Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Gordar
    Mě naprosto vyhovuje naprosto uzavřený systém když se bavíme o videoherní zábavě. Pokud Steambox bude blbnout s Linuxy a vyměňováním komponent tak to pro mě a pro spousty lidí, kteří to vidí stejně, nemá absolutně žádný význam. Nechápu jaká je cílová skupina pro takový produkt.. no doufejme že to ví Valve.
    • eeeee
      Ja jsem uzivatel linuxu i ps3 a je mi jedno, jestli je system uzavreny nebo otevreny. Dulezite pro me je, co mi nabizi. Co se tyce her a zabavy, da se u me vypozorovat, ze cim otevrenejsi system, tim hur. Linux na poli zabavy proste neexceluje a otevrenost je mu v tomhle smeru spis na skodu, protoze si tak docela nerozumi s komerci. Valve pomoci steamu dost vyrazne uzavira pc platformu a evidentne se mu to vyplaci, uvidime, jak si povede s linuxem. Preci jen jsou uzivatele linuxu na otevrenost a svobodu vyrazne haklivejsi, nez masovy uzivatel windows. Imho spis Valve z linuxu udela nezajimavou cernou skrinku, kterou obali svym prostredim (podobne jako to google udelal s androidem). A jak si povede u hardware uvidime, muze jit cestou naproste anarchie, muze jit cestou vydani nezavaznych specifikaci, muze jit cestou zavaznych specifikaci a tedy certifikaci a nebo muze stvorit plne uzavrenou platformu obdobnou konzolim. Kazde ma sve vyhody a nevyhody, pricemz extremni polohy zaujimaji prave pc a proti nemu konzole. Zvoli si valve neco mezi tim?
      • Android podla mna na poli zabavy exceluje dost a otvorenost mu v tom az tak neprekaza.
        linux na desktope neexceluje kvoli prilis malej popularite. problem uzavrenych systemov je ten ze vacsinou bezneho uzivatela chytia a uz nepustia. presne ako hovoris na linuxe je prilis malo zabavy tak kto by na neho prechadzal ked konzole maju tony hier a zabavy. o chvilu ale nastane den zuctovania kedze prisiel hrozny windows 8 a na dvere klope next-gen. to je pre nas ten spravny okamih kedy sa rozhodnut.
        otvorenost by som ale neodsudzoval.
  • podla mna sa len snazia predstavit zariadenie, ktore este apple nema. nejake iTV, prepojene s uz vyvinutym velko eko systemom ako je itunes, pre aplikacie, hudbu, tv serialy,.. steam svoj store ma scasti rozbehnuty tiez. no ako ma konzola vyzerat, dotiahnut jej detaily, pouzitelnost, mat jasnu viziu ako to predstavit svetu co najlepsie, tak to nevedia, alebo sa snazia na to prist
  • Hmm takže z článku plyne že zase nevíme nic o steamboxu, kromě toho že letos nebude a ani jsme se nedozvěděli co že to je v tom Pistonu a jak to fuguje ... super :/
  • Demagogie nedemagogie skoda kazde rany ktera padne vedle. Windows 8 na PC jsou proste vysmech.
  • No to bude teda pecka...nemám absolutně páru jak může Steam Box vypadat, proto tu nebudu dělat nějaké ukvapené závěry. Každopádně mám takový pocit, že Valve trochu přehání a žádná superúžasná věc se z toh nevyklube. A jestli jo, tak to bude ve stylu současných konzolí, tím mám na mysli například Kinect u Xboxu, který je možná super, ale ta chamtivost byznysmenů ho ničí. Vždyť to mohlo fungovat i na PC! Jestli Steam Box pozná kam se člověk kouká, tak to bude zase jen tady a nikde jinde. Taky Vám příjde, že v posledních letech v honbě za nejlepšími konzolovými zážitky (a nástupem mobilní platformy) upadá vývoj klasických PC, které mají stále nejlepší možnosti modifikací?
    • eeeee
      Ano prijde, ja to nazyvam upadkem pc platformy a jsem za to nenaviden, protoze pc platforma neupada, dari se ji stejne skvele jako driv a vubec neni pravda, ze jsou na pc nizke prodeje her a tedy nizka ochota investovat do nakladneho vyvoje pc her, vyuzivajicich naplno potencialu pc platformy. To ze spousta zasadnich her na pc jsou dnes jen porty (casto nizkonakladove) z konzoli je vylozene sprosta pomluva.
      • walltar
        Co jeden nazývá úpadek, druhý zve obrozením. Já sem osobně za poslední dva roky hrál víc dobrých her na PC než 5-6 let před tím ... přestal sem hrát porty z konzolí a vrhnul se na indie scénu. Jenom bych řekl, že asi pro výrobce HW to bude těžká doba protože bude trvat než indie hry využijou výkon co nabízí PC.

        Pokud kickstarter neselže tak by na PC mohlo vzniknout něco co pojede paralelně s konzolema a ty dvě platformy si přestanou konkurovat.
        • eeeee
          Souhlasim, indie scena je v podstate to jedine, co me dnes na pc zajima. Kdybych mel vic casu, jeste by me zajimala scena mmorpg. V ostatnich oblastech pc zaziva hlubokou krizi (i v nich samozrejme obcas neco zazari, treba shogun) a ja to nazyvam upadkem, protoze ve srovnani s minulosti to je upadek.
    • Ano, pripada mi to stejne. Vliv konzoli a mobilu je rozhodne patrny. Ale porad existuje dost titulu, ktere jsou dobre, ale i na tech to je patrne.
      Staci si vzit i v potaz, ze vlastne Xbox, PS3 a pripadne jine konzole jsou samy o sobe PC s nejakou konfiguraci a vznika na trhu spousta variaci (tzv. specifkovanych slabych PC), jen aby se vyhovelo cele komunite. Proc vlastne nemaji vsichni doma Xbox, PS3 a PC a dalsi konzole nebo SmartPhony atd. ? :) Lecos by se tim vyresilo..
  • Prvaděpodobně se pokusí udělat něco jako je alienware, akorát ještě jednoduší. Nedivil bych se kdyby nějak odladili linuxi a vydali vlastní verzi která poběží ok a zároveň nebude složitá.
    A pokud to udělaj steambox 2x silnější než příští generace konzolí + časem od nich dokupovatelný komponenty, tak by to fungovat mělo. Každopádně je fakt vidět že k tomu maj ještě hodně daleko :(
    • Paulcz
      Jo je to běh na dlouhou trať, mít nekomerční operační systém použitelný i pro hraní her by bylo super. Akorát si nemyslím, že je dobrá cesta udělat OS jen pro určitý HW, se kterým se bude prodávat. O tom PC platforma není.
  • Mám pocit, že celé je to nejaký nezmysel. Na tej malej sračke že pôjde hrať na ôsmych monitoroch súčasne? Chcem to vidieť :) Gabo iba tlachá do prázdna a výsledok bude nakoniec úplne iný.
    • ja nevidim problem v tom ze by to melo bejt velky to by prece nikomu nevadilo ale ta spotreba to problem je celej den mit doma zaplou besii co bude zrat 600w to by se moc lidem asi nelibilo
    • a proč ne, když to vyjde za dva roky to už karty budou mít 8 možná 12 giga vlastní paměti.
      • Jenze hrani ve vetsim rozliseni neni jenom o pameti, je taky potreba vykon. A ten (krom starych a nenarocnych her) v tak male krabicce s 40W nebude nikdy.
        • Nebude nikdy ? .... Jak vzniká vynález? To všichni vědí, že je něco nemožné, a pak se objeví nějaký blázen, který neví, že je to nemožné, a udělá vynález. .... Albert Einstein *3*
          • Bohuzel s tim jak roste vykon grafaren roste i narocnost her, casto dokonce engine umoznuje vic nez soucasne karty zvladaji, takze v pristich par letech to urcite nepujde. Navic chlazeni takove grafiky je vetsi nez pulka te bedny na fotce, kdyz se prida chlazeni procesoru, ani se to tam nevejde.
            • piezo-elektricke chladenie by ten problem mohlo vyriesit
          • Ne nebude nikdy, proste vykonna grafarna ma zhruba dvoj az trojnasobnej vykon jak grafarna v notebooku. A vzdycky to tak bylo, a rekl bych ze urcitou dobu jeste bude. No a narocnost modernich her byla a taky asi bude podle desktopu. Takze krabicka proste nerozjede hru stejne dobre jak desktop. Pokud se neprohloubi ta konzolova stagnace.

            Jestli nekdo prijde na vynalez, jak uchladit 200-500W tepla v tak male krabici tak to samozrejme muze zmenit hodne veci.
          • vykon stale rastie ale narocnost hier tiez. takze pravdepodobne nikdy sa nebude dat hrat naraz viac hier ktore v tej dobe nie su uz stare. to dost dobre vystihol. napd je to podla mna dobry ale pre tych co hraju len narocne hry a samy to je zbytocne takze si myslim ze tato funkcia by mala byt cisto volitelna ak nieco stoji.
          • ano, ale on myslel v dohledne dobe. Ne ze prijde mrknutim oka nova technologie. I kdyby existovala, proc ji nasazovat, kdyz se da jeste dobre zdimat z te soucasne. A urcite to nebude skokove
  • Podle me je tohle cele nesmysl. Sila konzole je v tom, ze jakykoliv titul si pro ni domu pritahnu, tak vim, ze mi proste pobezi. Nemusim se stresovat tim, ze jsem zase dva roky neupgradoval HW a ze se mi titul bude mozna skubat. Nemusim dlouhe minuty ladit nastaveni a delat kompromisy mezi kvalitou grafiky a plynulosti hrani. To uz za me udelali vyvojari. Takze steamBox jako pevne HW definovana konzole bez moznosti zmeny komponent rozhodne ano. S moznosti zmeny? K cemu? Na to mam PC, ktere bude mit, vsadim se, rozhodne lepsi pomer cena/ uzitna hodnota.
    • prezradim vam tajomstvo. konzola je obycajny pocitac designovany pra "obycajneho" cloveka.
      nemoznost upgradovat je urcite minus. ak bude vela ludi co nechcu upgradovat tak sa budu vyrabat hry viac pre nich lebo su vetsina. ak je zas viac ludi co chcu upgradovat tak sa bude vyrabat viac pre nich. otazka je ci to chcete alebo nie. myslim si ze mudri ludia chapu ze lepsi hardware ponuka nove moznosti. preto je moznost neupgradovat rozhodne velke minus.
      jednotna platforma ktora by bola vhodna a pohodlna pre "obycajnych" ludi ale zaroven by bola modifikovatelna by bola spravodliva (teda pre mna mozno nie). len by sa muselo vediet kto ma aky hardware alo to nie je take zlozite. teraz je moznost priniest "next-gen" v rukach korporacii.
      pritom my by sme mali vediet ci chceme upgrade alebo nie. skor ci neskor budu upgrade chciet vsetci takto by sa to iba zjednodusilo.
      • eeeee
        PS3 neni obycejny pocitac, treba jeji procesor je dost specificky, nic takoveho na pc neuvidis. A lisi se i jinak, treba konceptem sice male, ale velmi rychle pameti.

        Nemoznost upgrade ma sve vyhody i nevyhody, neni to cernobile pouze pozitivni nebo negativni. Moudri lide tedy rovnez chapou, ze jednotny hardware umoznuje lepsi optimalizaci a tedy efektivnejsi vyuziti toho hardware a take snizuje naklady na vyvoj software (popr. pri stejnych nakladech vede k vysi kvalite), protoze vyrazne zjednodusuje (zlevnuje) testovani. Muzeme se hadat, ktere vyhody jsou lepsi, dosavadni praxe ukazuje, ze konzole jsou i pres sve vykonove omezeni uspesnejsi. Vyssi vykon jednoduse neni vsechno.
        • hadat sa mozeme ale viem ze mas pravdu. cim viac je platforma fragmentovana tym je menej efektivne optimalizovat a treba robit kompromisy, dobrym prikladom je Android ten bezi skoro na vsetkom ale nie je na vsetko tak dobre optimalizovany. Android bezi na spuste roznych hardware ale to nezabranuje vzniku "vyvolenych" telefonov(alebo skor cipov) na ktore sa napriklad herny vyvojari zameraju pri optimalizacii. a pritom tie hry mozu bezat aj na ostatnych zariadeniach len horsie optimalizovane. podla mna by bolo dobre sme sli cestou otvorenosti po priklade androidu, stale by mohli existovat nejake oblubene ( "vyvolene" ) konfiguracie na ktore by sa optimalizovalo.
          len by ta optimalizacia bola obmedzena vramci zachovania otvorenosti. a prax ukazuje ze aj napriek tomu to moze byt uspesne. podla mna to tak ako pri androide moze fungovat aj na desktope/konzolach. otvorenost je proste super.
          • eeeee
            double post
          • eeeee
            Fungovat to muze, ale zrívna tak tomuze fungovat na uzavrenych platformach, viz iOS nebo konzole a zda se, ze to na nich funguje efektivneji, minimalne z komercniho hlediska.
            • tak mi to pripada ze si si zvykol alebo na hry nemas tolko casu tak nie si ten pravi hardcore hrac.

              pre mna su dobra fyzika, AI, znicitelnost prostredia, volnost a aj grafika klucovymi prvkami u hry.
              ved sandbox je to co robi hru hrou. a to sa bez vykonu nezlepsi. hry sa cim dalej tym viac podobaju filmom pri ktorych takmer vobec netreba premyslat. uz to proste nie su hry. podla mna problem nie je v tom ze by ludi sandbox nebavil len sa vyvojarom asi nezda byt dolezity.

              a este nieco: zo 720p ma uz bolia oci.
            • eeeee
              Ja treba rust vykonu nepotrebuju a povazuji ho za nedulezity. Ve srovnani s pc a konzolemi maji handheldy mizerny vykon a presto nabizi spoustu zabavy a skvelych her, ktere me bavily. CoD nehraju, ale s tim co hraju jsem spokojen i ohledne originality, letos treba dragons dogma, tokyo jungle, far cry 3, unit 13, gravity rush, silent hill: memory book a dalsi. A hra nemusi byt originalni za kazdou cenu, dokazou me pobavit i neoriginalni hry, pokud maji dobrou hratelnost, takze jsem si uzil i uncharted: golden abyss, mortal kombat, metal gear solíd 2 a 3 HD a dalsi. Nejmenoval jsem hry, ktere jsem hral, ale nejsou letosni a nedostal jsem se ani ke vsem letosnim zajimavym hram, ktete si urcite casem zahraju, jako treba borderlands 2, max payne 3, hitman, darksiders 2. Nevim jak ty, ale ja si proste nemam na co stezovat. A po vykonnejsi konzoli vubec netouzim, pro me za mne tady ps3 muze byt klidne dalsich 5 let, pokud na ni stale budou vychazet takto dobre hry.

              Svoboda mizne i na pc. Linuxaci treba windows za svobodny system nepovazuji. Valve dsti siru na Windows 8 kvuli uzavrenosti a jejich steam pc herni platformu take uzavira. Zavadi dvoji ceny, region locky, znemoznuje bazarovy prodej a podobne. Navzdory tomu, nebo spis prave proto, se steamu ekonomicky dari. Jak uz jsem uvedl, komerci svedci spis uzavrene systemy, funguji ekonomicky lepe.
            • pokial je viac ludi ktory chcu mat naveky nejaky lacny herny stroj na ktorom vykon nejako moc nerastie tak ano. ale podla mna je tu dost ludi co maju konzole ale zastarany hardware ich stve.
              a oni nemozu len tak upgradovat. musely by kupit novy PC a vsetky ich hry mozu rovno zahodit. nehovoriac o tom ze s PC hranim to ide dolu z kopca.
              tomu sa hovori uzavretost v ekosysteme. a presne to robia Sony a Mrkvosoft a zaraba im to peknu kopu penazi. a inovacia v hrach mizne. niekto by mohol povedat ze to prave nuti vyvojarov vytvorit nieco nove ale myslim ze ich to naopak obmedzuje. viz. Call of Duty. tam nie je skoro ziaden pokrok. a preco by aj? ved staci vymysliet jednu cool featuru a tu vsade propagovat. ludia sa len pohrnu. Ja vobec nechcem povedat ze konzole nemaju vyhody ale tu nam mizne sloboda. Ja by som len chcel urychlit vyvoj v hrach. A v linuxe vidim urcitu prilezitost.
              Nemusi to fungovat. ako hovorim to zalezi od ludi. ja som len jeden.
      • este pridam ze ak hra vie aky mas hardware tak sa moze prisposobit sama ak je to pre teba tak jednoduchsie ale zase pre niektori ludia si chcu nastavenie prisposobit pre seba.
    • Odvolavat se na to, ze na PC neco nejde nebo mam pomalej PC, neni argument. Co ja vim, tak uz v dnesni dobe si koupis normalni PC s vykonem jako jsou konzole levneji snad jak samotnou konzoli. A jeste jsou hry na konzole drazsi.
      Navic rozliseni a grafika a vubec vykon je na konzolich zalostnej. Delaji tam ruzne rozmazavaci efekty, aby snizovali potrebny vykon pro chod hry. Nedavno jsem si koupil Dark Souls. A nejen, ze to ma mizerny port na PC, ale samotna grafika je priserna. Na netu nastesti existovalo vylepseni hry, ktere jsem aplikoval a nyni je z toho hezci hra (z graficke stranky), pokud prehlednu otresny interface a ovladani.

      A pokud nekomu vadi, ze nejsem objektivni, tak je to mozne. Ale zkuste se vy tzv. konzolisti zamyslet, zda jste i vy objektivni. Kazdopadne jsem hrdy na to, ze jsem uzivatel PC a nevlastnim konzoli.
      • eeeee
        Nejde srovnavat vykon pc a konzole z rady duvodu. A koupit pc s vlastnostmi ps3 (bluray mechanika, dts, bezdratovy gamepad s vibracemi a polohovymi senzory, male rozmery a spotreba, ...), ktere bude umet hry ve stajne kvalite jako ps3 za 5 000 Kc, to se ti asi nepodari.

        Rozliseni, grafika a vubec vykon konzoli jsou plne dostatecne na tvorbu velmi zabavnych her, o coz jde predevsim.

        Grafika Dark Souls je vyborna, alespon na konzoli, a ovladani naopak velmi vyborne, lepe provedeny soubojovy system jsem jeste nevidel. Designovano je to samozrejme pro gamepad.
      • ach jo. Tak teda jeste detailne. Nezatracuju PC. Mam ho na praci, dost jsem na nem hral, nicmene konzole mi vyhovuje vic. To neni dulezite. Jen si myslim, ze jako upgradovatelna konzole je to nesmysl, protoze se pak vytraci ten efekt toho, ze krome vlozeni disku do mechaniky uz se nemusis o nic vic starat a stejne tak jako male nevykone PC je to nesmysl, protoze vykonove to je s desktopem neporovnatelne a cena upgradu v pomeru s navysenym vykonem bude oproti PC vyssi. A bude-li to mit system, ktery pobezi na desktopu (tedy bez moznosti exkluzivnich titulu) je to cele zabite...
    • No ja mam PC uz 5 rokov a nikdy som neriesil ci mi nejaka hra bude fungovat a nikdy nic som nemusel nastavovat vzdy som dal vsetko na full. Jediny rozdiel ze som raz musel upgradnut grafiku a pridat RAM. Konzola je pre "blbych" tym nemyslim ze kto ma konzolu je hlupy ale su to VEDSINOV deti, ludia co sa PC nikdy nevenovali po tech. stranke pripadne ludia co maju PC iba na pracu a konzlu na hranie a pod. . PC je zase pre ludi co maju radi slobodu a ALLINONE (praca zabava hry).
      • eeeee
        Ne ne, pruzkumy v zapadnich zemich (kde dominuji konzole) ukazuji, ze prumerny vek hracu je vysoky, vyrazne pres 20 let. Na konzolich nehraji jen deti. Konzole ma tu vyhodu, ze konzole a cely jeji ekosystem je designovana svym pouzitim do obyvaciho pokoje pro hrani na televizi (na rozdil od pc). A spouste lidem proste vyhovuje hrat hry na televizoru gamepadem z kresla nebo pohovky. Svym zamerenim je konzole i spolecenstejsi a dobre na ni funguje hrani ve vice lidech. Proto bavi lidi hrat na konzolich, vcetne me. A to i presto, ze mam i herni pc a konzolove hry jsou drazsi. Davam prednost hrani na konzoli, protoze me to vic bavi. Nekdy se na ni ovsem nedostanu, driv jsem to resil hrani na pc, ale co mam Vitu, tak na pc useda prach (co se tyce hrani) a jen velmi silna pc exkluzivita me primeje k nemu jeste obcas usednout a neco si na nem zahrat. PC jako takove je pro me nejmene zabavne, nepohodlne. A to jsem k te ps3 prisel temer nahodou a neplanoval jsem na ni hrat. Az prima zkusenost s ni me primela presedlat po mnoha letech z pc na konzoli.
        • walltar
          Tady ti musím dát za pravdu ... konzole je o tom jak člověka baví hrát hry. Já jenom hrozně lituju u konzolí toho že nemají pořádnou nativní podporu klávesnice a myši a rozlyšení, které by šlo nastavit tak jak u PC. Hrát v obýváku u TV s gamepadem v ruce mě nechytlo a nikdy nechytne, gamepad mi vždycky přišel dobrý k několika specifickým typům her, které navíc já skoro vůbec nehraju ... pokud by šlo pohodlně konzoli používat se stejnýma periferiema jako má PC tak už ji asi mám dlouhou dobu doma. Uvidím jak na tom budou příští generace konzolí.

          Ale taky prostě systém, který sem si nepostavil je pro mě celkem mín sympatický.
      • Vidis, ja mam, pomerne silne PC na praci. Delam 3D grafiku, takze ten komp je vykonove opravdu nadprumer. I hry jsem na nem pomerne dost hraval. Pravda, nejake nastaveni grafiky jsem moc resit nemusel. Pak jsem si koupil kvuli nekterym exkluzivnim titulum konzoli a od te dobry hraju uz jen na ni. I hry uz kupuju jen v konzolove verzi a to pres to, ze PC tituly jsou levnejsi a rychleji jde jejich cena dolu. Proste mi to cele prijde tak nejak vic user friendly...
  • Spades
    Podle me bude steambox moodifikovatelny, ale treba jen pomoci oficialnich steambox soucastek. Tak se zajisti kompatibilita, a zaroven muzes mit jeden steambox treba 10 let a jen dokupovat rychlejsi komponenty.
    • no uprimne, chtel bych videt tu elektroniku, ktera by v takhle male krabicce prezila 10 let. To bylo jen na okraj.
      Bude-li mozne upgradovat pouze oficialnimi steambox komponenty, jejich cena bude dusledkem nulove konkurence znacne prepalena. Sam si myslim, ze moznost upgrade HW systemu to zabije...
      • Spades
        To by ses divil kolik toho elektronika prezije :D
        A vem si, ze lidi kupujou od applu CELE nove zarizeni kazdej rok... urcite se najde hodne lidi, co si steambox koupi.
        • Dobre. Ale proc potom upgradovat nejakou malou krabicky, jejiz vykon nikdy nebude srovnatelny se stolnim PC (navic oba systemy vicemene kompatibilni), kdyz muzu za stejne penize nasobne navysovat vykon klasickeho desktopu a hrat ty same tituly. Pochybuju, ze pojede-li to na jakemkoliv otevrenem OS, ze pro to budou vychazet exkluzivni tituly...
          • To je právě další problém. Exkluzivní tituly by to potřebovalo jak sůl... ale jak to zní, tak asi nebudou, pokud si nechce Geban naštvat PC hráče, kteří jsou přece jeho hlavní základnou.

            No a případně by to potřebovalo, aby na tom jely hry v grafické kvalitě, které silně převyšuje kvalitu her na cenově srovnatelným PC. A o tom silně pochybuju.
            • Spades
              Já jsem nadšený PCčkář, jen říkám proč se SteamBox bude prodávat...
            • 2 dobry vojak:

              ano ja proti konzolim nic nemam, sam hraju uz jen na ni. Jen tvrdim, ze konzole s moznosti upgrade je nesmysl. Vytraci se pak nejak to kup a uz jen hrej a o nic se nestarej...
            • eeeee
              czlukas: pokud si myslis, ze hraci preferuji konzole pred pc proto, ze typicky american neumi propojit pc s televizi, tak jsi usmevne naivni nebo fanatik obelhavajici sam sebe. A pochopitelne pak dochazis k zcestnym zaverum. Pokud se ma steam box prosadit proti konzolim, tak na nem a ekosystemu kolem nej bude nutno odvest daleko vetsi mnozstvi prace.
            • Nemá to Halo, nemá to Gears. Nemá to Xbox LIVE playerbase, kde má takovej Američan všechny svý kamarády pro rychlý hraní Call of Duty.

              Věř nebo ne, ale po tomto taky takoví Amíci jedou. Ale jo, Geban asi stejně bude cílovat na takový, protože taky na koho jinýho, že?
            • Nevim proc obcas blbne moznost reagovat, ale tak budu reagovat na sebe.

              A ty si myslis, ze tenhle tupej american bude mit na to, aby resil nejaky upgrade a porovnani vykonu ruznych komponent a nebo si to dokonce sam upgradoval?
            • Spades
              Jako jestli tam pojede linux speciálně udělanej pro hry, tak určitě to pojede o něco rychleji na stejných komponentách. Holt záleží na tom, kolik to bude stát.

              Ale vem si typického američana. Neumí si propojit PC s televizí a vidí jen levnou easy2use konzoli s gaučem a televizí a vedle toho PC s monitorem, nutností instalovat a ladit... Co si koupí? konzoli

              A teď přijde Newell s tím, že si můžes koupit zařízení s cenou a pohodlím konzole, a sílou a upgradovaním PC. Co si myslíš že si tento typický američan koupí? I kdyby za to dal víc, tak má větší pohodlí při nákupu (pouze 1 produkt) - žádné značky, ale vidí jen čísla... jako HDD, RAM, a u grafiky a procáku mu stačí říct: toto je rychlejší, protože je to dražší

              K tomu přidej, že je to malé, nehlučné a lehce to připojíš jak k monitoru tak k televizi = úspěch zaručen
      • Matthew1J
        To jaká jejich cena bude a jak často takové upgrady budů vycházat nemožeš předem vědět.
        • To samozrejme nemuzu, ale ze zkusenosti mi tak nejak vychazi, ze origo znackove komponenty byvaj vzdycky tak nejak drazsi...
  • Upřímně pokud by Steam box byl nakonec jen vyladěné HTPC na linuxu a u každé hry na Steamu by bylo jasně deklarováno "Runs well on Steam Box" nebo "You need Steam box 2 or higher to run this game" a zároveň stlačili cenu tak na 3-4 tisíce korun, tak by to podle mě mělo šanci na úspěch. Neviděl bych v tom žádnou revoluci, ale šance tu je. Navíc si Valve musí dělat zadní vrátka pokud je microsoft bude nadále poškozovat.
    • V minulym clanku psali, ze to vychazi z modelu za 999 usd. Tudiz znacne pochybuju ze cenu stlaci na 3-4 tisice.
    • Jo, ale 3-4 kousky stát nebude a jelikož bude na Linuxu, tak na něm půjde jen minimum her.

      Geban se prostě pojišťuje proti budoucnosti, kdy by Windows 9 mělo locknutej appstore.
      • Matthew1J
        3-4K mně přijde jako nesmysl, to by pak nebyl herní HW. To, že na něm půjde minimum her nemožeš tvrdit. WINE celkem funguje a pokud valve zapracuje, tak možná vytvoří nejaký lepší emulátor. Navíc tam půjde dat aj win (podle tohoto článku)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit