Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak ta scenka s mladym Frantom Fukou, me teda hodne pobavila. Kluci paradni situacni humor.
  • ka-bar tdi jak píšu níže
  • Jo RAID je fajn, hlavně když ti do baráku třeba jebne blesk, jako mojemu kamarádovi ... to ti pak v té plechové skříni zbyde akorád trochu škváry a s RAIDem můžeš jít do pryč....
    Kdo nepochopil, tak Rybka mluvil o mediu, na které něco nahraju, dám to do sklepa a když to za 30 let můj vnuk vytáhne, tak to bude stále funkční... aneb stály problém fotografů a filmařů :-)
    Super přenáška! Díky pane!
  • Vidis na to som zabudol, to zaujima aj mna.
  • OTAZKA: Co to ma rybka u pasu? Nejakej krivej specialni nuz? Nebo co to je za hardware
  • rabka chodi, fuka byl. Ale pro ne je games.cz naprosto okrajova zalezitost. Zas je nemuzou zvat 110x do roka, i kdyz by se nam to libilo, protoze rybka je takovej brouk pytlik, s tim, ze opravdu vi a zna, ma nazor a je radost ho poslouchat. Ale ma svoje starosti. Jinak on je machr pres ty ala paradox strategie a panzer generaly atp, popripade zrecenzuje jakoukoli, kdyz se mu zaplati, ale evidentne vytizenej clovek- jako vsichni z nich. Je fakt, ze by meli se vzdycky snazit o hosta, me na rovinu jejich tlachani nejak nezajima, takze to sleduju, kdyz je tam nejakej vyvojar- viz treba z coraabie atp. Tyhle lidi co maji snahu odprezentovat, udelat si reklamu by zvat ale mohli.
  • Still
    Jde mu rozumět absolutně v pohoděí. Odhadoval bych to na chybu v tvém CPU..
  • zrejmne trpis naivni predstavou ze na HDD zapsana data po 20 letech prectes, mozna jo mozna jen 80% ale co za 100 let? 200? hmm jasne muzes kazdych 5 let kupovat novy a data preklopit, ale to neni moc efektivni a cim vice dat mas, tim pomalejsi to bude takze jedine co potrebujes na DLOUHODOBE zalohovani dat jsou prave ty odolne disky co na nich data vydrzi 1000 let... a o tom Rybka mluvil.
  • Tak su rozne anomalie proti prirode, ako co zistilo tusim Google ze prilis dobre chladene disky im odchadzali skor ako tie viac zahriate, pritom ti tu kazdy tlaci do hlavy ako je super ze ma na diskoch 20°C.
  • Tyjo super, Rybku mam taky rád, pozvěte ho někdy do FC. Takovejch lidí který byste mohli pozvat a vy tam stejně pořád budete dřepět ve třech.. Rybka, Vávra, Bocan, Klíma, Fuka, Dvorský, Rosa, Macura už dlouho nebyl...
  • no nebol by som si tym tak uplne isty. Zalezi od typu diskov ale celkovo elektricke zeriadenia, teda hlavne nazvyme to bezna elektronika nie silnoprud, nema moc rada prudove razy a celkovo vypinanie zapinanie. Nieje nic vynimocne, ostatne na inete sa najist kopec clankov a odkazov od ludi, ze disk bezal v kuse zapnuty niekolko rokov a ku koncu uz vydaval aj divne zvuky ale bezal. V momente ked sa ten disk vypl (alebo teda PC) a znovu zapol tak uz disk nenabehol. Takze jeden externy disk ktory ma blbo spravene napajanie (zdroj napriklad pusta pri spusteni nejaku nepeknu spicku do elektorniky) je daleko nachylnejsi k odchodu ako RAID pole kde je niekolko mirrovanych diskov.
  • Thorar
    V tématu šlo ale o životnost zálohy. RAID je krátkodobá záležitost.
  • Ja mam osobne na zalohovanie jeden WD green, ktory zapojim len vtedy ked zalohujem. Takze teoreticky aj prakticky to ma niekolkonasobne vyssiu sancu na prezitie oproti RAIDu co sa pouziva dennodenne, alebo dokonca nonstop. A za zlomok ceny.
  • Michal Rybka je pro mě záruka kvality, takže co dodat? Jako vždy velmi dobré. Děkuju.
  • Shaker
    Porad ale pocitas s tim, ze ty disky budes obmenovat, stejne tak radice na tom poli a dalsi HW, pripadne SW soucasti. Sance, ze to nechas nekde bezet 5 a vic let bez kontroly, vratis se k tomu a bude to porad fungovat je opravdu mala...
  • "Je to velmi sobeckej motiv, kterej vůbec nepočítá s tím, že můžte umřít" :D
  • filias
    Skvělá přednáška - díky
  • kotty
    Děkuji. Mimochodem existují žáruvzdorné a voděodolné NASy. Fyzicky odcizit jde cokoliv alespoň trochu přenositelného (velká data centra tím moc ohrožená nejsou), tam musí zabezpečení přijít z vnějšku.
  • Nebo koneckoncu i obycejny virus, ktery smaze oba disky najednou.
  • Ty jsi genius.. A co treba pozar nebo kradez?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit