Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Grind tady byl odjakživa, ale kde? V závodních hrách? Ve střílečkách? Grind především vždycky patřil do RPGček. Dneska na to asi spousta lidí zapomíná, ale grind není progress. A v tom se právě Petr mýlí. Přetvoření progressu na grind a díky tomu na něm vydělávat? To je ten hlavní problém. Je to v designu. O tom je ta diskuze, že ten základní design obsahuje prvky pro ojebávání lidí. Petrův argument, že v podstatě kdo ty mikrotransakce platí, je"dement", a jemu když to vadí, tak tu hru nebude hrát tzn. mikrotransakce nejsou špatný, ale lidi sou blbý? To je naprostá demagogie a uhybání od problému. Třeba lidi co si kupujou hry na konzole vůbec tyhle věci neřešej. Nezjišťujou si co si kupujou, prostě přídou do obchodu a něco si podle obalu koupěj, že se jim to líbí. A na tyhle lidi je to cílený a proto je to špatně.
    • "Třeba lidi co si kupujou hry na konzole vůbec tyhle věci neřešej."

      Ale brzo budou. Sony plánuje systém mikrotransakcí rozšiřovat.
      • Sony přichazí na něco, co už na PC funguje roky, nechápu, co tím chceš říct...
    • Jack1947
      Dneska už slouží grind jako běžná nápln er (Wildlands - Shadow of war nejspíše i ten Asssasín)

      Je to špatně protožwe to pak kazí zábavu doby jsou ty tam kdy se člověk mohl svobodně rozhodovat co bude dělat (čest vyjjímkám) prostě udělali z nezábavné složky důležitou složku takže za mě palec dolů taky. V Ea to jen dovedli k dokonalosti a zkazily tím veškerou zábavu.
      • Já to právě chápu. A to mi na tom vadí, mě ten tyhle hry kvůli tomu pěkně serou. A myslim si, že tahle evoluce grindu jde nějak podivně ruku v ruce s vývojem lootboxů a mitrotransakcí, ale nechci tady tvořit konspirační teorie.
        • Jack1947
          Na tom se shodnem oba dva *3*

          Mikrotransakce + lootboxy + grind = ?! nic hezkého.

          Ten troll nahoře já bych ho nechal bejt, zase nějakej ten zneuctěnej konzolista nejspíše co mu blizzard někoho v mládi zneužil *4* *12*
          • Pravda, ale kdyz mikrotransakce vydelis lootboxama a vynasobis grindem vyjde ti neco jineho tedy ne ze by na tom zalezelo (mozna) ... :-) spis je to tak 50 na 50 nebo 100 na 100 co ja vim. Kazdopadne Blizzard ted jede ruku v ruce s Mikrosoftem a Sony a jak se rika ruka ruce mele a nikdy nehovor nikdy nebo alespon nekdy, rekl bych spis obcas ale nekdy vice je lepsi nez mene. Tedy jak kdy.:-) *3* *6*
            • Jack1947
              Co se týče mikrosranců tak vždy méně, ted je zajímavej článek na b webu, samoztřejmě ten co to analyzoval nelze brát vážně a nejspíše to dopadne tak že se hry zdraží a mikrotransakce tam budou.
  • Vazeni pratele, tak je serie Dark Souls a Bloodborne jenom pouhy glorifikovany grind, nebo ne? Protoze mi prijde, ze je na tema grind ponekud mnoho uhlu pohledu. Jakoby se pojem grind spojil jen z necim, co je se da obejit za pomoci financni injekce.
    • Hmmmm, spomenutá DS séria, hysterické záchvaty a poriadny náklik...kto to asi bude? :D
      • Alucard/Femto/Akatosh. Naklikávací soulsboy...
      • Pravděpodobně Del0 skryty pod x Nicky, ty jeho argumentační faily jsou mu dost podobne
        • Vidím, že trafená hus... etc. etc.
    • No podle me to teda grind neni... to ze v DS BB hrach umiras je obtiznost hry a design, musis se to naucit ty jako hrac... ale tvoje postaa z toho moc nema... mas expy, ale zrovna v ds to nemusi byt pravidlo, kdyz chipnes podruhy, tak ty prvni ztratis....

      podle me je grind kdyz musis nasbirat 1000 kytek z nejaky mobky, ketra ma drop rate nastaveny na 5%, aby jsi dostal pro svou postavu nejakou domenu (equip,kouzlo...) ale hrac z toho zadny skill nema...

      a ted zacina ten problem... pokud by se jednalo o kosmetickou vec, ktera by se dala ziskat grindem nebo za realne penize, je to v pohode, ale pokud to ovlinuje gameplay, v pohode to neni, protoze se dostavas do faze pay to win... coz se hracum nelibi ani u f2p titulu natoz u her ua ktere zaplatis 50€ a tudiz ocekavas nejaky balanc od zacatku...

      tot muj nazor *5*
      • Souhlasím a ten příklad na kytkách krásně grind vystihuje .. Jen bych dodal že grind je taky design, takže z logiky kdy má DS odlišný design to čistý grind být ani nemůže.
      • "https://www.giantbomb.com/forums/dark-souls-6255/how-do-you-deal-with-the-grind-529506/"

        Tady je realita v praxi. Spousta hráčů tam vysloveně tvrdí, že je hra primárně o grindu, že se zasekávaj, musí opakovat lokace a grindovat, protože nemůžou dál. Tak to bude asi jen halucinace. Že by jen trolové, co to nehráli? Je hezký, že když máš skill, tak nejsi nezávislej tolik na itemech, ale když ten skill logicky nemáš, protože to hraješ poprvý, tak ti ty itemy dost pomůžou. Grind není jen o hledání itemů (to je spíš farming) nebo odemykání abilit, ale i o postupu ve hře. Pokud tě hra nutí dělat to samý dokola, abys mohl jít dál ve hře nebo příběhu, tak je to grinding (jrpg to mají často). O přesnou definici vlastně ani nejde. Pro mě za mě, pokud tomu chceš říkat design, tak je to ve finále špatnej design. Kdyby ta hra měla nastavení obtížnosti, tak by ten problém neexistoval. Jednoduchý jak facka...
        • "Stačí se podívat na kritiku lidí, který DS nebavil, tohle je on nich asi nejvíc kritizovaná věc. " Griffin

          "Tady je realita v praxi. Spousta hráčů tam vysloveně tvrdí, že je hra primárně o grindu, že se zasekávaj, musí opakovat lokace a grindovat, protože nemůžou dál." ukradnutý lol.

          Odkazovaní na anonymní hráče, usvědčený multinick a zloděj nicků.
        • zase naprosto dementní argumentace na základě pět let staré diskuze. Co to je za zvrácenou logiku hledat diskuze lidí, co nejsou schopni udělat progress ve hře a tvrdit na základě toho, že je to grind. Argumentuj sám za sebe, problém je, že jsi hru nehrál, tak hledáš x let staré diskuze, což z tebe dělá trolla měsíce. Ten tvůj rádoby "grind" jsi schopný kdykoliv ukončit tím, že hru budeš umět, což není grind, je to skill, pokud nemáš skill, projdi to v pve, povolej summony, změn taktiku, změn povolaní, změn zbran, hraj to ranged, o toho ty hry jsou trolle, abys je hrál, ne abys mohl casuálně loadovat.
        • No ja nejsem fanosuek ani BB ani DS, proste to nejsou hry pro me, i kdyz jsem oboje hral... ale nedohral a i presto jsem se v tech hrach bavil...

          ale sorry, farming a grind je to samy...

          a navic, pokud si dneska nekdo zahraje treba stary golden axe, nebo i metalslug, nebo i prehistorika, zajimalo by me, jak daleko se dostane... tam taky nebyly obtiznosti, DS je proste tak nastaveny, chces to dohrat do konce?, musis se proste snazit, my ti zadny ulevy nikde nedame a to ze to kazdy nedokaze?? to je proste vyzva... maraton taky muze bezet kazdy a dost pochybuju, ze kdyby, klidne i nekolik tisic, bezcu si stezoval, ze to je nespravcedlivy, protoze to je moc dlouhy a on by chtel bezet trebva jenom 11km, tak by si rekli, jasne, pojdme zkratit maraton na ctvrtku at to ubehne kazdy...

          a ta tvoje spousta hracu co to tam pisi je zanedbatelne % z celkoveho poctu hracu...
          • přesně tak, za mnohem větší grind považuji děláni otazníčků a na základě toho vylepšovaní gearu či sebe, dvě obří RPG a to W3 a Dragon Age:I tohle dokonale ukázaly, ano teď jde argumentovat, že vlastně v Zaklínači ty otazníčky nedávají ani pořádný gear, tak proč je dělat a já ti na to řeknu, ano máš pravdu, jsou tam jen na xp, protože vývojaří truhly narvali trashe, což z toho dělá hodně špatný game-desing, když tam dají otazníčky a za to dostaneš trash, takže tady ti řeknu, že v tomhle je Dragon Age daleko lepší hra, protože ten grind tam má aspoň smysl.
            • To je jenom zdejší zoufalec a witcher zakomplexovanec Femto/Alucard. Vždycky vytáhne Witchera 3 a našroubuje na to nesmyslný argumenty, aby se mu to hodilo do krámu. Chlapec zapomněl zmínit, že pro průměrnýho hráče jde Witcher 3 dohrát za kratší dobu, než DS, přestože má víc obsahu. Ironie. Kdo tady má hloupej design a natahuje herní dobu (stejnej efekt jako grind) asi není třeba zmiňovat. Je to DS.
            • Tahle reakce je teda dost OT uz i k tomu co si tady pisem, natoz k cele diskuzi *7*
    • Tak samozřejmě. Ta hra je na tom založená. Kdyby to nebylo o grindu, tak by to spousta lidí, který nemaj trpělivost a nebaví je hodněkrát opakovat lokace, nevzdala. Stačí se podívat na kritiku lidí, který DS nebavil, tohle je on nich asi nejvíc kritizovaná věc. Jednoduchá logika. Samozřejmě, je blbost kritizovat hru, protože nemájí rádi grind, ale to je na jinou debatu. :)
      • "Stačí se podívat na kritiku lidí, který DS nebavil, tohle je on nich asi nejvíc kritizovaná věc"

        To je moc pěkný argument, přestaň měnit nicky a řekni mi, co se v Dark Souls musí grindit...
        • Dark Souls povysilo grind na sucast herneho designu. V ziadnej hre snad nejde tak brutalne grindovat ako v DS. Proste respawny ohnikmi ako nekonecny zdroj dusi su uplna designerska zufalost.
          • Nikdo té to nenutí využívat, pokud chceš můžeš to proběhnout, navíc hra té motivuje zkoumat okolí hledat zkratky, abys mohl hledat lepší cestu, což z toho děla fantastickou metrovanii, se spojením s famoznim level designem z toho vznikne unikátní záležitost, v současnosti neexistuje lépe navržena hra nez je první Dark Souls, blíží se letošní Prey, ale jenom blíží
            • lol zase nezvlada fakty a mysli si, ze detske nadavky dodaju jeho bludom vahu. Vacsina RPG ma nekonecny respawn nejako obmedzeny, casom, specifickym miestom atd. DS ma uplne opacny pristup tam je moznost grindu uplne vsade v akejkolvek lokacii v akomkolvek mnozstve. Nie je to len grind dusi ale aj tradicny japonsky 0,001% drop rate grind. Samozrejme ale vdaka estusom je to pokrok v porovnani s farmenim a grindom liecenia v Demon's Souls.
            • Hodně velká křeč, když troll nezvládne trolling, tak to dopadá takhle. Trapné...
            • PS, ještě sem si to nahoře prokliknul. Triple lol měl nějak moc lajků, tak sem to dorovnal. Já vím, sem zakomplexovanec, co argumenty nahrazuje náklikem. Holt to líp neumim. :/
            • Teď mi došlo. Debil, co neví, co s časem = milovník grindu. Já sem dneska nějakej mimo. Zspomněl sem si změnit nick z lol. No nic, už se radši nebudu ztrapňovat. :)
            • Jako fakt tohle nechápu. Jako vrcholný argument dodá pět let starou diskuzi. Argument o hře, která je starší jak 5 let. Rád si kákám do úst a chytám stébel. :)
            • možna bys sis hru měl zahrát a pochopit, že dostáváš za nepřátele minimum duší, takže se ti vskutku nevyplati něco grindovat a využívá to jen debil, co neví s časem, opravdu velké XP dostáváš sbíráním duší v lokacích, což nenagrinduješ nebo bossy, což taky nenagrinduješ.

              BTW Mantor a Del0 pod 50 nicky. Dva totální kokkoti beza argumentů a znalostí. Jeden argumentuje tím, že je to fakt a ten fakt podložil slovem fakt, druhý argumentuje tím, že píše pod deseti nicky a jako vrcholný argument dodá pět let starou diskuzi.
            • Ad bonfire spawning a easy grind duší. Argument "nikdo tě nenutí" je jeden z nejstupidnějších vůbec. Naprosto prázdná argumentační kouřová clona na odvracení pozornosti. To je jako když budou ve hře exploity nebo jakýkoliv designový chyby nebo nedomyšlenosti, který mi dají výhodu (třeba chyby v ai, snadnej grind apod.) a já to budu obhajovat, že toho nemusím využívat. Hloupost, samozřejmě. Za prvý spousta lidí toho využije, protože je to jednodušší a nabízí se to (!), za druhý to nemění a neobhajuje fakt, že ta hra má chyby v designu, který kdyby tam nebyly v první řadě, tak by to nešlo nebo by to bylo líp vyřešený.
            • Samozřejmě, že jsou lépe navržené hry, než první DS. Jinak souhlas s Mantorem.
            • Dobře když to říkáš, tak je to fakt, sice jsi nepodal jediný důvod toho grindu, ale je to fakt, jak říká mantor, dle mého je to přesný opak grindu a grind nastává jen v případě platiny, ale proste tvé argumenty jsou ubijecici, tak jsi uzij vítězi Frede
            • Aky s tym mate problem? Proste DS hry su brutalne grind friendly, to je jednoducho fakt. Rovnako ako je fakt, ze to nikto vyuzivat nemusi, co ale na tom prvom fakte nic nemeni.
            • Mám projekty všechny hry od Fs, ani jednou jsem nemusel sbírat duše, abych se vylepšil a tak mohl dal pokracovar
            • Ve hře kterou můžeš projit jenom zabitím bossu na základním levelu, bez použití jakéhokoliv expeni, nemůžeme nazývat grind, kdyby hra byla nějak omezena na lvl a na určitou potvoru bys potřeboval nějaký level, tak by se dalo možno spekulovat o grindu, pokud jsi levý a sbíras duše, abys došel dal,tak je to problém hrace
            • Leveldesign je nieco uplne ine ako RPG design a difficulty balancing. To prve ma DS velmi dobre presne ako pises, to druhe je zufale obarlickovane podporou brutalneho grindu priamo v systeme hry. Hlavne ak univerzalne platidlo v hre ma neobmedzene zasoby.
              Vyuzivat v hrach nemusis vela veci, nemusis pouzivat load, nemusis pouzivat quick save, nemusis pouzivat strelne zbrane....a dalsich x veci. To ale nic nemeni na tom, ze DS ma podporu tupeho grindu priamo v designe.
        • "přestaň měnit nicky" - Je pravda, že bych se tím měl řídit taky, tohle je už můj 8 nick. ;)
          • kde nejsou argumenty a znalosti, tam příchazí zákeřný trolling...
            • sám to často dělám, takže vim o čem mluvím...
    • hra, která jde projít bez toho, aniž bys opakoval jedinou věc považováná za grind? Hezký trolling...
      • Každá hra jde projít bez toho, aniž bys opakoval jedinou věc, ale jen teoreticky nebo možná pro hráče, kterej už jí dohrál stokrát, tzn. tvůj pseudo argument nefunguje. Ale hezký pokus o popření reality, že DS je o grindu.
        • a když jsi tak chytrej, co se v Dark Souls vlastně grinduje?
          • https://m.youtube.com/results?q=dark souls grinding spot&sm=1

            Lol... tuna videí o grindu. Nejsem nejchytřejší, ale Youtube ještě zvládnu heh.

            Tvrdit, že to jde projít bez umírání, je nesmysl, protože herní design se hodnotí z pohledu prvního dohrání (kdy chcípá každej a hodně) a ne po x letech hraní dokola. DS je postavenej na neustálým opakování lokací, chcípání a NEW GAME+. Vzhledem k tomu, že grind je definovaný jako repetitivní činnost sloužící k výhodě nebo postupu hrou, tak tvrdit, že DS není o grindu, je naprosto absurdní blábol.
            • "jakákoliv hra se systémem checkpointů tě nutí opakovat lokace a zabíjet to samé, takže všechny hry s checkpointy bez quick save, jsou pak dle tvé zvrácené argumentace grind"

              Musím uznat, tady sem těžce failnul, jako vždy. Hra s checkpointy, která nutí opakovat lokace = umělé natahování hrací doby (typické pro arkádové střílečky s 5 levelama, kdy v každym musim 500x chcípnout a naučit se obrazovku po obrazovce každý pixel, abych se mu příště vyhnul) = špatný design = investice většího množství času k dohrání obsahu, který tomu času neodpovídá = to samý, jako grind, který třeba v jrpg hrách blokuje progress v příběhu. Výsledný efekt je stejný. Natahování hrací doby a repetitivnost. Haha... selhal sem hosně... asi bych už to DS měl přestat hrát, leze mi to na palici..
            • popíraní reality ti jde, jakákoliv hra se systémem checkpointů tě nutí opakovat lokace a zabíjet to samé, takže všechny hry s checkpointy bez quick save, jsou pak dle tvé zvrácené argumentace grind. Ok. Nikdo tě nenutí neustále umírat, hra je desingovaná jak pro single, tak pro pve, takže projití s partnerem je zcela validní argumentt narozdíl od tvých fail-trollent komentů. Takže opět se dostáváme k tomu, že jakýsi to uděláš takový to máš, jinak máš moc pěkný záchvat, jinak nechápu, proč tě tak moc sere hra, kterou jsi viděl max na youtube, asi už vím, jsi lemra, která chcípala na prvním bossovi, tak proto ten grind.
            • "grindovat XP můžeš v každém RPG trollíku"

              Opakovat neustále lokace při každý smrti, který tě nutí opět mlátit to samý znova, není v každém RPG.

              Fail...
            • Original Sin jen grind? A co? Jak to souvisí s tím, že je DS grind? Jo, to se jen snažíš upoutat pozornost pryč od DS, hehe. Jen dokazuj, jak nezvládáš.

              PS, argumentovat coopem v DS je samozřejmě opět nesmysl, protože to je výpomoc někoho jiného. To bych pak mohl říct, že jakákoliv grind hra, když mi pomůže spoluhráč, tak nemusim grindit. To myslíš vážně? Lol, fakt zoufalá argumentace. Nechceš ještě říct, že pvp onlinovky nejsou o chcípání, protože když máš v partě profíka, neumřeš? Heh... už to zabal, jen se ztrapňuješ. Tvoje snaha vymýšlet furt nějaký pseudoargumenty abys popřel realitu, je fakt komická...
            • Hele, fanatik už dostal záchvat a popírá realitu. Videa jasně prokazujou, že v DS se grinduje, takže zalez a přestaň se tu ztrapňovat. Tohle už fakt nezvládáš.

              "pokud máš skill zvládneš to projít na základním levelu bez umrtí.."

              HAHAHA. Povavils. Pokud máš skill? A kde ho vezmeš? Oh wait... tím, že neustále chcípáš o opakuješ lokace.

              Nevěřim, že si tak natvrdlý. To je jako tvrdit, že pokud máš skill, tak dokážeš zabíjet profi hráče CS bez úmrtí...takže ta hra vlastně není o tom, že musíš furt chcípat a naučit se mapy atd. Lol, ty si komik...
            • https://www.youtube.com/results?search_query=divinity+original+sin+grinding

              Original Sin je Grind hra..
            • grindovat XP můžeš v každém RPG trollíku, to video je totální Fail, to jsi jenom potvrdil, že vůbec o hře nic nevíš a viděl jsi jenom z rychlíku.

              Radši to zabal, kdykoliv tě utluču argumenty a hlavě coopem, který je finální argument, že hru můžeš projít bez úmrtí i na poprvé...
            • Zase fail, nejsi schopný ani říct, musíš postovat nějaké videa, hra je debílku desingovaná tak, jakýsi to uděláš, takový to máš, pokud máš skill zvládneš to projít na základním levelu bez umrtí, pokud jsi lama celou hru můžeš projít v PVE, takže i když to hraješ poprvé a jsi nováček, můžeš použit coop a dojedeš to bez opakovaní. Tak se prober a hru si někdy zahraj. Hra je extrémně svobodná, takže říkat něco o grindu je totálni ignorace a tupost. Se prober....
    • Ne...
    • yep
    • je
  • Nemám s tím problém pokiaľ ide o transparentné veci. Pokiaľ ide o skryté mechaniky tak to problém je. Napríklad si kúpite disky do auta ok. Ale ak by auto bolo nastavené tak že bez tých diskov bude jazdiť pomalšie už by to bol problém.
  • ringmancz
    Čekal bych, že to bude naopak a že stará garda bude proti těmhle praktikám (a nejde to pořád dokola obhajovat ekonomickým hlediskem). Ale možná je problém v tom, že tyhle hry nehrají a pak pořádně neví, jak to funguje. Každopádně celá tahle debata je pro průmysl jenom přínosná, protože si vydavatelé konečně uvědomí, že lidi si nenechají sr*t na hlavu
  • nevím, jestli mě serou více nenažraní vydavatelé nebo pořád s něčím nespokojení hráči(PCMR) stěžující na každé prd. Chce to balanci, protože review bombardingingem řešit každou ptákovinu nelze, tohle by mělo být ponaučení pro všechny nenažrané vydavatelé, že i recenzenti jsou ovce a chytnou se stáda a v tom případě je to dobře - ale vocaď pocaď...
  • Já nějak nechápu, čemu Petr vlastně oponuje. Podle mě si domýšlel nějaký divný věci, který Vašek vůbec neříkal. A zamotaný v tom byl pak hlavně Petr s Pavlem. Vašek říkal od začátku to samé: mikrotransakce je někdy používána jako nástroj na přeskočení grindu. Tak je snad jasný, že budou hledat hranici mezi tím, kdy to většina skousne a část zaplatí. Bez mikrotransakcí žádnou takovou míru hledat nemusí a jejich motivace pak je, aby to vyhovovalo co nejvíc lidem, tzn. grind se budou snažit omezit na nějakou zábavnou úroveň a nebudou se řídit tím, kolik lidí jim za to zaplatí. A co měly být ty řeči o padesáti procentech vzorku?! Copak si kupuje mikrotransakce nad padesát procent lidí, že padesát procent "vzorku" má něco dokazovat? Čtyři kluci z games jsou nějaký vzorek? To byl mocný argument. :D
    • https://www.youtube.com/watch?v=9CNpzaJk-rs
      Bylo by fajn kdyby se mikrotrasnakce z her odstranili a grind proměnil v něco trochu více zábavnějšího. Jak někoho může bavit jen přečkávat bitvu v MP, protože proti platícím hráčům stejně nemá šanci.
      Když tu nebude ta možnost koupit si progress, budou si muset hráči přetrpět grindovací část sami. Na druhou stranu, když se promění grindovací část v zábavnou formu hraní, nebude třeba těchto unikátů.
      Z tohoto plyne, řekl bych, že Battlefront II je špatná hra a mikrotransakce jen debilita v ní, která ničí nastavení systému postupu zdravé hry. EA by si měla uvědomit, že tady je mnoho dalších her, které hráče dokážou zaujmout a pokud chtějí něco prodat, musí to mít také nějakou obsahově hratelnostní kvalitu. Nebýt to značka SW, byl by to patrně totální propadák a odpad. Navíc kecy o vývoji a jeho finanční náročnosti jsou zbytečné. Dnešní technologie umožní i naprostému amatérovi vytvořit hru, kterou profesionální studio nedá viz Nicobass a jeho remake Tomb Raider Dagger of Xian. Pamatuji, že když vyšlo demo, youtube se zaplnilo stovkou nadšených let´s play videí. Na druhou stranu Mass Effect Andromeda si vyžádal na vývoj 40 000 000 dolarů a co jsme dostali? Tam se museli dobře utopit prašule.
    • Mart9
      Petr přece říkal, že Vašek má 100% pravdu. Spíš mi připadalo, že na to kouká i z jiného pohledu.
    • a dvaja z nich nehravaju MP hry :D
  • Dobrej Fight Club ...jo grind automaticky neznamena mikrotransakce a byl tady odjakživa...ale ja microtransakce nerešim, když se mi pak hra prestane libit, nehraju, JO A DECKA NEKUPUJTE TO !!
    Ono je podle mne špatne neco zakazovat, to pak smrdi totalitnim režimem, ale že sme došli tak daleko, že se musi neco vyvojarum zakazovat, ptž kravaťaci nad nima nevědi, kdy maji dost, je podle mě ŠPATNE.
  • TheGGG
    hahahaha, jak ta vaše milovaná stará garda obhajuje mikrotransakce, to jsem se nasmál... asi jak když rudí na novinkách čumí, že se zeman kamarádí s gorbačovem a neschvaluje rok 68 jako tamní soudruzi...
    • Něco do sebe to má, ale EA provedení je špatný což se musí uznat. Provedení mikrotransakcí je super u EVE online, kdy si hráč na za týden může vydělat dost na měsíc premium hraní.
    • Na zvracení mě z toho bylo *11*

      Venca palec hore *1*
  • vašek velmi dobre. bohuzial hovoril do steny ktora mu 5 minut dookola opakovala irelevantnu hovadinu mimo temy
  • Dobrý fightclub, po dlouhé době trošku toho fightu. A myslím si, že Vašek měl pravdu v tom co říkal *5*
    • Preed
      Samozrejme, že má pravdu, ak je grind v hre v ktorej si nekupuješ veci za reálne prachy tak je to každému jedno lebo neexistuje možnosť ako by si ten systém o*ebal okrem investície času a krajných riešení ako niekedy vo wowku čínsky farmári goldov ale keď to máš priamo kúpiteľné v hre tak jednak tým môžeš pokaziť balansovanie a druhak grind je prostriedkom k núteniu ľudí tomu aby si kupovali tie veci ingame, čo je snáď absolútne jasné a nemalo by sa o tom vôbec diskutovať. A to koľko ľudí si to kupuje alebo nekupuje je úplne jedno, proste dizajnér môže zväčšiť hodnotu niečoho tak aby si to človek čo má prachy radšej kúpil pretože grind a ak táto vec ma ingame efekt tak to ničí balans, ničí to progresiu pre neplatiacich ľudí a v prípade BF2 to je ešte aj random lebo je to lootbox čo je úplne nonsense a to po tom, čo človek zaplatí za tu hru 60 euro. A opäť ak by bolo BF2 free to play, bol by to zlý dizajn ale platilo by sa tým F2P, ak by tam neboli lootboxy ale miktrotranzakcie tak by sa aspoň odbúral prvok náhody ale stále by to bolo obmedzené pay to win v priemium hre a ešte by tam mohli byť len mikrotranzakcie len na vizuálne veci, čo je podľa mňa akceptovateľné aj keby to boli lootboxy. Ale BF2 je Premium, má lootboxy na ingame progression a ešte aj nie je zaručený ingame balans medzi platiacimi a neplatiacimi hráčmi, čo je asi najzúfalejšia kombinácia aká mohla byť. Ale to, že sa to nemôže zovšeobecňovať je jasné ale nechápem ako to niekto môže podporovať alebo vôbec akceptovať pretože ak mne ako hráčovi niečo len MôŽE pokaziť zážitok tak to tam nechcem a je mi jedno koľko oni zarobia alebo nie.
      • neni to jedno ani kdyz tam nic nekupujes, to je stupidni gamedesign japonskyho/asijskyho strihu

        dost mozna proto to polackovi neprislo divny, protoze neco tech grindovacek uz odehral

        nicmene tolerance mikrotransakci povede k tomu, ze krome ciselnyho hodnoceni bude potreba doplnovat recenze o grindovaci index, pak kdyz tam bude GI 3/5, polacek si rekne, ok, to je presne pro me, 4/5 nebo 5/5 uz nesnesu
    • Taky ac vaska obecne moc nemusim, tak dnes s nim plne souhlasim :) Ale mozna ze Petr a Pavel proste jen nesleduji trendy a nevidi, jak vetsina big data hypu se zameruje na sledovani zakazniku a to, jak je donutit nerusit predplatne, jak je donutit nakoupit co nejvic nepotrebnych veci atp.
      • Jo předplatné je teď bohužel realita. V práci už nemáme jediný software, který by měl jednorázovou licenci. AutoCAD se platí od hodiny, kancelář předplacená, Micro Station jakbysmet, GIS taky už jen na roční bázi.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit