Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • double post
  • Kdyby přestal kecal a vydal hru tak bych se nezlobil :)
    Zase výhoda steamu.Může kecat protože ho tvorba her již neživí
    • To hovoris ako keby jedneho krasneho dna Steam prisiel sam od seba, bez spetky namahy.
      Proste on uz nieco dokazal, narozdiel od kopy inych, tak si podla mna moze kecat kolko len chce :)
  • NumberFiveAlive
    je pravda ze dneska je ten steam celkem potreba :) mne osobne to teda nevadi, akorat je dilema, jestli chce clovek vlastnit tu fyzickou kopii, protoze je v tom takova ta nostalgie, problem je ze dneska uz pridana hodnota fyzicky kopie neni moc velka - hry vychazeji nedodelany a clovek si pak stejne musi kupovat DLC online, manualy uz taky moc obsahly nejsou a nic jinyho v tom baleni prakticky neni (pokud se nejedna o sberatelskou edici), ke vsemu i ty fyzicky hry se dneska casto registruji na steamu, takze pak skoro nema smysl mit medium kdyz to bez steamu nenainstalujes :D hold pokrok no

    po pc v obyvaku asi moc hracu netouzi ale dokud bude moznost volby co se tyce hw, ovladani, vyberu her atd. tak je to celkem jedno, ale proc hrat fps na gamepadu kdyz ma clovek mys a klavesnici, ten gamepad se hodi na par typu her ktery jsou prave mnohem vic zastoupeny na konzolich, takze neni moc duvod tohle provadet
    • Rovněž souhlasím fyzické kopie si kupuju ty které mají pro mě sběratelskou cenu a prostě je chci mít koplet :P Nehledě na to když hra vyjde tak je někde i o 500 levnější než na steamu... beztak pak tam natukam jen CD-KEY a DVD nepouziju :P
      • Vždy seženeš digitální hru levnější než krabicovou a to i když je ta krabicová v akci. I když zrovna není na steamu hra kterou chceš v akci a najdeš někde krabicovku levnější, tak věř že je mnoho eshopů kde hru seženeš v digi formě levněji, než je ta krabicová v akci. Dobrou polovinu her co mám aktivovanou na steamu jsem na steamu nekupoval.
    • Mně se nostalgie několikrát nevyplatila. Když jsem ještě kupoval hry v krabkách, párkrát jsem si dodělal dvdéčko, ztratil hru atd. A to mě vyškolilo...
    • Díky bohu za steam, jsem rád že nemusím kupovat fyzické kopie her. Jenom zbytečné krabice co zabírají místo...
      • Zaplatíš za to stejně a dneska je to spíš otázka sběratelství. Někdo prostě rád přijde k herní knihovně a zaloví si, podívá se na přebal. Je v tom určité potěšení. :)
        • JJ mám steam a stejně jsem si koupil krabičku torchlight 2 i když byl dražší než kdybych koupil jen data
        • Ale když si chceš po několika letech zahrát svou oblíbenou hru a po hodině hledání krabičky ti mechanika nepřečte poškrábané DVD, tak to moc nepotěší *1*
        • Ja mam v podstate sberatelskou povahu, nektere hry kupuji jen proto abych je mel i kdyz si asi nikdy nenajdu cas je hrat, takze si je kupuji jen pro radost je mit a nikdy hry neprodavam, ani ty spatny. Dnes je mam tak pul na pul retail/digitalne, ale mnohem vic hraju ty, ktere mam digitalne, protoze se mi nechce nikam chodit pro medium a strkat ho do mechaniky. Ale mam policku, kde jsou ty oblibene retailove hezky vyskladane. Hlavne pro navstevy je to dobre, protoze sto motivuje k tomu, ze se na ty hry stoci hovor.
          • Ludia si kupuju krabicove verzie, sak nemam nic proti maju krabicku vystavenu doma.
            Ale ja som napriklad siel na pol roka do Irska, chcel som hrat hry.
            Mam steam kde mam uz cez 100 hier. Takze som sa nalogoval na PC co sme mali v Irsku a stiahol si hry a hral. Uplna pohoda.
            Keby mam zberatelske krabicove verzie, tak si neviem predstavit brat so sebou tolke hry.
            (tolke pre to lebo neviete na co zrovna bude chut si zahrat)
            Takze pre mna steam je cislo jedna :)
            PS: ano mam aj krabicove verzie (asi 20), BF3 a tak :)
            • Tak většinu z těch krabicáků lze registrovat na steamu (nebo je přímo třeba). Mě se taky steam líbí, hodně kupuju v akcích, ale prostě krabička je krabička. :) Je to příjemně prakticky nepraktická záležitost. :)
            • smejki
              jen technická: z CD si vždy můžeš udělat image, krabice netřeba.
          • dobrá stratégia :) ...asi si tie hry aj ja musím dať na viditeľné miesto :D
  • Vystipat konzole z obyvaku a nahradit je pcznamena z pc vystipat klavesnici s mysi, mainstream v obyvaku nikdy nebude hrat s ovladaci, ktere pro ergonomicke ovladani potrebuji pracovni stul.

    Druha vec je, ze steam z pc svobodne platformy udelal uzavrenou platformu pod kontinualni kontrolou steamu, kde se hrac neobejde bez internetu.

    Treti vec je vyhéda jednotneho hardware, neni pravda, ze vyvijet na hardwarove roztristene platforme je jednodussi nez na jednotne. Staci se zeptat vyvojaru pro iOS a Android.
    • Jejdasku, ty ses fakt krasnej priklad naprosto vyblbleho fanatika. Obcas sice napises i neco, co dava docela smysl, ale pak to zpravidla vzapeti zpackas nejakym priblblym fanatickym zvastem.
      Ale jen pis dal, aspon se pobavim. *3*
      • No, holt nekdy napisu neco co pochopis a nekdy neco, co uz nepochopis. Ze to nechapes jeste neznamena, ze je to priblbly zvast. Ale v pripade ze nerozumis je dobre se zeptat a nechat si to vysvetlit, nez hned zacit urazet, ale to bych toho od tebe chtel asi moc, ze? Takovou uroven nemas.
        • GlaDOS
          Podle mínusek nebude sám, kdo tě "nechápe".
          • Nemyslim si, ze minuska nutne vyjadruji nechapani.
            • Jej : Ty jen těžko můžeš dostávat za stejné komentáře různé hodnocení.Tvé sny se nepočítají :)
              Už by tě měl někdo podpořit, protože to vypadá, že jediny kdo tě chápe jsi jen ty sám a to znamená, že máš docela problém :)
              p.s. druhá registrace a psaní pod jiným nickem se nepočítá :)
            • Hanzales
              Moje mínuska reprezentují, meleš blbiny ;o)
            • Minuska reprezentuji "nelibi" nikoli nesouhlas. A protoze dostavam minuska i za komentare totozne s temi, ktere dostavaji pluska, tak beru za potvrzene, ze se jedna o emocionlani vyjadreni vztazene k osobe, nikoli logicke vztazene k obsahu.
              Jak vidis, neprotirecim si, jen si nektere veci vykladas jinak.
            • Minuska vetsinou reprezentuji nesouhlas, coz dle tve definice znamena, ze tve moudra nechapou.
              Takze si ted zase protirecis, ostatne to ty casto. *1*
          • Veskoslav
            Nebuď na něj zlá. Pán je bohaty muž středního věku, vlastnící pc, konzole, deístky mobilů, iPad, uPad a kdoPad a kdo ví co ještě. Odborník na všechno, který nám bezvěrcům vysvětlí mnohé skryté taje tohoto světa, na které ještě nejsme svou dětskou myslí zcela připraveni. On je něco jako novodobý mesiáš, který je nepochopen nynější hloupou a arogantní generací idiotů. Tedy nás.
            • Hanzales
              Doufám, že z tebe jednou bude třeba to co ze mně, nebo něco jiného, hlavně ať se z nás nestane Jejdásek. A to ani omylem ;o)
            • Spades
              Ponizovani druhych... reakce opravdu hodna jejdaska :D
            • A jeje, tebe ta zavist jeste nepresla a navic ses ted zacal citit meneceny - hezka obranna reakce a vskutku detinska, je mi lito, ale je to tak :-). Nebo jsi videl nekdy takhle reagovat sveho otce? Nestydel by se za to? A kdyz ty nemas nekoho rad, nejen me, tak si vzdycky takhle rad prisadis, to je panecku zakerna povaha. Copak z tebe asi jednou bude? :-)
        • Veskoslav
          Ano Jejdásku. Všichni jsme blbí jenom ty jsi letiště. Ne vlastně, to je Václav Havel *1*
          • Vsichni ne, ale ti kteri reaguji nadavkami a urazenim toho, jehoz nazory se jim nelibi, ti ano, ti hloupi jsou. Specialne to plati pro tebe, ty to delas casto a plosne, coz je pomerne silny dukaz toho, ze mas velmi nizkou socialni inteligenci.
    • Spades
      Nemám nic proti ovladači na PC... Na některé hry je dokonce lepší jak klávesnice.

      Na steamu nemusíš být online abys hrál... Nevím, kde si k tomuto bludu přišel.

      Vyvíjet SW pro PC je daleko jednodušší, protože všechny PC jsou stejné, kdežto když chceš aplikaci pro iOS a Android, tak musíš udělat prakticky 2 aplikace. Dokonce musíš dělat i různé rozlišení na různé mobily. PS3 a X360 to samé. Na PC to prostě uděláš, a jestli to funguje je problém uživatele (musí mít drivery, kompatibilní HW atd...)
      • Kdes prisel k bludu, ze jsem psal o nutnosti online pro hrani?

        Pletes jabka a brambory do hromady. PC jako hardware neni stejne, na rozdil od konzole, ktera ma po mnoho let jednotny hardware. Na jednotny hardware se vyviji snadneji.
        Pokud mluvis o iOS a Androidu, to jsou operacni systemy, na PC jim odpovida Windows a Linux. Samotna windows jsou roztristena a je problem pro ne programovat, o linuxu ani nemluvim, to je uplne peklo. V tomhke smeru maji konzole obrovskou vyhodu, jsou to desitky milionu stroju s jednotnym hw a sw vybavenim. A souhlasim, roztristenost hw i sw je i problem uzivatele, protoze vyvojari nensou schopni vsechno osetrit, ale je to problem i pro vyvojare.
        • Spades
          Cituji tebe:
          "Treti vec je vyhéda jednotneho hardware, neni pravda, ze vyvijet na hardwarove roztristene platforme je jednodussi nez na jednotne. Staci se zeptat vyvojaru pro iOS a Android."

          Cili bud si retard, nebo nevim... A nejde o OS, jde o TELEFONY coz je HW pouzivajici ANDROID a IOS!!! Demence fakt nekteri lidi....
          • Nevis, asi nerozumis tomu, co pises. Ocituj take sebe a bude to jasne: "když chceš aplikaci pro iOS a Android, tak musíš udělat prakticky 2 aplikace".

            Prakticky dve aplikace musis delat proto, ze jde o ruzne OS, nikoli hardware a na to jsem reagoval. Takze fakt demenca, kdyz ja pisu o nejednotnem hardware a ty reagujes tim, ze na iOS a na Android musis delat aplikace zvlast, coz nesouvisi s hardware a kdyz na to nasledne reaguji o software, tak nechapes a tvrdis ze nejde o software a obvinujes nekoho z demence a retardace. A ani te netrkne, ze te hned v uvodu upozornuji na to, ze pletes jabka a brambory dohromady. Kdo s cim zachazi, tim take schazi, protoze tva vyjadreni padaji na tvou hlavu.
  • Budoucnost podle Newella .... jen aby to už ted´ nebyla minulost *3*
  • DecadentFilms
    Četl jsem, poslouchal přednášku, Gaben jednoduše chce svést souboj těžkých vah ve válce konzolí.

    Již roky vnímá hry jako službu, tak teď chce dokonat to, o co se Valve snaží už nějakých sedm let. Jednoduchá client-server služba, jež bude na PC i ve vašich obyvácích místo konzolí. Všechny předchozí kroky Valve tomu naznačovaly (Big Picture, změny EULY atd), nevidím v tom nic šokujícího ani neočekávaného, takhle už mluví spoustu let.

    Já do toho nepůjdu Gabe, protože ty z toho časem budeš chtít udělat streamovací službu, ale věřím, že se jménem Valve za zády a jeho reputací opět dosáhneš něčeho neuvěřitelného. Se Steamem se ti to i přes počáteční protesty a nenávist hráčů povedlo na jedničku.
  • sly_boots
    x7a sice vyzera draho, ale ked ma presvedcia recenzie, tak zainvestujem radsej do plnohodnotneho Xi3, nez do noveho xboxu.
  • Jemu ide len o prachy a vy mu to žeriete... steam je rovnaká sra*ka ako origin, ubisoft play či iné svinstvá. Fuj...
    • maros.goc
      zdá sa že niekto tu naozaj niečo žere, a my to určite nie sme :P
    • Ty sis precetl maximalne nadpis co? *1* *1*
      • Veskoslav
        Podle mě ani to ne:)IQ by tomu odpovídalo.
        • Ježiš to sis někde přečetl, co to znamená IQ? Že to píšeš ke každýmu příspěvku? Máš asi nějakej solidní problém, psychiatrická péče je v ČR dobrá, stačí pár terapií a třeba se vyrovnáš sám se sebou a začneš se k lidem chovat slušně.
  • Akeho vierovyznania je Gabe?
    • Inquisitor
      Vířiví adventisté sedmého dne.
  • Black_Hand
    "curated" neni diktatorsky, tu prednasku jsem vcera poslouchal :). "kurator" galerie neni diktator :).

    mozna bych jeste doplnil dalsi vec v souvislosti s tim novym pristupem k "razeni" her. newell i rikal, ze by bylo fajn, kdyby hlavne respektovany osobnosti jako treba yahtzee mohly delat urcityho pruvodce. tedy, rict co je podle nich OK a co ne. dokazu si predstavit, ze tam bude velky riziko korupce, ale jsme na internetu. jednou se to provali a koncite, nikdo se s vama nikdy uz nebude bavit.
    • Overwatch
      Konkrétně o "dictatorship" mluví nějak ve druhé polovině videa, už nevím přesně čas.
      • Black_Hand
        ok, je pravda, ze jsem to poslouchal v praci, ale "curated" taky padlo.
    • Viktor_H
      Gabe mě občas s*re, ale faktem je, že je to vizionář. Tenhle nápad se mi zamlouvá. Fakt se nám tu rozmáhá revoluce ve službách - všechno to bude (snad) jednou otevřený. Steam by tak v podstatě zaměstnával komunitu (jako to dělá částečně google).
      • Black_Hand
        jo a ted si predstav jak musi sednout vlasy v EA a v Activisionu :)

        EDIT: eh, ted mi doslo, ze je to komicka predstava v pripade EA :P.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit