Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já pořád nevím. Mám takové smíšené pocity. Na jednu stranu se mi líbí ten virtuální postapokalyptický svět a ta atmosféra, na druhou stranu zpracování je úplně na ho*no. Grafika mě vůbec neuráží, naopak. Ale to uživatelské rozhraní a bojový systém je úplně špatně. Vždy když večer dohraju, tak si uvědomím, že jsem 45% procent herního času strávil nudným pobíháním z jednoho místa na druhé a dalších 45% jsem se hrabal v totálně nepřehledném inventáři a bojoval s neuvěřitelně nepraktickým pipboyem. Sysém VATS je paskvil, který vznikl napasováním tahového bojového systému na first person akci. A je to opravdu tak strašné, jak to zní. Jako FPS se to hrát nedá, protože na to není munice. Většina soupeřů začne běhat kolem vás a vyplácat 20 nábojů ze 40 v inventáři si člověk nemůže dovolit. A pak narazím na nějakej bug, kterých je v hře dost, a naštvanej vypínám hru. Veškerý dobrý herní zážitek je rozmělněn uvedenými problémy. Na 9 bodů bych to rozhodně neviděl. Dal bych nejvýš 7 a to jenom proto, že jsem fanda žánru.
  • Tak po měsíci a něco tuhé tavby dohráno a musím uznat, že mě to pohltilo jako už dlouho jiná hra. Grafiku a podobný hovadiny neřeším, jediný problém bylo tak pro mě neustálé zasekávání a padání hry + asi dva buglý questy pro společníky, které nešlo bez cheatu spustit. Jinak velkolepý. Tak velkolepý, že jsem si po týdnu bezcílného bloudění vytiskl mapu lokací z Fallout Wiki a začal objevovat a prozkoumávat systematicky - ve hře je cca 180-190 lokací a na rozdíl od neustále se opakujích elektráren, rádiověží a podobných hovadin ve Fallout 3 je tady většina něčím zajímavých - ať u jeskyně s bossem určitého druhu, zajímavá hříčka, úkryty jednotlivých frakcí, kus předválečné výstavby nebo nějaké městečko - ale hlavně všude se dá něco/někdo najít. Samotné rozdělení na spoustu frakcí mezi nimiž člověk může s trochou šikovnosti manévrovat a nikoho nenaštvat, nebo systém questů a zvyšující se reputace vě městech je přesně to, co pro mě vrací Fallout New Vegas zábavou a hratelností k původním Falloutům. Zkusil jsem si všechny 4 hlavní konce a musím uznat, paráda... tohle se tvůrcům povedlo.
  • S touhle recenzí souhlasím do puntíku. Trojka mě moc nebrala a ani jsem ji nedohrál. Oproti tomu New Vegas mě opravdu chytl a přijde mi, že hraji pokračování původního Falloutu. 9/10 je opravdu odpovídající hodnocení.
  • Tak jsem konecne New Vegas take rozehral. A je to lautr stejne, jako F3. Coz v mem pripade znamena stejne dobre :-) Jen stale nechapu autora recenze. Stezuje si na quest s bombou ve meste Megaton, ale quest, kde par Ghoulu nasedne do raket a odletoi cert vi kam mu divny neprijde? Navic ten quest resite jen proto, aby vam pak jine NPC reklo, kam jit dal. Mnohem pitomejsi nez Tenpenny tower imho. Par vytek k New Vegas presto mam. Proc si sakra OPET musim stahovat MODy? Treba na velikost pisma? Kdy konecne nekomu dojde, ze nesedim kilometr od monitoru a i kdyz nosim bryle, nepotrebuji pismo pro slepce? Proc si musim stahovat MODy na spolecniky, protoze jeden z nich neleveluje a nekdo mel tak genilani napad, ze muzete mit jednoho humanoindniho a jednoho robota? Ale ja sakra chci dva humanoidy! Zvlast kdyz ED-E je, rekneme si to na rovinu, na prd. A nakonec, uz to tu bylo zmineno, hra je nechutne jednoducha. Snad brzy bude nejaky hardcore MOD. Nebo jestli uz je, tak prosim o link.
  • Mňa zaráža že v recenzii nebolo uvedené, že sa jedná o odfláknutý port z konzole. Optimalizácia na pc žiadna. O tom že sa jedná o odfláknutý port svedčí aj obrovský font písma v dialogoch a v inventari. Hra je po stranke hratelnosti dobrá.
    Co mne napr. chyba je humor, zatial som sa zasmial iba na niektorých odpovediach. V hre tiež nie su osobnosti ako boli vo dvojke. tam malo hodne NPC-čiek svoju charizmu že ste si ich zapamatali
  • na madbrahminu nechodte, tamojší admini su fašisti ktorí za odlišný nazor davaju ban. Poviete im ze sa mylia a oni ako male dievčatko sa urazia a daju ban, lol fakt trapne
    • Joe, ty si dostal BAN za vulgárne výrazy, či nie? Napíš teda pravdu a nevymýšľaj si takéto hovadiny, je to slaboduché. :-))
  • 9/10?

    Na dnešní poměry asi ano. Jinak vůbec a ani trochu, je to vyleštěná trojka.
    • oproti trojke su tam zasadne zmeny, ktore su uvedene v recenzii aj v tom dalsom clanku. Hlavne zmeny dizajnu sveta a premyslenejších questov.
  • hraju to chvili, ale:
    - ai mi prijde trosku hloupe (jako ve vetsine her). pokud mozno dot produktem ke mne, nikde zadne prekvapeni. ani v grupe sem zatim nevidel naznak kooperace.
    - proc kdyz na mne neco zautoci (pripadne teprve chce zautocit) tak musi zaznet dramaticka hudba? to trosku narusuje poezii okamziku
    - a vubec (obecne problem her), proc kazda potvora musi pred utokem hlasite upozornit (vetsinou hlasitym zachrochtobuznenim) ze tak ucini?
    - fakt nevim jestli to hrat vatsem nebo fps
    - proc mam od zacatku tak silne zbrane a muzu je pouzivat? nekde sem sebral plamenomet a divim se ze mi to s mejma skillama neexploduje u nosu ci v anusu. a co je tywe ten rebab stick? ;) jak to vubec muzu se str=6 uzvednout a natoz s tim machnout :]
    - ui je priserne (mody sem zatim nezkousel), font jako krava je na pc spis na skodu
    - jak utlumit strelbu? rad mam nahlas ambient, ale nechci aby si sousedi zaspinili trenky pri kazdym vystrelu
    - drobne obtize jako par zaseku v kolizich, po par hodinach zmatenej render a uplne nejvic me srala ta chyba v xichtech npc (vyrazny pokles framerate)
    ... jinak zatim v pohode .)
    • Nechápu proč to hraješ když je to takový nesmysl jak tu tvrdíš.
      • protoze hry delam a tak me zajima co delaj jinde *grin*
  • hra je dosť naročna na hw, vyzerá horšie a beha horšie ako F3. Je pravda že mam staršie pc (C2D 2,6 Ghz, 2GB RAM, 8800 GT) ale 16 fps na strednom nastavení?? *8* F3 mi behal uplne hladko aj Risen. Zrejme tam nevedia pracovať s LODom
    • zapatrej po netu na tema "fallout new vegas performance". vypinam aa, an. filtrovani a water refractions. zbytek mam na max a beha to slusne.
      jo a mne kurevsky pomoh ten trik s nakopirovanou directx9 dll, kterej hotfixne performance bugu ve xichtech NPC (velmi velmi otravna)
    • To je divné... mě hra běhá bez problémů a to mám podobný HW... Jinak hra má velice obsáhlé možnosti nastavení grafiky. Stačí si s tím pohrát. A vypadá naprosto stejně jako F3 - hrozně:D Ale u Falloutu se to dá odpustit.
      Mimochodem veškeré vedlejší mise co jsem odehrál byly skvělé - to jsem od dob prvních dvou dílů ještě nezažil. Bavím se a to úžasně!! Tleskám Obsidiánu!!! Takhle má vypadat obsáhlé RPG!!!
      • ja som hral F3 uz pred nejakym casom takže si to presne nepamatam ale myslim ze F3 vyzeral skutocne o nieco lepsie a hlavne bol relativne slusne optimalizovany. Toto je grc. Je jasne ze grafika nie je všetko ale proste ak pada fps pod 20 je to nehratelna hra. Iste, ja mam peniaze a mozem si dovoli kupit high end len mi vadi tento pristup vyvojarov.
  • Ahoj, mam problém, šlápnul jsem na medvedi past, a nemužu začít běhat, vyšechno jsem vylečil stimpacama, pak jsem spal asi 30 hodin a furt nic, nemůže běhat ani skákat. Nevim proč. *9*
    • Nebo jsi dal caps-lock což je trvalá chůze. Skákání je jedině přetížení, v položce věci je vlevo nahoře nosnost
    • přetížení *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit