Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Psychotic
    Kickpuncher 2: Codename Punchkicker
  • Nemam nic proti indie hrám. Nic zásadního ani proti retru. Ale mam dvě připomínky. Zaprvý, to tu pixelovou grafiku musej fakt narvat do všeho? Nejsem žádnej grafickej fanatik, ale tenhle vizuální styl mě už irituje a irituje mě i to, jak jsou všichni hustoalternativní kyberhipízáci na vrcholu blaha z toho, že to vypadá jak z chráněný dílny, nebo z roku 1985. Zadruhý, vyšla už letos na games recenze na něco, co indie neni (vážně míněná otázka, nějak si na nic nevzpomínam)?
    • ales.smutny
      "Pár" jich bylo...:)
      http://games.tiscali.cz/archiv/recenze/
      A než se někdo ozve "ale né dost!", je třeba poukázat na to, že vydavatelé vše hodili na předvánoční trh a další vlna začne koncem února a hlavně bude nadupaný březen.

      Mimochodem zrovna Karel není "hustoalternativní kyberhipízák" (byť mu tak asi začnu říkat:)), takže zrovna z toho nejde v téhle recenzi podezírat. Ona ta hra asi bude prostě dobrá :)
      • Ta hra už ze svý podstaty dobrá bejt nemůže
    • Kozy
      +1

      Není pixelart jako pixelart, tohle je ovšem ukázkovej příklad toho horšího. Upřímně tohle bych nehrál ani jako flashovku někde na netu, hratelnost to může mít jakou chce.
      A kecy typu že nemusí být všechno fotorealistický nebo dx11 miluju, tohle je jednoduše hnusný.
  • Doporučoval bych také rozdělit hodnocení do jednotlivých podbodů (pěkně tak jak to bylo dřív), např.: Grafika - známka, Hudba/zvuk - známka, Příběh - známka, Atmosféra - známka, Zábava - známka... A navíc bych ke každé recenzi přidal poměr cena/výkon
    P. S.: Každá recenze je subjektivní a tak se také musí brát... Bohužel se obávám, že pro ČR bude jediná recenze této hry na Games.cz a kdo si chce udělat představu, tak si může zahrát flash mini version zde:
    http://www.gamepark.cz/flashhra/fist_puncher_streets_of_outrage_11237.htm
    • Hrál jsem a bohužel střízlivý bych už to nehrál...
  • I dnes se dají udělat zajímavé plošinovky jako je Shank, Rayman... logické hry World of Goo, Toki Tori .... Adventury Machinarium, Runaway a nejen grafika zde podtrhuje celý zážitek...
    A když se vrátím k předchozímu... Také je lepší původní Souboj Titánu než ten nový (prostě má svoje kouzlo), tak jako původní Total Recal či Robocop... Přeci jen titul, který si bere pouze inspiraci z minulosti může být i lepší než původní dílo...
    • firebug
      To tvé přirovnání k filmům je hodně zcestné. Tebou zmiňované rebooty by spíše seděly jako přirovnání ke hrám jako Rise of the Triad, Duke Nukem Forever, nebo Shadow Warior. Jde tedy o snímky, které se snaží zpracovat klasickou látku modernějším způsobem.
      "Pixel-artové" hry jsou mnohdy v nitru dost moderní a svou stylizací se snaží navodit nějakou konkrétní náladu či dobu, ve které se odehrávají. I celkem velkém množství snímků se v dnešní době snaží obdobnými postupy vyvolat zajímavou (možná i nostalgickou) atmosféru - třeba Machete, Drive, Looper, In Time, the Artist...
      • No, každý to vidíme z trochu jiného úhlu pohledu... Zcestné přirovnání k výše uvedeným filmům to určitě není a navíc k tvému příspěvku můžeme ještě přidat třeba sérii Explandes...

        Ale já jsem se zprvu vyjádřil k hodnocení a k recenzi jako takové. Ano, ať vznikají i recenze na takovéto hry, ale neočekávejme, že s výsledkem bude souhlasit každý. Hodně lidí nebude chápat proč zrovna tato hra dosáhla na tento výsledek. A proto bych tyto recenze oddělil od ostatních. Když můžeme dělit sekce na PC a konzole. Tak tu může být i další rozdělení... např. mobilní hry... Retro-neretro...
        • Myslíš To Expandles má být Expendables?
          • My mistake... To se stane.... *3*
    • o to nejde ze je to plosinovka...suhlasim ze moderne plosinovky su skvele...resogun,rayman,limbo a dalsie spomenute...ide o to ze sa tu objavila nejaka podivna retro vlna kde ked je hra kockata tak vsetci su z toho napichany a davaju tomu nekriticky vysoke hodnotenia...tuto konkrretnu hru som este nehral ale hotline miami ktore tu dostalo 10 bodov som hral a ta hra mi neprisla nicim vynimocna ani v kategorii "retro indie" hier
      • "vsetci su z toho napichany " - ono je to právě spíš naopak. Všichni to hatujou (chápu, já taky), a přesto je zde menšina jedinců, kteří to oslavují a kvůli kterým takovýto hry vycházejí a jsou hodnoceny a recenzovány na profesionálních webech, kde by se za normálních okolností 3 roky zpátky o podobné hře nenapsala ani čárka
      • Retro hra a jak jsem psal retro hodnocení...
    • Mart9
      Hotline Miami byla naprosto příšerná hra, kterou jsem raději po deseti minutách vypnul. Holt 100 lidí, 100 chutí.
      • A copak vám konkrétně na oné hře nebylo po chuti? Ježíše si získala už úvodním hudebním motivem (soundtrack si pak musel chtě nechtě pořídit). Přestože indie hrám také moc neholduje a zahraje si jednu ze sta, tak zrovna tuto považuje za něco co ho doopravdy bavilo. Neprošel to jenom kvůli příběhu nebo tomu, aby už to měl rychle za sebou, jako v případě dalších her. Tady se bavil každou minutu, kterou u toho strávil. Hra je podle něj především od slova "hrát". A musí potvrdit, že s HM si hrál přímo královsky. Ovšem třeba mi dokážete nastínit váš pohled na věc.
      • jj, taky jsem to diky mistnimu nadpozemskemu hype zkusil a ehm traparna az hruza.
    • Samozřejmě, že je dobře, že takové hry vznikají... Ale za 10 € to jako ne, možná za 2 €, to bude OK... A Hotline M. se nám stále drží na necelých 9 € a za soundtrack chtěj dokonce 10 €, tak to nevím, nevím...
      • firebug
        Já jsem k tomu Hotline Miami (HM) přišel jako slepý k houslím v nějakém Humble Indie Bundle společně s Dear Esther, Proteus, Little Inferno a ještě s něčím, včetně všech soundtracků za nějakých 5 doláčů. Nicméně jsme se doposud nebavili o ceně (která hraje u každého jinou prioritu), ale o postoji diskutérů, kteří na základě několika obrázků odsoudí celou hru nebo recenzi. Hodnotit zpětně, těch 10 € bych za HM klidně dal...
        • Dear Esther, ano to jsem dohrál, respektive prošel a stále mi příběh v této hře nedá spát + to co dokázali udělat ze starého Source Enginu, to tedy klobouk dolů... U těchto her cena hraje také svojí roli a 10 € není úplně ideal...
  • Podle názvu a prvních obrázku jsem si říkal, tohle je snad reinkarnace hry Fist ze ZX spectra. Po dalším náhledu jsem si vzpomněl na Renegade a Double Dragon (ostatně jak uvedl kolega přede mnou). Proběhl jsem recenzi a shlédl video. Z nostalgie bych si i zahrál. Retro je to fajné i pár pěkných nápadů nám tu přibylo (házet krávou, no zkusil bych to i naživo. Srdce jsem vrhal po manželce o Valentýnu), ale vždyť jsme v roce 2014! Na historii se nemá zapomínat, ale proč si jí stále připomínat. Mám spoustu emulátorů starých počítačů a konzolí, ale častokrát jsem se přistihl jak říkám "to prostě není ono". A věřte nebo ne, prostě to už nějak nefuguje (hodiny nahrávání, hodiny čekání a pak ty noci propařený to už nelze vrátit. Navíc Full HD LCD ještě více podtrhuje degradaci a celkovou frustraci z daného zážitku).
    Ano, rád si zahraji hry, které mě chytnou a nepustí až do konce (Moc jich není, ale pár vyjímek se najde, naposledy asi Uncharted 3). K některým se možná i vrátím (častěji to bývají sporty či závodní hry).
    Proto doporučuji autorovi recenze, ať se dohodne s kolegy z Games.cz a nechť mu vytvoří novou kolonku "Retro hry a reinkarnace". Tam tomu může dát klidně 10/10. A Raději nebudu psát ani o Hotline Miami, které dostalo 10/10 (ostatně to je opět minulost).
  • Renegade je lepší. Double Dragon. V nouzi nejvyšší Golden Axe. 8/10? Otázka: je to lepší než něco z toho před dvaceti lety?
  • Carmamrdon
    No jo, stačí se podívat na libovolný obrázek ze hry a člověku je hned jasné, že míň než 8/10 to mít nebude. *6*
    • michelangelocz
      Presne – staci videt takovou gafiku v obrazcich u recenze a je jasny, ze se pak v diskuzi objevi totozne nespokojenej nazor rotujici kolem cisla. . . A co slova rotujici kolem toho cisla . . . NIC? *6*
      • A hlavne od totoznych lidi.
  • "Verdikt: Jízda jako na tobogánu."

    Karel Drda na tobogánu? Raději si nepředstavovat...
  • som si zvykol ze games.cz kazdej 8bitovej sprostosti musi dat abusrdne vysoky pocet bodov

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit