Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • http://www.reddit.com/r/gaming/comments/vmgg5/diablo_3_is_plummeting_an_active_public_online/
    • Dokazete nekdo poradit jak udelat ctvrtou obtiznost inferno ktera ma byt extremne tezka bez toho aby byl potreba dobrej gear?
      • posila
        Nevadi mi, ze je potreba dobry gear. Vadi mi, ze potreba JEN dobry gear. Tim padem inferno neni podle me vubec extremne tezke, je jen extremne casove nebo finance narocne. Tezke by to bylo, kdybych se na YT podival jak porazit nejakeho bosse a presto bych toho bosse musel nejaky cas trenovat, abych ho dokazil porazit.

        Dokud jsem leveloval, byla to zabava. I prvni akt inferna jsem si jeste uzil, na druhy akt se skripanim zubu sehnal veci a prosel ho ... ale farmit veci/zlato kvuli tretimu aktu uz neplanuju. Hral jsem za monka. Levelovali jsme s kamaradem wizardem, inferno jsem sel vetsinou solo, protoze se to zdalo jednodussi.

        Farmeni proste neni zabavne. Chybi nejaky pocit progressu, kdyz mi za 3 pruchody 1. aktem nespadne ani jedna vec, ktera by sla prodat za 100+ tisic goldu na AH, natoz aby to byl pro me upgrade. Myslim, ze kdyby i v infernu slo ziskavat dal XP a levelovat se, urcite bych u toho vydrzel daleko delsi dobu. Ale i tak ... 200+ hodin straveneho casu a 40+ hodin zabavy ... se za ty penize urcite vyplatilo :)
      • Takže to nejde nijak, takže se spokijíme s tím, co máme... nucením do RHAM. *3*
        • Nezalezi na tom jak hrajes, proste to nejde. Na par mistech je gear check, kdy pokud nemas DPS tak po urcite dobe umres (vetsinou na nejakou DOTku). Plus pokud nemas HP davaji te i obycejni mobove na 1 ranu atd. Ja sem dopadl stejne jako v tom story, zjistil sem ze nemam duvod to hrat protoze tam neni zadna motivace.
        • Odulin
          Vždycky jde všechno. Teď ale máme situaci jakou máme a z toho vycházejme. Závislost na gearu (hlavně v pozdějších částech hry) je prostě vzhledem k systému jaký zvolili nutná...stejně tak jako aukce. Bez toho by tento systém nefungoval a očividně je na aukci mířený.Já musím znovu zopakovat, že mně se tenhle systém fakt líbí. Stejně tak jako se mi líbil systém ve 2. Jsou odlišný, ale skvěle fungují oba.

          Jsem s monkem na 56 lvl ve 3. aktu na HELL a aukci jsem už použil oboustraně dostkrát (jen za goldy samo). Já nevim, mně prostě přijde, že mi tenhle systém dává hodně možností, jak naložit s postavou a jak ji rychle a dynamicky přizpůsobit situaci.
          • ale nutne to neni. ja mam wizarda 55 level , II act hell, a zatim jsem na AH/RMAH nekoupil jediny predmet, hraju s tim co padne ve hre. Zatim to jde. Inferno bude asi jina, ale chci dojet hell, bez nutnosti cokoliv koupit z AH nebo RMAH.
            • Hraju na inferno a rikam ze do RMAH te nikdo nenuti. I proto ze je k dispozici i aukce za zlataky.
            • Hmm, hezký, že dva kteří nesouhlasí jsou v Hell, přitom jim všichni říkají, že to nucení do RMAH přes gear checky a špatný dropy je v Infernu.

              Tož dojděte tam a pak uvidíme... *3*
        • Ja nevim jak ty ale ja chodim ve dvou a nebo ctyrech lidech farmit treti akt a zatim jsem na RMAH nekoupil jedinej predmet. Rozhodne nemam pocit ze by me do aukce za realne penize nekdo nutil.
          • To, že je tam "gear check", to lidem nevadí, lidi ale štve to, že nemají šanci dostat se k lepšímu, protože na všech aktech inferna padají od patche neskutečné sra*ky lvl 51-63. A pak když náhodou někdo dropne nějaký decentní item, tak ho dá do aukce za přemrštěnou částku. A lidi si to ani nemohou koupit, protože na prodeji těch již zmíněných sra*ek vydělají kulové.
      • Odulin
        *3* +1
    • I think the reason is this developement:
      1. You bought Diablo3, you played it solo or with friends for a few weeks or so.
      2. Depending on your or your group skills you beat it a few times and you reached hell or inferno.
      3. Now your gear is too bad to continue
      4. You checked the auction house or tried to farm some gear. You may have spend your gold on a few awesome items but you still need much more gear to beat inferno (or even hell depending on your personal skill).
      5. You now can buy a complete set of gear for much real money - more money than the D3 price. Many (including me) will never do that. Or you can try to farm the gear. Turning the game into a total mindless grind especially since 99% of the drops (that's no exaggeration) are crap. That's too boring for most people (including me).
      6. You quit playing D3

      This is the story 2/3 of my friends and myself had with D3. It was fun until we ran into the you-need-extremly-rare-gear wall.
      • FeebeEWN
        souhlasím +1
  • risa2000
    A ještě k podcastu. Přestože jsem nehrál ME (ani jeden), tak speciál mě bavil. Jednak jsem se dozvěděl, proč ho diskutující mají rádi (a že se to může lišit), jednak to bylo i hezky smíchané s nějakými ukázkami, nebo komentáři k záběrům ze hry a jednak bylo vidět, že každý ze zúčastněných k tomu má vztah.

    Tady jsem měl pocit, že to sice všichni hráli, ale až na jednu výjimku, tak nějak spíš z nutnosti, nebo nudy. A zajímavých postřehů tam také moc nebylo (a nebo mi byly nesrozumitelné). Takhle byl nejzajímavější komentátor Lukáš, což je škoda, protože jeho názory na Diablo ventiloval už několikrát, a nebylo potřeba je znova opakovat. Byl bych raději, kdyby moderátor byl spíš v pozadí (jak to dělal Martin v předchozím díle).

    A poslední výtka, na rozdíl od předchozího speciálu, tohle mohlo klidně vyjít jako MP3. Škoda.
  • risa2000
    Pro mě jako příležitostného (casual) hráče Diablo v podstatě skončilo tím, že jsem při hraní na vyšší obtížnost zjistil, že mě nebaví znova procházet přesně ten samý příběh - i když se teoreticky lokace přegenerovávají, tak to v důsledku je jedno.

    Druhá věc, co mě rušilo v hraní bylo resetování map, když člověk přestal (a odhlásil se). To spolehlivě zabilo snahu projít celou mapu, každý kout, každý dungeon.

    Takže se to celé smrsklo do levelování a sbírání itemů, což mi na single přijde dost chabé.

    Aukce je dost kontroverzní už tím, že Blizzard kontroluje kompletně celý systém, tedy co komu vypadne, kdy a proč. Možná tedy někomu přijde, že to je součást hry, ale jediný, kdo si (s) aukci fakt hraje je Blizzard. Hele tenhle maník by potřeboval lepší meč, co kdyby vypadl tady tomuhle mágovi, ať mu ho pak může prodat. A sakra, on ho neprodá a syslí si ho na bůhvíco, tak to zkusíme podstrčit téhle hunterce...

    Může to být sebelíp zabalené, ale z nějakého důvodu nemám chuť se toho účastnit. To už mi přijde průhlednější systém, kde se některé věci nabízejí veřejně regulérně za peníze.
    • no ono to tak neni ono je to trapnejsi nejen dungeony jsou nahodne generovane oni jsou nahodne generovane i predmety a to ne co vam nahodne z rady mecu padne ale kazda vlastnost je nahodne vygenerovana takze nakonec klidne mag muze behat s mecem v ruce misto hulky pac ten mec ma vsechny mozny vlastnosti pro maga, resp. magum pak padne super hulka s dobrym damage, ale pridava vlastnosti pro uplne jine povolani *10* . Kdyby si aspon activision-blizzard dal tu praci a rucne pripravil radu kalitnich predmetu ktere vam muzou padnout, ale to ne nechali to schvalne na generovani nahody aby lidi prinutili platit za aukce *11*
      • "Kdyby si aspon activision-blizzard dal tu praci a rucne pripravil radu kalitnich predmetu ktere vam muzou padnout.."

        ..tak by zopakovali tu samou chybu, co BN u Diabla 2 a sic, že by ve finále všichni měli na chlup ty samý itemy. Očividně si D2 moc dlouho nehrál a tudiž nechápeš, proč to Blizz takto udělal. Thx&Bye, i will not miss you ingame bro.
      • Tu práci si nedá.

        Proč by se připravovali o procenta, co mají z aukcí? Tak grindi dál odpad a modli se, že ti padne něco dobrýho.
        • Z aukci nemaj ani korunu. Vsechno jde na poplatky a provoz.
          • Údajně... *3*
    • "Hele tenhle maník by potřeboval lepší meč, co kdyby vypadl tady tomuhle mágovi, ať mu ho pak může prodat. A sakra, on ho neprodá a syslí si ho na bůhvíco, tak to zkusíme podstrčit téhle hunterce... " To vis ze jo ty brepto :D
      • risa2000
        Víš něco, co já nevím?
      • Proto po startu nejely servery. Blizzard nemel dost lidi, co by pridelovali drop :D
  • FeebeEWN
    Diablo III u mě pohřbili tím, že zvedli ceny oprav itemů asi 6x. A že na infernu umíráte často...
    • Nezlob se na mě, ale pokud v nějakém aktu na inferno umíráš příliš často, tak na něj prostě nemáš, tak holt musíš farmit nižší akt no. Já farmím první a druhý v magic find equipu (sice žádná sláva, ale alespoň něco), s trojkou neztrácím čas, tam také umírám, tak jsem se na progres vykašlal. Navíc Blizzard přiznal, že po patchi 1.03 se chybou nějakého bugu snížil drop itemů lvl 63 v aktech 3 a 4, takže farma tam je asi víceméně zatím zbytečná.
      • To zalezi na pristupu. Vetsinou mist se jde protlacit (aspon s magem), gear sem farmil vetsinou kdyz sem se dostal k nejakemu gear checku. A i tam jde hlavne o DPS, takze staci nafarmit dost penez, koupit zbran a pak se pres to nejak dostat.

        Jinak skoncil sem asi v pulce 4. aktu, podle me mam ty nejhorsi souboje za sebou (Rakanoth a jeho teleportacni kill na 1 zasah), ale fakt nemam duvod to dokoncit. Mozna nekdy casem az zapomenu jak moc me ta hra nebavi.
        • No ani ne tak na přístupu jako spíše na charakteru. S melee charakterem by ses daleko neprotlačil bez příslušného equipu, hlavně by to ani nemělo smysl, když bys měl problémy i s obyčejnými moby. DH a WZ, těm stačilo nahodit 100k dps a dalo se vesele farmit. Ano, sice tam člověk umíral na ránu, ale alespoň ses dostal k lepším itemům a na těch pak všichni rýžovali miliony. A chudák melee musel držet hubu a krok a farmit při nejlepším A1, aby si na to vydělal.
  • Blizzardu se podaril opravdu husarsky kousek, nejprve skoro vymyslel novy zanr zvany akcni rpg D1 a D2, ktery mohl dotahnout k dokonalosti, ale on ve svem 3 pokracovani defakto princip techto her uplne znicil a nastavil herni napl teto sra*ky na smysluzbavenem grindeni goldu, pop.r tem stastnejsim itemu, ktere obratem prodavaji za nesmyslne ceny v aukci. Takze kdyz nebudu pocitat chyby ve hre, ktere zde byly jiz jmenovany 1000x tak tahle splaska zvana DIABLO III je koncepcne a herne delana pro fanatiky z wowka, kde v podobe miniraidu chodi farmit.

    Takze z akcni rpg hry se stala urputna zdimacka pro idioty, kteri na jedne strane farmi do zblbnuti , aby zbohatl a ti jeste hloupejsi to kupuji za realne prachy v aukci.
    Ta tam jsou doby, kdy si hrac v klidu mohl pekne hru uzivat na singlu, kde ho nerusily lagy, pady, errory a jine otravne zverstva, pryc jsou doby, kdy se hrac opravdu tesil na hrani hry vyssich obtiznosti a znovuhratelnosti za jinou postavu, tohle vsechno DIII postrada ...
    Ono vubec v DIII zbyly jen oci pro plac, jak nekdejsi kral v lesklem zbroji, byl pokoren nenazranosti a 6 lety vyvoje podivuhodnym prehypovanym nastupcem v otrhanem kabate a servirovan stadu na zlatem podnose ...

    Snad alespon jakousi cest tomhule umirajicimu zanru, dustojne zachrani hra jmenem Grim Dawn od tvurcu TQ.
    • http://www.youtube.com/watch?v=OSfI51rUXIA&feature=g-all-lik *3*
  • Nejde o žádný trolling ale o prostou otázku: Co vás na této hře baví? Pokud možno co nejkonkrétněji, ať mám představu. Já minul celou sérii Diablo a doposud jsem tak nějak nepochopil, co v této hře je, že je tak oblíbená. Díky za odpovědi a berte to vážně. Zajímá mě to. *3*
    • To je jako s Minecraftem. Dokud si to nezahraješ nepochopíš. Každého baví něco jiného...
      Např. mě baví masakrovat tuny mobů a radovat se z poctivě nalezeného gearu.
      • Pokud chces poctivy nalezeny gear zahraj si D2 ,TQ a dalsi ,ale rozhodne to nehledej u D3
        • V cem je ten nahodne generovany gear u diabla 2 poctivejsi nez ten u diabla 3 prosim?
          • Precti si pozorne tuhle diskuzi v mnoha prispevcich se to dokonce i zduraznuje a hlavne zpozorni pri cteni uryvku o tzv "aukci a itemech" pak si to vsechno zkus dat do kupy a mozna ti docvakne vcem je rozdil generovani itemu mezi D1, D2 a D3
            • Porad mi to nedocvakava. Diabla 2 a 3 mam nahrano opravdu hodne a rozdil v dropu vidim ale zatim spis ve prospech Diabla 3. V Diablo 2 jsem mel za sveho barbana na drop fakt smulu a obchodovani za runy nebo prachy nebyl muj salek kavy tak jsem pak hral nekromanta u kteryho jsem nebyl tak moc zavislej na dropu. U Diabla 3 jsou vsechny postavy zavisly na dropu stejne takze tahle nespravedlnost odpada, mas zarucenej drop rare predmetu po zabiti bossu kdyz mas valory a dokonce mas ingame aukci na predmety coz dost usnadnuje vymenu/obchod s predmety. V cem je tedy drop u Diabla 3 nepoctivy?
            • Odulin
              :) Rozdil je jasnej..ale mě specialně zajímá to slovíčko "poctivější". O nic mi nejde..jen to chci vysvětlit..třeba ti dám za pravdu.
          • Odulin
            Jj to by mě taky zajímalo. *15*
      • poctive nalezenoho? a nevadi ti ze je jen "poctive" nahodne vygenerovany? *1*
    • Miluji utratit 1000+ doláčů za meč supermeč, abych se na něj pak podíval v inventáři! Takovému gameplay se prostě nic na světě nemůže rovnat! *14* *14* *14*
      • Ano neni nad to utracet nesmyslne penize za vytvareni niceho, pak se nesmime divit ,ze tento svet je na pokraji celosvetove krize, kdyz realna prace je odmenovana takrka nulovou odmenou a tyhlety virtualni splasky se prodavaji za nekrestansky penize. Je to opravdu zvracena doba.
  • Tenhle speciál je jeden velkej FAIL. Na Inferno to dotáh jenom jeden z diskutujících, ostatní se plácaj někde na Nightmare, Grygar se na konci ptá jak vlastně funguje Nephalem Valor...tohle není pro hráče. Cílovkou pro tenhle speciál evidentně nejsou hardcore hráči.
    • Presne tak. Bohuzel podcast je uz starej a mely tam o hre mluvit lidi, co uz jsou na nightmare a vedi, jak to v ty hre cele funguje. Takhle tam jen lidi spekulujou o vecech o kterych moc nevedi jak fungujou, coz je hodne velka skoda.
  • Spiše je škoda kdo diskutuje. Ale pro lidi kteří koupi zvažují je to dostačujicí.

    První nepochopení je v tom že Diablo 3 je především online hrou. Tedy multiplayer hrou.

    Obtižnost je taky uplně logicka. Normal pro casual hrače kteří nemaji nutnost hrat přiběh znova. Zbytek je jen o navyšovaní postavy a až inferno o farmení předmětu či goldu.

    Vubec není zminěna změna pravidel. Ten kdo hraje od launche hry ma značnou vyhodu v předmětech i goldech.
  • A vite,co mi taky stve,že prostě není čeština offiko ,kdyt kolik kopii se u nas prodalo .. a není ?
    Ted nevím nechci si vymyslet,ale myslim,že na Xzone rikali nejaky admini,ze cestinu zamitli do D3 ..Jestli to tak je je to proste smesny ..
    OFF:Vubec je smesny jak musi byt zavisly na lidech,co to nemaj jako praci ..Myslim,ty co pro nas delaj cestinu zadarmo..Malo,kdo je za to prispevkem obdari
    • jinak prodeje u nas dělaji asi tak něaka promile procent z celkovych prodeju :) ted pro blizzard absolutně nezajímavé :)
      • Promile procent? Miliontiny? To teda nic moc, jestli se v ČR prodalo 15 kousků *1*
      • To bys mohl rict o kazde hre a firme, presto rada her lokalizaci ma.
        Jde o to, ze distribuci Blizzardu ma u nas nejaka prapodivna distribucni spolecnost ABC Data, ktera se o nejaky lokalizace nestara.
        • Vubec o to nejde:) Zkus vytvořit svuj překlad a potom ho prezentovat Blizzardu. Tak se ti vysměje:) Nejdřive oni by to museli autorizovat a jim nestojí za to aby pro takovej piditrh vyčlenili alespon jednoho svého zaměstnance. Mají daleko jiné problemy :)

          Vubec to neni o ABC:)
          • Není ani Distributor:) Blizzard ročně vydá asi tak 0.9 her:) Co by mu kdo vydaval?:D
            • Například Activision.
          • Blizzard není rozhodně Activison. Blizzard se sice změnil co zrušili North ale s Activisonem ma vytvořenou obchodní společnost ale jinak stále obě firmy si jedou své.
          • Takze se mi snazis rict, ze Blizzard je tak arogantni firma, ktera kasle na mensi trhy, kterym by neposkytla ani praci jednoho zamestnance, ktery by schvalil preklad? Hezky. Jeste ze ty jejich pitomy hry nehraju :) Je spousta i mensich firem, kteri si tu namahu udelaji...
            • Aoyagi: Někomu asi unikl fakt, že Activision je pouze distributor Blizzardu. Pakt vytvořili snad jen kvůli novému Titanu a hodnotě akcií na burze, které se jim ztrojnásobili.
            • Hodněkrát předělávané kvalitní hry? Ano to svědčí o kvalitě, jsou tam velcí profesionálové, kteří ví co dělají a jsou tak dobře placeni že klidně udělají 6 verzí her, které pak zahodí a udělají to znovu, téměř zadarmo recyklací něčeho co již mají z jiné hry.
            • "Blizzard je ale zkušena firma a narozdil od Activisonu děla kvalitní hry."

              Možná ti to uniklo, ale Blizzard je Activision.
            • Blizzard je ale zkušena firma a narozdil od Activisonu děla kvalitní hry. Hodněkrat předělavané. A diablo 3 je kvalitní hrou a je to i kompromis mezi prvnim a druhym dilem.

              Ale mají to i velice chytře pravně pojištěné. Ta hra ani v podstatě není tvoje. Ty si vlastně kupuješ pouze přistup do toho světa. Nemužeš použivat zadnou modifikaci i kdyby se tykala ke změně rozlišení či lepší grafice, zvuku či jen fontu. :) Dokonce by jsi neměl ani využivat chyb ve hře.

              A BAN se v Diablo 3 = GAME OVER :)
            • No menším trhum ale stojí menší trhy za námahu. :) Blizzard je uplně jiné stvoření. Dělaji hry pro fanoušky a pomanili si online svět. Oni svou namahu věnují spokojenosti trhum co pro ně maji perspektivu. A i tam mají problem poptavku uspokojit.

              Ale hlavně proč by si přidělavali práci něakym překladem když ve vzdělaném světě je angličtina základem:)

              Nezapomen že Blizzard se spojil s Activison a už jsi viděl CoD s ofiko češtinou?:)
    • pro trh jako je ceska republika se lokalizace u D3 nevyplati. prelozit hru je asi to nejsnadnejsi, nejspis by musela byt oficialni podpora atd...., najmout spoustu lidi a ty platit delsi dobu
      jedina cesta pro cz je asi neoficialni a jeji pouzivani bude hodne smrdet banem na uctu :)
      • Blbost, Diablo 3 je nejprodavanejsi hra v CR za dlouha leta. Kdyz se lokalizace vyplatila u jinych her, tady by se vyplatila tuplem. Moje teorie je takova, ze se na lokalizaci vyprdli, kdyz videli, kolik hra ma predobjednavek uz v samotny eng, tak co se s tim delat...
    • Klasickej problem cesky distribuce, ze tam delaji neschopni idioti. Jestli nemela cenu cestina u Diabla 3, tak nevim, kde uz pak by mela mit....
      • To asi neni jen o distribuci :) Blizzard si holt nenecha kecat do svého díla a to i jazykovych verzí se tyka. Musel by to byt jedině patch přímo od nich a to nebude lehké vyjednat :)
  • Keyz
    Škoda,že ten Scavenger co tam je není tak vtipný jako byl v Diablo 1.Vůbec dle videa ty monstra jsou normální.Žádný údiv ani srandu jsem tam neviděl.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit