Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Chim
    K tomu zamykání diskuse u recenze...Škoda, že stejně aktivní nebyl Petr Poláček u diskuse o úmrtí Satora Iwaty. To byl teprve hnojník ve své nejvyšší kvalitě.

    Jedna taková řečnická směrem k redak... tedy spíš směrem k Ivánkovi: A vám se ta recenze jako líbila, pane Horník?
  • Sice si koleduju o ban, ale co uz. games jdou poslední dobou dost do haje. Redaktori vykladaji pomerne dost nesmyslu, pan Polacek se necha unest a chova se jak silenec, a uplne nejhorsi zacina byt ta cenzura..lidi se ozvou ze nejaka recenze nestoji za nic a druhy den je komplet cela diskuze zablokovana.Proste kritika neceho Made in Games se tu moc nenosi. Zacina to tady mit klasicky prubeh, jako všechny ostatní weby které byli kdysi hodne ctene. Když zacinaly tak na nich panovala velka volnost a pohoda, a po nejakem case se tam bal clovek něco napsat..tak to bylo na bonuswebu i na byvale Tiscali. A presne timto zpusobem tyhle weby pomalu posli na sledovanosti a bylo to.
    jeden muj znamy krizoval nedavno onen herni kviz,a smazaly mu komplet jeho příspěvky, to asi aby se neukazalo ze to stoji za houby a lidi klikaly..
    • Zrovna bonusweb není příliš dobrej příklad, neboť se jdná o nejnavštěvovanější herní web v ČR (čemuž vůbec nerozumím vzhledem k jeho "kvalitě")
    • Zrzzek
      Myslíš tím tu konstruktivní kritiku, jako žena patří do kuchyně, proč píše o hrách? Alespoň tak mi připadalo. Ano, byla tam i normální kritika, bohužel bylo tam také dost lynčování. Jinak bych to nenazval.
      • Jo, bylo to tam trosku ostrejsi. Ale kdysi jsem tu zazil daleko horsi diskuze, a kupodivu svet se tocil dal. proste se to tady meni..z mého pohledu k horšímu.
        • Zrzzek
          Tak to nevím, do diskuzí tu přispívám pár týdnů. Tady se to zrušilo asi proto, že terčem toho útoku se stal přímo autor článku. Kdyby se nadávalo na Jacka Smithe z Horní Dolní, tak by se to třeba nechalo. Nevím, je to můj osobní názor. Každopádně já to smazání té diskuze chápu.
          • Vojta_Ilavsky
            Já ne, jedinej kdo tam měl sexistickou poznámku byl tady flash. A že to bylo napsaný jako blog nenadaného recenzenta neopravňuje redakci ke smazání diskuse, v recenzi chyběla ohromná spousta věcí, byly to nesouvisející dojmy z hraní poskládané do ještě chaotičtějšího celku. Kdyby to nebylo tak otřesný, tak by tam ty lidi nepsali, a ohánět se sexismem je pokrytectví, pohlaví nemá nic společnýho s informační hodnotou recenze.
            • Vojta_Ilavsky
              Očividně jsi recenzi nečetl, jinak by jsk tohle nenapsal. V tý recenzi je nic. A já se bavím o základních informacích o ničem víc. A když recenze není popisná a není to subjektivni rozbor a následné ohodnocení hry, co je tedy její definice. Dojmy z hrani jsou Dojmy z hraní, ne recenze. A tím že si výtah YT... To by to tady vlastně ani nemuselo existovat, když se to vlastně muzu dozvědět všude jinde.
            • corfer
              Bohužel pro Vás ale už vážně nežijeme v době ,,informačních" recenzí... Osobně popisné recenze nenávidím a je jen dobře, že se od nich upouští, jelikož herní publicistika je zřejmě poslední kritické odvětví, kde se tenhle nedomrlý dětský žánr drží. Pokud chcete informace, přečtěte si zadní stranu krabičky, nebo se podívejte na záplavu youtube videí, pro mě osobně je ale dojem ze hry daleko důležitější a řekne mi o ní daleko více, než výčet zbraní a hratelnostních technik. Jsem-li nějak spjat s recenzentem jako takovým, dokážu si díky dobře zaznamenanému dojmu hned představit, bude-li mít pro mě hra hodnotu.

              Tím se dostávám k jinému a z mého pohledu daleko závažnějšímu problému a to, že se nám nikdo nesnaží žádným způsobem představit nové autory. Tady na Games je to sice pochopitelné , i když by ta anonymita též neměla být standardem, ale v restartovaném Levelu, kam nás Draken, Sleepless a Blixa lákali na osvědčené autory čteme kupříkladu v posledním čísle recenze od Jana Slavíka, Lucie Jiříkové, Honzy Konfršta a další texty od Gabriely Šuterové nebo Honzy Švelcha... A to zdaleka nekončím... Když pominu prostý fakt, že nikdo o těch lidech kromě redakce Games nic neví, vidím dost podstatný problém v tom, co nám chlapci slíbili a co po těch dvou letech držíme v rukách. Osobně proti novým autorům nic nemám, stálo by ale možná za to uvést třeba v Levelu nějaký článek, kde bychom se o nich dozvěděli... Samozřejmě za předpokladu, že je se co dozvídat a že existuje nějaká relevance, na jejímž základě dotyční recenzují hry a připravují články do stále odborného časopisu... A tam bude asi ten největší kámen úrazu...
            • Tak si napiš svou recenzi s informační hodnotou a nemel blbě pořád.
  • Zrzzek
    Heh, zas takovýho hejtu. Pan Poláček povídal jako každej ostatní (dneska). Zajímavý je, že v 235 dílu měl nějakou čepici pan Bach a to bylo všem jedno. Že by nějaká osobní averze? *1*
    Nicméně gůt džob, povedenej díl i bez speciálního hosta...
  • To jsou zase zvasty, 20 000 000 kusu Skyrimu se prodalo hlavne proto ze tam jdou delat mody...achjo..obvzlast na konzolich..ja nevim kam na to ty kluci chodej..
    • Overwatch
      Ale no tak... Petr neřekl že to je "hlavně" kvůli tomu. Řekl, že mody jsou jen "jeden z důvodů"...
      • Zrzzek
        Podle Steamspy si v uplynulých 2 týdnech spustilo Skyrim skoro 1 000 000 lidí. Umím si představit, že drtivá většina z nich jede nějaký mody. Umím si taky představit, že podobnej počet lidí si Skyrim koupilo kvůli modům... A takovej milónek navíc...
        • Overwatch
          Těžko říct kolik lidí si to koupilo kvůli modům, ale časem těch lidí asi úplně málo nebylo, vzhledem k velkým a častým slevám na Steamu...
          • Prosím vás, co je to "koupit si Skyrim (hlavně) kvůli modům"? To má znamenat, že si někdo koupí Skyrim ne kvůli grafice/příběhu/questům/systému/světu, ale kvůli modům? Že někdo třeba vůbec nehraje RPG, nezajímají ho Elder Scrolls, ale řekne si - a hele, tady v tý hře jsou super mody, tak to ji beru (i když jinak hraju spíš auta a pixelart)...?

            To je přece úplný nesmysl.

            Mody jsou samozřejmě super, je to fajn, mít ve Skyrimu navíc zbraně, brnění, hezčí textury stromů, nahotu, lepší vodu atd... ale ta hra je pořád Skyrim. To, co člověk hraje, je pořád Skyrim.

            Tenhle argument by možná mohl obstát (s velkým zamhouřením očí) u Oblivionu, kde byly totální overhauly (přesněji overhaul - Oscuro). Tam si dokážu představit, že někdo si řekl - Oblivion je bída, ale chci si zahrát Oscura, to je super RPG. Ale u Skyrimu...?
            • OVERWATCH: Nenene, nic takového tu nevidím, já jsem myslím nikde nenapsal, že Petr Poláček něco řekl, já jsem reagoval na vaši větu "Těžko říct kolik lidí si to koupilo kvůli modům.." Tu vidím napsanou támhle nahoře. Nemyslel jsem to ani na Petra Poláčka ani na vás, ale spíš proti obecně kolující pověře, že Bethesda neumí dělat hry a vlastně jenom bere peníze za práci, kterou dělají modeři.

              Obecně si myslím, že Bethesda dělá jedny z nejlepších západních RPG (ne-li nejlepší), ale na games (i jinde) se šíří prapodivný hate a polopravdy/nepravdy. S těmi se snažím již řadu let bojovat, protože myslím, že dobrou hru/věc je třeba podpořit.
            • del0
              "Flash: ty (a Chumbaba) vložíš Petrovi do úst něco co neřekl a když to pak já a Zrzzek uvedeme na pravou míru, tak napíšeš, že slovíčkaříme. :)"

              Argumentační fauly, nelogika a nerozum je u flashe běžná věc...
            • Ja jsem ten podcast poslouchal, jinak bych asi nic nepsal ne? Nejsem ded vseved abych bez poslechu vedel o cem tam mluvite, logicke ..celkem..myslim.

              Jde o to ze když si vas někdo kdo se o hry moc nezajima, nebo Skyrim třeba moc nezna poslechne nabyde dojmu ze to je takova hra pro modery. Na me cela ta diskuze vase takhle působila, kdyby to tak nebylo tak nenapisu ani slovo. Presne jako tohle kdysi vznikla pitomost o tom ze v Oblivionu leveluji krysy, diky nejakym lidem z herni žurnalistiky, kteří tohle nekde párkrát placli, a uz to nebohému Oblivionu nikdy nikdo neodpare. Lidi vas poslouchaj, a ne kazdej se v tom hernim bordelu vyzna, takze vas berou jako slovo bozi..
            • Overwatch
              Flash: ty (a Chumbaba) vložíš Petrovi do úst něco co neřekl a když to pak já a Zrzzek uvedeme na pravou míru, tak napíšeš, že slovíčkaříme. :)

              Přitom je to tak jednoduché, stačí si ten podcast jen poslechnout (a nevymýšlet si).
            • To je slovickareni, jde o celkove vyzneni diskuze na tohle téma..
            • Zrzzek
              flashi posloucháš/čteš kolenem nebo prdelí?
              "Petr neřekl že to je "hlavně" kvůli tomu. Řekl, že mody jsou jen "jeden z důvodů"..."
            • muzu vas ubezpečit ze na konzolich si to kvůli modum nekoupil vůbec nikdo, a ze si tam Skyrim koupilo skutecne hodne lidi, mozna vic nez na PC. Takze logicky vzato na PC si to zrejme taky plno lidi koupilo z uplne stejného duvodu jako na konzolich. Takze se tvarit ze majoritni skupina hracu si koupila Skyrim proto ze tam jdou delat mody je blbost..viz příspěvek Chumbaby.
              No ja nevim, z cele te vasi diskuze v podcastu na tohle téma mi to prislo ze si proste myslite ze Skyrim se kupuje kvůli modum, jinak bych asi nic nepsal, zejo, kdyby to vyznelo tak jak ted tvrdite:)
            • Overwatch
              Znovu opakuju - nikdo z nás nic takového neřekl. Stačí si ten podcast pustit a poslouchat.

              Stejně tak v podcastu přece vůbec nezaznělo to, že by si lidi kupovali hru jen kvůli jedné věci, zatímco by je nezajímaly ostatní herní prvky. Tak nevím, proč se to tady řeší :)
    • Vojta_Ilavsky
      Že byl asi 50x ve slevě za 3 eura taky hraje roli, nejenom mody.
      • Mart9
        Přesně kvůli tomu jsem Skyrim koupil já. A pak po 5 hodinách přestal hrát. Je to asi dobré RPG, ale hrozně se to táhlo a nedokázal jsem si představit, že bych v tom strávil další stovky hodin. Není to žánr pro mě.
  • Já stím KOTOR2 myslel spíš tu zpětnou starost o starší hru, upravit rozlišení atd.
  • https://www.reddit.com/r/ElderScrolls/comments/2sq2as/does_anybody_have_any_more_news_on_skywind/cnu7l1d
    tolko k tej podpore
  • "Recenzent si hodnocení hry musí umět obhájit a vyargumentovat"

    Petr Poláček 22.7.2015
  • "Přesto se i tuto středu pokusíme podat během vysílání tradičního podcastu Fight Club slušný výkon."

    Obávám se, že podat SLUŠNÝ výkon bude nad síly pana Poláčka ... ale uvidíme, třeba překvapí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit