "gamblerství" (Vávrovo trefné pojmenování) v podobě neustálého vylepšování, objevování, craftění, získávání nového gearu apod. lidi prostě táhne. A co na tom, jestli to má všechno nějaký smysl, nebo ne - důležitá je ona herní náplň, nikoliv smysluplnost (ona absence smysluplnosti a cíle jsou mimo jiné důvody, proč jsem nebyl posledních deset let schopen dohrát jakoukoliv hru od Bethesdy, bez urážky - je to o preferencích). V NV, alespoň podle mé interpretace, na to šli lišáčky: Zkopírovali a dokonce vylepšili onen koncept gamblerství, takže si zajistili masovou podporu, ale na druhou stranu přidali něco víc. Podařilo se jim, a hlavně v OWB, na "jiné úrovni" komunikovat i s "intouši".

      Řeknu to na plnou hubu: Jednodušším lidem NV připadalo jen jako prachsprostá kopie trojky, ti sofistikovanější dokázali prohlédnout onen propastný rozdíl, jaký mezi oběma hrami byl. Autor (konečně se dostávám k tvému komentáři, kdo to přes mé žvásty dotáhl až sem, gratulace!) má tedy plné právo považovat hru za "přehledově" náročnou, protože ona taková, chce-li si ji člověk vychutnat naplno, prostě je...

      PS: Josh Sawyer kdesi reagoval na pochvalu za perfektně napsané charaktery s poděkováním, přesto si neodpustil pesimistickou poznámku, že většinu hráčů to stejně nezajímá a neocení to. Já jen doufám, že ho tato skutečnost nijak neovlivní v další tvorbě.
      • Zarámovat, pověsit na zeď a Falloutí diskuze se srazí na polovinu. Teď ještě aby to někdo udělal u témat s pirátstvím. To je taky Déjà vu tisíce a jedné noci *3*
    • S tím vzděláním to autor opravdu přehnal. Znám pár lidí co mají jenom základku, a to proto, že se museli starat o rodinu, která na tom není finančně zrovna nejlíp. A žádní pitomci to nejsou. Vyjadřují se podstatně líp než většina zdejších "diskutujících". Vzdělání s tím nemá co dělat. Autor této recenze může být jen rád, že se narodil tak, jak se narodil a že mu rodiče zaplatili střední školu.
      • Tak co jsem vypozoroval, autor dává svoji nadřazenost najevo v diskuzích docela často, takže mě to vůbec nepřekvapuje...
  • "DLC obecně nehodnotíme číselně, veškeré informace najdete v textu." - To zas bude breku :)
  • Asi desáté DLC této hry, navíc bez číselného hodnocení... Co na to říct. *1*
    • smejki
      9/10

      Pan Poláček, zdejší editor a šéfvykořisťovatel a také významný Iluminát a člen Svazu mladých kapitalistů a korupčníků, odstranil z mé recenze číselné hodnocení, protože mu prý Bethesda poslala candáty místo kaprů.
      • Ano, protože recenze DLCček je bez číselného hodnocení. Games.cz to má v "pravidlech(kodexu)", říkejme tomu každý jak chceme a já s tím souhlasím. DLC není možné číselně ohodnotit. Kdyby jo, tak vem v potaz cenu 10 euro a odečti 4 body za herní dobu....
        • smejki
          působím snad dojmem slepce?
          • GlaDOS
            Na vejšku se v dnešní době dostane každý blb. Není to nic nedosažitelného. Je prostě fakt, že vyšší vzdělání znamená lepší možnost uplatnění. Daleko lepší. Když si chcete stěžovat na nadřazenost, stěžujte si státu ale ne tady.
            • smejki
              přesně tak, proto mám problém vnímat vysokoškoláky jako nadřazené. Přesto se mi o tu někteří snaží vnucovat. Nicméně je jasné, že se vysokoškoláci setkávají s trochu jiným systémem myšlení a z většiny ho i mají. Stejně tak je jasné, že toho víc vědí. Popíraní těchto faktů považuji za pokrytectví a projev zhoubného rovnostářství.
          • smejki
            mám dojem, že tu má někdo problém chápat psaný text, ale budu trpělivý. Čím se nadřazuju, prosím tě?
          • Ale kdepak. Pouze po přečtení předchozího příspěvku na adresu pana Poláčka, "velkého kapitalisty a vraha koťátek", působíš dojmem... No to je jedno. Já to dál rozebírat nebudu. Je to tvůj postoj k věci, i když lehce dětinsky formulovaný.
            • Nj tak teď jsi nám čtenářům dal najevo tvůj pocit nadřazenosti.
            • smejki
              o čem se bavíme? je nepopiratelné, že lidi s vyšším vzděláním mají
              a) z drtivé většiny specifický způsob myšlení
              b) hlubší znalosti "všeho"
              neříkám, že tu hru nepochopí lidi se základkou. říkám, že u nich reálně hrozí, že jim bude spousta obsahu uteče nepozorovaně pod rukama. Jak už jsem řekl, pokud někdo trpí pocitem méněcennosti, není to můj problém. Stejně tak není můj problém, že jistá část lidí považuje vysokou školu za jakési nedosažitelné mystično a že "pán inžeňýr" je automaticky modla.
            • Lidé se vzděláním prostě nadřazení jsou. Když přijde žádat o práci vysokoškolák a někdo se základním vzděláním, kdo bude asi mít větší šanci u personalistů?
            • Ok v tom případě není problém... až na to že si "lidi jen se základkou" DLC neužijou, protože to nepochopí.
              Prostě mi to přijde, jakoby ses cítil "nadřazený" vůči lidem "jen se základkou".
              A nebo, v opačném případě, máš z lidí s nižším vzděláním fobii a takhle s nimi bojuješ, v tom případě by bylo vhodné vyhledat odbornou pomoc :-)
            • smejki
              Není to můj postoj. To je hrubý fór, aby tady pan trol neměl normální prostor na reakci. Může buď mlčky přijmout, nebo poděkovat, anebo reagovat na nesmyslný text.
              Osobně je mi jedno, jestli čísla jsou nebo ne. Kdybych chtěl, švihnu to číslo do textu.
      • Trol.diskuzni
        Děkuji, tím je tato diskuze vyřešena! *4*
    • Erien
      Neumíš číst, že potřebuješ číselné hodnocení?
      • Recenze bez číselného hodnocení nedává smysl... Chybí zde totiž jakýkoliv absolutní prvek, který by celou recenzi nejenže zastupoval, ale také ji učinil ucelenou a srozumitelnou pro každého. Psaný text si totiž každý vyloží po svém a tedy se ztrácí jeho skutečný význam. Chybí mi zde hodnocení i z toho důvodu, abych mohl DLC/hru porovnat s hrami jinými.

        Bez číselného hodnocení je tato recenze jen nicneříkající honitba pana Smejkala. *6*
        • Cahir
          Můžeš mi prosím tě vysvětlit, jak je možné si "po svém vysvětlit" recenzi, tedy v případě, že splňuje charakteristiky dobré recenze?? Tohle není mnohovrstevnatý Wittgensteinův Tractatus, tohle je kritický posudek, jehož smyslem je právě ono hodnocení.

          Jestli je pro tebe recenze primárně jen o číslech, tak pak je jakákoliv kvalitativní stupnice recenzí v tvém případě jen házení perel sviním...
          • Recenze je a vždy byla o číslech, říhači... bez čísla je recenze nesmyslná... To už jsou pak jen dojmy...

            PS: Ale vůbec bych se nedivil, kdyby games uplně zrušily číselné hodnocení a místo recenzí psaly dojmy, resp. oni už to téměř dělají...
            • Trol.diskuzni
              Jj, na podcasty je Grygar skvělý, naprosto... S panem Bachem a panem Poláčkem takřka ideální trojice diskutujících. Akorát teda pan pořadatel Dobrovský by mohl zase projednou uvolnit místo někomu jinému, stejně tam povětšinou nemá co říct.

              Na recenze se mi líbí někteří externisti a ze stálých především pan Bach - u něj se člověk dozví vše podstatné, aby si mohl udělat dobrý obrázek, s čím má tu čest... Navíc i číselné hodnocení má v podstatě vždy v souladu s mými pocity z textové části.
            • JJ ohledně Grygara souhlasím a beru ho, mimojiné dobře vede podcasty. Každopádně jeho hodnocení si vždy musím upravit o -1 až 2 body... *12* Ale onen druhý jmenovaný mameluk je dle mého ubohého názoru nehodný psát recenze...
            • Trol.diskuzni
              Tak pan Smutný byl veselá kopa odjakživa, to je fakt... Podcasty mu jdou každopádně lépe než články. *1* Ale zase když napíše recenzi, tak mi připadá docela kvalitní... Ta na Space Marine z nějakého důvodu nebyla? Nepamatuju se na ni...

              U pana Grygara mi především trochu vadí, že se nechá omámit pseudointelektuální omáčkou a desítka je pak jistá... Videorecenze má ale zase originální, to se musí nechat - sice se z nich houby dozvím o hře, ale dobře se na to kouká, to přinejmenším. *5*
            • Na to je hlavně expert pan muslimofil Smutný, nejednou mě vyvedl z rovnováhy a od jisté recenze na hru Space Marine a vychvalování turků pod pseudodějepisným článkem o Assassins Creed od něj čtu jen novinky...

              PS: Grygara beru, sic sází desítky jednu za druhou, ale alespoň to jakž takž dokáže okecat... *1*
            • Především recenze pana Grygara jsou "dojmy pana Grygara" i přes zmíněné číselné hodnocení, neb text NIKDY nekoresponduje se známkou... Věřím, že to číslo tam pan Poláček vždy napálí od boku těsně předtím, než dá recenzi odeslat na web! *1*
          • Server Games.cz je oprávněn se řídit komentovanou škálou v rozsahu 1 - 10, kterou mají na webu inzerovánu... Bohužel tato "recenze" mi neumožňuje si jakkoliv porovnat kvality tohoto DLC s ostatními produkty herního průmyslu, neb toto číselné hodnocení neobsahuje.

            Jako zákazník chci mít před koupí jasnou představu o tom, co od hry kvalitativně očekávat a je tedy vcelku zřejmé, že subjektivní text nějakého pana Smejkala, který si přirozeně (z podstaty jedinečnosti uvažování a chápání každého jedince) vyložím po svém, mi k racionálnímu rozsudku příliš nedopomůže. *6*

            Jako zákazník jsem tedy zklamán a jako čtenář, který si toto DLC zcela jistě nepořídí, taktéž, jelikož cítím, že tohle není recenze, ale pouze "osobní pohled pana Smejkala".
            • Trol.diskuzni
              Já bych řekl, že pokud Games.cz není soukromým blogem nějaké náctileté holčiny, tak by ty recenze měly mít nějakou formu a transparentním způsobem informovat o produktu, o kterém se v ní hovoří...
            • Cahir
              EDIT: přesunuto
            • Netřeba děkovat za konstatování faktu... *1* Hlavně specielně tady na games je hodně odborníků... *12*
            • Trol.diskuzni
              Ano, jsem to já... Díky za kompliment, to nemuselo být! V každém případě se mi líbí, jak si každý z mého nicku odvodil, že se považuju za internetového trolla. *1* Že by to bylo míněno v podobném rázu jako u kolegy "konzolisty", který na konzolích ve skutečnosti vůbec nehraje (čili jakási forma recese), na to už jsou i největší místní odborníci krátcí. *3*
            • To je troll.diskusní? Pane obávám se, že Vaše vysoké IQ nesplňuje požadavky na to být trollem... *11*
        • Black_Hand
          lol, ja bych napsal to samy...ale presne naopak :).
      • Technokrat prostě *1*
    • Cahir
      *7*ho*no
    • GlaDOS
      Asi tvůj další koment u DLC této hry, navíc bez rozumného významu... Co na to říct.
      • A jéje, emouš má problém. *5*
        • Co se týče toho avataru, očividně jde o nápodobu coveru z prvního Deus Ex a jedné, co je tu emo, jsou tvé příspěvky *3*
        • GlaDOS
          Já konstatuji pravdu. Problém nemám já. Spíš ty. Nějaký, co tě nutí nám cpát svoje hloupé žvásty horem dolem. Emouš nejsem ale díky za názor.
          • A další uživatel se svojí internetovou pravdou... *3*
            • Taky máš absolutní pravdu jako kolega výše? *1*
            • Shenkster
              Ty si hroznej troll...nebo spíš...trotl ? *4*
        • ???? jak si na to prisel? *1*
          • Se podívej na to, jak se vyfotil... Hrozně cool emodrsoň. *5*
            • ja nevim co je smutnejsi jestli to ze si z neho delas srandu nebo to ze pokud se snazil bejt emous nevislo mu to ani trochu *6*
            • GlaDOS
              Alespoň, že můj avatar uspokojil tvoji touhu se do něčeho nebo někoho navážet. *5* Víc už k tomu nemám co říct.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit