Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Keyz
    Hraje se to aktivně?

    Je to hra a není co řešit.
    • Nehraje, protože je to maximálně tak walking simulator. Pro zasmání : full playthrough v grafice Dooma :) https://www.youtube.com/watch?v=DxyadCHxUng
      • Keyz
        Ale aktivně tam něco děláš. Tedy hraješ. I když jen chodíš.

        To je rozdíl oproti filmu.

        Kdyby jsi čuměl a za 30 minut zmáčkl jeden čudlík a pak čuměl 30 minut znova, pak by dalo spekulovat.
        • V tom pripade je textovy nebo graficky editor take hra.
    • nehraje... Normalni nuda optimalizace des a hruza.. U me 3/10..Nenasel jsem nic co by me melo k prohledávání prazdnyho baraku donutit
  • Když musí vznikat o hře takovýhle články, je s ní asi něco špatně *1*
    • spis je neco spatne s hracema, co nepobiraji cokoli odlisnyho
    • jak to myslíš?
  • tonnymontana
    robotron se divim ze te bavi ty lidi furt opravovat:D kdyby mi napsal nekdo ze vsechno co je interakce se musi jmenovat hra asi bych se jeste dva dny smal:D tohle muze napsat nemocny clovek nebo skolak. imho asi by potreboval vlastni definici tretiho druhu sveho casu jedinecneho:D
    • Robotron3
      Mortuus psal interakce od uživatele, ale spíš měl na mysli, že se interakce oběma směry ovlivňuje. Ty hraješ hru a hra podle toho na tebe reaguje svým obsahem, který se vyvíjí. To jsem spíš já slovíčkařil.
  • Nic proti, ale gone homo je spis interaktivni animace nez hra.
    • Myslíš něco jako nový CoD?!
      • Nevěděl jsem že v Gone home se tak střílí v multiplayeru.
        • No jasně že. Mulťák až pro šest lidí, co se loudají barákem a hazí po sobě VHS s Akta X.
  • Přesně! A žvýkačka je stejné jídlo jako svíčková se šesti! A dívání se na péčko úplně jako s€x, to dá rozum *7*
  • martin.mares.984
    Ja se s tim nazorem s clanku ztotoznuju, protoze Gone Home je hra jako Bioshock nebo Deus Ex uz jenom diky faktu, ze vsechny tri jsou nejakym zpusobem nadesignovany a maji dana pevna pravidla, ktera proste neni mozne z pozice hrace jakkoliv obejit. Kdyz to zacnes hrat, tak proste musis prijmout pravidla, moznosti a design te dane hry a hrat ji zpusobem (nebo vice zpusoby), ale vse je ohraniceno pouze tim, kam nas vyvojari pusti. Sice kazda ta hra je jinak slozita, vyzaduje mensi ci vetsi miru hracskeho umeni, zrucnosti, taktiku, postrehu, premysleni nebo rychlosti reakci, ale je to podobne jako kdyz treba srovnam "clovece nezlob se" a sachy - obe jsou hry, ale kazda vyzaduje po hraci neco jineho.
  • Kozy
    Tohle určování jestli je Gone Home hra nebo je pěkně hloupý, podle mě to je hra jako každá jiná. Jen si nemyslím že je dobrá. Když hraju hru očekávám že mi poskytne více či méně kvalitní zábavu, což se o tomhle simulátoru teenagerky říct nedá. Nejvíce nadhodnocená hra minulého roku.
  • Já teda nepochopil ani nadpis, na zbytek jsem se teda radši vykašlal.
  • Malleth
    Proč Gone Home není hra stejně jako Deus Ex a Bioshock
    1) Nevyžaduje od hráče žádnej skill a tudíž ho ani nemůže za něj odměnit.
    2) Nestaví hráče před (nedej bože zajímavý) rozhodnutí, který by měli dopad v podstatě na cokoli
    3) Gone Home obsahuje interkace, ale ty maj asi takovou hloubku jako spláchnuní záchoda na toaletách v základně Unatco

    Je to prostě jak když vezmete Deus Ex, odstraníte veškerej gameplay a máte tak hru, kde můžete chodit, otevírat dveře, zvedat popelníky a číst emaily. Na druhou stranu je to víc než co můžete dělat v Dear Esther.
    • GlaDOS
      1) Plno her nevyžaduje žádný skill. To není nezbytná vlastnost her.
      2) Hráč se může rozhodnout, že neprozkoumá určité části domu, takže mu utečou určité části příběhového pozadí. Pokud myslíš to, že se někde příběh větví do dvou stran, to též sposta her nemá. Dokonce ani zmiňovaný Bioshock.
      3) Naprostý omyl. Kdybys nemohl iteragovat s prostředím, neměl by si žádnou šanci odhalit příběhové pozadí.
      • Malleth
        1) Jsou takový, ale ty dobrý uměj odměnit i jiným způsobem. Gone Home v tom podle mě selhala
        2) Pravda, Bioshock zajímavý rozhodnutí taky nemá ale jsou jedním ze základních pilířu Deus Ex, s kterým Gone home srovnávaj.
        3) Tím jen říkáš, že jsou ty interakce potřebný pro postup hrou. Stejně jako u stisku E k otevření dveří to nedělá interakci zajímavou.
    • davidBray
      1)potřebuješ skill? co třeba baldurs gate? jakej tam potřebuješ skill, když se "háže" kostkou?
      2) 95% FPS
      3) 95% FPS

      co dál? :)

      gone home jsem nehrál, a ta hra je mi celkem fuk. Jen mě baví ta hysterie kolem toho, jakoby to nebylo jedno :)))
      • Aha, jak si myslíž, že se determinuje zranění v FPS? Dám ti tři možnosti za a) "kostkou" (funkce random) za b) určuje jí prezident, za c) dmg napíšeš na numerické klávesnici v okamžiku výstřelu
      • našahej mi na baldurs gate, tam teda skil potřebuješ jaxvin, taktiku a kouzla ovládáš přímo a scválně zkus někdy postavičku bojovat samu jen s ai scriptem, bude pobíhat mezi nepřateli místo aby jednoho urubala a chcípne, i když by to dala kdybys jí ovládal. btw jestli si myslíš, že ve střílečce se kostkou nehází, tak si na omylu, vyjímka je třeba instagib v unrealu
      • Malleth
        1) lol, i když se tam háže kostkou, pořád musíš dělat taktický rozhodnutí, který velkou mírou rozhodnou o úspěchu.
        2, 3) Souhlas, ale ty mají alespoň bod 1. Krom toho reaguju předevšim na srovnání s Deus Ex
        • davidBray
          to není skill, ale znalost světa a pravidel, tak jako je to napsáno v článku
  • neco ve stylu proc je cesky fotbal taky fotbal i kdyz se na to neda divat? :)
    • davidBray
      jo, to bude přesně ono. Jak v tomhle případě můžeme mluvit o fotbale, když to na tom hřišti vypadá jak vypadá. Musí se vymyslet jinej název a to ihned :D
      • čutaná
        • davidBray
          to hrajou děti na hřišti o přestávce, to by k nim bylo neuctivé

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit