Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jen aby vavra nezapomnel že hry maji byt hlavne o zabave. Muže vytvorit hru s prisne logickou strukturou ktera ale bude nudna. A k tomu ma warhorse docela slušne našlapnuto *6*
    • Nechápu moc ty minusy, to neni hate, vždyť má docela pravdu. Je fajn mít ve hře logické struktury, propracovaný děj, spoustu vedlejších questů které jsou provázány s hlavními questy, ale všechno má svojí míru. Pak to taky může skončit tak, že hráč bude chodit k počítači s poznámkovým blokem a zakreslovat si během hraní diagramy. Ale to všechno ukáže samotný vývoj a potom hlavně betatest, každopádně držím Warhorse palce.
      • Tak ty mínusy taky nemusí být hate, ale jen vyjádření nesouhlasu :-)

        Když říkáš, že má vše svou míru.... tak je to určitě pravda. Jenže záleží jak u koho - každej ji bude mít jinde. Pro mě osobně je tohle ideální quest. Teď jen záleží, kolik nás je. Já si myslím, že po tolika hrách se zjednodušenými (ale epickými) questy se najde dost nadšenců na jednu s opravdu investigativním.

        Zrovna tak se můžu ptát, proč spousty her nezná míru v zjednodušování (a přesto jsou úspěšný).
      • pokud je to ten samej "jejda" co tady uz psal, tak to nejspis je hate :P .
      • Radeji se budu chvilku rozcilovat jak je hra slozita nez si kazdou chvilku rikat jak je pitoma. Navic to nebude pro celou hru takto pouze pro hlavni dejovou linku.
        Pokud si nechces lamat hlavu nebo se toho questu chces "rychle" zbavit (pravdepodobne) nebude nic snazsiho nez obvinit nepraveho at uz s uspechem nebo bez.
        Logika snad jeste nikdy nezabila zadnou knihu nebo film nevim proc by to u her melo byt jinak.
        • Inquisitor
          Aneb trend dnešní doby, hlavně zbytečně nenamáhat mozkovnu. Já naopak každou hru kde je potřeba použít mozek vítám.
          Jinak jsem určitě zvědavej, jak se Danovi podaří udržet tuhle logiku po celou dobu hry. Pokuď hra vyjde podle jeho představ, tak klobouk dolů a zákonitě se musí líbit každýmu hráči, který chce vnést do hry trošku zdravýho rozumu. Viz příklad zadání questu, kdy přijde za hráčem starosta města a žádá o vyřešení vraždy. To jsou nelogičnosti který člověk potkává ve hrách pořád, ale tak nějak je přejde s tím, že by to jinak bylo složitý na vytvoření. Jestli se to Warhorse povede v duchu toho co říkal Dan, tak nasadí novou laťku v questech RPG.
          Třeba takový Skyrim je zase extrém, kdy jsou questy dovedený až do absurdní jednoduchosti. O questech v guildě ani nemluvě. Je to kvantita versus kvalita, radši méně kvalitních questů, než více dokola se opakujících. Upřímně koho baví dělat pořád to stejný dokola?
          Fakt jim přeju aby to vyšlo podle jejich představ, aby dokázali že to jde, udělat hru dle zdravýho rozumu.
      • Jack1947
        Pockat a co vlastne vytvari ja myslel ze hru. *4*
  • Vávra by mohl dělat telenovely :D
  • Kolikrát Dan řekl "ee" během minuty ? :D
    • Furt lepší než ta banda retardovaných přednášejících na naší fakultě. Eee je ještě v pohodě, ale zakončovat každou větu slovy "bychom řekli" je fakt horší.
    • Stále lepšie ako Tuček v replayi....
    • Tak ano, evidentně není profesionální přednášející, neživí se tím, ale i tak ta přednáška je na dobré úrovni z tohoto hlediska. Každý se občas zasekává. Já osobně mám rád spontánně podávané přednášky bez předem připraveného textu a přesných vět založená na znalostech a zkušenostech.
    • Keyz
      Tak je vidět, že to neměl připraveno aby to odříkal přesně na čas. Ale i tak dobrý. Jsou mnohem horší borci.

      I když je lepší když to umíš a pak se nezasekáváš.
  • Kto je Dan Vávra ?
    • kdysi byl nahodou u toho když se delala mafie a od te doby keca do her a všechno kritizuje. ted by rad udelal nove rpg ale nikdo mu na to nechce dat penize protože to je blbost
      • Jestli se nepletu, tak u toho nebyl nahodou, ale sefoval tomu :-).
      • CarlyleBogy84
        Člověk nemusí nutně souhlasit se všema jeho názory na hry, vývoj a vůbec vše kolem her ale podle mě má velký přehled a zkušenosti s vývojem. Rozhodně víc než spousta trollů anonymů co tady umí akorát blbě kecat a jediné co vyvyjí za úsilí je zmáčknout na PC tak akorát ráno tlačítko ON a večer tlačítko OFF. A Dan je jeden z mnoha lidí co umožňuje ten čas mezi ON a OFF strávit u fajn her. Můj názor a klidně mi za to sežerte *1*
      • tady má někdo pěkný mindráček *3*
    • http://bit.ly/18scrvV

      Není to těžké...
    • Hiden and dangerous, Wings of war, Mafia, Mafia II...
  • Keyz
    Budou i další přednášky od WH? Tedy o skriptování a programování?
    • Asharak
      Pokud to co bylo v malém sálu byla kamera na natáčení pak by programování být mělo *4* Spíš určitě jo.
    • V nejakem podcastu rikali, ze prednasky maji vsechny, tak doufam, ze i kdyz to nebudou clanky pro masy, ze my ostatni nebudeme ochuzeni.
      (jsou ty carky v souveti v poradku ? *15* )
      • Jako korektor (vystudovaný učitel) velice známeho časopisu Level můžu říct že je to všechno v pořádku.
        • Korektor (vystudovaný učitel) velice známého časopisu, který potřebuje korekturu... *13*
        • Děkuji *3*
  • Inquisitor
    Takový questy bych si nechal líbit, to jo.
    • Keyz
      On tam poběží s klackem, já tam přijedu na koni a ani mě nedohodí *1*
  • Keyz
    Snad to bude mít fyziku poškození těla. Aby to nějak vypadalo.

    - Jinak ten ukázkový quest zajímavý. Logický a chce to opravu myslet. Navíc hodně starých RPG mělo propracované postavy i s historii. Klidně bych rád viděl questy které nemohou dopadnout dobře.
  • IIBANIIOcelot
    Díky za toto video!
  • Keyz
    Tvl a já propásl to fotku co tam byla :( Nemá někdo screen? *4*

    - Jinak souhlasím, že to možná chce mít moc dobré a to se může pokazit. Ale mají tam dost zkušené borce aby si řeklo co je již dost. Pořád lepší když tam je člověk, co to chce mít propracované i když všeho nedosáhne, něž člověk co dělá pořád to samé dokola protože to k tomu aby se to prodávalo stačí. Respekt.
    • Ronox
      O nic jsi nepřišel. Prostě jedno oko pojď sem, druhé kam jdeš.
      • Keyz
        Jo tohle. To je známý *15*

        Nic extra teda :(
  • Hmmm Dan s tím účesem vypadá jak Brendan Walsh po třech dětech.
    • vnoucatech... *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit