Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mohl by nekdo porovnat fifu a pes, jak jsou na tom v soucasnosti? dlouho jsem zadny fotbalek na pc nehral, ale rad bych to zmenil :-)
    • Fédération Internationale de Football Association známá pod zkratkou FIFA je hlavní řídící organizace světového fotbalu, futsalu a plážového fotbalu. Její sídlo se nachází ve švýcarském Curychu a jejím prezidentem je Sepp Blatter.

      vs

      Pes domácí (Canis lupus f. familiaris) je největší domestikovaná šelma a nejstarší domestikované zvíře vůbec, provázející člověka minimálně 14 tisíc let. Obecně se předpokládá, že se jedná o zdomácnělého a umělým výběrem změněného vlka obecného. Celosvětová populace psů je odhadována na 500 miliónů, přičemž toulavých a opuštěných psů je minimálně 370 miliónů.
    • ja zkousel jen par zapasu dema na PS4,ale PES mi prislo lepsi...hralo se mi o dost lepe,vice mi to pripadalo jako "fotbal"
      bohuzel asi nebudu zrovna ten nejlepsi na hodnoceni,dal jsem od kazdeho max 10 zapasu :)
  • Jenom bych chtěl ještě dodat, že písemné a číselné hodnocení je trošku něco jiného, uvědomte si to lidi.......a k celkovému hodnocení hry je pravda, že já jsem přešel z FIFY 14 PC na FIFU 15 PC, takže tam ten skok byl obrovský díky novému IGNITE enginu, ale samozřejmě kdo hrál loňský ročník už na nových konzolích, tak mu to nemusí tak revoluční přijít to je pravda. Já jsem ale z letošní Fifky unešen a i přes některé chyby viz kolizní systém atd......si myslím, že došlo k vylepšení spousty věcí, já nevím jestli to vnímáte, ale kdo hrál FIFU 14 na PC a teď novou pozná hned rozdíl jenom pro příklad (grafika, nová fyzika, vylepšení golmani, celkové animace hráčů, atmosféra na stadionu, 3D trávník nádhernej, změny herního povrchu(stopy v trávě), špinavé dresy, odstřikující voda, možnost přepnout si na libovolného hráče při autu, rohu nééé jako ve 14-ce dimenzní pole, zvedající se branka při střelách, rohové praporky, 3D podavači míčů a diváci, emoce hráčů, samozřejmě to už jsou takové drobnosti nicméně i to přídává hře na reálnosti a potěší. Možnost například vyhnat hráče když vykopávám s golmanem, nejsou to prostě jenom ty velké změny, ale i spousta drobností, ve hře a v možnostech ovládání, které dělají letošní FIFU blíže uvěřitelnější reálnějšímu fotbalu.....jak jsem ale už psal pro mě 9/10 *4*
    • ahoj, pěkně napsané, já se pořád nemůžu rozhodnout, hrál jsem demo fifa15 na PC a demo PES15 na X360 a zatím mě lépe vychází fifa, ale po zklamání ročníku fifa13, kde už kolizní systém byl a neuvěřitelně štval a po spokojenosti s PES13, minulé ročníky jsem úplně vynechal.

      Když už si to koupím tak hlavně abych hrál MP

      vyplatí se to ? budu spokojený jako člověk kterej vždy hrával PES, protože mě přišel lepší, ale po zahrání dema obou her se mě líbí více fifa
      • Pokud chceš hrát fotbal, potom PES, jestli chceš hrát kličkovanou s se šamponem (Kryšpiáno Motadlo), tak FIFA.

        Teď bez trolení.
        FIFA - jednodušeji se do toho dostaneš, máš hned licence, dáš snadněji góly, můžeš se ponořit do manuálního ovládání, stane se z toho trochu jiná hra. Trma vrma v pokutovm území je fakt šílená, ale třeba to opatchují. Stejně se mi nakonec zdá, že to nevypadá tolik fotbalově.
        PES - musíš stáhnout patch a 3krat zmačknout myšítko abys měl všechny ligy, hráče a stadiony. Na druhou stranu máš updaty sestav velmi často, takže jsou i aktuálnější než FIFA. Trvá, než se sžiješ s ovládáním. Na druhou stranu když jsem dal gól, téměř vždy jsem z toho měl velkou radost a pocit, že jsem ho fakt dal já a Messi u toho jen tak pomáhal ;)

        Je to asi o pocitu a o zvyku. Jestli sis už zvyknul na PES, tak bych šel do něj. Letos má úplně nový engine, takže to bude určitě zajímavý ročník.
      • Kravicka
        j dobry srovnavat FIFA PC a PES x360 kdyz FOX engine je jen na PC a next genu pokud dobre vim.
    • Mart9
      Je pravda, že PC hráči si chrochtají blahem. Nebál bych se zmínit ani povedenou optimalizaci, když je hra stejná jako na next gen konzolích. Na to, jak říkali, že lidi na ignite engine nemají stroje, mně ta hra běží líp než FIFA 13.
    • Tak ono u číselného hodnocení ani tak nejde o to číslo jako o možnost trošku hatovat recenzenta....
      7/10 - moc málo nerozumíš fotbalu !!!
      9/10 - recenzent dostal zaplaceno od EA a nerozumí fotbalu !!!

      Je celkem jedno jaké hodnocení by tomu dal stejně se najde skupina lidí co budou jenom z principu nadávat...
      • Má dát osmičku a bylo by. :D
    • Konečně rozumnej komentář :)
      • Podivejme se na toho chudaka Carlose, pisici sam sobe jak neco hezky napsal *1* Nikoho tu neobalamutis. Vetsina uzivatelu sice chape, ze je neprijemne byt ponizen Znicujici pravdou, ale ty se musis zkratka naucit prijmout, ze jsi nemel pravdu. Jenom tak si zlepsis svuj vlastni zivot a prestanes tu hudrovat nesmysly mezi recenzi (tedy hodnocenim) a cislem (tedy hodnocenim).
    • Mato1987
      Výborne napísané Carlos, súhlasím so všetkým čo si napísal, recenzent pravdepodobne hral aj predošlý ročník na next gen konzoliach a preto si tých rozdielov a všelijakých noviniek až tak nevšimol. No my pcčkári sme minulý rok boli okrátený o next gen verziu novej fify a tak tento rok je tých rozdielov a vylepšení u nového ročníka tejto hry aspoň pre nás omnoho viacej. Ja osobne som nadmieru spokojný akú hru som za svoje prachy dostal. Ináč ak chceš semtam zahrať nejaký head2head zápas tak si ma pridaj na origine, nick mám M4to1987
      • Nová Fifa 15 je podľa mňa najlepším ročníkom, a síce nový Ignite engine potrebuje ešte doladiť, no sedmičku si určite nezaslúži, za mňa 9/10. O niečo ťažšie sa bráni proti rýchlym útočníkom, ale chce to cvik a hlavne manuálne prepínanie hráčov. Troška má štvú niektorí online hráči, ktorí si mýlia futbal so šprintom na 100m, takže občas zle zareagujem v obrane, no v druhom polčase keď hráčom dojde výdrž tak zápas otočím :) Ja radšej hrám na veľa prihrávok a vymýšľam rôzne kombinácie pred 16 *5*
      • Díky *4*,
        já jsem z letošním ročníkem také spokojený, a kdo si koupil novou fifu na pc si myslím, že si nemůže stěžovat......pro mě jedna z mála her u které vím, že když si jí koupím originál, že mě nezklame, budu ji minimálně ten rok hrát a za svoje peníze dostanu to co chci.....pro mě plus body, protože sám hraji fotbal, rád se na něj dívám v televizi, chodím na něj a je to moje vášeň, proto to možná tak prožívám a asi bych recenzi na fifu psát nemohl objektivně *1* *1* *1* .......rád bych s tebou dal head2head, bohužel jsem fifu zkoušel demo, abych se dozvěděl novinky, jak se to hraje, občas si ji zahraju u kamaráda, ale doma se mi drhá i když ji snížím na minimum a to mám celkem novej noťas *13* ,bohužel velkej comp dosluhuje, takže buď upgrade a nebo přemýšlím o přechod na konzoli, kvůli fifce, velká televize, plynulá hra a neřešit jestli se mi to bude sekat a jak mi to pojede.....konzole nová okolo 10k a comp nějakej slušnej na hry aspoň 25, takže celkem ranec no.....teď fifku bohužel hrát nemůžu, čekám až našetřím prachy, takže tak za měsíc nebo dva půjdu nejspíš do konzole, ale nevím no.....možná někdy v budoucnu si střihneme zápas *3*
        • Carlos, je tam nejakej mod pro spolupraci dvou hracu, nejakej coop? treba ulitmate team pro dva nebo vybrat team a hrat turnaj ve dvou za jeden tym?
  • sport by se mel delat hlavne pro zabavu a amatersky, imo tento profesionalni fet1š je zhouba (to se tyka kazdeho odvetvi). taky je otazka proč si nejit radej zakopat ven misto hrani s gamepadem
    • Ok, domluv mi prosim sraz s borcama z Dortmundu. Rad si s nima pujdu cutnout. Dik moc!

      PS: fotbal hravam i normalne, zahrat si za nejakej velkoklub se mi asi nepodari - tak dobrej fakt nejsem - od toho tu pak jsou hry jako FIFA, vis? *7*
  • nerozumim jak clovek kterej nevi k cemu slouzi titulky u filmu a zvlast v kine, muze vubec neco hodnotit. Na to asi napisu praci.
    • sice jsou titulky menší zlo než cz dabing, ale i tak ruší od sledování filmu...
      • ja mluvim o titulcich na konci filmu, neboli credits.
  • stále čekám na crack...
    • já na trávu...
    • Mato1987
      Drogy sú zlé, nebuď otrok drog.
    • MickeyMutant
      Bejt tebou, tak to rozcvičím, zatejpuju, přinejhorším si dám na pár mačů voraz. Zdraví máš jen jedno.
  • Wtf, komu chyba otrasny cesky komenntar..nexhapem jakxto moze niekto hrat snim
    • Skvele talentovany Wayne Roooonye a podobny hlasky mi neskutecne lezly krkem a ceskej komentar jsem vypinal.
    • sorry, slovenský nebyl a nebude... *9*
      • MickeyMutant
        A to je velká škoda! Kdo neslyšel Karola Poláka, jako by neznal fotbal.
        • já ho slyšel komentovat živě, byl to frajer :)
          jedinej trochu podobnej je Míra Bosák
  • tenhle recenzent asi nerozumi fotbalu.
    je to mamlas
    • nebo používá mozek a nepodléhá tolik reklamě
      • hral si to vubec?
        oproti 14 je to velky zlepseni,vypada to prirozeneji,pohyby nejsou tak sekany a konkurence v podobe PES je vysmech...
        • ja osobne mam mnohem radsi Pro Evo s tim, ze 2013 je pro me stale nejlepsi fotbal...fifa je hra, pro evo je fotbal :)
          • Asi na tom něco bude ale ať už je to sebelepší tak se mi opravdu nechce hrát za London FC nebo Manchester Blue *1* To tu hru totálně degraduje ať už je realistická jak chce.
          • Mato1987
            Nechcem slovíčkariť alebo ťa vyviesť z miery ale FIFA, viem, pre niekoho to môže byť úplne nečakané prekvapenie, je taktiež futbalová hra, tak isto ako PES, či je ale lepšia alebo horšia, to je skôr otázka osobných preferencií a ničoho iného. Ja osobne nemám obľúbenú tú či onú futbalovú hru, ale viacej preferujem fifu, už len preto, že má viacej autentických líg a licencií, viem možno to znie povrchne ale mňa nikdy nebavilo hrať nejakú vymyslenú horskú ligu s north london a fiktívnymi menami a tak podobne, iste dá sa to obísť tak, že si stiahneš nejaký fanúšikovský mód ale to trvá povačšinou niekoľko mesiacov po vydaní hry a maximálne čo ti to zmení sú nazvy týmov a mená hráčov a možno ešte tak trośka upravená vizáž tvárí hráčov. Jediné čo PES a jej hráčom závidím je licencovaná liga majstrov, žial aj tento rok kúpilo konami licenciu pre ligu majstrov a európsku ligu pre ich hru, tak mi nezostáva nič iné len so smutnými očami pozerať na PES so závisťou. Z hrateľnostného hladiska je na tom PES ako po ostatné roky, kostrbaté a rovnaké animácie ako z ostatných ročníkov a niekedy až nereálne góly. FIFA je na tom omnoho lepšie, animácie sú uveriteľnejšie a aj streľba pri góloch je vierohodnejšia, iste nájdu sa chybičky ako nevybalancovaní brankári alebo medzi sebou kolidujúci hráči, ale to je skôr otázka vychytania múch tohto nového ignite enginu. Sorry, že som sa až takto rozpísal, ale musel som ti vysvetliť prečo je pre mňa fifa lepšou volbou ako konkurencia od konami.
            • jinak doplnim...neni to nekolik mesicu po vydani, ale prvni patche vychazeji jeste pred oficialnim vidanim v Česku :) ... navíc to má změněny nejen dresy a jména, ale i obličeje (a to neskutečně precizně) scorebordy, přídávají se stadiony...dříve byli i autentické pokřiky, ale ty se již, bohužel, nějak nemění
            • ozumim...pro me na prvnim miste vede hratelnost a je pro mě lepší v Pro Evu...je to víc fotbalové, pro mě je FIFA velmi kvalitní hra, ale přílišná arkáda...na Pro Evu miluji rozvážnost, pomalejší tempo, neskutečné nastavení taktiky, autentický pocit ze hry...a to je pro mě prvořadé...pravda, nejsem nadšený, že stahuji několikagigové patche na přdání lig a tak, ale po jejich aplikaci už nění co řešit...
              jestli v něčem dle mého FIFA vyhrává, tak jednoznačně online, ale já jsem samotář, resp si vystačíme s dvěma gamepadama a jednou obrazovkou *4*
          • matně si vzpomínám, na verdikt z víc jak deset let starého Levelu.. netuším, zda to byla recka na PES či FIFU.. začínalo to klasicky Do Prahy na památky, do Ostravy na fotbal.. a poté něco ve smyslu FIFA na licence/Pro Evo na fotbal! *4*
        • já sem hrál fotbal na kompu, když tys ještě tahal kačera hochu.
          Ale FIFA udělala obrovský pokrok, kdežto PES stagnoval, ale herně FIFA na PC nikdy nebyla lepší než PES.
          Mě o pozlátko nejde, a kdyžtak si umím stáhnout patch s ligami, stadiony, chorály (vše klegálnš zdarma) Přesto mám v PES vždy větší radost z povedené akce a golu než u FIFA (hral jsem cca 30 hodin fifu14, zkoušel sem manuál - ale to chtělo víc času, který jsem ji nechtěl dát).
          Možná je to zvyk, ale letos bude PES určitě lepší, pojede na novym enginu a bude lepší než loni - a to už byl zase dobrej PES.
          Dobrou.
          • souhlas... co jsem hral demo tak opravili snad vsechny neduhy z dilu neminuleho, plus vylepsili kolizni system , prihravky , animace , fyziku mice atd...

            Navic se zde da najit jista paralela se skutecnym fotbalem.. mourinho kdyz je v tymu druhym rokem, tak je predurcen k uspechu pac mel dostatek casu pro praci.. to same plati u vyladeni fox enginu a ted si muzeme uzit hotovou praci
          • Ses Mongol nebo co? Vubec ti totiz nerozumim.
            • na to musis mit IQ vice nez 80 a melo by ti byt vic nez 10let
  • PES - nejlepší přítel člověka.

    Ale OK, FIFA děti a ty co to nechtějí hrát vážně taky zabaví a navíc je víc barevná a nemusíte trávit 5 minut patchem který vám tam dodá aktuální soupisky, hráče a stadiony...
  • Mart9
    Tohle je tedy nejhůř hodnocená FIFA na games za posledních 8 let. Martine, rychle to přehoď alespoň na osmičku, dokud to nevidělo moc lidí.
  • Škoda, že největší chybu ještě neopravili. Otravný autoaim tam stále smrdí.
    • Pro mě je největší zlo to taktické bránění. Zvykl jsem si u starších dílů na to klasické bránění ale 15ka umožňuje v online sezóně pouze taktické bránění. Hodně lidí nadává na klasické bránění, že je to skoro jako cheat. Samozřejmě je to blbost i klasickému bránění se dá odolat pokud je člověk aspoň trochu šikovný. To je podle mě od EA zrada. Stejně jako absence Brazilské ligy. Celkově tam hodně zahraničních lig chybí a to je škoda. Třeba Belgickou a Švýcarskou ligu si mohli nechat a dát tam aspoň Tureckou.
    • FIFA - nečekaně šikovný test inteligence. Jakmile někdo vytasí stížnost na autoaim, je mi jasné, s jak inteligenčně vybaveným člověkem mám tu čest.
    • Co tim myslis?
      Dej si vsechno v nastaveni ovladace na manual a zadny "autoaim" tam neni

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit