Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Obrovska pochvala za triko ceskeho deathoveho klenotu hypnos *5*
    • no Supreme Conception by taky bodlo :)
  • Podcast za 1****
    btw, kto tomu dabingu, mne sa viac paci cesky ako anglicky
    • Mě taky, ale to bude možní tím, že jsem to jako první hrál v čeština a zvykl si na to.
      • Ten cesky hlas mi na vela postav sedi lepsie ako anglicky
        • DusanMPupak
          Což bude nejspíš tím zvykem, jak správně podotýká váš předřečník.
          • Slyšel jsem oba dabingy. Stále si myslím, že český dabing je lepší.
            • Jsem na tom stejně jako Robotron. Hrál jsem to anglicky a pak jsem měl problémy si zvyknout na český dabing. Ale až na příšernou Lindu Rybovou jsem si zvykl rychle. Jen ten její hlas dodneska nesnesu. A taky jsem dlouho dobu neměl rád Vašuta, takže to byl taky trochu problém. Ale už mě to přešlo a dneska mi nevadí.
            • Robotron3
              Hrál jsem Mafii uplně poprvé s anglickým dabingem a musim říct, že když jsem to hrál potom v češtině, ten anglický mi tam seděl víc. Ono je to i logické, když se to odehrává v Americe.
  • Co je to kurwa za relaci. Zas nekdo chlastal vodu do ostrekovacov do auta *8*
  • Mafia byla skvela hra na svoji dobu, podle me mnohem lepsi a zajimavejsi nez GTA 3. I dnes predci spousty novych her! I presto ze se odehravala v NY, diky ceskym hercum se mi emocne vryla do srdce. Pekne podporovana atmosfera, emocni situace, rychle zvraty v pribehu a skvela hudba, diky tomu vsemu se dotkla miliony hracu. U Mafii 2 uz tohle necitim, mozna proto ze nenasledovali presne Vavruv pribeh a nekteri z 2kczech (designeri) ho kritizovali, samozrejme nepravem! Vzdyt je to Danova hra, proc ho ostatni musi presvedcovat ze veci musi byt takhle a ne podle Dana? Na druhou stranu, velice chapu, proc odesel. Kazdopadne, Mafia 1 je srdcovka, ktera me pobavila a je to jedna z mala her, kterou si zahraju i po 10 i 20 letech!
  • Díky za speciál, bylo to perfektní. Klidně mohl být 3x delší a furt by bylo co říct :-)
    Jinak k závodu - Dan to řekl naprosto přesně. Problém byl, že lidi kteří to nemohli udělat prostě jeli jako prasata, ale o to tam vůbec nešlo. Naopak.
    Já to nejdřív asi 20x neudělal, otočil jsem se na té klopené zatáčce, nebo pak v tom menším esíčku před lesem a nebo přímo v lese.
    Ale pak jsem na to jednou přišel (že člověk nesmí jet nadoraz) a od té doby už jsem to udělal vždycky napoprvé.
    I teď po několika letech když jsem to naposledy hrál bych si troufl tvrdit, že bych to udělal napoprvé.
  • Bylo toho receno spoustu... nebudu dalsi moudra pridavat. Ten pan, co to udelal, je asi tak trosku exot, ale ma ve vsem pravdu a vsechno co jak on rekl "me sere", sere uplne stejne me ve vsech novych hrach a proto ten zaverecny dojem, ze je to ve srackach sdilim uplne stejne. Vic je nesmysl resit. Komu staci komerce, at ji hraje, komu ne, ma ted tak trosku smulu.

    Ale!!! skoda ze nepozvali mne (koho jinyho pochopitelne), protoze ja bych dodal k hratelnosti nasledujici vec: Mafia je jedina hra mozna na svete, ktera ma neco co zadna jina nikdy nemela! A sice ze nepritel ma zbran s omezenou munici. Proto jsem z boju mel vzdy dojem, ze proti mne nestoji stroj, ale clovek.

    Pamatujete jak koncila prestrelka, ktera trvala dlouho, vy jste se schovavali, tejpek strilel a najednou se ozvalo: Zahod tu bouchacku a per se jako chlap! A ja uz vedel ze tejpek je v hajzlu a jediny co mu zbylo jsou pesti (ktere pouzije) nebo nuz... to je kus poezie KUR.A!
    • smejki
      "Mafia je jedina hra mozna na svete, ktera ma neco co zadna jina nikdy nemela!"

      taková tvrzení je potřeba podložit i něčím jiným než jen slepou vírou. Z hlavy ti teď vytáhnu třeba Fallout 2 (jednotkou si nejsem jist).
      • Ok, mel jsem spis na mysli zanrove stejnou scenu, tedy minimalne pohled z treti osoby/fps. Ale je mi jasny ze kdo bude chtit zapasit kdo tu ma vesti pravdu, urcite si nekdo da ten cas stravit odpoledne na google a zlomit mi tu vaz *15* .
  • Závod jsem také nemohl hrozně dlouho překonat. To prostě nešlo, zkoušel jsem měnit v nastavení jízdní vlastnosti, sehnal jsem si i nějaký joypad a nic. O tom cheatu jsem nevěděl, ale aspoň jsem si stáhl save, takže jsem mohl pokračovat. Že se Tommy v animaci po závodě poprvé potkal se Sářinou kamarádkou, kterou pak měl v hotelu odbouchnout, jsem tedy vůbec nevěděl a úplně mě unikalo, odkud že ji zná :) Jakmile jsem ale závod později poprvé dojel, už to samozřejmě opakovaně žádný problém nebyl. A k dubingu, v té době mi přišel skvělý, ale když to teď slyším, je to docela hrůza, šílené přehrávání, ale to je pro současný dubing dost typické. Anglický dubing zní civilněji a nějak to lépe a přirozeněji sedí. A to platí nejenom pro Mafii.
  • Ta diskuze nad delkou vyvoje Mafie me rozesmala. Byl to titul na jen jednu platformu a jeste k tomu na takovou, kde se nemusely delat skoro zadne optimalizace vyuziti a fragmentace pameti nebo nejak vyrazne resit vytizeni CPU/GPU. Dukazem budiz dalsi vyvoj XBOX konverze a to to bylo vicmene PC a pak ta hruza s PS2. Jine firmy musi delat hry za max 2-3 roky a rovnou na vsechny hlavni platformy (a tedy projit jejich certifikacema se vsemi pravidly, co pozaduji MS a Sony apod.), aby stacil jeden launch s jednou reklamni masazi. A to je pak sakra problem. Tak si chlapci prestanem placat po zadech a priznejme si, ze to byla po profesionalni strance zabarina a plne to odpovida nezkusenosti lidi. Maslo na hlave mam urcite i ja, protoze sem nastupoval do IS v dobe, kdy se zacinalo na Mafii a jsem jeden z tech, co odpovidali za jeji technologie, tedy LS3D engine. Hezky se na to vzpomina, ale prace to byla dost amaterska.
    • Jasna ukazka, jak nasi bande trval opravdu multiplatformni titul je M2. To je za hranicema uplne nepredstavitelny, i s nasima mizernyma platama.
  • firebug
    Predne dekuji na tento special. Na zazitky z hrani Mafie nikdy nezapomenu (asi jako vetsina hracu) i kdyz jsem to dohral pouze 3x. Mafie je v porovnani s ostatnimi mestskymi akcemi v mnoha ohledech unikatni a prave proto nema dodnes primou konkurenci. Kombinace paradniho jizdniho modelu a spravne nastavene logicky fungujici policie je pro me klicova. Jezdeni neni nudne a zdlouhave, presto ze musite dodrzovat jista pravidla. Spachate-li ale prestupek mimo zorne pole policie, nikoho to netrapi. Muzete zaplatit pokutu nebo odjet s pronasledujicim autem na odlehle misto a policisty odpravit. Povede-li se to beze svedku nebo zmenite-li svuj dopravni prostredek, nikdo uz po vas nepujde. No neni to paradni? Narozdil od vsech klonu GTA, kde po vas jde po zabiti policisty cele mesto a vsichni presne vedi, kde zrovna jste, i kdyz jste stacili uz 5x vymenit auto... Navic oproti temto hram muzete v Mafii dojet se svym oblibenym autem na misto akce bez skrabnuti laku, a ne jako v ostatnich mestskych akcich, kde castokrat prijedu na misto v doutnajicim vraku (to zminoval i Dan). Sorry za delsi prispevek, ale musel jsem zminit atributy, ktere mi prijdou dodnes neprekonane a vzhledem k tomu, ze od vydani Mafie ubehlo uz 10 let, je to i docela smutne...
  • kubi-wan
    Pamatuju si, jak jsem Mafii tenkrát dohrál a v noci se mi zdál sen, jak se postřelenej plazim po ulici Lost Heaven a kus ode mě se svíjí umírající Paulie... a já se k němu nemoh dostat. Byla to fakt síla... celkově ta hra na mě měla emoční dopad jako žádná jiná.
    • Přesně tak, emoce byly ve hře velmi silné a uvěřitelné. Ještě mě zaujala v tomhle směru hra Fahrenheit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit