Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Erien
    Nejdřív bych rád poděkoval za dlouhou recenzi a celkem i rychlou. Chtěl bych se zeptat, jestli se plánuje FC special o GTA a pokud ano rád bych tam Vaška viděl. Tak doufám že s ním počítáte. A co dodat k recenzi, četl jsem ji celou, což bohužel tak polovina diskutujících nemůže říct, takže bych jen dodal, že v ní je napsané proč to dostalo 10.
    • http://www.youtube.com/watch?v=n86sFz8UX-w
      • Erien
        a jo jsem teď došel z práce, ale nevadí podívám na záznam pak dík :).
  • Právě si to vezu domů, program na víkend je jasný. Hraju z 90 procent na PC, ale konzoli mám naštěstí pro podobné případy taky. :-)

    Btw myslím, že kdo hraje rád, tak prostě konzoli má, proti konzolím se ze zkušenosti vyhrazují především líní puberťáci, protože je snazší přesvědčit rodiče ke koupi "univerzálního PC" než konzole, která je přeci "jen na hry".
    • Len tolk : Mouse + keyboard RULEZ, konzola je dobra tak na hopsacky a bojovky.
    • Já mám třeba jen hrstku času na hraní. Nemám televizy a po žádném domácím kině ani další krabičce = investici za desítku, netoužím. A to mám rád hry...

      A co se týče toho hate vůči konzolím, to je kvůli upadající AI, omezenosti prostředí (ARMA,BF2-Project reality...), malý vývoj v enginech a grafice/fyzice obecně, mizející žánry (ach, co bych dal za nový UT/Quacke, simulátory), ztráta komplexnosti a věčné zjednodušování....

      A na druhou stranu, ty nejlepší konzolové hry na PC nevychází, což mě štve nejvíc - MGS
      • Ja bych treba na konzoli nektery hry rad zaparil (Rayman, nakou bojovku, dark souls...). kdybych ji mel :D
        Ale ty nejvetsi tituly (tlou, gears of war, halo, god of war) mi prijdou hrozne nezajimavy a pro me nudny.
      • hrozne ma mrzí ako bola zkryplená AI v nedávnom Last of Us. Ona je vpodstate dosť sofistikovaná, páči sa mi to ako reaguje na vzniknuté situácie i jej pohyb v prostredí ale kvôli mainstreamu a plynulému hraniu ju urobili poloslepou a polohluchou. Mnohdy vás ale hlavne vašich parťákov vôbec nevidí a to je veru smutný pohľad na zabitý potenciál, hlavne u tak výbornej hry.
      • MGS 1, MGS Twin Snakes ( remake jedničky s lepší grafikou na PS2 ),MGS 3 Snake Eater si můžeš zahrát přes ePSX/ePSX2 emulátor. MGS 4 na PC/emulátor neni, to je pravda. MGS 5 nakonec na PC vyjde ( prý 2015 ), stejně jako GTA V, až jim to vydělá na konzolích.
        • Malá oprava, Twin Snakes není na ps2 ale na gamecibe ;-) Jinak emulátory jsou fajn ale prostě to není ono :/
          • JJ na Dolphin emu, se mi to nějak pomíchalo. Pročpak to není ono? Zapojíš gamepad, a i grafika je lepší. Mám TV ( 107 cm ) propojený s PC ( bezdrátová klávesnice/myš i gamepad ). Mě hraní přes emu přijde super, škoda že není emu na PS3/Xbox 360. Mě to přijde jako blbost, že jsou některý hry jenom na konzole a když si tu konzoli nekoupíš, tak si tu hru nezahraješ...
            • Ano, jak jsem říkal, emulátory jsou fajn, teď zrovna jedu MGS1 na mobilu :D Ale třeba Snake Eater byl na mojí mid-range sestavě přes PcSx2 totálně nehratelný :-/
    • Hanzales
      Taky taky :) Procentuálně hraji na PC stejně, ale konzolu mám taky právě kvůli věcem, jako třeba God of War, Last of US, nebo GTA5 o půl roku dříve. Na PS3 už mám těch exclusivek tak 8 a to už se vyplatí. A v tu dobu pak PC tiše odpočívá a nabírá sílu, dokud se na té konzolové exclusivce řádně, ale řádně nevyblbnu ;o) Nicméně stále platí, že i když se třeba mně v celoročním měřítku na konzolu práší, někdo to má naopak a práší se mu 90 procent času na PC a hle, nějak mi to žíly netrhá ;o) Některým výjimkám zde to ale evidentně trhá nejenom žíly ;o) (samozřejmě teď nemyslím tebe).
    • Konzole je jen na hry, proto ji maji jen ti lide, kteri nemaji rozumnejsi napln zivota... tzn. lide hloupi, pasivni, knedlici nasakli pivem a socani... Pc je pracovni nastroj, urceny jine cilove skupne a podle toho vypadaji i hry rozumnej hry, ktere vyzaduji od hrace urcity vklad, premysleni, schopnosti, ne jen vyvalit pupek a zmacknout tlacitko dopredu)
      • Tak co tu v tom případě děláš ty? Podle tvé logiky totiž každý, kdo hraje hry, nedělá nic jinýho...
      • kennyB
        Ten tvůj koment dost nechápu. Ti, co sem píšou snad taky musí mít pc, nebo ne??? Tímhle "přemýšlením a zlepšováním schopností" tedy musí vládnout i ti, co mají doma konzoli *1*
        A ano, sám mám doma konzoli a nestydím se za to *3* *1*
      • Ahoj Joe, rádi tě vidíme.
      • ty vole, ty jsi sám knedlík, takovej ten co nevyplave na hladinu a musí se vyhodit do koše.
        • hm, chytre, ze ty mas doma konzoli? *7*
  • Jako pánové sorry tohle není objektvní za prvé je to hype.... a za druhé takhle rozsáhlá hra aby se zrecenzovala za pár dnů to je tak hovadina ze to svět neviděl... (Pakliže pan Rybář u toho seděl 24/7 tak ok ale to nepředpokládám...)
    • games.cz je placen z reklamy, vyšší příjem z reklamy obstarává návštěvnost webu, marketing GTA V platí Rockstar, hype a reklamu vytvořil tak velkou, že by bylo nevhodné tuto možnost propásnout, je úplně jedno, že je ta hra špatná, bude lepší jet v kolejích mainstreamu, než z nich vybočovat, přinese to vyšší návštěvnost, tohle není garáž, ale games.cz, jejich konkurence eurogamer ujíždí zrovnatak, a další weby také, jednoduché, takovému titulu si jen tak někdo stopku dát neodváží, to by byl konec pro danou redakci
      • zdeeneek
        By me zajimalo kolik mas odehrany ty, ze muzes zpochybnovat hodnoceni recenzenta.
      • To pochybuju... spise se to melo jmenovat prvni dojmy... (ne plnohodnotna recenze... proste lol)
  • Tahle hra si sice objektivně 10/10 nezaslouží, ale jak říka pan Rybka "když ji milujete, není co řešit" a to platí nejen o GTA.
  • Ja si snad tu konzoli kvuli tomhle koupim! *13*
    • Za 3600 je tvoje...včetně kinecta :)
      • Draho!
        • Hanzales
          jojo, já prodal nedávno Xbox360 (bez kinectu) se 4ma hrama za 2k a byl jsem rád :)
          • Hanzales
            Mínuska to nezmění, sice jsem nebyl šťastný, ale týpek byl, takže jsem byl pak i já. Mně se na to mimo forzu4 a Halo4 prášilo a když na to něco suprovýho ještě vyjde, tak si to za podobný peníz koupím znova od nějakého stejného bl*ce, jako jsem já ;o)
    • Dočkáš se. Ono ti to neuteče. *3*
  • Kdyby GTA V vyšla na PC teď, tak mám všude kolem sebe jen h*vna! *14*
  • Kdyz se mi libily GTA3 (vicemene vsechny) a naopak GTA4 povazuju za fail na vsech frontach ma cenu tohle zkouset?
    • zdeeneek
      GTA V je San Andreas v grafice GTA IV. Takze si myslim, ze te bavit bude. Stejne jako me - sice mam odehrany jen dve hodiny, ale zatim naprosta spokojenost.
    • Ty seš taky fail ty trubko.
    • Malleth
      Jestli se ti líbilo San Andreas, myslim že není co řešit
      • Libilo, diky ;-)
    • myslim, ze navrat ke starym korenum se nekona a bude tam tech socialnich sracek jeste daleko vice. *9*
      • kennyB
        Myslíš, nebo víš??? 5 je o dost lepší, než 4.
  • Rhulad
    Ty desítky jsou už docela trapný. Celý herní průmysl je bahno. Chyby se neřeší. Prostě je to GTA tak tomu plácneme desítku.
    • tak dajme tomu 2/10. aj ked je to dobra hra..aby sa panovi dementovi pacilo hodnotenie.
    • Ristoro
      Výjimečně s tebou souhlasím.
    • Je pravda, že v žádné recenzi jsem o nějakých nedostatcích také neslyšel. Redaktoři jsou v eufórii a zapomenou napsat. Podle mého je to chyba! Nebo tam žádné nejsou.. :)
    • vždyť si to ani nehrál.
    • maros.goc
      čítal si aj text? ono kašli na číslo a zameraj sa na text predsa ...
    • Ukaž mi 15 let starou hru, která bude jen z desetiny tak komplexní ty bahno :D
    • Hanzales
      Tak se na ten herní průmysl vyprdni a dej se na něco jiného :o)
      • Rhulad
        Když to porovnám s filmovou kritikou - snad jen Faunův Labyrint má podobná čísla jak GTA a Faunův Labyrint je kvalitativně naprosto jiná úroveň zábavy.
        • Erien
          Srovnávat GTA s filmem, ty seš asi taky úplně jiná úroveň.
          • Asi jsi moc neuvažoval, než jsi něco napsal. Je jasné, že nesrovnává hru s filmem, ale stav kritiky filmů se stavem kritiky her.

            Na, tady máš filmovou recenzi podle pravidel herních recenzí. Nutí to k zamyšlení.
            http://www.somethingawful.com/news/movie-game-review/
            • To není odpověď.
            • Kao Kao: http://tiny.cc/fp6l3w
            • Duncan66: No jo no. *4*

              Tanhauser_Gate: Neprotiřečíš si? Ta povrchnost analýzy v herních recenzích v porovnání s filmovýma je to, to na co ten text poukazuje. Nijak to nedává do rovnice filmy a hry, jen jak se na ně dívají kritici.
            • nič v zlom ale tá "recenzia" resp. zdanlivo vtipné porovnanie neporovnatelného núti akurát zamyslieť sa nad duševným stavom jej autora. Tým ale nijak nepopieram, že by si hry zaslúžili menej povrchnú analýzu s väčším dôrazom na kritiku.
            • *1* hehe vyborna vec, skoda ze to dojde malokomu
          • Rhulad
            Proč by ne. Rozpočty her pomalu dosahuji těch filmových. Takže klidně můžu srovnávat herní a filmové kritiky.
      • Hodně hloupá odpověď. Aneb nelíbí se ti něco? Buď drž pusu a krok nebo vypadni.
        • Hanzales
          Třeba ji brát s nadhledem ;o) Rozhodně je důležité vždy na chyby a nedostatky upozornit a nenechat si sr*t na hlavu, s tím souhlasím. Víc to ale radši rozebírat nebudu.
          Samozrejme souhlasím, že těch 9tek a 10ek je celkově až moc a mělo by se s tím fakt šetřit na hooodně vydařené a téměř bezchybné hry (úplně bez chyby není nic, až na pár pěkných poprsí) ;o) Ale tak se to dneska holt děje. Nicméně je to o tom, že některé magazíny dokáží uštědřit i nízké známky vyhypované hře, stejně je to na hráči, kolik si toho kde přečte, včetně ohlasů hráčů a ve výsledku použije vlastní hlavu na to, aby usoudil, jestli si hru koupit, nehledě na to, jestli dostala 7/10 nebo 10/10. Ono vůbec, vždycky je třeba brát věci tak trošku s nadhledem. Mně například více než ty desítkové hodnocení trápí mnohem více vážnější věci.
          • Mě taky. Ale tak na herním serveru asi nebudu hlavně řešit vážnější věci.
            • Hanzales
              To souhlasím, proto žádné z nich nezmiňuji. Zároveň uznávám, zbytečný koment. Nemám problém uznat chybu a říct, jo jsem deb*l a píšu někdy zbytečné pichoviny ;o) Obvykle spoustu věcí filtruji, ale dnes je to jiné, ještě 3 hod v práci, strašně pomalu to dneska utíká :/
  • Plnou hubu keců tady, jak to všichni hrajou a na jednoduchou otázku jestli jdou řídit vlaky mi nikdo neodpoví ?
    • Hanzales
      Trains are back and possibly drivable as in the second trailer we see one of the protagonists crashing a train into another. Ale počítám to byla spíš součást mise a na vlaky půjde naskočit, vyskočit a zastavovat podlě mně musí minimálně v depech :) I když podle toho tady jen krouží mršky :) http://ps3.mmgn.com/News/gta-v-trains-cant-be-hijacked-confirmed
      Btw to je kár jak nasr* koukám :)
      http://www.igta5.com/vehicles
      • Tak to je škoda. Na to jaké jiné p*čoviny tam jdou dělat, tak tohle tam zapracovat mohli jak v SA. A co velká letadla jsou tam, všude jsem zatím viděl jen ty mrňavé ?
    • Co jsem měl možnost zaslechnout, tak vlaky ani nikde nezastavujou, jenom skriptovaně jedou. Tudíž asi ne.
  • zajímavé že vše hodnotítě podle toho jak je hra slavná..a ještě než sem tenhle článek rozkliknul čekal sem že tam hodnocení bude 9 nebo 10/10 a ještě mě baví jak to pak zakrýváte...viz (par chybiček to má...ale znáte to když ji miluješ není co řešit) řekl bych že to je docela trapné a nefér vůči ostatním hrám protože to už by ste dali jiné hodnocení
    • Malleth
      1) Oproti GTA naprosto neznámá indie hra Hotline Miami taky dostala 10/10.

      2) Hra s "pár chybičkama" nemůže dostat absolutní hodnocení?
      Jdi se opláchnout.
    • maros.goc
      "ale znáte to když ji miluješ není co řešit" ....mal by si si uvedomiť, že autor to myslel určite len s nadhľadom, čo by si mal aj ty
    • janchor
      Hodnotíme podle toho, jak je hra dobrá (viz některá naše hodnocení pro výborné hry, o kterých mainstream v podstatě nemá páru). Případné chyby hrají roli v kontextu celkové zábavy, ne v kontextu obliby toho či onoho.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit