Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já nějak nechápu, čemu Petr vlastně oponuje. Podle mě si domýšlel nějaký divný věci, který Vašek vůbec neříkal. A zamotaný v tom byl pak hlavně Petr s Pavlem. Vašek říkal od začátku to samé: mikrotransakce je někdy používána jako nástroj na přeskočení grindu. Tak je snad jasný, že budou hledat hranici mezi tím, kdy to většina skousne a část zaplatí. Bez mikrotransakcí žádnou takovou míru hledat nemusí a jejich motivace pak je, aby to vyhovovalo co nejvíc lidem, tzn. grind se budou snažit omezit na nějakou zábavnou úroveň a nebudou se řídit tím, kolik lidí jim za to zaplatí. A co měly být ty řeči o padesáti procentech vzorku?! Copak si kupuje mikrotransakce nad padesát procent lidí, že padesát procent "vzorku" má něco dokazovat? Čtyři kluci z games jsou nějaký vzorek? To byl mocný argument. :D
    • https://www.youtube.com/watch?v=9CNpzaJk-rs
      Bylo by fajn kdyby se mikrotrasnakce z her odstranili a grind proměnil v něco trochu více zábavnějšího. Jak někoho může bavit jen přečkávat bitvu v MP, protože proti platícím hráčům stejně nemá šanci.
      Když tu nebude ta možnost koupit si progress, budou si muset hráči přetrpět grindovací část sami. Na druhou stranu, když se promění grindovací část v zábavnou formu hraní, nebude třeba těchto unikátů.
      Z tohoto plyne, řekl bych, že Battlefront II je špatná hra a mikrotransakce jen debilita v ní, která ničí nastavení systému postupu zdravé hry. EA by si měla uvědomit, že tady je mnoho dalších her, které hráče dokážou zaujmout a pokud chtějí něco prodat, musí to mít také nějakou obsahově hratelnostní kvalitu. Nebýt to značka SW, byl by to patrně totální propadák a odpad. Navíc kecy o vývoji a jeho finanční náročnosti jsou zbytečné. Dnešní technologie umožní i naprostému amatérovi vytvořit hru, kterou profesionální studio nedá viz Nicobass a jeho remake Tomb Raider Dagger of Xian. Pamatuji, že když vyšlo demo, youtube se zaplnilo stovkou nadšených let´s play videí. Na druhou stranu Mass Effect Andromeda si vyžádal na vývoj 40 000 000 dolarů a co jsme dostali? Tam se museli dobře utopit prašule.
    • Mart9
      Petr přece říkal, že Vašek má 100% pravdu. Spíš mi připadalo, že na to kouká i z jiného pohledu.
    • a dvaja z nich nehravaju MP hry :D
  • vašek velmi dobre. bohuzial hovoril do steny ktora mu 5 minut dookola opakovala irelevantnu hovadinu mimo temy
  • Dobrý fightclub, po dlouhé době trošku toho fightu. A myslím si, že Vašek měl pravdu v tom co říkal *5*
    • Preed
      Samozrejme, že má pravdu, ak je grind v hre v ktorej si nekupuješ veci za reálne prachy tak je to každému jedno lebo neexistuje možnosť ako by si ten systém o*ebal okrem investície času a krajných riešení ako niekedy vo wowku čínsky farmári goldov ale keď to máš priamo kúpiteľné v hre tak jednak tým môžeš pokaziť balansovanie a druhak grind je prostriedkom k núteniu ľudí tomu aby si kupovali tie veci ingame, čo je snáď absolútne jasné a nemalo by sa o tom vôbec diskutovať. A to koľko ľudí si to kupuje alebo nekupuje je úplne jedno, proste dizajnér môže zväčšiť hodnotu niečoho tak aby si to človek čo má prachy radšej kúpil pretože grind a ak táto vec ma ingame efekt tak to ničí balans, ničí to progresiu pre neplatiacich ľudí a v prípade BF2 to je ešte aj random lebo je to lootbox čo je úplne nonsense a to po tom, čo človek zaplatí za tu hru 60 euro. A opäť ak by bolo BF2 free to play, bol by to zlý dizajn ale platilo by sa tým F2P, ak by tam neboli lootboxy ale miktrotranzakcie tak by sa aspoň odbúral prvok náhody ale stále by to bolo obmedzené pay to win v priemium hre a ešte by tam mohli byť len mikrotranzakcie len na vizuálne veci, čo je podľa mňa akceptovateľné aj keby to boli lootboxy. Ale BF2 je Premium, má lootboxy na ingame progression a ešte aj nie je zaručený ingame balans medzi platiacimi a neplatiacimi hráčmi, čo je asi najzúfalejšia kombinácia aká mohla byť. Ale to, že sa to nemôže zovšeobecňovať je jasné ale nechápem ako to niekto môže podporovať alebo vôbec akceptovať pretože ak mne ako hráčovi niečo len MôŽE pokaziť zážitok tak to tam nechcem a je mi jedno koľko oni zarobia alebo nie.
      • neni to jedno ani kdyz tam nic nekupujes, to je stupidni gamedesign japonskyho/asijskyho strihu

        dost mozna proto to polackovi neprislo divny, protoze neco tech grindovacek uz odehral

        nicmene tolerance mikrotransakci povede k tomu, ze krome ciselnyho hodnoceni bude potreba doplnovat recenze o grindovaci index, pak kdyz tam bude GI 3/5, polacek si rekne, ok, to je presne pro me, 4/5 nebo 5/5 uz nesnesu
    • Taky ac vaska obecne moc nemusim, tak dnes s nim plne souhlasim :) Ale mozna ze Petr a Pavel proste jen nesleduji trendy a nevidi, jak vetsina big data hypu se zameruje na sledovani zakazniku a to, jak je donutit nerusit predplatne, jak je donutit nakoupit co nejvic nepotrebnych veci atp.
      • Jo předplatné je teď bohužel realita. V práci už nemáme jediný software, který by měl jednorázovou licenci. AutoCAD se platí od hodiny, kancelář předplacená, Micro Station jakbysmet, GIS taky už jen na roční bázi.
  • TheGGG
    hahahaha, jak ta vaše milovaná stará garda obhajuje mikrotransakce, to jsem se nasmál... asi jak když rudí na novinkách čumí, že se zeman kamarádí s gorbačovem a neschvaluje rok 68 jako tamní soudruzi...
    • Něco do sebe to má, ale EA provedení je špatný což se musí uznat. Provedení mikrotransakcí je super u EVE online, kdy si hráč na za týden může vydělat dost na měsíc premium hraní.
    • Na zvracení mě z toho bylo *11*

      Venca palec hore *1*
  • ringmancz
    Čekal bych, že to bude naopak a že stará garda bude proti těmhle praktikám (a nejde to pořád dokola obhajovat ekonomickým hlediskem). Ale možná je problém v tom, že tyhle hry nehrají a pak pořádně neví, jak to funguje. Každopádně celá tahle debata je pro průmysl jenom přínosná, protože si vydavatelé konečně uvědomí, že lidi si nenechají sr*t na hlavu
  • Nechápu to Petrovo obhajování a slepou víru v opravy. Sledoval chování EA v posledních 5 letech? Opravili snad Dead Space 3, MoH Warfighter, NFS 2015, Battlefront 1, ME Andromedu? Ne. Pokud mě v posledních letech o něčem přesvědčili, bylo to jejich naprosté pohrdání hráči, zacházení s vývojáři jako s kusem hadru a zaměření jenom na okamžité naplnění kapes. Co na tom, když při tom potopí pár slavných sérií a skvělých studií?

    Jeho argument o nekupování ignoruje dvě důležité věci na tomhle případě. Jednak že EA dočasně zrušila mikrotransakce, což může některé přesvědčit ke koupi, jenom aby se nachytali a časem se jim progres zablokoval za P2W stěnu, podobně jako třeba GTA Online. No a potom je tu hlavní důvod k zapojení politiků, a to že Star Wars hru si logicky koupí spousta dětí a teenagerů, kteří neumí hospodařit s penězi, a tahle hra z nich tahá prachy jejich rodičů pod maskou slavné značky. Je to prostě svinstvo zaměřené na využívání slabosti nezletilých a lidí náchylných k závislosti.
    • Pay2Win wall v GTAO XD Vždycky jsem věděl že sem chodí poměrně hodně dutohlavů ale aspoň si nehráli na to že rozumí termínům a problematikám, které přesahují jejich inteligenci.

      Ty nechápeš Petra, já nechápu tebe. Kruh se uzavřel.
  • ringmancz
    Proč to tady selektivně promázáváte?
    • Jack1947
      2 zoufalci co si vyměnujou názory tu jsou *3*

      nevadí...
    • Cenzor většinou maže jak se mu zachce :)
    • negativní příspěvky se netolerují!
      • ringmancz
        no nevím, zůstal tu příspěvek od bifteka a reakce na něj, která se nesla v podobným duchu, tady už není
    • Protože je tu spousta trollů...
  • Pan Polaček je ten nejnaivnější člověk, kterého znám. Přijde mi, že žije v nějakém tom svém idilickém světě. Pokud není schopen svou inteligencí pochopit jakým způsobem fungují lootboxy a na progress ve hře svázané microtransakce, které EA, ActivisionBlizzard, Ubisoft atd. posunují každým rokem víc a víc, tak mě fascinuje, že je schopen v tomto světě fungovat.
    • Trochu vám to objasním tedy jako pětiletému dítěti. V začátcích byly mikrotransakce mířeny na masy. Tady si koupím speciální skin a pod. V současné chvíli jsou microtransakce mířny na tzv. veleryby. Minoritu, která má peněz tři p*dele a je jim to jedno a pak na skupinu, která má psychologický problém. Proto se nyní odchází od transparentních shopů kde víš co kupuješ a přechází se k bedničkám, protože ty dokáží ty veleryby podojit nejvíc. Minorita tady kazí nyní hru většině a korporace jim jdou na ruku, nicméně neuvědomují si, že na to v budoucnu dojedou. EA nyní byla tak nenažraná, že dokonce překročila pomyslnou čáru p2w v mainstreamu. Jako kdyby se hra, která má v názvu Star Wars nezaplatila 10x jen ze základní sazby. Ne oni musejí přijít s ultrasuper deluxe edicí a lootboxy napojenými na progress. Jestli to pane Poláčku stále nechápete, prosím vyhledejte odbornou pomoc.
      • Jack1947
        Možná ty hry ani nehraje tak ho to nezajímá *3* jinak je to tak zkouší co se dá ale ted si asi n a chvíly zatáhnou prdell. Na chvíly" protože déle to trvat asi opravdu nebude
  • risa2000
    Co se málo zdůrazňuje ja manipulativní aspekt lootboxů. I výherní automaty musí výrobce certifikovat, že nejsou cinklé (co s tím udělá pak někdo jiný je druhá věc), ale lootboxy jsou v plné režii algoritmů vydavatele. Kdo si myslí, že mu perky padají _náhodně_, měl by se nad tím zamyslet.
    • Což se ukázalo předevčery tuším? Kdy Activison Bungie záměrně tajil to, že čím víc hrajete tím víc se vám degraduje zisk xp na další level. A pak hráli strašně překvapené a jako, že to okamžitě opraví. Směšné.
      • Víš co je směšné? Že jim to úplně v pohodě projde a ovečky půjdou se stádem dál.
  • Pokud je v placené hře něco, co je dostupné normálním hraním / nebo to ta hra od začátku obsahuje a dá se k tomu (rychleji) dostat pouze za peníze, je to sviňárna.

    Schválně, kolik z vás někdy v DOOMu vyťukalo můj nick? Tak dneska byste byli optikou EA normální zloději, protože jste si to "poctivě nenagrindovali" nebo nezaplatili. Tomuhle je třeba říct jasné NE!

    Jediné "mikrotransakce", které jsem ochotný tolerovat (nikoliv za ně platit), jsou levná DLC přidávající (nikoliv odemykající) nový obsah.
    • to jsem tu psal nedavno, az nekdo udela hack na tyhle loupezivy praktiky, bude moci byti popotahovan, ze si lidi ve vlastni hre dovoli neplatit za ulehceni hry nebo rychlejsi zpristupneni obsahu, kterej si zaplatil nakupem hry...

      to bude proces, ze by se i kafka cervenal zavisti
      • Pravda I kdyz ne cernobila spis tak 50 na 50
        • v singlovce to je 100/0, to je proste uchylarna, nutit nekoho platit za to, aby se dostal k obsahu, kterej uz zaplacenej ma
          • Víš co je na tom celým to nejhorší? Že si to zákazníci stejně nechají líbit a prodají se toho milióny.

            Kravaťáci pak budou vycházet z jasně daných čísel a ztéto prasárny se stane norma a toho se děsím asi nejvíc.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit