Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MidnighT91
    Měl bych jednu otázku je možné požít čarodějné houby i jindy než v jedné misi ??? Bylo by to pěkné zpestření, mít možnost pobíhat po kouzelném, duhovém ostrově kdykoli se mi zachce :) ...

    Btw. nějak nechápu co je v životě nerealistického na tom ulovit zvíře a ušít si z jeho kůže batoh??? Měl jsem za to, že oblečení z kůže si zvládali vyrobit už neandrtálci... Když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně chápu že pro dnešního pohodlného člověka s hadrama za několik táců z Kenvela to může být dost nerealistické...
    • Dnešní člověk z města by pomalu nedokázal zabít zajíce. Je to jako když nenaučí lví matka lovit svá mlaďata - pak mají v životě a ve volné přírodě problémy... Takže nerealistický je to jako sviň. Nemluvě o tom, že než by se tomu klukovy podařilo vůbec tu kůži správně stáhnout, vydělat a ušít z ní batoh, tak by piráti dávno umřeli *1*
      • je to hra... *12* *12* *12*
        • Jéeee sorry to jsem si neuvědomal... Beru vše z5 *7*
    • 1+ *1*
  • USER47
    Dost offtopic, ale nedá mi to. Přiznám se, že je mi dost záhadou to Pavlovo neustálý vyzdvihování FC2 coby kdovíjak intelektuálního díla reflektujícího situaci v Africe. Připadá mi, že v tý hře vidí víc, než tam kdykoli bylo.

    FC2 je naopak tak šíleně zjednodušující, že to až bolí. Už jen vyškrtnutí jakýhokoli typu civilního obyvatelstva spolehlivě zařizuje, aby se hráč pořád cítil jako na adrenalinovým safari, kde můžete zabít kohokoli, protože každej je nepřítel. Zabíjení navíc nemá žádný důsledky, protože každej správnej černoušek se přece zvládá respawnovat v třiceti vteřinách. Otázka krvavejch diamantů je přesně ve stylu herního zjednodušování zpracovaná minihrou s blikajícím světýlkem na hodinkách. Meh.

    Fakt netuším, kde tam Pavel vysledoval nějakou reflexi, hra je naopak až překvapivě neutrální vůči jakejmkoli morálním otázkám. Domnívám se, že zasazením do Afriky se autoři nesnažili nic speciálního sdělit, prostě to pro ten jejich typ násilnýho sandboxu bylo logičtější umístění, než třeba anglickej venkov...
    • Klasická Pavlova guilty pleasure.To neřeš.Osobně považuji FC2 za děsivě zkaženou hru.A to měla obrovský potenciál.
    • Správně! FC2 byla po 6h neustýlýho ježdění po mapě zabíjejíc ty samé rewspawnuté nepřátele otrava je sice hezký že se hra odehrávala v Africe že byla technologicky na vysoký urovni ale nuda ke konci mě ubíjela. FC3 Vypadá že se to tvůrci snažili naprqvit a včechny neduhy FC2 Opravit,takže mě toto hodnocení docela překvapilo,myslim že zrovna Pavel hodnotil FC2 o stupen výš.
      • No me tam nuda odradila asi po 1/3 hry a to jsem se uz nejakou dobu predtim premahal a cekal ze se to zlepsi. Zhorsilo se to. Skoda, atmosfera a ten zacatek byly fajn.
  • Opat a znovu sa potvrdilo, ze Tiscali games ide dolu vodou(resp.uz je dole).FC3 ma 8? a jeho predchodca dostal 9? A vy idete tvrdit ze FC3 je lepsou hrou ako FC2?Co to mate za hodnotiaci system?FC3 si zasluzi ozaj vyssie hodnotenie! Recenzie pisu naozaj asi diletanti co sa ukazalo uz aj v pripade AC3,kdez tam to bola totalna katastrofa.Jednoznacne neobjektivne recenzie,bud su autori zaujati alebo nech nehraju zaner ktory ich nebavi.
    • eeeee
      Ty vole, nemuzes porovnavat hodnoceni mezigeneracnich her. Navic jestli je nejake hodnoceni chybne, pak je to hodnoceni fc2.
    • ringmancz
      tehdy byla jiná doba a úplně jiná redakce...
      • Tak a toto ste mohli spomenut aj v recenzii a nepisali by sa tu zbytocne kktinky :)))
    • Zial je to tak *9*
  • Vaas je super záporák typickej psichouš ale to se mi líbí:-)
  • trolo
    normalne zmazte ciselne hodnotenie a nechajte len text. flame war skoncia a bude to tak lepsie. clovek si urobi vlastny verdikt podla toho co precital v recenzii.
    • A budeme závislý na subjektivních kecech nějakýho magora, kterýmu se líbí CoD, to by tak scházelo.
      • ZvacA
        To je mi pane rozdílu s tím číslem. Ale, někteří holt se evidentně bez číselnýho verdiktu ani nevyčůraj.
        • to číselný hodnocení je tam pro lidi, kteří jsou líní přečíst si recenzi a udělat si aspoň nějakej názor na kvalitu hry... jenže potom nastávají situace kdy tady melou pí *14* oviny, který by neřikali a neptali by se na otázky, na který jsou v recenzi odpovědi
      • Hm, takhle seš závislej na jeho subjektivních kecech a jeho subjektivnim čísle a jako bonus je diskuze zaplevelená skuhráním ublíženejch jantarů. A s tim neustálym vytahováním CoD už běžte k šípku
      • Vlastně teď platí to samé akorát s číslama, takže je to stejně jedno...
    • bobsh
      Přesně, recenze ve stylu "Wot I think" z Rock Paper Shotgun, tam mi to číselný hodnocení vůbec nechybí
    • to je jedno COD bude stejne furt lepsi hra!!!!!!!!!!
    • S tím nejde než souhlasit *4*
  • A toto dostane rovnaku znamku ako nove srackoidne COD. FAIL
  • A víte co? Eurogamer dal Hitmanovi kolem 6-7 z deseti a má pravdu. Jak to souvisí? Jak může hra Far Cry 3dostat osmičku, když je v ní zde v recenzi zmíněno tolik nedostatků? Mě by jisto jistě otrávily hraní. (ano jsem přísný a neberu dnešní známky jako dogma). To se bojíte tam prásknout 6 a podobně? Je to sice vše o subjektivním vnímání, ale tak safra tím že získává vše takové vysoké čísla, tím vpodstatě říkáme, že se nám to líbí. Ne opravdu nelíbí. Tedy subjektivně alespoň mě ne. Mrzí mě, že jako člověk hrající od dob 1997 ( to mě bylo 11 let) se hratelnost posunula úplně jinde. Však si zahrejte Black Mesa mod a srovnejte se skriptem nového medalu rádoby v cool grafice. Hru dělá hrou možnost si ji užívat a né grafika. Taky si říkám, jestli to nebude tím že jsem čech. Příjde mi totiž, že Američané pořádně neumí ani naintalovat skype do pc, a proto musí mít ty plechovky vsuň dvd a hraj. Ty plechovky brzdí vývoj minimálně co se týče Inteligence a interakce s prostředím. Má někdo časopis, myslím score, kde píší o roku 2012 jako masakrálním ve smyslu i grafiky a hlavně reálnosti inteligence a interakce? Flame to z mé strany není, jelikož hraji víte co? Baldurs gate 2. Jo na ní mě štve jen jedna věc a tou je inteligence ve hře celkove. Jinak 2D bylo je a bude vždy pro mě nejlepší pro RPG. 3d se na to moc nehodí. Chybí mi infinity Engine a nejaká nová hra. Za tu bych vyplázl prachy hned. Díky za Kickstarter, tam se uvidí co je to dělat hry tak, jak mají být. Smyslem článku u mě je, aby si lidi uvědomili, že je ostuda v roce 2012 mít hry s inteligencí a designem jako vychází dnes. (vzpomeňte ar Cry 1 nebo FEAR). Až se budou dělat hry kvalitní, nebude se na pc krást jak říkají tabulky 95% ale lidi budou ochotní za to ty peníze dát. To se pak pláče že se krade, když bych si jí nekoupil ani za korunu že? typicky ,,nové,, NFS. grafika hezká ale to je tak vše. Jdu smažit Baldur dokud někdo neudělá hry jako tyto. Zdarec.

    PS: buď budu mít mínusek jak nevím co, nebo lidi se mnou budou souhlasit. *7*
    • JohnyTheZik
      :-D ten konec si docela filozoficky rozsekl!
      Jinymi slovy -> bud budu mit minusy, nebo budu mit plusy.. :D Zajimave zamysleni!
    • DangerousDave
      vôbec to nerieš, my sme už generácia ktorá dnešným hrám vpodstate nerozumie, je to úplne iný štýl hrania oproti tomu, ktorý sme poznali z 90-tych rokov. Z hier sa stal čisto konzumný tovar, ktorý už dávno nie je o skille a rozume ale o divadle ktoré na hráča autori hry pripravia ... neviem či je to zlé/dobré alebo onaké, jednoducho tomu nerozumiem a ani rozumieť nechcem. no country for old man.
      • Pánové redaktoři budou jistě starší než já když mi za 2 měsíce bude 27, tak jak je možné, že hodnocení je až moc benevolentní? Je to škoda no.
    • oktavius66
      Tak bacha. Britský EuroGamer dal Far Cry 3 10/10 a český 9/10 a vůbec skoro všude nedostala méně jak 9/10. To jenom tady se dalo 8/10 a HREJ.cz dalo 7/10. Já si myslím že si to tahle hra zaslouží mít tu 9 nebo 10... V něčem máš pravdu to je fakt. Platí pravidlo: Pravý hráč na grafiku nehledí. V tom s tebou souhlasím, ale dneska je jiná doba a nikdo se už nebude s*át do starých dobrých her. Myslíš si, že bych si nezahrál staré dobré klasiky jako je: Siphone filter, dino crysis, které ještě byly na PS1. Uvítal bych to v nové grafice může to být super, ale příjde mi nereálné že se někdo do toho pustí. Lidí chcou z her více a více a to znamená, že chcou aby byly lepší a lepší. Všechny témata už jsou vyčerpané ( vesmír, ostrovy, poušť, oceán, středověk, budoucnost, superhrdinové, války ) Tak co chceš ve hře nového ? Nic mě nenapadá. Jsem rád že si můžu aspoň něco zahrát jako Far Cry 3, protože si myslím že dlouho už nic takového zase nevyjde...
      • Tak Mě by se nejednalo až tak o originalitu žánru, to pozor!!! Mluvím o zapracování do hloubky ať ta hra ma duši a nádech realismu co možna nejvíce. (inteligence, interakce) Když si měl interakci ve Far Cry 1, říkal jsem si ou supr a mnul si ruce. A těšil se jak budou hry promakané fyzikou atd v dnešní dobe roku 2012. A co jsem dostal? Smutný ale pravdivý Facepalm, jelikož je to mnohdy ostudnější spracování, než hry roku 1998 apod. Já si někdy připadám blbě jako Dan Vávra, Tím ho také zdravím, Ale Vážně s ním sdílím mnohé názory a čtu jeho blogy apod.
    • Nepřijde mi, že by Pavel v recenzi zmiňoval nějak závratně moc nedostatků. A i kdyby jo, tak třeba pozitiva pořád převažujou natolik, aby si FC3 tu 8 zasloužilo. Je třeba si uvědomit, že hodnocení nezačíná na 10 a nesnižuje se podle nedostatků, ale prostě vyjadřuje pocit, kterej z ní recenzent má, z kladů i záporů dohromady. Jinak jakkoliv ho nemám rád, tak co se týče designu misí a inteligence nepřátel, doporučil bych ti podívat se na, čistě konzolový, Halo.
      • A vidíš u mě vyjadřuju kritiku tak, že 10 nedostane nic ( proto bych zavedl minimálně půl body, a když najdu závažné nedostatky, je t toho rázem 7,5 apod. Narážím na svou recenzi tehdy na Mass Effect 2. Všichni dávali 9-10 a já jako jeden z mála šup a ,,jen,, 7,5 což u mě vyjadřuje názor velmi dobrá hra, jelikož moje stupnice JE od 1 do 10 a ne od 5 do 10 apod.. Recenze je na sektoru kdyby někdo chtěl.
        • To ti nikdo nebere, ale nesmíš svoje kritéria hodnocení uplatňovat na cizí recenzi, pak není divu, že ti číslo nesedí *4*
          • jenže pokud se nebude stupnice odvíjet od 1 - 10 namísto 5-10, tak firmy budou stále mlít to svý. K čemu 300lidí jako vývojářů, k čemu ten Hype který stojí milióny, když to JDE udělat levněji!!! že zářný příklad je VY VÍTE KDO snad ani nezmiňuji. Prostě dnes je fakt divná doba a ji podporovat nebudu. Vždyť mi nestojí hru za to ani stáhnout natož koupit. V poslední době kdybych měl nějakou fakt koupit, tak jedině asi strategii Shogun, nebo Starcraft 2
            • i kdyby to co píšeš byla nakrásně pravda (v něčem jo, ale podle mě pořád vyházej hry, který za to stojí), tak bych neřek, že hlavní příčinou je hodnocení *4*
  • Pavle měl si dát 9, protože teďka tu zas začne Flame war.
    • walltar
      Ten by asi začal i při devítce ... kdo chce flejm mít hůl si najde.
  • Dnešní svět je rozmazlenej né všeci ale většina jo neumí ocenit dobrou hru:-(
  • Mato1987
    som zmätený, napíšete že fc3 je lepšou hrou ako fc2, ale dáte jej nižšie hodnotenie? prečo?
    ináč výborná recenzia, na hru sa nesmierne teším
    • ales.smutny
      FC2 hodnotila předešlá redakce (o jiných lidech nemluvě)...i to je důvod, proč se tolik neupínat k číslu :)
    • Keyz
      Asi jsou dnes tak kvalitní FPS,že FC 3 není tak dobrá aby měla navíc.

      Logicky když je další díl a je lepší tak nemusí mít více.V daném žánrů mohou být mezitím o hodně lepší hry a pak další díl v porovnání s aktuálním stavem nemusí nijak vyčnívat celkově i když bude lepší než ten minulí.
      • Momentálně jsou FPS lepší? Bych oponoval :)) Tudle vyšla Black messa... a prý strčí ta předělávka 10 let starý hry většinu dnešních FPS do kapsi. Mno ale to je jen jeden příklad....a je to subjektivní, takže ani nereagujte *3* . Každopádně by se asi nemělo hodnocení zabejvat tim,v jakou dobu vyšla hra XYZ.... pak i časem se mrknete na žebříček her a kvalitativně si nebudou rovni...
      • Mato1987
        vymenuj mi aspoň 3 moderné fps hry, ktoré sú lepšie ako fc3 resp. fc2, čo sa týka kampane *15*
        mna napadá snáď len Rage
        • Max Paine se snažil *3*
          • jo FPS... sry ;) nevim

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit