Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Záběry z Mafia III na Gamescomu:
    https://www.youtube.com/watch?v=tM0y-RgySJw

    Nerozumím, čemu víc věřit - pan Jakub Kovář z Games.cz mi tady píše, že se postavy kryjí za objekty a kooperují spolu. Ale já ve videoukázce ze hry Mafia III (viz výše) vidím tupé kachničky, které si nabíhají na smrt ala Moorhuhn. Prostě vybíhají postupně na volné prostranství a hráč je střílí jednoho po druhém jako slepice.

    Pan Jakub Kovář mi dále píše, že hra se "od jakékoli konkurence výrazně liší".
    Ano? Ve videoukázce (viz výše) vidím stejný cheatvision jako v téměř všech současných open world hrách, stejně tupou a pasivní A.I., stejně tak čtvercová GPS minimapa v rohu, stejně tak vyskakující nápisy přes půl obrazovky upozorňující hráče na umístění interaktivních prvků, na aktuální status, na úkoly, na zbraně... vždyť je to jako přes kopírák z ostatních městských akcí, akorát se mění dekorace (grafický design jednotlivých hlášek). Jaké lišení? Mafia III se naopak poslušně zařadila do škatulky "generická městská akce" a snaží se evidentně co nejméně vyčnívat.

    A mimochodem, v Mafii III není samopal vz. 61 Škorpion. V Mafii III je "Czech Version B-65", což je něco, co rámcově Škorpiona připomíná, ale Škorpion to není.
    • Tak to demo vyzere biedne. Mafia II mala lepsiu grafiku a tie FPS dropy hroza...ved sa to tam trha v kazdom zabere. Viem, ze to je pravdepodobne PS4 verzia (podla buttonov), ale ked uz aj na konzoly nevedia spravit plynulu hru tak je to vysmech vsetkym hracom.
    • kovar.jakub
      Videoukázka jsou sestříhané záběry z openworldu (krom asi první půlminuty, která se odehrává ve stejné misi, ale při hraní tudy prezentující nešel) - v rámci mise je AI zjevně vychytaná lépe (i tady se AI taky snažila minimálně v té první minutě obejít, resp. chlapec za oknem, ti první dva nekryjící se mohli být jen špatně načasované "překvapení").

      Liší, je příběhová, neodpouští a nenapovídá tak moc, jako ostatní. Proč se hned odlišovat UI, když známé rozložení funguje?

      Je docela možné, že je tam jiná zbraň, nicméně slovíčko Škorpion spolu se siluetou zbraně probliklo při nákupu u dealera asi na půl vteřiny.
  • Je to hezké, že i Bohuslav Sobotka dostal malou roli... přeci jen, je to v zásadě pořád česká hra, že?
  • MickeyMutant
    "Gamescom demo Mafia III naznačilo..." vs. Demo třetí Mafie z Gamescomu naznačilo...

    Přečtěte si někdy nahlas aspoň ty titulky.
    • corfer
      Od Poláčka dál je podobných svinstev plný i LEVEL. Co se dá dělat, když kritiku neomylní chlapci ze serveru Games.cz berou jako rýpání a s těmihle výtkami si tak maximálně vytírají prd*l... Oni na to dojedou...
    • a jeje gramar nazzi..
    • Mart9
      Je to v pohodě nadpis
      • PreidaQ
        Není. Sám jsem to automaticky nevnímal, protože jak si člověk hodně zvykne na angličtinu, tak to dokáže podvědomě tolerovat i v češtině. Ale jak na to Mickey upozornil, tak vidím, že je to neskutečná češtinářská prasárna a jestli ti to připadá v pohodě, je načase ihned seknout s angličtinou a jít se radši zpátky věnovat rodnému jazyku.
    • "Gamescom ukázka [hry] Mafia III".... nevim, zda se mi to v pohode? Ze ty jsi si zase zapomnel vzit rano prasky a prudis tu?
      • MickeyMutant
        Nezapomněl, to už je ráno automat - céčko tisícovku, multivitamín, minerály.
        • Jack1947
          Cereálie a vápník ne ? :O no teda *12*
  • Paulcz
    Docela by mě zajímalo co na tohle veledílo říká tvůrce značky :) Fightclub!
    • závidí páč už za měsíc budou inkasovat prachy a von musí makat ať nesklame předplatitele něčeho co možná ani nedokončí *1*
  • DonVirtuous
    Vávru do FC po 7 říjnu. Děkuji
    • Co do FC, do Gams playe
      • *Games playe
  • Hra nejlépe funguje v přestřelkách a příběhových scénách. Hoši, to je opravdu fenomenální zjištění zavánějící týmem amerických vědců, kteří se podíleli na objevu roku, tedy že sem*no je nízkokalorické. *6* BTW sem*no je zakázané? A jinak jste v pořádku?
    • Semeno, taky temeno, rameno, koleno a vemeno. Aneb kdo si dneska na tu starou recenzi vzpomene...
  • achjo ty voskové figuríny sou dost třesné ... takových peněz to stálo, času měli a pak tohle to ......
  • Příběh? Hraji za gang který vraždí mafiány a vede to královna údů.
    To je teda něco extra....
    • jj zato příběh GTA je jak od Hemingwaye..
      • Nějak mě zaráží, že někdo srovnává příběh GTA (hra, která se nebere moc vážně, vlastně bere vše spíše s nadhledem) s původní Mafií (kterou bych považoval za celkem vážnou hru, nepočítám-li smutnou postavičku Pauliho a Ralpha). To je jako srovnávat filmy of M. Baye právě s M. Scorsesem, z jehož filmů jak píše Forte hra vychází (což jí nemám absolutně za zlé, protože to vypráví svým vlastním stylem).
      • Paulcz
        A co příběh Mafie 1?
        • Myslíš přepis Scorseseho Goodfellas s pár scénama z Kmotrů? No prostě mástrpís, co ti budu povídat..
          • Paulcz
            Jenže první Mafie působí poměrně přirozeně, není to nějak extra přehnaný a je to slušně odvyprávěný. V GTA to je úplně naopak a tady u Mafie 3 to působí podobně, akorát je rozdíl v tom, že M3 je odpad i ve všem ostatním zatímco GTA je výborná hra i přes špatnej příběh.

            Další věc, že M1 dělali nezkušený lidi, takže silná inspirace ve filmech a knihách se dá očekávat, zatímco scénáristé v GTA už mají něco za sebou a přitom tvoří podprůměr (většinou zejména od cca druhé poloviny hry), teda až na charaktery, který ve IV a V slušný a zábavný. Příběh v GTA se dá shrnout zhruba tak, že někdo nutí někoho k něčemu co nechce dělat a na konci se objeví nejhorší nepřítel lidstva - tajný agenti. Každopádně byli nejotravnější..

            Při hraní GTA V jsem měl pocit, že hra má úžasný potenciál, protože dokáže vytvořit hodně bohatý svět ve spojení s perfektním herním enginem, jenže mise a prostředí okolo nich je zbytečně přehnaný. Komornější a realističtější pojetí (ovládání aut, zpracování zbraní, přestřelek) by tomu dalo šťávu a potřebnou uvěřitelnost, atmosféru, dramatičnost atd. Bohužel tady asi funguje špatná dedukce v tom, že dělat šílenosti nebo zabít 50 lidí v jedné misi je zábavnější.
          • Tak teď si je zadupal chlape :D
            • přesně, ta scéna s přestřelkou na letišti z Goodfellas nebo závody formulí z Kmotra, to se nedá zapomenout *1*
            • Hlavně že ten Váš MassEffect byl originalita sama ;)
  • Jsem zvedavý na hardcore mod, kde tvůrci ohlásili, že nepřátele budou používat k oneshotkillům hlavního hrdiny banany.
  • Taky vám přijde Haden Blackman jako nafoukanej americkej buran, kterej si zahrál první polovinu mafie II, jedničku přeskočil a teď dělá jakej je odborník? Viděl jsem nějaký video, ve kterým pořád opakoval "I'm big fan of Mafia II...", jo jasně, a proto to dělá úplně jinak, než to bylo ve dvojce.
    P.S. Kód, kterej mám opsat, abych tohle mohl napsat je "SER" :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit