Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KIMCID
    jinak vysíláni svého agenta na mise je jak z total waru
  • KIMCID
    koukám na to video a nemůžu si pomoct volnost pohybu moc není.navíc jsem doufal v CZ.Tak že si raději rok počkám co se s hrou stane.
  • Mne vždy hrozně fascinuje, jak u každého článku o DA:O si musí minimálně jeden uživatel postěžovat na absenci češtiny, což ho odradilo od koupi. V dnešní době neumět alespoň jeden cizí jazyk, to chce mít sakra velkou odvahu *1*
    • Mě zase dycky hrozně fascinuje, jak se objeví geroj jako ty, co si myslí, že protože umí Anglicky tak je něco víc a ti co ne, tak jsou drzí primitivové, protože jak si dnes může někdo dovolit nemluvit Anglicky (storka o tvém prarodiči mě málem dohnala k slzám, být o něco málo citlivější).

      Prostě a jednoduše jsou i lidi, kteří se z nějakého důvodu cizí jazyk nenaučí i kdyby trávili v Anglii dva roky a pak jsou lidi, co se jich naučí pět...myslím, že pro chytráka tvého ražení by neměl být problém todle pochopit.

      Argument o malém trhu je akorát ohranej žvást, protože ve zmíněném kontextu nadnárodní korporace už těch pár korun za překlad textu neznamená vůbec nic
      • KIMCID
        přesně
    • Promin ale máš dost omezený pohled na svět, skoro až drzý mněkteří lidé se narodily totiž v jiné době a těžko se už budou doučovat angličtinu.

      Pro ně totiž bohužel byla důležitá Ruština jako celosvětový jazyk. Tak si tyhle srandy nech. Nejsi snad tak omezený abys i pochopil že měli a ,mají jiné priority takhle jen dokazuješ že si fakt více dítě. Pokud si starší tím hůř. Pak je mi to líto v jádru určitě špatný nejsi. Jen nevíš co říkáš.
      • nejak ti ten příspěvek ujel jinam jacku, bacha na to nebo zas dostanes ban.)
        • Nemůžu za to že tady maji reakční systém v diskuzi, za hovn*. TO za co a proč mám ban je jen mezi mnou a cenzorem ( nebo kdo to je). ;-) Tak klid.
    • Jack1947
      Doporučuji si přečíst článek o lokalizacích v minulém Levelu ( není myšleno jen na reagovaný komentář).

      Chteli aby vydávali lokalizace, kupujte lokalizované hry a podpořte snahu vyvojářů. se ztrátovím ziskem to nemá smysl. (nejsme ger,it, atp... tam by je ani nenapadlo to nevydat).
      • KIMCID
        diky level už ne
        • Jack1947
          To je mi líto, jen kvůli absenci her zahodit parádní časák. Nebo je v tom něco víc že by ti nevyhovovali snad články prosím pověz. ? Ano, poslouchám.
          • mě by vyhovovalo, kdyby přišli na to jak vydávat level jako to dělá headliner, tj. čistě elektronicky s reklamama a zadarmo, ale to by museli asi zavést rubriku bulvár aby to četlo víc lidí, smutná to realita *13*
            • a to jsem míval level rád, ale ještě když byl šéfredaktor Herodes, sorry ale s drakenem to začlo jít do kytek
          • KIMCID
            nelíbi se mne jeho grafické zpracování.
            • KIMCID
              ne už ho nekupuji dávno
            • Draken69CZ
              Takže text přeskakuješ a prohlížíš si jen obrázky?
    • KIMCID
      promiň je mne 40 let a dva roky ruštiny a dva němčiny vyfičeli z hlavy.tak že za hry v češtině jsem rád. tak že jsem v to doufal.....
      • O osmi letech češtiny nemluvě.
      • Paulcz
        nikdy není pozdě začít se něco učit
      • Nechci nějak extra urážet (další část textu není mířena specificky jen na tebe), ale tyhle věkové argumenty jsou už hodně ohraný alibismus. Navíc 40 let není nějaký kmetský věk (můj prarodič tento rok oslavil 80, kdysi udělala státnice z AJ a doteď se dokáže plynně domluvit). V době, kdy se na školách prosadila povinná angličtina, jsi ještě ani nemohl být po ani po maturitě.
        Asi záleží na prostředí a okolí, ale požadovat lokalizaci od velké celosvětové korporace pro stěží pár tisíc (ani to ne, spousta lidí přepne zpět na originál) zákazníků v dnešní angloamerické kultuře, to je prostě blbost. Nemluvě o tom, že tý hrůzy, co většina oficiálních překladů spáchá, naopak zážitek ze hry dokážou pokazit ;)
        • Jen bych doplnil, že i nekvalitní překlad filmu je také na pěst, když slyším jak říká něco jiného než čtu v titulkách... Dneska se dost kašle na to, aby to vyznělo co nejsprávněji.
        • Je vidět, že jsi hodně mladej a určitě tě živí ještě rodiče. Jinak bys byl fascinovanej asi úplně z jiných věcí, než zrovna z toho, že někdo si přeje češtinu do her. Já mám kamarádku, která často se svým šéfem mluví anglicky, protože je to němec. Má z AJ docela vysoký level, ale stejně není schopna rozumět zdaleka všemu. A když jsem po ní chtěla aby mi překládala co třeba říkají při gamesplay v AJ, nebyla schopna přeložit téměř nic. Nejdřív v životě něco dokaž a pak můžeš být fascinovanej čím chceš. Asi tak:)
          • Jo souhlas, poslal bych kolegu nahore makat 9 hodin nekam rukama, z pocitem ze doma ma třeba dve deti, ma platit složenky a najem. A az by k veceru dorazil domu, kde ho ceka zena co ma plno dalších pozadavku, bych mu dal ucebnici anglictiny at se uci...utopie:) A zrejme by se divil ze velka většina hracu u nas zije bud tak jak popisuju, nebo podobne. ten dojem ze tomu tak není zapricinuje internet, kde se prave hodne vyskytuji lide co mají plno casu (vysokoškoláci atd) a mysli si ze cely svet zije jako oni.
            • Za tvůj nešťastnej život ti kolega Leatham nemůže, tohle české plakání mě hrozně baví (na novinky.cz je to takový koloryt) - Argumenty typu nedřeš 9 hodin denně jako já -> jsi buď mladej nebo student jsou opravdu k smíchu. Pokud někdo hraje hry delší dobu, měl by se jazyk naučit solidně ovládat v podstatě automaticky. Ostatně na hrách se angličtinu - na relativně dobré úrovni - (dá se s tím hrát DA) naučila spousta lidí (včetně většiny recenzentů).
            • hrani - zabava, odpocinek po praci, relax
              uceni . povinnost, nuda, pripomina praci

              tolik k tomu volnemu casu..
            • pul roku misto hrani se uč, naučíš se základy a zbytek + slovní zásoba se na tebe nalepí pozdej až budeš hrát prave ty hry, koukat filmy, sledovat YT atd. taky to využíješ pri cestovaní.
              jinak argument že nemaš čas je divnej když mas cas na hrani
            • KIMCID
              zkrátka už na to není čas a síla se učit tak že asi tak.


              nesuď člověka za jeho činy pokud jsi nebyl na jeho místě(talmud)
            • Ale prosimtebe:) zbytecne slovickaris abys dehonestoval muj příspěvek, a přitom dobře vis jak to myslim. Vis, ono to zadne drama není, je to uplne bezna realita, a kdybys byl trochu soudny tak v pohode uznáš ze chodit na nejake kurzy anglictiny nebo jakoukoliv jinou cinnost spojenou z ucenim moc nejde, a kdyz to ten clovek dopusti, tak to většinou ma dopad jinde, rodina, práce atd. Je opravdu snazsi radsi hrat cesky nez se snazit o něco co s největší pravdepodobnosti nikam nepovede nebo se odrazi negativne nekde jinde.

              PS: a na postu zítra jdu, platit tu složenku, tak si to vyzvednu:)
            • Možná kdyby jsi se slepě nedržel názoru, že angličtina by se měla učit jen z učebnice (je to jazyk, ne matematika), tak ten život by nebyl takové slzopudné drama, jak ho zde prezentuješ. ;) Jinak problém mi nedělá ani těch 12-14 hodin manuální práce, ale pravda, v rámci dětí s tebou nemohu soutěžit. Dostal jsi mne a jako odměnu si zítra na poště vyzvedni Zlatého bludišťáka :)
          • Zrovna (pokud se nejedná o nezávislou věc) většina multimediálních záležitostí, jenž jsou vypuštěny do celého světa (filmy, hry, seriály) mají sakra lehkou a srozumitelnou angličtinu. Mimochodem, level AJ se lépe dokazuje vlastnictvím třeba CPE, jen tak stranou :) A ano, očividně jsem v životě nic nedokázal a je mi 14, protože to je přece po dvou příspěvcích diskuzi jasné jako facka. Omlouvám se, že jsem si nedokázal rozjet kariéru v jasnovidectví, jako ty :) Přeji hezký zbytek večera :)
        • Lokalizuji se hry které mají taky smesne prodeje u nas, naposled třeba Lords of the Fallen. Tady jde spis o samotnou EA, ostatní spolecnosti nejsou ani zdaleka tak proti. Protože z dlouhodobého hlediska se to porad vyplati. Navíc EA czech pokud vim uz neexistuje, do te doby co existovala lokalizace byly skoro u vseho. Problém bude nekde uplne jinde, nez v mensich prodejích.
        • KIMCID
          Makám jak debill od rána do večera .Opravdu ve svém volnu nemám čas na učeni.Musím ho dělit mezi rodinu,pc,hledání s detíkem.Bohužel den má jen 24 hod.Tak že když se profláklo že tahle hra bude mít cz byl jsem rád a stejně zklamán když jsem se dozvěděl že nebude.
      • me je 45, a anglicky umim celkem dobře, ale nikoliv dokonale, holt samouk, ale na hry to staci. Ale nepopiram ze když je moznost cestiny tak hraju cesky. zastavam názor ze cestina je muj prirozeny jazyk, takze když to jde pouzivam ho.

        PS: hlavne někdo nezacnete o kvalite ceskych prekladu, všichni vime jak to je, tak není třeba to po tisisci pate rozebirat:)
  • graficky lehké zklamání, vypadá to jak omalovánka :-)
    Temnější atmosféra Witchera se mi líbí víc. Ale tak možná tam temné lokace ještě budou - různé kobky, hrady atd. V tom gameplayi jsme těch lokací moc neviděli. Ten Hinterlands vypadl dost koridorovitě a graficky chudě.

    Ale jinak si myslím, že si hru užiju :-)
    • Jack1947
      Oproti obrázkům kde se všechno lesknulo, až z toho bolely oči. To na mne působí lepším dojmem
      Jen se obávám toho HW, ono se to posekávalo i jim a to nemají žádné ořezávátko. *7*
      • tak sekani muze byt prirozene, proste takovy loading. Ma to plno velkych her, a to skubnuti dela uplne všude a vetsinou na tom samem miste. Dle minimálních pozadavku (jsou vazne nizke, staci dx10 karta) a toho ze to je celkem optimalizovany engine provereny battlefieldem bych celkem veril ze si to zahraje skoro každý. Samozrejme na max detaily to bude chtit vykonny moderni pocitac.
    • jasne..je tam slunicko, zelena trava a stromy, modre nebe..jaka to neprirozenost, naprosto nenormalni a divne :)

      nekdy mi prijde ze nekteri hraci skutecne zijou nekde ve sklepe a vylezou jen když jsi jdou koupit pytel brambor na mesic stravy:)
    • Tak Zaklínač bude pecka o tom žádná. DAI je jinej, ale viděla jsem už víc videí a neboj lokace vypadají super, takže si tu hru myslím užiješ. Zaklínač má ale jedno obrovské plus, že vyjde v češtině! Tady ta čeština mi bude hrozitánsky chybět, a to je mooc zlé!
  • Díky za gamesplay:)... ale bylo to krátký
  • Jack1947
    Mne se to líbí, nakonec to nebude tak hrozné jak se prezentovalo... i když to sežere dost času. (is vedlejšíma ukolama) taky si bere nedocela férovou dan na HW. Jo gamesplay super.
  • Nemení sa tam denná doba, nie je tam systém únavy, nemení sa tam ani počasie, nedá sa tam ani plávať = teleport na breh. U mňa je to taká divná AAA, preplácaná kópia Drakensangu.
    • A taky si tam nemuzes vyruckovat cumbulaka za bukem, na to jsi zapomel..taky velka chyba, protože na tehle vecech to stoji a pada:)
      • V DA ti toho cumbulaka vyruckuje kterekoliv NPC a klidne i na namesti.
    • Když přeskočím ty první tři, tak se vsadím, že i když by tam byly, tak si najdete důvod je kritizovat. Ale plavání docela chápu. Ono mít na sobě brnění a jít si zaplavat moc nejde do sebe. Půlka party by vodu brodila a pak by se čekalo hodinu až to ten rytíř oběhne nebo jak...
      • udelal by si malý vor, stačilo by aby po vlezení do vody ho hra svlekla z brnení a automaticky by se tam objevil malej vor.
      • walltar
        Normálně ... Sundá brnění přeplave a na druhý straně si něco zabije a lootne nový :-D

        Ne ... jako plavání je poslední problém, ale střídání dne a noci by tam být mohlo. Ve skyrimu to třeba bylo fajn. To samý počasí.
      • Keyz
        Zrovna počasí a den/noc bych u velkého RPG čekal. Má to snad každé velké RPG kde máš nějaký otevřený svět. Některé to dokonce využívají v boji jako poslední Divinity.
        To plavání je zde jedno. Nějak museli omezit aby jsi nemohl všude a udělali to takto.
    • del0
      To není důležitý. Hlavně, že to má cutscénky a motion capture úst při duchaplných dialozích.
      • Keyz
        K těm duchaplným dialogům: https://i.imgur.com/CTCTpiQ.png *3*

        I když. Někdo ten dvojsmysl musel vymyslet *15*
        • Ty blaho ta pani vypada uplne jak Pavel Dobrovsky :D
          • Draken69CZ
            Až na ten knír.
  • EA... nikdy

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit