Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ať už máte ke hře jakýkoliv vztah ta jejich protipirátská ochrana se jim povedla. Tím nemyslím jen že udělala z některých lidí v*ly, ale hlavně se jí díky tomu dostalo takové mediální pozornosti jako žádné jiné nezávislé prvotině před tím.
  • prudislav
    Hrozná návykovka :-) ale už vyvíjim i vlastní konzoli Vapor mojí firmy Ventil. Nejúspěšněší hra romance adventura Mass Deffect 2. Kupodivu jsem ještě nezkrachoval a to dělam jenom pro PC a handheldy
    • nekromant33
      moje první desítková hra byla taky z nějakýho důvodu romantická adventure... zvláštní *1*
  • Je to teda neuvěřitelná vykrádačka Game dev story, ale na chvíli to dobře pobaví. Ale osobně bych všem produkcechtivým lidem doporučil ať si stáhnout Unity a studentskou verzi Mayi nebo Blenderu nebo Zbrush a začnou tvořit. Návodů je na internetu tak neuvěřitelné množství, že je až skoro zbytečné chodit na školy zabývající se designem a tvorbou her. A věřte tomu nebo ne....není to tak těžké - chce to jen trpělivost, trochu peněz, a spousty a spousty hodin času - stejně teď nevychází žádné opravdu dobré hry, tak šup lidi začněte něco bastlit ať je co hrát ;)
    • A kde na to vezmeš na ty prohramy Joudo co jsem se díval tak stojí plus mínus sto táců jen program
    • Robotron3
      To je jako kdybys u Transport Tycoon začal prohlašovat, aby se lidi stali dopravními magnáty *15*
      • To je ale přece hloupost :) Dopravním magnátem se musíš stát tak, že založíš společnost, vložíš obrovský finanční kapitál a pak se několik let pereš s konkurencí o nejlepší zakázky a to je jen začátek....to se s náročností výroby her přece nedá ani zdaleka srovnávat. Pokud si myslíš, že ano, tak si asi dostatečně nečetl můj komentář :)

        Jediné, co jsem chtěl říct, bylo, že vytvořit hru v této době není ani zbla nedostupné i obyčejným lidem s dobrým nápadem a notnou dávkou motivace a nadšení. Pokud opravdu člověk sní o vytváření her, tak hraním si na vytváření her akorát zabíjí čas. Takže to celé bylo mířeno na lidi se zájmem o obor - ostatní, kteří touží pouze po casual zábavě a neaspirují na to něčeho dosáhnout si mého komentu nemusí vůbec všímat ;)
        • A co takhle kdybych na COD foru vyzval vsechny lidi,ktere zajima adrenalin a zbrane, at se radeji prihlasi do armady. Nic na tom prece neni. Vidis jak to vyzni hloupe?
          To ze hraji hru o vyvojarich ze mne nedela cloveka touziciho po skutecne tvorbe her. Mozna ze jeden ze 100 000 hracu skutecne chce byt vyvojarem. Proste pokud chces ziskat novou krev,jsi na spatnem foru.
          A nesouhlasim ani s tim,ze nevychazi dobre hry. Clovek si musi umet vybirat a nedat na ty prehypovane a nadhodnocene recenze nekterych titulu. Zatimco ty ''skutecne kvalitni'' dostavaji mnohdy o par bodiku mene.
          • Opět úplně zcestné srovnání, proč to pořád děláte? Koho baví adrenalin a zbraně tak může jít dělat airsoft a nemusí kvůli tomu měnit životní styl a povolání a to ještě tak nebezpečným směrem. Proč pořád argumentujete extrémními řešeními? *7*

            Pokud nemáte zájem o tvorbu her, tak proč vůbec na mne reagujete? To, že se to zrovna Vás netýká není potřeba tady rozhlašovat. Pokud o to zájem nemáš, tak tohle prostě přejdi - moje pobídka měla pouze inspirovat lidi, kteří by třeba i chtěli něco zkusit a nevědí jak na to nebo se bojí, že je to příliš obtížné. Člověk to myslí jako upřímnou pomocnou radu a Vy tady zbytečně srovnáváte jablka s hruškami a kritizujete jen protože se Vás to zrovna netýká.

            A jakožto autor diplomových prací bych se rád zeptal na studii odkazující na statistiku zájemců o tvorbu her mezi hráči - to číslo mi přijde dosti vycucané z prstu *4* sám nevím kolik je takových lidí, ale troufnu si tvrdit, že prevalence takovýchto jedinců bude vyšší *3*

            Ohledně stávajících her záleží na preferencích a osobním vkusu - jako hráč RPGček, strategií a dungeonů vnímám poslední měsíce jakožto hodně suché až vyprahlé. A indie pixelové věci zkouším, ale prostě mne neoslovují. Pokud máš pocit, že vychází dobré hry, tak Ti to samozřejmě jen přeji - mne nic teď neoslovuje. *7*
            • Nemyslim si ze je to nesrovnatelne srovnani,ale neminim se dohadovat o nesmrtelnosti brouka
  • Myšlenka se hodně blíží hře The Movies. Tam jste si natáčeli vlastní filmy.
    • The Movies je skvela hra s nadcasovou grafikou. Dodnes si to obcas zahraji a porad to vypada nadherne. Kdyby to vyslo dneska,dostalo by to nejakou osklivy infantilni vzhled ala WoW nebo Minecraft.
      Datadisk vysel jen jeden,ale na netu se daji stahnout nejake ''minimody''(obleceni ,sety a podobne hlouposti).
      Pokud vas bavi Game Dev Tycoon,mozna vas bude bavit i The Movies. http://www.youtube.com/watch?v=w26zSJyOWN8
      • nekromant33
        movies je skvělá hra, ale postupem času jsem se začal utápět v mikromanagementu zaměstnanců, sice tam myslím v sandbox módu nálada lidí neovlivňovala výsledek, ale přišlo mě že se ty fajnovky nasí*ali častěji než by bylo potřeba
        • Oni hodne casto ti herci pili :) Ale uz tenkrat na to byl neoficialni patch, co je stavel do late.
    • Walldstein
      To byla taky dobrá sranda...
      • Jack1947
        Jo, takove the sims s natacenim skoda ze ta hra zapadla tak rychle(ji) co vysla *9* .
        • Walldstein
          Ano bohužel si The Movies nenašlo dost fanoušků aby se opravdu proslavila, ale ti co ji hráli a pronikli až k psaní vlastních scénářů kdy se při několika hodinové až několika denní práci dal vytvořit scénář pro dvouhodinový film (je pravda že natočení pak bylo opravdovým porodem), který by hravě trumfnul i produkci Hollywoodu na ni nikdy nezapomenou a díky nim bude stále připomínána a tudíž nikdy nezapadne.
          • GlaDOS
            The Movies jsem měl hodně rád, ale dost mi vadilo, že je to napůl hra a napůl nástroj. Pokud bych to hrál jako hru, nechal bych si automaticky psát scénáře a dělal kratičké filmy bez obsahu. A pokud jsem to bral jako nástroj a vytvořil si vše sám, tak zase natáčení bylo zdlouhavé a celkem nezábavné.
            • Walldstein
              To je pravda. Hodně tam chyběla možnost rychlého natáčení, která by se třeba aktivovala ve chvíli kdy by jste napsali vlastní scénář řekněme o délce výsledného filmu nad 10 minut.
  • G3 (Games Games Games) mě pobavila. *1* Jinak chytlavá, po pár desítkách vydanejch her bohužel i lehce stereotypní hra.
  • Já bych chtěl nějakou nemocnici jako byl Theme Hospital.

    Už jsem dlouho nikomu nemačkal jebáky.
    • Nevim proc si nenahrat Theme Hospital, je to neprekonana klasika a kdyz si do toho stahnes HD mod "CorsixTH" tak se da hrat v krasnym rosliseni a hned je o zabavu postarano :)
    • Walldstein
      Co jebáky, ale propíchnou nafouknutou hlavu a pak jí pomocí pumpičky zase nafouknout pomocí pumpičky je prostě klasika, která na dnešním trhu prostě chybí...
    • Pilgrim66
      Surgeon Simulator 2013? Mužes lidem voperovávat hodinky.
      • Walldstein
        To sice jo, ale tenhle "simulátor" chirurga, má jen pár misí a nemá nic společného se strategií..
  • PC exluzivity :D Lolol
    • Walldstein
      CO je na tom vtipného? Chápu že pro konzolisty je to asi šok, ale většina Indie her a potažmo všechny strategie jsou vždy PC exlusive nebo dokonce PC only...
      • To se máte čím chubit... *1* *1*

        Taky by mně zajímalo, jaký je rozdíl mezi "PC exclusive" a "PC only" hrou?
        • Normálně by to bylo obojí to stejný, ale předpokládám, že to myslel tak, že PC exclusive výjdou prvně na PC a pak po čase je daj na konzole (Zaklínač, Crysis,...). Hádám teda, nevím, jaký myšlenkový pochody měl doopravdy.
          • Walldstein
            Zcela přesně si vystihl mnou zkráceně podanou myšlenku *4*
      • nejde to dohrat jednim tlacitkem, tak se mu z toho zamotal jazyk *6*
        • Jen se zeptám, která konzolová hra jde dohrát jedním tlačítkem?
          • XorxoxTalarius
            Treba Bayoneta ???
          • Psychotic
            Napadá mě Heavy Rain. Technicky vzato nemusíš mačkat vůbec nic, když nechceš. Jen ji spustit a dát New Game :-)
            • Tak dál v příběhu se asi moc neposuneš, když nic mačkat nebudeš, protože HR neni jen o QTE...leda, že by pro Tebe byl skvělý příběh to, jak se Ethan probudí a 20 hodin stojí v pokoji ve spodním prádle. *1*
        • Walldstein
          Jo tááák...tak to potom jooo no *1*
    • Beyond..lolol
  • Tak tomuhle se říká dát si s recenzí na čas. *2*
  • MickeyMutant
    To je hrozně nerealistické, když do nákladů nejsou zahrnuty prebendy pro recenzenty.
    • Pilgrim66
      Přesně jsem si říkal, jestli v tom jsou zahrnutý úplatky pro IGN, Gamespot a další *1*
      • sak sa tam da kupit reklama za 2M tak asi su zahrnute vtom :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit